Jump to content

Oporezivanje freelancera


Akiro

Recommended Posts

7 hours ago, Marko said:

Hipotetički, da ga nađu i zatraže naplatu, najvrednije što ima je bicikl i taj laptop na kome je radio. Mislim, hoću reći presmešno bi ta naplata izgledala u armiji slučajeva. 

 

Gde se vodi da je prijavljen - tu izvršitelji mogu da zaplene: "Zakon o izvršenju i obezbeđenju omogućava izvršiteljima da zaplene sve stvari koje nađu na adresi na kojoj živi dužnik, čak i kada taj dužnik nije vlasnik tog stambenog objekta." https://www.danas.rs/ekonomija/izvrsitelji-tvrde-da-mogu-da-zaplene-i-komsijine-stvari/

 

Znači, ako reše da mu naplate - oni će pronaći način tako što će zapleniti stvari na adresi na kojoj je (legalno) prijavljen. A ako vrednost tih stvari nije dovoljna - oni mogu kasnije da plene kada se ponovo "pojavi" nešto od stvari u tom stanu (posle nekog vremena ponovo banu iznenada pa šta zateknu... i tako u krug). Bio je i ovaj slučaj:

 

Bračni par iz malog mesta u Vojvodini doživeo je šok kada su pre dva dana sudski izvršitelji zaplenili imovinu njihovog sina, a sve zbog duga za kredit koji oni imaju.

Ispostavilo se da izvršitelji imaju pravo da oduzmu imovinu njihovog sina samo zato što su se prijavili na njegovoj adresi. A do toga je došlo nakon što im je banka pre par meseci (već) oduzela kuću jer su ostali dužni oko 5,7 miliona dinara za stambeni kredit u švajcarcima. Kada su se preselili kod sina i promenili adresu prebivališta, čekalo ih je neprijatno iznenađenje.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Marko said:

Lik je podstanar, radio posao preko interneta nekoliko godina, od toga živeo, došla pandemija i ćao zdravo. Nisam siguran da mu je do leta ostalo 30e od tih para, a ne da plaća neki porez od novca koji je zaradio.

Radio posao preko interneta nekoliko godina, dosla pandemija i posla vise nema? Pa sta je radio, zvao babe telefonom i nudio krstarenja kruzerima i dobijao procenat?! Majku mu staru, pa preorijentises se, bas sada usled pandemije outsource-ovanog posla ima. 

 

 

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Pa ti prodavaj kurseve na sajtovima iz zemalja sa kojima postoji sporazum o zabrani dvostrukog oporezivanja. Meni je neverovatno da ljudi krenu u neki privatni biznis bez da se informišu o svim aspektima takvog privređivanja. Nije ništa čudno u biznisu da kompanije traže od kompanije partnera da osnuje neki SPE u nekoj konkretnoj državi kako bi se izbeglo dvostruko oporezivanje.

 

Pretpostavljam da je u pitanju odredjeni portal za kurseve tipa Udemy ili slicno. Ne mozes ti da prodajes bas gde hoces i budes uspesan. To je sada kao da si mu rekao idi prodaj americke zastave na KupujemProdajem a ne na Amazonu. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Radio posao preko interneta nekoliko godina, dosla pandemija i posla vise nema? Pa sta je radio, zvao babe telefonom i nudio krstarenja kruzerima i dobijao procenat?! Majku mu staru, pa preorijentises se, bas sada usled pandemije outsource-ovanog posla ima. 

 

Još kad bi to tako išlo, pucneš prstima i preorijentišeš se za mesec-dva u vreme velike ekonomske krize. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Chaos Is Me said:

Pa ti prodavaj kurseve na sajtovima iz zemalja sa kojima postoji sporazum o zabrani dvostrukog oporezivanja. Meni je neverovatno da ljudi krenu u neki privatni biznis bez da se informišu o svim aspektima takvog privređivanja. Nije ništa čudno u biznisu da kompanije traže od kompanije partnera da osnuje neki SPE u nekoj konkretnoj državi kako bi se izbeglo dvostruko oporezivanje.

 

Ono, može tako da se kaže, a može i da se kaže kako je postupio isto kao većina u njegovoj situaciji, u njegovo vreme, kao i bezbroj njih u godinama i decenijama pre njega.

 

14 hours ago, Green23 said:

Pa čekaj, on je znao da time što ne plaća porez, krši zakon, zar ne? I tebi bi EPS došao sa naplatom svih prethodnih računa sa naplatom u jednom mesecu, tj. poslao bi ti upozorenje da ukoliko u tom i tom periodu ne izmiriš dugovanja, da će doći izvršitelji, njih ne interesuje da li ti imaš ili nemaš da platiš.

 

Znao je, samo što je EPS nešto drugo, možda ne de jure, ali de facto svakako. Kod nas su ljudi revnosniji sa strujom zato što se, prosto rečeno, struja uvek plaćala. A i ima ona logika da si struju potrošio pa plati, dok sa druge strane imaš ljude koji nisu baš okrenuti bilo kakvoj pomoći od države. U njegovom slučaju mislim na to kako, do sada, kad god mu je trebao lekar, ili je išao privatno (zubar, sportski lekar), ili se uzdržavao da, kad je malo bolestan, trči u dom zdravlja, nego prezdravi na nogama/malo oladi dok ne prođe. Mlad je lik, pa je razumljivo, takoreći. I nije ni pomišljao da traži bilo šta, zato što je bio nezaposlen i šta ti ja znam. Del boy logika za porez: Vlada nam ne daje ništa, pa ni mi ništa ne dajemo vladi. Ne bi trebalo da je tako, ali svi znamo kako je kod nas, nema teorije da bi mogao da ga krivim za ovo.

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

Radio posao preko interneta nekoliko godina, dosla pandemija i posla vise nema? Pa sta je radio, zvao babe telefonom i nudio krstarenja kruzerima i dobijao procenat?! Majku mu staru, pa preorijentises se, bas sada usled pandemije outsource-ovanog posla ima. 

 

Ma, to su oni online časovi engleskog kinezima bili. Lako je bilo svakom da se lati toga, ako je dovoljno na ti sa engleskim - prođe onaj njihov online test prilikom ugovaranje saradnje, treba ti neki minimum tehničke opremljenosti, a on naravno nema veze sa tim što se tiče formalnog obrazovanja, to mu je došlo 2016, kao i tolikim drugima u tom nekom periodu. Nije ne znam koliko zarađivao, tačne cifre i prosek ne znam, svakako je imao da plati stan i da se prehrani, ne puno preko toga. Rekao bih da su mu njegovi, koliko i kad god su mogli, obezbeđivali gotovo sve više od toga.

 

13 hours ago, Senn said:

 

Gde se vodi da je prijavljen - tu izvršitelji mogu da zaplene: "Zakon o izvršenju i obezbeđenju omogućava izvršiteljima da zaplene sve stvari koje nađu na adresi na kojoj živi dužnik, čak i kada taj dužnik nije vlasnik tog stambenog objekta." https://www.danas.rs/ekonomija/izvrsitelji-tvrde-da-mogu-da-zaplene-i-komsijine-stvari/

 

Znači, ako reše da mu naplate - oni će pronaći način tako što će zapleniti stvari na adresi na kojoj je (legalno) prijavljen. A ako vrednost tih stvari nije dovoljna - oni mogu kasnije da plene kada se ponovo "pojavi" nešto od stvari u tom stanu (posle nekog vremena ponovo banu iznenada pa šta zateknu... i tako u krug). Bio je i ovaj slučaj:

 

Bračni par iz malog mesta u Vojvodini doživeo je šok kada su pre dva dana sudski izvršitelji zaplenili imovinu njihovog sina, a sve zbog duga za kredit koji oni imaju.

Ispostavilo se da izvršitelji imaju pravo da oduzmu imovinu njihovog sina samo zato što su se prijavili na njegovoj adresi. A do toga je došlo nakon što im je banka pre par meseci (već) oduzela kuću jer su ostali dužni oko 5,7 miliona dinara za stambeni kredit u švajcarcima. Kada su se preselili kod sina i promenili adresu prebivališta, čekalo ih je neprijatno iznenađenje.

 

Nisam ovo znao, mada opet, dug za kredit i neplaćene račune je i dalje nešto skroz drugo u praksi, nego dug za porez koji se nije regulisao i sprovodio nikako sve ove godine. Videću za njega, i ne samo za njega, na šta će ovo da izađe, ako uopšte bude bio neki epilog tj pomena vredan epilog.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marko said:

 

Ono, može tako da se kaže, a može i da se kaže kako je postupio isto kao većina u njegovoj situaciji, u njegovo vreme, kao i bezbroj njih u godinama i decenijama pre njega.

 

 

Znao je, samo što je EPS nešto drugo, možda ne de jure, ali de facto svakako. Kod nas su ljudi revnosniji sa strujom zato što se, prosto rečeno, struja uvek plaćala. A i ima ona logika da si struju potrošio pa plati, dok sa druge strane imaš ljude koji nisu baš okrenuti bilo kakvoj pomoći od države. U njegovom slučaju mislim na to kako, do sada, kad god mu je trebao lekar, ili je išao privatno (zubar, sportski lekar), ili se uzdržavao da, kad je malo bolestan, trči u dom zdravlja, nego prezdravi na nogama/malo oladi dok ne prođe. Mlad je lik, pa je razumljivo, takoreći. I nije ni pomišljao da traži bilo šta, zato što je bio nezaposlen i šta ti ja znam. Del boy logika za porez: Vlada nam ne daje ništa, pa ni mi ništa ne dajemo vladi. Ne bi trebalo da je tako, ali svi znamo kako je kod nas, nema teorije da bi mogao da ga krivim za ovo.

 

 

Ma, to su oni online časovi engleskog kinezima bili. Lako je bilo svakom da se lati toga, ako je dovoljno na ti sa engleskim - prođe onaj njihov online test prilikom ugovaranje saradnje, treba ti neki minimum tehničke opremljenosti, a on naravno nema veze sa tim što se tiče formalnog obrazovanja, to mu je došlo 2016, kao i tolikim drugima u tom nekom periodu. Nije ne znam koliko zarađivao, tačne cifre i prosek ne znam, svakako je imao da plati stan i da se prehrani, ne puno preko toga. Rekao bih da su mu njegovi, koliko i kad god su mogli, obezbeđivali gotovo sve preko toga.

 

 

Nisam ovo znao, mada opet, dug za kredit i neplaćene račune je i dalje nešto skroz drugo u praksi, nego dug za porez koji se nije regulisao i sprovodio nikako sve ove godine. Videću za njega, i ne samo za njega, na šta će ovo da izađe, ako uopšte bude bio neki epilog tj pomena vredan epilog.

Pričao je onaj čovek u podkastu kod Galeba, nije da država nije htela, već u poreskoj upravi nema dovoljno ljudi, sad ih na nivou države radi 3-4k, dok ih je početkom 2000ih bilo 9k. Dao je primer ljudi koji su zarađivali 500e, da ukoliko neko sa tim primanjima plati ful poreze i doprinose, on spada u socijalni slučaj, i u tom slučaju može biti poresko amnestiran. 

 

Problem je što je država zatalasala sa ovim problemom, ali bez konkretnog rešenja istog, i samo je digla paniku. 

 

Ono kako bih ja rešio problem, tj. kako bi išla naplata. Oprost svih kamata, i naplata poreza od 10% na prihode u poslednjih 60 meseci, na određeni broj rata. Znači neko ko je zarađivao 1000e poslednjih 5 godina, plati 6000e na onoliko rata koliko izabere, a maksimalnih 60. I ukinuti glupi test samostalnosti, i dozvoliti ljudima da budu paušalci i plaćaju porez od 10%. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Green23 Ovako nesto i ja mislim da je ispravno. Poenta je da ljudi kao taj momak su bas ostavljeni bez opcija, sto ce reci da se prebacuju na roditeljsku ili drzavnu grbacu. Napisao sam ranije, takav vid zarade za nekog wannabe programera koji ima 17-22/3 godine samo pokazuje da ima kliker. Taj kliker treba pustiti da se razvija a ne ubijati u pojam. Druga stvar, drzava ce juriti FL samo zato sto mogu da im udju u trag preko tokova novca. A sta je sa svim onim ljudima koji prodaju milke po kartonskim kutijama, izdaju stanove, itd... 

 

Nego jel moguce da toliko ima FLa ovde? Ja nisam zapamtio da se ovoliko talasalo kada je bila prica oko pausalaca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:

@Green23

Nego jel moguce da toliko ima FLa ovde? Ja nisam zapamtio da se ovoliko talasalo kada je bila prica oko pausalaca?

Pa zato što one koji se sada žale, bolela ona stvar, jer nije njih pohađalo, jer oni nisu ni pokušali da budu paušalci i da plate porez. Kao i većina ljudi u ovoj državi, dok njima ne dođu ispred vrata, ne zanima ih. 

 

Kao i sada ona "udruženja radnika preko interneta" koji su se sada setili problema sa mini hidroelektranama, lopovluka ljudi na vlasti itd., a ranije su bili u fazonu "Nas politika ne zanima". 

Edited by Green23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, stefan81888 said:

 

Još kad bi to tako išlo, pucneš prstima i preorijentišeš se za mesec-dva u vreme velike ekonomske krize. 

 

Zato sam pitao cime se bavio. Dobili smo odgovor - casovi engleskog. 

 

Drugo, sta god da je radio, svakako nisam mislio da treba da se preorijentise za mesec-dva (mada nije nemoguce, da je zvao babe za krstarenja lako bi se preorijentisao na neku drugu prodaju - pogotovo sa znanjem engleskog). Evo pandemija traje skoro vec godinu dana, ako se do sada nije preorijentisao onda ne znam kad ce.

 

 

4 hours ago, Marko said:

 

Ma, to su oni online časovi engleskog kinezima bili. Lako je bilo svakom da se lati toga, ako je dovoljno na ti sa engleskim - prođe onaj njihov online test prilikom ugovaranje saradnje, treba ti neki minimum tehničke opremljenosti, a on naravno nema veze sa tim što se tiče formalnog obrazovanja, to mu je došlo 2016, kao i tolikim drugima u tom nekom periodu. Nije ne znam koliko zarađivao, tačne cifre i prosek ne znam, svakako je imao da plati stan i da se prehrani, ne puno preko toga. Rekao bih da su mu njegovi, koliko i kad god su mogli, obezbeđivali gotovo sve više od toga.

 

 

Ako zaista dobro zna jezik, neka proba da pise nesto, da se bavi copywriting-om, ili prostim prevodjenjem (mada ce tu dosta teze naci posao englesko-srpski i srpsko-engleski). Sigurno moze jos nesto da se smisli a ne da se ceka i nada da ce se stvari normalizovati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Zato sam pitao cime se bavio. Dobili smo odgovor - casovi engleskog. 

Drugo, sta god da je radio, svakako nisam mislio da treba da se preorijentise za mesec-dva (mada nije nemoguce, da je zvao babe za krstarenja lako bi se preorijentisao na neku drugu prodaju - pogotovo sa znanjem engleskog). Evo pandemija traje skoro vec godinu dana, ako se do sada nije preorijentisao onda ne znam kad ce.

Ako zaista dobro zna jezik, neka proba da pise nesto, da se bavi copywriting-om, ili prostim prevodjenjem (mada ce tu dosta teze naci posao englesko-srpski i srpsko-engleski). Sigurno moze jos nesto da se smisli a ne da se ceka i nada da ce se stvari normalizovati. 

 

Ma ok, sve to stoji, ali nije baš poenta ovde. Snaći će se on već nekako.

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2021 at 3:28 PM, Chaos Is Me said:

Pa ti prodavaj kurseve na sajtovima iz zemalja sa kojima postoji sporazum o zabrani dvostrukog oporezivanja. Meni je neverovatno da ljudi krenu u neki privatni biznis bez da se informišu o svim aspektima takvog privređivanja. Nije ništa čudno u biznisu da kompanije traže od kompanije partnera da osnuje neki SPE u nekoj konkretnoj državi kako bi se izbeglo dvostruko oporezivanje.

 

Izvini, ali molim te nemoj da lupas gluposti o stvarima o kojima nemas pojma.

 

Prvo, legit sajt koji to ne radi ne postoji. Svi su americki. Apsolutno svi. Drugo, ovako je u poslednjih godinu dana. Promenili su ToS. Ako se ne slazes, ugase ti profil. To inace kompanije rade svakodnevno, pa i kod nas.

 

Trece, to meni ne smeta uopste, samo sam naveo kao zanimljivost jer su ljudi pricali o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2021 at 2:53 PM, Kooineeperk said:

Ovde imas lepo objasnjeno sve oko poreza, doprinosa... taj lik je ucestvovao kao savetnik drzave prilikom donosenja onog Testa samostalnosti za preduzetnike. Sad je u Ne Davimo BGD. Ekstremno kompetentan lik, lepo objasnjava, samo je malo upitnog stava. 

 

 

Ma OK, porez se svuda plaća, pa i tu, ove "doprinose" treba ukinuti takve kakvi su, pa treba da budu dobrovoljni, pa ko ima zdravstveno/penziono osiguranje ima, ko nema, nema, uostalom možda bi neko izabrao da ne uplaćuje penziono osiguranje nego da ulaže u nekretnine, ima i toga, to se sve zna decenijama, i oduvek, bla bla bla, nego, da li možete u tu priču o nužnosti plaćanja poreza da ne uvodite ovakve likove kao neki faktor? Zbog čega, zbog toga što su tu u toj tzv srbiji svi ti "faktori" i "ugledni građani" u apsolutno svakoj oblasti, u baš svakoj,  ali baš, to su sve ili udbaši, ili saradnici udbe, i kao takvi, potpuno nebitni za bilo koju priču o bilo čemu. Zbog čega, zato što se podrazumeva da će se takvi likovi "boriti svim raspoloživim sredstvima" da se ta travestija od "sistema" u koju su uglavili pozamašne stražnjice nikako ne promeni, jer znaju da bi takvi likovi kao oni u normalnom funkcionalnom sistemu sakupljali iz kontejnera da jedu, kad psi prvo pokupe bolje komade. Mislim, kome ovde trebaju ovakvi likovi koji danas "savetuju državu a sutra "savetuju opoziciju" da bi znao da treba plaćati porez na svaki prihod iznad nekog neoporezivog dela? Mnogo šta treba, pa ne vidim da se neko oko toga zabrinuo kao pojedini ovde što su zakukali nemoj zli frilenseri da oštete "državu".

 

Na primer, evo to je sveže, šta je bilo sa zakonom o remećenju javnog reda i mira od decembra 2019 po kome se bacanje petardi kažnjava sa 100 hiljada dinara? Za mene je to važnije, što se ovo ne sprovodi, i što se uopšte dozvoljava prodaja tih petardi, nego to što neki Mika nije plaćao porez na zaradu od 200 evra.  Eto, smeta mi to jer smeta mom psu pa moram da ga  uvodim i tako dalje, i svakako je to divljaštvo važniji problem nego što nekoliko hiljada onih koji su tu zaradu stvorili uprkos toj takozvanoj srbskoj drzavi, koja ih je sve vreme aktivno ometala. Baš mene zabole što oni nisu plaćali porez, nego kad će se zaustaviti eto to divljaštvo sa petardama? Zna li ovaj lik iz videa nešto o tome? Mora da zna ako je doktor pravnih nauka. Neka ga onda to pitaju.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Zato sam pitao cime se bavio. Dobili smo odgovor - casovi engleskog. 

 

Drugo, sta god da je radio, svakako nisam mislio da treba da se preorijentise za mesec-dva (mada nije nemoguce, da je zvao babe za krstarenja lako bi se preorijentisao na neku drugu prodaju - pogotovo sa znanjem engleskog). Evo pandemija traje skoro vec godinu dana, ako se do sada nije preorijentisao onda ne znam kad ce.

 

Svejedno je to ne tako veliki period da se menja zanimanje, a da se radi ozbiljno. 

 

No dobro, gubitak posla, nestalan posao, počinjanje novog posla i mali i nestali prihodi svakako jesu neki razlozi zbog kojih bi ja ukinuo porez u sličnim situacijama. Zato i kažem, nije naprasno skakanje s zanimanja na zanimanje rešenje već pametno smišljen način oporezivanja. 

Link to comment
Share on other sites

A u međuvremenu tzv drzava moze da napuni kasu tako sto ce sprovoditi zakone koje je sama donela, na primer ovo sa petardama. Samo u mojoj ulici koliko su bacili petardi kad bi za sve naplatili propisanu kaznu to bi bilo vise nego sto treba da plate porez svi srbski frilenseri za 10 godina. Šta je bilo, nece ovi doktori i filozofi "na svoj narod" kad treba da iskorenjuju divljastvo, ali hoce da zajebavaju nekoga kad ne moraju da mrdnu dupe iz fotelje, nego pregledavaju tamo racune i to, pa salju nekakve artije i slicno. Je li? A što bi se onda neko identifikovao sa takvom travestijom, ako nije lud, i sto joj ne bi zeleo propast, to kao  prvo, a drugo, ima li koji video sa ovim doktorima i filozofima da kazu koju o tim pedardama na primer i o slicnim temama? Da savetuju malo. Mora da i o tome umeju nesto da kazu, naucnici su to.

 

Spoiler

ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU: Za bacanje petardi predviđena kazna do 100.000 dinara, a za pucanje u vazduh iz vatrenog oružja od 100.000 do 150.000 dinara ili 30 do 60 dana zatvora

 

Osoba koja baci petardu na javnom mestu snosiće posledice ako ga neko od komšija ili prolaznika vidi i prijavi policiji. Čak i ako petardu bacite u svom dvorištu, možete odgovarati ukoliko se eksplozija čula i na ulici i uznemirila druge ljude. Takođe, ako se na ulici u tom trenutku zatekne policajac, on je dužan da vas prijavi!

 

Kazni neće biti pošteđena ni deca mlađa od 14 godina, ali će umesto njih odgovarati njihovi roditelji.

 

Podsećamo da pored bacanja petardi nove odredbe Zakona o javnom redu i miru ("Sl. glasnik RS", br. 6/2016 i 24/2018) predviđaju novčane kazne od 100.000 do 150.000 dinara ili 30 do 60 dana zatvora i za pucanje u vazduh iz vatrenog oružja.

 

Da petarde, osim što narušavaju javni red i mir, kao i bezbednost građana, mogu ozbiljno ugroziti i zdravlje, naročito najmlađih koji se njima igraju, upozoravaju i lekari, pa tako roditelji treba da budu veoma oprezni ukoliko deci kupuju petarde za praznike, jer te opasne igračke mogu da izazovu opekotine, oštećenja sluha i oka, pa čak i amputiranje dela šake.

 

Miris baruta je takođe veoma neprijatan deci koja imaju astmu ili probleme sa disajnim organima, pa može da dođe i do blagog gušenja.

Zato se prema sebi, ali i drugima tokom predstojećih Novogodišnjih praznika ponašajte odgovorno, jer bezbednost mora biti na prvom mestu!

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/251219/251219-vest9.html

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po ovome ispada da Poreska samo juri frilensere, samo njih opominje i samo njima računa kamate. 

 

Valjda je 20% fizičkim licima koje ostvaruju drugi prihod neoporezivo, a ako nisu prijavljeni nigde, dobijaju i zdravstveno osiguranje, što doduše povećava porez. 

 

Ako ne troše novac iz budzeta, troše druge stvari koje se finansiraju iz budzeta. 

 

Za stavku dužničko ropstvo no comment. Stavljeno čisto da pojača utisak kao fiktivni argument. 

 

 

Ako stvarno ovako komuniciraju, onda ili ne kontaju problematiku ili namerno to rade da vrše pritisak. 

 

Nametnuti porez jeste prevelik i šteta je pre svega uzimati novac početnicima ili onima koji zarađuju novac sa strane da dopune budzet, ali brate malo realnosti, preuzimanja odgovornosti i sluha za drugu stranu priče. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma zakon mora da se promeni jer je glup i zastareo. Zahtevi su politicki, zbog cega sam se recimo ja iskljucio iz te price.

 

Vode je ljudi iz udruzenja Krov nad glavom uglavnom, ima lokalnih frontovaca i bakicevaca (radikalno leva stranka ili kako vec bese), koji verovatno vide sansu u ovome da skupe neku masu i iskoriste to za politicke ciljeva.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Pogačar: Obaraćemo sajtove institucija ako ne bude pregovora o oporezivanju

BIZNIS Autor:Beta12. jan. 202123:15129 komentara

Podeli:

Tan2021-1-12_174256998_1.jpg

FOTO TANJUG / ZORAN ZESTIC/ bs

Predsednik Udruženja radnika na internetu Miran Pogačar poručio je da će oni izaći na proteste, blokirati gradove, institucije i oboriti im sajtove ukoliko predstavnici nadležnih vlasti Srbije ne počnu pregovore s njima o oporezivanju najavljenom krajem prošle godine.

 

Bravo bre. Najava teškog krivičnog dela. :lol_2::lol_2::lol_2::lol_2::lol_2::lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 5:45 PM, Milenko Puzigaca said:

Na primer, evo to je sveže, šta je bilo sa zakonom o remećenju javnog reda i mira od decembra 2019 po kome se bacanje petardi kažnjava sa 100 hiljada dinara? Za mene je to važnije, što se ovo ne sprovodi, i što se uopšte dozvoljava prodaja tih petardi, nego to što neki Mika nije plaćao porez na zaradu od 200 evra.  Eto, smeta mi to jer smeta mom psu pa moram da ga  uvodim i tako dalje, i svakako je to divljaštvo važniji problem nego što nekoliko hiljada onih koji su tu zaradu stvorili uprkos toj takozvanoj srbskoj drzavi, koja ih je sve vreme aktivno ometala. Baš mene zabole što oni nisu plaćali porez, nego kad će se zaustaviti eto to divljaštvo sa petardama? Zna li ovaj lik iz videa nešto o tome? Mora da zna ako je doktor pravnih nauka. Neka ga onda to pitaju.

Ha! Pa, kako da ih kaznjavaju kad petarde bacaju balavci od 10-12-15 godina s jedne strane, a sa druge odrasli retardi koji su im stub glasackog tela? Ako krenu te polumozgase da kaznjavaju, postoji bojazan da ce krenuti da im se osipa ionako jadno glasacko telo. Ovako, daj udri po onima koji su i inace protiv vlasti. Plus, sto ovime ubijaju dve muve odjednom - koliko-toliko pune do zla Boga prazan budzet, a usput ce ovakvim postupcima mnoge od njih oterati van zemlje i sebi smanjiti glavobolju. Glavobolju, jer su to u 99% slucajeva ljudi koji su protiv vlasti zato sto misle svojom glavom i ne veruju u ono sto cuju na RTS, Pink, Happy, N1 i ostalim rezimskim i "opozicionim" medijima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Pablo said:

Plus, sto ovime ubijaju dve muve odjednom - koliko-toliko pune do zla Boga prazan budzet, a usput ce ovakvim postupcima mnoge od njih oterati van zemlje i sebi smanjiti glavobolju. Glavobolju, jer su to u 99% slucajeva ljudi koji su protiv vlasti zato sto misle svojom glavom i ne veruju u ono sto cuju na RTS, Pink, Happy, N1 i ostalim rezimskim i "opozicionim" medijima.

Prvi i ravno u metu. To e to. A usput su i Nordeusu i sličnim hovnarima, koji ne bi baš da se tržišno bore oko radne snage, učinili uslugu koja će se verovatno vratiti nekim sponzorstvom partiji. Tri muve jednim udarcem i razlog više da se takva vlast ne finansira već finansijski isuši kako ne bi više mogli da zapošljavaju kadrove i time obezbede po deset verifikovanih glasača po od njih zaposlenom nesposobnjakoviću i mufljuzu.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

Evo objasnicu ti.

 

Dakle, domace IT kompanije smatraju (cast izuzecima) da ako si dosao kod njih kao junior, pa su ti pruzili priliku da ucis i eventualno postanes senior, duzan si da im se zakunes kao srednjevekovni vitez svom suverenu, pa ako ti samo padne na pamet da odes negde gde su uslovi bolji, to je akt izdaje koji se kaznjava smrcu.

 

Pojedini su gori od onih najgorih nasih mega komunistickih kombinata frankenstajna.

 

Istovremeno drze sapu na trzistu i dok su oni koji su radili napolju prosli i stvaranje novih zanimanja i bili svedoci kolebanja trzista za vec postojeca zanimanja, oni su nefleksibilni i odbijaju da plate coveka po trzisnoj ceni, vec ih drze po svom nahodjenju, ljubi ih Tito, a onda kenjaju kako ITjevci kenjaju i traze avione i kamione a niko ne zna i nece da radi.

 

Naravno da nece, kad su leglo licemerja i duplih arsina. Zato i ne mogu da nadju nove formirane ozbiljne radnike, zato sto su za njih pilicari.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Daj mi primere kompanija koje to rade? Ako su iz Kragujevca, onda se izvinjavam ali ja nisam čuo za kompaniju u Beogradu ili NSu koja tako radi. Ima kompanija koje plaćaju manje, ima kompanija gde su šefovi debili ali još nisam čuo da programer ne može da traži posao i da ne može da ga nađe u roku od par meseci max

 

Bukvalno poznajem dve osobe koje su iz tog Nordeusa otišle u poslednjih meseca i to je izgledalo tako što su pričali sa HRom i tim lidom da idu i dobili "okej, ajde pomozite oko vaše zamene i poyy"

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...