Jump to content

FC Arsenal


sasha arsenal

Recommended Posts

Eh, Arsenal... Navijao sam nekad za njih, gledao svaku utakmicu, radovao se pobedama i, mnogo češće, nervirao zbog poraza.

 

"The Invicibles" generaciju sam slabo pratio, kao i fudbal generalno u tom periodu, tako da sam i u čuvenom finalu LŠ iz 2006. navijao za Ronaldinja i ekipu. Moji navijački dani počeli su par godina kasnije...

 

Negde oko 2008. krenuo sam aktivno da pratim Premijer Ligu (i dalje su utakmice išle vikendom na RTS2) i pažnju mi je privukla mlada ekipa, sa harizmatičnim menadžerom i igrom koja je odudarala od tada moćnih Fergijevog Junajteda, Grantovog Čelsija i Benitezovog Liverpula.

 

Internet praktično nisam ni imao (onaj dial-up jedva da može tako da se nazove), pa su mi izvori informacija bili TV i lista iz lokalne kladionice...

 

Iako su na momente delovali stvarno dobro, u ligi ne uradiše ništa specijalno... treće mesto, ali je performans u LŠ bio pravo iznenađenje. Nakon što su nekim čudom prošli Milan, stigao je na red Liverpul sa Džerardom, Toresom, Alonsom, Karagerom, ma zastrašujuće... Prva utakmica remi, u drugoj poveli, ali nakon 2 gola Liverpula fali jedan za prolaz. Ulazi Volkot u igru, pretrčava ceo teren, ostavljajući četiri protivnička igrača u prašini i asistira Adebajoru za 2-2. Ima nade, idemo dalje!

 

 

 

 

Nažalost, sreća je trajala ceo minut, pošto su Džerard, a potom i Babel stavili tačku na meč...

 

Sledeće dve sezone kao preslikane. U ligi četvrti (a gde bi drugde 😀), dok su u LŠ prvo Ronaldo, a potom i Mesi ipak bili jači. Doduše, ne može se reći da su polu i četvrt finale loši rezultati, već naprotiv vrlo dobri.

 

Došla je sezona 10/11. Konačno niko nije povređen, mladi igrači sazreli, hemija odlična, ma ovo će biti sezona za pamćenje. Na golu Ščensni, štoperi Vermalen i Košćelni, bekovi Sanja i Kliši, u veznom neprelazni Song i tada perspektivni Vilšir a ispred njih fenomenalni kapiten Fabregas, na krilima nezgodni Nasri i Volkot i u špicu najbolji napadač u Engleskoj, Van Persi.

 

Arsenal.jpg

 

Sa ligom su ipak krenuli klimavo, ali u jednom trenutku se izboriše i za prvo mesto. Ipak, tu se nisu dugo zadržali i sa nekoliko poraza pred kraj sezone pali su čak na, njima izgleda rezervisano, četvrto mesto na tabeli.

 

U Ligi Šampiona ponovo Barselona, ali "nema veze, mogu oni sa njima". To se na kraju ispostavilo kao tačno, pošto su ih na Emirejtsu definitivno nadigrali i u Španiju otišli sa prednošću od 2:1

 

Revanš je počeo loše, Barsa je povela golom Mesija krajem prvog poluvremena, ali autogol Buskeca doneo je pozitivan rezultat Arsenalu. Onda KRAĐA! Van Persie dobija drugi žuti jer je šutnuo na gol sekund nakon pištaljke za ofsajd!

 

van-persie.jpg

 

Naravno, protiv onakve Barselone se nije moglo sa igračem manje i brzo su primili još 2 gola...

 

Nakon te sezone raspad sistema. Odlaze Fabregas, Nasri i Kliši, dok Volkot i ostali mladi igrači stagniraju što zbog povreda, što zbog nesportskog načina života. Van Persi je stvarno vukao ceo tim, ali to je bilo daleko od dovoljnog za bilo kakav ozbiljan rezultat, pa je i on otišao na kraju sledeće sezone (ne zameram mu).

 

Slede gomila loših transfera i godina za godinom mučenja kako u Engleskoj, tako i u Evropi. Na momente je sve ponovo delovalo optimistično, pogotovo kada su Ozil i Aleksis igrali dobro, ali nažalost svaki uspeh je bio kratkotrajan. Tu sam već prestao da ih gledam uživo i rezultate pratio uglavnom putem flashscore-a.

 

Već godima ne može da se kaže da navijam ni za njih, niti za bilo koga drugog, već je to obično tim koji mi se u trenutku više svidi, ali definitivno ostaje žal što generacija iz perioda 2008-2011 ništa značajno nije postigla...

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Koliko je ovaj klip sada smesan iz ove perspektive. :lol_2:

 

Kad se setim.Vladala je euforije i na forumu.Klub je napokon doveo neku zvezdu.

Prva utakmica i odmah asistencija Žiruu.

Na kraju se ispostavilo jedan od većih promašaja.Lik ima taj završni pas,ali sve ostalo nedostaje.

Mada evo i Pepe ga sledi.Ocekivao sam da će se čovek poigravati sa protivnickim igračima.Bljesne na trenutak i to je to,a ima nestvaran potencijal.

 

Na kraju krajeva,mnoge igrače smo čekali da prorade.Nije postojao kontinuitet dobrih partija.

 

Mislim da napokon Arsenal ima trenera,što je najbitnije.Grešiće on,ali vidi se da čovek ima viziju i da će postati odličan menadžer.Treba ga istrpeti.

 

edit:Kako vam se čini Gabrijel?Meni se baš sviđa.Baš dobro pojačanje.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da nisam oduševljen Gabrijelom, ali isto tako priznajem da sam imao pogrešne procene kod većine naših pojačanja poslednjih godina. Skoro kao Arsen Venger. 😀

Pepe je poprilično razočarenje, za sada. Kada pomislim kakvog igrača smo mogli dovesti za 80 miliona...(ili nismo, pošto isplata ide na 4 godine po 20 miliona, valjda).

 

U svakom slučaju, Gabrijela treba sačekati, tek je stigao, a i Pepe je još uvek klinac, tako da ima nade i za njega.

Link to comment
Share on other sites

U prvoj utakmici ove sezone, ne znam sa kime smo igrali, vidim Elneni u startnoj, meni se zeludac okrenuo, rekoh gubimo. Za divno cudo on je tada bio mozda i najbolji igrac,posle je skrajnut, ali sam se pitao da li je to bio incident ili je napredovao, iskreno danas je pokazao da uz Partija zasluzuje startnu postavu. Koliko je ovaj Parti stabilizovao odbranu i vezni red, to je neverovatno, Junajted bezopasan veci deo utakmice, da smo imali malo srece ovo je trebalo ubedljivije da se dobije.

Saka isto dobar, ali zavrsnica jako tanka. Iskreno se nadam da cw Martineli uspeti da se vrati iz povrede, on bi bio slag na torti, da pomenem Gabrijela koji je sve bolji i bolji, iako sam bio skeptican u pocetku

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni se baš i ne sviđa ova varijanta sa 3 pozadi, a Bellerin u veznom redu (ili ne daj bobe MNiles), a ne sviđa mi se ni što Ceballos nije zacementiran kao starter. U svakom slučaju, važna pobeda i prilika da se dodatno ekipa ustali kao bolji tim od Jedinstva, među ovim redizajniranim velikanima.

Link to comment
Share on other sites

Meni se baš i ne sviđa ova varijanta sa 3 pozadi, a Bellerin u veznom redu (ili ne daj bobe MNiles), a ne sviđa mi se ni što Ceballos nije zacementiran kao starter. U svakom slučaju, važna pobeda i prilika da se dodatno ekipa ustali kao bolji tim od Jedinstva, među ovim redizajniranim velikanima.
Da , jedino Sebaljos fali, i iskreno mislim da imamo igrace za 442. Cak i po cenu da Pepe igra,ja bih to forsirao, Parti nam je resio mnoge sistemske probleme,ovo ako se malo utegne, ulazak u top4 je realan. Ako postoji mogucnost, treba dovesti jos jednog stopera na zimu, fali neki kvalitetan igrac pozadi da bi ovo zaista bila zaokruzena ekipa.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu vidjenog, cini mi se ds Elneni mora da bude starter, cak i pre Sebaljosa, mozda se meni cini ali on ima jaci impakt na igru nego Sebaljos, lik je fajter, ja jednostavno volim takve igrace,sa Partijem cini zajeban tandem, davili su Junajtedovu sredinu celu utakmicu.

Fale nam dva igraca da budemo top ekipa, stoper i neki dobar plej , tada bi mogli da igramo nesto drugacije, i resili bi orobleme organizacije igre koji def postoje, ci i mi se nas je jedan Azar ili Mane deli od borbe za titulu.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Auuu...kakvo blamiranje.Arteta večeras pocetnik,što zapravo i jeste.Događaće se ovo i dalje.Trebaće još vremena a i pojačanja.

 

Totalno pogrešna taktika.Nejasno je zašto Vilok nije dobio priliku,odnosno zašto nije ni na klupi.Bezidejna igra.Auba,Laka i Vilijan kao da nisu ni postojali.

 

Pauza u pravo vreme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/8/2020 at 3:22 PM, sasha arsenal said:

Auuu...kakvo blamiranje.Arteta večeras pocetnik,što zapravo i jeste.Događaće se ovo i dalje.Trebaće još vremena a i pojačanja.

 

Totalno pogrešna taktika.Nejasno je zašto Vilok nije dobio priliku,odnosno zašto nije ni na klupi.Bezidejna igra.Auba,Laka i Vilijan kao da nisu ni postojali.

 

Pauza u pravo vreme.

Sva sreca da su kupili Pepea. Mnogo je doprineo do sada.

Link to comment
Share on other sites

Ovo već zaista zabrinjava. Napad kao da nemamo, a polako popušta i pozadi. Auba u kurcu, krila kao da nemamo. Sebaljos mi ide polako na Q sa onim carinjenjem lopte, kao i Vilok, laguju žestoko našu ionako sporu igru. Leno nas izvukao sinoć, ali ovo zaista ne valja. Trojica pozadi, Beljerin i Tirni po bokovima, Džaka i Parti sredina, a onda Auba, Vilian i ... nemam pojma ni ja. Saka kažu odmara nekoliko meseci, Pepe u kanalu... Teški dani su pred nama. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...