Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, Manu said:

 

Pa i Lakersima je treci najbolji igrac proslogodisnjeg PO-a bio isti ovaj Rondo. Stvarno mislim da su jedan od poslednjih rostera nad kojim se treba sazaliti.

Od plej-of Ronda dođosmo do Rondo nije faktor u jakom timu.

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Hvala, zapravo jesam, al zato matematika i fizika, brrrrrrr. 

Hoćeš li to da kažeš kako ti ne idu ni excel tabele? Kakav si ti Zvezdaš? :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon odgledanog druga meca u pustinji:

 

Lebron rezervisan opet ali u clatchu odigrao bas,bas dobro. 

 

Pun pogodak ubacivanje Gasola umesto klopusine Harrella u rotaciju.

 

Medjutim opet ne mogu da se otmem utisku da je Finiks propustio veliku sansu da ih slomi na kraju kada su skroz okrenuli i poveli.

 

Jos jednom prilicno bedan nivo kosarke, ne znam uopste kako su Sunsi bili u sansi da dobiju ovo. Osim Payna i Aytona jedno veliko nista.

 

Paul ako ima neke probleme sa povredom ili mentalne barijere bolje uopste da ne igra, daju jednostavno Wulfu Radivojevicu sva ovalscenja i pice. Ovako da ga cekaju nesto a on vegetira na klupi nema nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

Iako su Lejkersi brejknuli, daleko je ovo od gotovog.

 

Mogu tu jos neke nepredvidjene stvari da se dese u sledece dve tekme. Posto su Sansi imali zdravog Pola, povreda je morala da se desi u nezgodnom trenutku. Iz danasnje perspektive svidja mi se rasprava koja se vodila oko toga da li treba da se desi trejd Pola u Sanse ili ne.

 

Znao sam da ce Gasol Jr da ubode trojku i da bi to moglo da prelomi mec. Mora neki Spanac da ti zakopa fransizu, pa to ti je. Nije uopste prijatno.😄

 

S druge strane, Klipersi ce sigurno jednom da brejknu Dalas i mozda vec u sledecoj tekmi. Serija je nadmasila moja ocekivanja, uvek je lepo videti kada druga strana moze da uzvrati u PO seriji.

 

Mislio sam da ce to biti slucaj samo sa duelom Baksa i Majamija, zbog cega sam tu seriju i oznacio kao jednom od najzanimljivijih bez obzira kakav bude bio konacni rezultat u seriji.

 

Ljudi jesu u pravu kada su govorili da Lue ne treba da dobije petogodisnji ugovor, samo su pogresnu metu gadjali kada su iznosili argumente.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ta'veren said:

Iako su Lejkersi brejknuli, daleko je ovo od gotovog.

 

Mogu tu jos neke nepredvidjene stvari da se dese u sledece dve tekme.

 

Moze, naravno. Moze da se desi da jedan AD nema 21 fta. Tesko. Ali moze.💁‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od tih bacanja 6 ili 8 je cini mi se bilo na samom kraju kad su se Sunsi pokusavali vratiti u utakmicu preko slobodnih. U toku meca bio je jos pofin broj situacija gdje se nisu svirali faulovi na Davisu. 

 

Sto se same serije tice, odbrana Lakersa je odrziva sa cak dodatnim prostorom za napredak (pogotovo s petotkom DS-Caruso-KCP-Bron-AD) dok u napadu je Lakersima potreban tek prosjecna realizacija sirom otvorenih vanjskih suteva da utakmice budu klasicno rutiniranje. Pogotovo sad kad je Paul usporen povredom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gaga said:

Kjuban da ne sere vise,nego Luki da sastavi ekipu za titulu.

Ima najboljeg trenera u ligi.

 

Kako za sada igraju Hardaway, Fini Smith, deda stric Brunson, Kleber itd. 

 

Vise nego pristojan support cast.

 

Cak ni Litvanska mocuga ne filizofira puno, nista spektakularno ali ne pravi probleme kao neke umisljenje druge violine.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Ima najboljeg trenera u ligi.

 

Kako za sada igraju Hardaway, Fini Smith, deda stric Brunson, Kleber itd. 

 

Vise nego pristojan support cast.

 

Cak ni Litvanska mocuga ne filizofira puno, nista spektakularno ali ne pravi probleme kao neke umisljenje druge violine.

Karlajl i prosle i ove godine pokraden sto se tice nagrade za najboljeg trenera.

Link to comment
Share on other sites

Sansi su pošteno izginuli sinoć, ali Lakersi su veća klasa. James i Davis su pokazali kvalitet kad se lomilo. Schroeder dobar tokom cijele utakmice. Kaznio je otvorene šuteve koje su mu ostavljali, a brz je dovoljno da probije većinu defanzivaca Sansa. Drummond je baš dobar dodatak na ovaj roster. Jedan od najboljih skakača u ligi, korisno tijelo u zaštiti reketa. Nije uopšte ni toliko sirov u napadu.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

nisam gledao drugu, u kakvom je stanju cp3?

Ako je u prvoj posle povrede bio na 30%, sad je mozda bio na 50%. Upotrebljiv povremeno ali nedovoljno za Lakerse. Trebalo bi da mu polako bude bolje kako vreme odmice. Da li je to dovoljno da se uzme jedna utakmica u LA, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

Porzignis juče baš dobar, na obe strane rekao bih. Dalas bi i sa njime, uz nekog dobrog 4/5 igrača, bio ozbiljan konkurent

 

ma koja crne obe strane. zlostavljali su ga koliko su ga mogli. isto kao i ovi drugi zupca. ne bih ga vise koristio da sam lue. ibaka nazalost jos uvek u hibernaciji i izgleda nije spreman za playoff. ostaje tu morris koji iako je kao dobar defanzivac i ima telo da brani doncica, desice se ono sto se i sada desilo a to je da ce biti napunjen faulovima. 

zapravo, bezveze je pricati koliko su clippersi dobri defanzivno ili nisu i sta je bilo realno ocekivanje od njih...glavni utisak je da od doncica nema odbrane. jos mi se cini da ga je beverley najbolje cuvao od svih. kad god je neko drugi bio na njemu (george, leonard, morris), ovaj je samo trazio pick i onda je vozao zupca ili sutnuo sa osam metara ako je defanzivac iz nekog razloga isao ispod. mada i trojke koje je pogadjao da su monstarsi bili nasuprot njega, ne bi vredelo. dok kada je beverley njega cuvao tu je doncic mislio da moze da ga gura do kosa i da pokusa neki fadeaway ili slicno ali to nije ulazilo tako lako. i generalno nije toliko opasan iz te situacije kao kada je na trojci ili na ulazu.

kleber i pogotovo hardaway (11-17 trojke za sada) igraju kao sumanuti u napadu. kleber je sasvim solidan i u odbrani. porzingis pre svega statira i ako dobije loptu opaljuje i to je to.

clippersi bi morali napadati porzingisa svaki jebeni napad ako zele nesto da urade, ne vidim sta drugo mogu uraditi kada i leonard i george odigraju odlicno. morris ni blizu onoga sto moze do sada, ibaka nista, batum beverley rondo zubac pa i mann nisu igraci koji ce dati trojke u seriji i 20 pts kao thj. mozda zaigra kennard konacno. dosta je tesko videti kako mogu pobediti osim ako neko neocekivani ne poludi kod njih ili da doncic ima bas losu utakmicu.

 

o trenerima ne treba trositi reci. razlika u klasi je ocigledna.

 

highlight utakmice su georgeov crossover i onaj bolesni sut doncica sa jedne noge i lopta koja ulazi kao kap. koliko to samo ubije protivnike u pojam. a pogotovo ove clipperse koji su i ovako dosta losi mentalno. peti uzastopni poraz u playoffu inace. izgleda da ce stvarno izbeci lakerse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipa Klipersa bez Lua(recimo Vogel) i da su locirani u unutrasnjosti bi mogla ove sezone da ide sa Bruklinom u sedam utakmica, mozda i da ih dobiju. To je sredina koja bi vecini najvise rostera odgovarala posto ovako su sva svetla u uperena u njih, skoro svi su stekli ovakvu reputaciju tako sto su se probili tamo gde je bilo manje pritiska i kada su ocekivanja bila niza.

 

Njihova prvobitna ideja je bila dobra, samo je njihov plan A sa Riversom kratko trajao. Svakako tesko da su mogli bolje da sklope od trenutnog, ali kada su ti zvezde Kavaj i PG i znas gde su igrali, trener treba da bude top ne kako bi samo oni bili funkcionalni nego i ostatak rostera. Lue ne treba takvom rosteru da bude trener i njemu je rok trajanja 2-3 godine, ali kada se pogleda istorija fransize ona je prilicno siromasna i tek su sa trejdom Pola postali relevantni. Ja sam mislio pre pocetka sezone da ce konacno da dobace do finala Zapada. Previse haoticna sredina gde ne mogu treneri da imaju stabilnost, a i nema tu strpljenja za rezultate i da se tim sporije gradi. Toliko im je kratko trajao rebilding, a nista nisu naucili. Koliko njima marketing pomaze da se brze oporave, toliko im i odmaze. Isli su precicom, a nisu imali los period kao Lejkersi i Netsi. Za pocetak trebali su im igraci koji su pure talent, jer tesko da ce opet imati trenera koji je duze vreme tu.

 

Samo u scenariju gde im se stvari poklope mogu do te jedne titule. Blizi su nuli nego tom kecu.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...