Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Eto, sami o sebi najbolje govore .... 2 najveca transfera odakle ?

Posle kazu sto ih zovemo kompleksasima i komsijama malim .... 

Sve te frustracije preneli na basket i tu se lecili .... alternativnim metodama ... jbg, imali su maga.

E onda im uzmes i tu igracku .... i dobijes to sto imas sad .... aparthejd, pastorcad, dervise, sarmice i pljeskavice na kajmaku (kako kome), istetoviranog kapitena koji dolazi na cetvrta, prognanog maga koji luta bespucima Rumunije itd.

Edit 

Nekom smesno, nekom tuzno .... ja bih rekao zasluzeno

Edited by Plant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, berti said:

Partizan veci transfer od Milka nije napravio. Nisu to ni Mijatovic, Jokanovic. Dovodjenjem takvog igraca ne dobijas samo kvalitet. Ti oslabljujes rivala, pokazujes moc da se boris, medijima se nameces kao ravnopravan, mozda trenutno i jaci. Milko je bio ikona severa, dete Zvezde. Najvoljeniji igrac posle Duleta Savica. Predodredjen za Zvezdinu zvezdu. Dovodjenjem takvog igraca bacas u ocaj vecitog rivala. Real je oteo Figa ne samo iz sportskih razloga. A Figo nije ni priblizno nije znacio Barsi koliko Milko ciganima.

Zvezda jeste znacila ljudima van Srbije mnogo, mozes da osporavas to koliko god hoces. Mirko knindza... jedini Srbin iz Knina koji nije bio navijac Zvezde. Pomenuo sam ti Neleta, poslusaj njegovu pricu, ako jos nisi.

Starac od 90 leta... Pa dobrp, mislim da nike mesto sada da verglam o vezama clanova porodice sa Zvezdom od ranije. Nema svrhe.

Ko je navijao za Zvezdu u Srbiji i van nje, da li to ima veze sa prekomandovanjem onih hrv igraca posle rata...

Odakle pare za krem? Poslusaj Panceva kada govori da su mu drugi klubovi davali vece pare, ali je dosao u Zvezdu iz drugih razloga. Valjda mozes da pretpostavis kojih, sta je znacilo biti broj 9 u Zvezdi. Zvezda ke igrala utakmice pred 90000 ljudi, tu su postajali igraci... Za to vreme je FKP preko 20 godina jednom prezimio u Evropi i ispao od onih Rumuna. Dalje, Zvezda je u toj drugoj polovini osamdesetih imala do perfekcije razradjenu organizaciju koja je podrazumevala i do detalja isplaniranu finasijsku konstrukciju. Tacno se znalo sve do najsitnijih detalja.

Novac koji je tada uzet od Zvezde je u to vreme imao ogromnu vrednost, to su bili najbolji evropski igraci. I bas u to vreme opste propasti, bede i inflacije, fkp se odjednom izdize, zaradjuje, pravi Zemunelo, osvaja titule... Ok.

Zeka i Bjeka Smesni, mozda vama.Da li su kriminalci? Pa nisu jer nisu hapseni. A zasto nisu? Sta su to radili celnici Zvezde a ovi nisu. Slucaj Roma... Zasto nisu hapseni? Valjda zato sto su bili vecita opozicija, borci za pravdu.

Dzaja jeste muljao i ostetio Zvezdu. Ako njegovo hapsenje nije poruka Zvezdi, kome je? Onima koji su posteni kao Zeka i Bjeka ili krimosima nekim.

Toma i aboliranje. Da li je to uradjeno da se amortizuje ono sramno hapsenje, da li je htelo da se spreci urusavanje jedne istinske legende... Fakat je da je to naredjeno odozgo. Kao sto je fakat da drzava nije htela Zvezdi da pomogne oko licence pa nije mogla da igra u Evropi, a Partizanu je drzava dala pare kada je trebalo za isto to.

Ok, ne slažemo se oko Milka i Mijata i to je to.

 

Ne kažem da se za Zvezdu nije navijalo dominantno u Krajini, pa i u Bosni, od strane srpskog življa, smo što je to u drugoj polovini osamdesetih napumpano zna se iz kojih razloga. Uostalom, već sam pisao, pola moje famijilje je iz okoline Knina, pa sam vremenom kapirao koliko njih su u stvari Partizanovci. Da ne pričam o tome da je Partizan i u Bosni uvek pratio veliki broj navijača. JNA je imala kultni status ne samo kod onih koji su bili direktno ukljuučeni u armiju, pa je i sve vezano za nju bilo prihvatano od strane dobrog dela naroda. Zvezda ima više navijača, ali krcate tribine na Partizanovim utakmicama pedesetih i šezdesetih lepo govore o tome da li je klub bio prihvaćen ili ne.

 

Način organizacije Zvezde, planski pristup i neodustajanje od zacrtanog načina razvoja kluba (u sportu kakav je fudbal, u kome ima više muljanja od trave na terenu) su po meni veće dostignuće u domaćem sportu od samog trofeja u Bariju, koji je naravno posledica istog, ali se iz raznih razloga (lopta je okrugla) moglo desiti da ne dođe do istog. Međutim, to je trebalo i finansirati, jer nije reč samo o jednom ili dva transfera. Srećom po vas, te pare nisu bačene u vetar kao mnogo puta u domaćem sportu pre i posle toga. DB vam je držao tribinu, Cvele bio ministar sporta, ali su Partizanovci krivi zbog vaše propasti, ma važi. kao što rekoh, pare su sipane u oba kluba, samo što ste ih vi bolje kanalisali u tom periodu kasnih osamdesetih, jer ste imali bolju osnovu, a to se tek stvaralo u Partizanu. Kao što se stvarala i osnova za lapanje. 

 

Uspon Partizana je krenuo nešto pre raspada SFRJ, dobrim delom je bio u senci vašeg uspeha, ali je jedan od rezultata omladinska škola, kojom smo preuzeli primat kada ste rasprodali tim, a kasnije smo sve te igrače isto tako bogato prodali (i isto tako je novac otišao u nepoznatom pravcu). Sam Zeka je pričao da nije mogao klub da dobije jedan papir da izgradi stadion sa celim kompleksom, je l' treba da paranoišem?

 

Čitaj bolje, napisao sam da je Bjeka smešan, a Zeka ozbiljan igrač (mislim da je svojim suludim potezima čak Bjeka najviše doprineo zajedničkom padu). Čak i u najboljim vremenima smo se bunili i tražili njihovo hapšenje, što pokazuje naše ukupno mišljenje o njima. Nije hapšen zato što je uvek znao za koga da odigra, a ja bih lično voleo da je otišao u Kinšasu. i za tu Romu su dobrano pljuvani.

 

26 minutes ago, Plant said:

Eto, sami o sebi najbolje govore .... 2 najveca transfera odakle ?

Posle kazu sto ih zovemo kompleksasima i komsijama malim .... 

Sve te frustracije preneli na basket i tu se lecili .... alternativnim metodama ... jbg, imali su maga.

E onda im uzmes i tu igracku .... i dobijes to sto imas sad .... aparthejd, pastorcad, dervise, sarmice i pljeskavice na kajmaku (kako kome), istetoviranog kapitena koji dolazi na cetvrta, prognanog maga koji luta bespucima Rumunije itd.

 

O čemu ti? Za Milka je berti rekao da je najveći transfer, a kronos se sprda. 

 

Tvoj post je klasičan primer onoga o čemu pričam, mali komšija, kompleksaši, a iz usta nas ne vadite. Valjda smo za navijače Zvezde nebitni ako ste toliko veliki i moćni? Ili, kao što rekoh, bude frka kada shvatite da nemate monopol na bahatost. Ej, neko nas da vređa, naaaaaaas? Šta da vam kažem drugari, niste uvek i u svemu bili svetski vrh. Čak ni domaći. A to saznanje boli, znam. I nama se dogodilo da to shvatimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Ok, ne slažemo se oko Milka i Mijata i to je to.

 

Ne kažem da se za Zvezdu nije navijalo dominantno u Krajini, pa i u Bosni, od strane srpskog življa, smo što je to u drugoj polovini osamdesetih napumpano zna se iz kojih razloga. Uostalom, već sam pisao, pola moje famijilje je iz okoline Knina, pa sam vremenom kapirao koliko njih su u stvari Partizanovci. Da ne pričam o tome da je Partizan i u Bosni uvek pratio veliki broj navijača. JNA je imala kultni status ne samo kod onih koji su bili direktno ukljuučeni u armiju, pa je i sve vezano za nju bilo prihvatano od strane dobrog dela naroda. Zvezda ima više navijača, ali krcate tribine na Partizanovim utakmicama pedesetih i šezdesetih lepo govore o tome da li je klub bio prihvaćen ili ne.

 

Način organizacije Zvezde, planski pristup i neodustajanje od zacrtanog načina razvoja kluba (u sportu kakav je fudbal, u kome ima više muljanja od trave na terenu) su po meni veće dostignuće u domaćem sportu od samog trofeja u Bariju, koji je naravno posledica istog, ali se iz raznih razloga (lopta je okrugla) moglo desiti da ne dođe do istog. Međutim, to je trebalo i finansirati, jer nije reč samo o jednom ili dva transfera. Srećom po vas, te pare nisu bačene u vetar kao mnogo puta u domaćem sportu pre i posle toga. DB vam je držao tribinu, Cvele bio ministar sporta, ali su Partizanovci krivi zbog vaše propasti, ma važi. kao što rekoh, pare su sipane u oba kluba, samo što ste ih vi bolje kanalisali u tom periodu kasnih osamdesetih, jer ste imali bolju osnovu, a to se tek stvaralo u Partizanu. Kao što se stvarala i osnova za lapanje. 

 

Uspon Partizana je krenuo nešto pre raspada SFRJ, dobrim delom je bio u senci vašeg uspeha, ali je jedan od rezultata omladinska škola, kojom smo preuzeli primat kada ste rasprodali tim, a kasnije smo sve te igrače isto tako bogato prodali (i isto tako je novac otišao u nepoznatom pravcu). Sam Zeka je pričao da nije mogao klub da dobije jedan papir da izgradi stadion sa celim kompleksom, je l' treba da paranoišem?

 

Čitaj bolje, napisao sam da je Bjeka smešan, a Zeka ozbiljan igrač (mislim da je svojim suludim potezima čak Bjeka najviše doprineo zajedničkom padu). Čak i u najboljim vremenima smo se bunili i tražili njihovo hapšenje, što pokazuje naše ukupno mišljenje o njima. Nije hapšen zato što je uvek znao za koga da odigra, a ja bih lično voleo da je otišao u Kinšasu. i za tu Romu su dobrano pljuvani.

 

O čemu ti? Za Milka je berti rekao da je najveći transfer, a kronos se sprda. 

 

Tvoj post je klasičan primer onoga o čemu pričam, mali komšija, kompleksaši, a iz usta nas ne vadite. Valjda smo za navijače Zvezde nebitni ako ste toliko veliki i moćni? Ili, kao što rekoh, bude frka kada shvatite da nemate monopol na bahatost. Ej, neko nas da vređa, naaaaaaas? Šta da vam kažem drugari, niste uvek i u svemu bili svetski vrh. Čak ni domaći. A to saznanje boli, znam. I nama se dogodilo da to shvatimo.

Ekvivalent prelaska Milka je kao kada bi Ronaldo sada presao u Benfiku. Plus je Milko direktno presao iz kluba u klub. Uzmes najboljeg igraca najvecem rivalu, i to gradskom. Neuporedivo sa bilo cime.

Raspad sfrj je unakazio Zvezdu. Pricao je Cvetkovic da su, kada je bila utakmica sa Hrvatskom i nestala struja, Bilic i Boksic bili kod njega u kancelariji. Bolsic mu je rekao da se zemlja nije raspala svi mi bismo ovde zaigrali. Jarni, Boksic i Suker bi vrlo verovatno dosli u Zvezdu. Ta prica o usponu Partizana bas i ne stoji i ne bi imala nikakvu perspektivu da je sfrj opstala. Koliko se secam osvojena je titula cim je dosao Milko i jos neki kup posle 100 godina. Protiv nekih iz Bosne, Velez valjda.

Uostalom, Zvezda se klala tih godima sa Dinamom, cak i one zlatne godine se tek pred kraj prvenstva odvojila, ako se ne varam.

Cvele je imao uticaj kao ministar sporta isto koliko i ovaj dananji, znaci nikakav. Jebem li ga da li neko uopste zna ko je ministar, valjda Udovicic jos uvek.

To sto su navijaci bili protiv Zeke i Bjeke je nebitno. Navijaci se ili sve pitaju ili se ne pitaju ni oko čega. U ovom slucaju se nisu pitali. Ostaje fakat da vlast nije htela da hapsi jedne a druge nije. Naravno, nije olaksavajuca okolnost za Dzaju i Cveleta to sto ovu dvojicu nisu hapsili. Ipak, selektiranje u hapsenjima u raspaloj zemlji nesto govori i znaci. Narocito je grozno bilo onakvo hapsenje pred kamerama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Medijski naravno da je bilo lud Milkov prelazak, ali je Mijat bio ogroman talenat, veliko ime u nastajanju. Za Milka se znalo da je nezadovoljan, kao i da je pun bubica, ali je medijski bio ishajpovan na max. Zato je transfer odjeknuo, a mislim da bi svakako otišao iz Zvezde (skoro je sam o svemu tome pričao). Nije da smo tu pokazali neku veliku moć, više su se poklopile kockice, uz njegovu ludu glavu. Veća je moć kada '89 počneš da praviš odličan tim za budućnost.

 

Naravno da je Zvezda unakažena raspadom SFRJ, to niko ne može da spori. Verovatno biste igrali još jedno finale naredne godine, došli bi pobrojani igrači (čitao sam to) i sledećih nekoliko godina biste verovatno bili u vrhu evropskog fudbala. Šta bi bilo kasnije, kada bi usledila neminovna tranzicija društva i kad bi porasli apetiti svih mogućih hijena, druga je stvar. Uspon Partizana nije bio toliko u rezultatskom smislu (nije ni moglo pored vaše dominacije, mada je bilo tog proleća u Evropi, pa kupa), koliko u organizacionom, jer su dovođeni bolji igrači i Osim, a razvijana je omladinska škola. Da nije bilo raspada verovatno sigurno bili ispod vas nekoliko narednih godina, ali kad su već šire okolnosti bile takve, vi ste neminovno morali da prodate tim a nama su stasavali klinci iz domaće škole koji su napravili rezultat a posle i karijere. Da je bilo podrške od politike i to nešto privrede jeste, ali je i Partizan pravio novce, a sve te procese staviti u kontekst namernog uzdizanja Partizana na račun Zvezde je van pameti.

 

Cvele je bio deo vladajuće strukture, valjda ne bi ćutao na rasturanje njegovog životnog dela.  A što se tiče Džaje, kao što rekoh, Zeka je Udbaš i zato se ne hapsi, a Džaja je bio samo krimos. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preuzeli da mog djoku primat zbog omladinske skole da su pare od prodaje sampionske generacije iz Barija zaista i zavrsile u Zvezdi, ocerupani smo i ostavljeni na milost i nemilost tadasnjeg rezima predvodjenog onom prokletom crkotinom Marjanovicem. Cuj, omladinska skola i Zeka...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Medijski naravno da je bilo lud Milkov prelazak, ali je Mijat bio ogroman talenat, veliko ime u nastajanju. Za Milka se znalo da je nezadovoljan, kao i da je pun bubica, ali je medijski bio ishajpovan na max. Zato je transfer odjeknuo, a mislim da bi svakako otišao iz Zvezde (skoro je sam o svemu tome pričao). Nije da smo tu pokazali neku veliku moć, više su se poklopile kockice, uz njegovu ludu glavu. Veća je moć kada '89 počneš da praviš odličan tim za budućnost.

 

Naravno da je Zvezda unakažena raspadom SFRJ, to niko ne može da spori. Verovatno biste igrali još jedno finale naredne godine, došli bi pobrojani igrači (čitao sam to) i sledećih nekoliko godina biste verovatno bili u vrhu evropskog fudbala. Šta bi bilo kasnije, kada bi usledila neminovna tranzicija društva i kad bi porasli apetiti svih mogućih hijena, druga je stvar. Uspon Partizana nije bio toliko u rezultatskom smislu (nije ni moglo pored vaše dominacije, mada je bilo tog proleća u Evropi, pa kupa), koliko u organizacionom, jer su dovođeni bolji igrači i Osim, a razvijana je omladinska škola. Da nije bilo raspada verovatno sigurno bili ispod vas nekoliko narednih godina, ali kad su već šire okolnosti bile takve, vi ste neminovno morali da prodate tim a nama su stasavali klinci iz domaće škole koji su napravili rezultat a posle i karijere. Da je bilo podrške od politike i to nešto privrede jeste, ali je i Partizan pravio novce, a sve te procese staviti u kontekst namernog uzdizanja Partizana na račun Zvezde je van pameti.

 

Cvele je bio deo vladajuće strukture, valjda ne bi ćutao na rasturanje njegovog životnog dela.  A što se tiče Džaje, kao što rekoh, Zeka je Udbaš i zato se ne hapsi, a Džaja je bio samo krimos. 

struzzo.gif

Link to comment
Share on other sites

Crveno belih nojeva koliko hoćeš... Evo jedan ispod.

 

9 minutes ago, Karakondzula! said:

Preuzeli da mog djoku primat zbog omladinske skole da su pare od prodaje sampionske generacije iz Barija zaista i zavrsile u Zvezdi, ocerupani smo i ostavljeni na milost i nemilost tadasnjeg rezima predvodjenog onom prokletom crkotinom Marjanovicem. Cuj, omladinska skola i Zeka...

Kao i da su pare od prodaje Ćire, Sava, Kežmana i inih završile u FKP... Kad se setim priča o reflektorima na JNA od Kežmanovog transfera i sličnih serviranih bajki. :bravo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Crveno belih nojeva koliko hoćeš... Evo jedan ispod.

 

Kao i da su pare od prodaje Ćire, Sava, Kežmana i inih završile u FKP... Kad se setim priča o reflektorima na JNA od Kežmanovog transfera i sličnih serviranih bajki. :bravo:

Dobro,od kojih para se napravi Zemunelo 🤨 ?

Link to comment
Share on other sites

Pitajte Bjeku i Zeku gde su vam pare od Cire i Spire. Porede se babe i zabe.

Drzavno cerupanje Zvezde, posle '92 je nezabelezeno u istoriji sporta.

 

Dzaju mozda mozemo da pitamo sta je radio krajem 90ih i pocetkom 00, imali smo i mi nekoliko transfera 20 mil. maraka+, ali ovo... Ovo je bilo nesto drugo.

 

Rudnik zlata koji je trebalo pokrasti, ali ni to nije bilo dovoljno, nego je trebalo i unistiti, zbog decenijskih trauma i neprespavanih noci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Karakondzula! said:

Pitajte Bjeku i Zeku gde su vam pare od Cire i Spire. Porede se babe i zabe.

Drzavno cerupanje Zvezde, posle '92 je nezabelezeno u istoriji sporta.

Jes' vala, a što je sps delio fotelje u Partizanu, to nema veze sa državom.

35 minutes ago, Decembarski said:

Dafina,Jezda,Zekin Bingo i Hot line naravno uz blagoslov sps i vesele 90...

Jebi ga ocigledno nisu svima tesko pale te godine.

Inače, taj Bingo je bio i crveno-beli. :wink2: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karakondzula! said:

Preuzeli da mog djoku primat zbog omladinske skole da su pare od prodaje sampionske generacije iz Barija zaista i zavrsile u Zvezdi, ocerupani smo i ostavljeni na milost i nemilost tadasnjeg rezima predvodjenog onom prokletom crkotinom Marjanovicem. Cuj, omladinska skola i Zeka...

 

Pisao sam X puta :classic_biggrin: ..  Bari generacija nije donela nesto preterano mnogo novca.Veci prihodi su bili kasnije,  od generacije Dejana Stankovica i par narednih.. jedan Sasa Markovic ( ako možete da se setite ko je to bez Googla-nja  😄 ) je prodat za 6M marki, Deki za preko 20 (25M ) marki... itd

Javno je Cvetković pricao da je sve pare nosi SPSu I tadašnjem režimu..

 

Kasnije se ista prica ponovila i sa FKP i ponovo u glavnoj ulozi SPS , a izvrsioci Zeka, Bjeka, Djura I itd

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...