Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 minutes ago, Darko said:

 Ovako, radije bi potrošio 10 milki na Dwight-a ili neke igrače koje je Miki spomenuo gore. 

 

ma to je super kada bi jedna franšiza mogla svojeručno da izabere bilo kog igrača koji im padne na um i kao eto ga.

 

poenta je da je cena 10x miliona za favorsa sasvim okej (skill x staž) a usput se desi da neki igrač želi da igra ispod svoje realne cene ali taj igrač teško ode da bude zamena nosiocu franšize, osim ako ne ceni da će oni s'njim imati bolje contenderske šanse pa da uzme i titulu ili uradi nešto značajno.

 

pri tome, juta je i ovde skrajnuta zbog destinacije. malo toga ima privlačnog u ulozi rezervnog centra u juti 

Link to comment
Share on other sites

Fejvors je preskup za backup centra, verovatno i najskuplji u ligi. Ne postoji opravdanje za preplaćivanje centra kada znaš da ćeš dati supermax igraču koji baš igra poziciju centra. Evo ja sam se baš čudio zašto niko umesto Denvera nije uzeo Džavala MekGija na dedlajnu koji je sasvim pristojan za tu poziciju, a prima samo 4 milke. Ni minuta nije odigrao u plej ofu, a mnogo je bolji od Fejvorsa.

 

Što se tiče Jute, oni su sada na raskrsnici i sada je veoma bitno šta će uraditi, Ingls 34. godine, Bojan 32. Konli 34. Verovatno je da će Konli otići, jer će tražiti lep ugovor na više sezona. Baš sam razmišljao sinoć o njihovoj ekipi i ako bih igde voleo videti Dejma, onda je to svakako Juta. Dejm i Spida duo bi bio baš zabavan za gledanje. Lilard bi iza sebe imao i finu odbranu što u Blejzersima nema. Uvek postoji opcija u kojoj bi Dejm sa sobom povukao i Karmela za minimalac.

U svakom slučaju za njegovo dolazak bi moralo da se istrese četiri pika prve runde. Što će biti njegova cena u svakim trejd pregovorima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koja je poenta tog nekog super bekapa, kojeg na vrhuncu sezone držiš 6 minuta na terenu i za to vreme on ne da nijedan koš?

 

Koliko onda vredi neki ozbiljan bekap, koji ubaci  8-9 poena, možda baci neku asistenciju, možda se omakne neka partija gde će silom prilika biti prvi centar po minutaži i ulozi, pa uradi nešto?

 

Naravno da ne mogu da biraju bilo kog igrača, ali uveren sam da takve igrače ima bar polovina timova u ligi, što je, ako oduzmeš one koji su potpuno bez ambicija, sasvim dobar procenat. I to onda samo znači da su se oni zajebali sa njime, ne da je njegov ugovor ok.

 

Jbt, prošli put smo pričali o bacanju para na Haslema, al ajde ta priča, 2 miliona. Sad smo već došli i da za 10 miliona ne možeš da očekuješ previše :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dva sitna beka, ali veoma efikasna. Šta vredi Dejmu i CJ kada je strahovito neefikasan, plus je Donovan za njegovo debelo dupe doktor odbrane. Lilard kada izađe iz igre, Mičel za tih desetak minuta dobija potpunu slobodu da prangija. Standard priča. Ako je donekle uspela priča u Bruklinu sa onim privatnicima što smo uspeli da vidimo do povreda, ne vidim zašto bi bio tako veliki problem ako je u pitanju dvojac.

 

Irving, Harden isto potežu iz driblinga, još Harden ima ono njegovo, gde mu je potrebno 13 sekundi da se namesti na stepback, plus Durent kao veliki potrošač.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Harden je u Netsima prihvatio ulogu plejmejkera i uopšte ne privatizuje već gleda prvo da razigra saigrače. Durant je 2 way player i ogroman je, nema nekih dodirnih tačaka sa sitnim bekovima. Ne znam što uopšte pričamo o ovome, ne znam kojom mađijom Lillard uopšte može i da završi u Juti bez da pošalju Mitchella ili Goberta u drugom smeru, što neće uraditi. 

 

Ja mislim da će Lillard završiti u Majamiju, za paket oko Herroa, Robinsona i pikove, možda i Oladipo može da posluži za trejd. To bi imalo dosta smisla. Lillard + Džimi + Bam - e to bi bila kompatibilna ekipa za velika dela.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Fali da se AD sisica ne lomi i ne izlazi iz igre kad ga zaboli levo mudo ili desna Obrva.

 A isto tako mogao bi malo da prihvati da igra C full time i tokom regularne sezone jer to i jeste u danasnjem basketu, a ne da gomilamo drvece pod kosem i gusimo spacing. lepo je to NBK primetio kako pickastost AD-a utice na konfiguraciju i sastavljanje ekipe. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, delgado said:

@Miki28 Fali da se AD sisica ne lomi i ne izlazi iz igre kad ga zaboli levo mudo ili desna Obrva.

 A isto tako mogao bi malo da prihvati da igra C full time i tokom regularne sezone jer to i jeste u danasnjem basketu, a ne da gomilamo drvece pod kosem i gusimo spacing. lepo je to NBK primetio kako pickastost AD-a utice na konfiguraciju i sastavljanje ekipe. 

Nemoj delgi da si nervozan, AD je tu na duze staze, i posle tebe i tog tvog.

Sad sto se tvom zuri da stigne Kobija i ostale u broju titula to je druga stvar😁 

 

Link to comment
Share on other sites

Problem za Majami je što se već u ovom plej ofu videlo da Batler polako izlazi iz prajma i da je vidno usporio, nisam siguran koliko će još dugo igrati na visokom nivou. Batlerova igra se zasniva na snazi i izdržljivosti. Nije svako Bron da pegla do 36. u jakom ritmu na fizici, a Džimi već ima 32. godine. Za Dejma bi ovo bila ok destinacija, ali samo na jednu sezonu, svaka dalja sezona bi značila i sve lošiji Džimi. Dejm može lagano da bude u prajmu još 4 godine s obzirom na način i stil igre, plus čoveka zaobilaze povrede u širokom luku, tj. dosta je očuvan.

 

Što reče Miki, oni su svoju šansu propustili u ovoj sezoni, kada su lagano odbili Hardena, vreme i biologija su nemilosrdni i sve igrače gazi. Prilike se moraju koristiti kada vam se daju. Poznata izreka, možeš raditi šta hoćeš, ali ne i dokle hoćeš. Oni su pravili dosta problema oko Hardena, zatezali su kako su znali i umeli, ne smem ni da pomislim kako bi to izgledalo i sa Dejmom u ofsezoni, kada je Hirou cena dosta niža. O nekom scenariju gde Majami daje četiri pika prve runde ne bi trebalo ni razmišljati, s obzirom na već viđenu škrtost.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo crno jurenje Kobija, dokle vise stavljanja tog bednog egomanijaka u rang sa najboljim igracima istorije ? 
3 titule mu doneo Shaq kao prva opcija i MVP finala, sta je l treba da kazemo da Durant tek treba da stigne Vejda po broju titula ? 

I to lozenje Mamba mentaliti, klac shut bla bla, ma idi begaj

Pogledaj na sta si se sukala fransiza poslednjih godina a upravo je i bila talac njegovog visocanstva Mambe i usrao ju je koliko je mogao, da su se svi sprdali sa Lakersima godinama, King je dosao i stavio tacku na izvrgavanje najslavnije fransize ruglu, i umesto to da cenis, pricas bajke za malu decu. 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kobi je u jednom delu karijere prihvatio da bude treca najbitnija karika u lancu, LeBron nije zeleo nikad da bude drugi i to mu je ujedno i mana sto trenera nije stavio iznad sebe. 

 

Bez Fila Dzeksona, tesko da bi imao pet prstena. Uvek kada se porede njih dvojica, zanemaruje se GOAT trener i najuspesnija fransiza u poslednjih 30+ godina i uz to vezes kontinuitet.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Jbt, prošli put smo pričali o bacanju para na Haslema, al ajde ta priča, 2 miliona. Sad smo već došli i da za 10 miliona ne možeš da očekuješ previše :lol_2:

 

dao sam ti primer nerlens noela kojeg je miki naveo kao bolju opciju a kaos se slozio

 

verovatno (verovatno) bolji od favorsa ali video si statse za 24 minuta

pri tome vise u zivotu nece igrati za 5 miliona, vec blize 10ki, sto nas vraca na favors cenu

 

vi pricate o nekim specijalnim slucajevima, gde cena xy igraca zavisi od konteksta a ne koliko on realno vredi u nba svetu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, oubrevo. said:

 

dao sam ti primer nerlens noela kojeg je miki naveo kao bolju opciju a kaos se slozio

 

verovatno (verovatno) bolji od favorsa ali video si statse za 24 minuta

pri tome vise u zivotu nece igrati za 5 miliona, vec blize 10ki, sto nas vraca na favors cenu

 

vi pricate o nekim specijalnim slucajevima, gde cena xy igraca zavisi od konteksta a ne koliko on realno vredi u nba svetu.

 

 

Ja sam isao vise na to kako izgleda na terenu a ne na statse. To nisam ni gledao. Uzasan je, zamislis Stimca u odbrani i to je prava slika Favorsa iz ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, oubrevo. said:

10 miliona za favorsa nije puno 

 

naravno da jeste. cak je i u momentu potpisa bilo pitanje da li vredi. ja sam mislio da ce biti koristan bar za playoff kad ono igrao jos manje. dobio ugovor na ime i ranije zasluge u fransizi. mozes naci ovakve centre za minimalac.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

 

 mozes naci ovakve centre za minimalac.

 

ako mi sad nabrojiš dva takva centra za minimalac, razumeš nadam se da to nije rešenje za jutu. moraš da imaš 10ak takvih na minimalcu ili za 5 miliona da bi onda i juta, reg season contender sa gobertom na centru, iskopala igrača koji je vredniji od 15ak minuta po tekmi u reg sez i nešto manje u plej ofu, jer rudi igra više, tj cca 35min

 

a i ta dva centra na minimalcu koja bi mogli navesti, neće obavezno da igraju za minimalac u juti, iako bi u lejkersima ili bruklinu igrali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

bilo koji centar koji bi dolazio znao je da nema sanse za vise od 15 minuta po utakmici pored goberta.

 

a evo i nekoiko imena koji su bili fa prosle godine: howard, dedmon, willy, pa i noel. cak bi i thompson bio bolje resenje posto bar zna da skace u napadu i koristan je u odbrani koliko i favors. dedmon npr bio fa do kraja sezone. dovedes njega i imas favorsov mle za nekog korisnijeg igraca koji bi mozda i bio prevaga protiv clippersa. 

cak i da nisu napravili nista na leto, mogli su uraditi neki trejd tokom sezone. totalno je suludo davati 10 miliona za igraca za kojeg znas da ce igrati 10 minuta u playoffu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, delgado said:

Ma kakvo crno jurenje Kobija, dokle vise stavljanja tog bednog egomanijaka u rang sa najboljim igracima istorije ? 
3 titule mu doneo Shaq kao prva opcija i MVP finala, sta je l treba da kazemo da Durant tek treba da stigne Vejda po broju titula ? 

I to lozenje Mamba mentaliti, klac shut bla bla, ma idi begaj

Pogledaj na sta si se sukala fransiza poslednjih godina a upravo je i bila talac njegovog visocanstva Mambe i usrao ju je koliko je mogao, da su se svi sprdali sa Lakersima godinama, King je dosao i stavio tacku na izvrgavanje najslavnije fransize ruglu, i umesto to da cenis, pricas bajke za malu decu. 

 

Jbg nije bila Mamba sisica pa da bezi iz tima u tim.

 

King je dosao i prve sezone se nije plasirao u PO i posle je izkukako Dejvisa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

bilo koji centar koji bi dolazio znao je da nema sanse za vise od 15 minuta po utakmici pored goberta.

 

a evo i nekoiko imena koji su bili fa prosle godine: howard, dedmon, willy, pa i noel. cak bi i thompson bio bolje resenje posto bar zna da skace u napadu i koristan je u odbrani koliko i favors. dedmon npr bio fa do kraja sezone.

 

 

- howard je birao između lakersa i 76ersa i rešio da ode desno, jer ih je video kao contendera i valjda zbog the streets of philadelphia.

- nerlens noel je, kao što sam rekao, prihvatio knickse za 5milki, jer je mitch lob notorious po brzom ulasku u probleme sa faulovima i znao je da će i bez toga imati 20ak minuta. noel više neće igrati za te pare a juta opet nije imala đanse iz navedenih razloga. 

- tristan izabrao bostan gde mu je konkurencija bio daniel theis a ovamo gobert. nadam se da razumeš razliku. inače slična tj ista lova

- dedmon i WCS ili willy hernangomez, ne znam koji ti je "willy", su relativno smešni igrači, tako da, to što bi uštedeli 5 miliona ne vodi nikuda. njih dvojicu (trojicu) ti ne priznajem ( :

...

sve u svemu, dolazimo do toga da tržište nije krcato tim idealnim prilikama na minimalcima

 

neka bude i đuture 5 takvih igrača, šanse da oni potpišu za jutu za siću su minimalnije od tih minimalaca.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Nemoj delgi da si nervozan, AD je tu na duze staze, i posle tebe i tog tvog.

Sad sto se tvom zuri da stigne Kobija i ostale u broju titula to je druga stvar😁 

 

 

Ako hoce Lilarda morace da daju Dejvisa. Ili da jure CP3 na leto.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

 

- howard je birao između lakersa i 76ersa i rešio da ode desno, jer ih je video kao contendera i valjda zbog the streets of philadelphia.

- nerlens noel je, kao što sam rekao, prihvatio knickse za 5milki, jer je mitch lob notorious po brzom ulasku u probleme sa faulovima i znao je da će i bez toga imati 20ak minuta. noel više neće igrati za te pare a juta opet nije imala đanse iz navedenih razloga. 

- tristan izabrao bostan gde mu je konkurencija bio daniel theis a ovamo gobert. nadam se da razumeš razliku. inače slična tj ista lova

- dedmon i WCS ili willy hernangomez, ne znam koji ti je "willy", su relativno smešni igrači, tako da, to što bi uštedeli 5 miliona ne vodi nikuda. njih dvojicu (trojicu) ti ne priznajem ( :

...

sve u svemu, dolazimo do toga da tržište nije krcato tim idealnim prilikama na minimalcima

 

neka bude i đuture 5 takvih igrača, šanse da oni potpišu za jutu za siću su minimalnije od tih minimalaca.

 

ovo pises kao da je utah neka vukojebina iz tunguzije zakucana na dno konferencije. kao sto sam rekao svi su znali sta ih ceka pored goberta. 

 

mislis da bi howard odbio tipa pet miliona godisnje umesto minimalca da igra u utah umesto phille, gde opet igra iste minute kao sto bi igrao u utahu.

ovo stoji za noela, ali opet i on je bio jedna od opcija. a bio bi opcija i da dodje preko trejda, i to bi bilo bolje nego favorsov ugovor.

trisatnu je konkurencija bio theiss, i dva williamsa, nikako samo nemac. eto, mogli su imati i theissa iz trejda kada su ga se bostonci tako lako odrekli.

hernangomez je smesan igrac a favors nije nista ozbiljniji.

 

a dedmon...

 

SOSrnyh.png

 

jedan je pokupljen u aprilu a drugi igra za deset miliona na stare zasluge i trosi mle (sto nije njegova krivica jelte).

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, oubrevo. said:

 

dao sam ti primer nerlens noela kojeg je miki naveo kao bolju opciju a kaos se slozio

 

verovatno (verovatno) bolji od favorsa ali video si statse za 24 minuta

pri tome vise u zivotu nece igrati za 5 miliona, vec blize 10ki, sto nas vraca na favors cenu

 

vi pricate o nekim specijalnim slucajevima, gde cena xy igraca zavisi od konteksta a ne koliko on realno vredi u nba svetu.

 

 

 

Ma kakav specijalan slučaj, uzmeš kepove svake ekipe i pogledaš koji igrač igra sa recimo 9-10 miliona i koji mu je učinak.

Pri tome naravno ne računaš igrače kojima je prvi ugovor, pa je jasno da vrede puno više.

 

Rekao bih da bar 80% ekipa, u tom cenovnom rangu, ima igrača koji mnogo ozbiljnije doprinosi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...