Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

11 hours ago, Dragan Mićić said:

Elem, Le Talek dobio pedalu u Monpeljeu. Mrkela voli povratnike. Samo kazem. :default_coffee:

Talek i Milun u tandemu 😄 ili Degenek-Milun-Talek za 3-5-2

 

Inače DLT je igrao u sredini terena za Monpelje. Ako prodamo nekog od štopera (Degenek pre svih) onda dižem obe ruke za povratak Taleka.

 

Gledao sam Bodo dosta puta, a mislim da je @L' Imperatore baš pominjao njih kao primer dobrog rada sa mladim igračima. Nema šanse da dođemo do Sinkernagela, to je igrač od cca 5 miliona eura. Inače tajna pomenute ekipe je u sistemu igre i kretnjama, mnogo toga je do trenera. Ima tu dosta igrača sa odličnim učinkom, ali koji objektivno nemaju značajan kvalitet, ali sistem ih izbaci i na svim tim igračima će uzeti finu lovu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

 

 

Gledao sam Bodo dosta puta, a mislim da je @L' Imperatore baš pominjao njih kao primer dobrog rada sa mladim igračima. Nema šanse da dođemo do Sinkernagela, to je igrač od cca 5 miliona eura. Inače tajna pomenute ekipe je u sistemu igre i kretnjama, mnogo toga je do trenera. Ima tu dosta igrača sa odličnim učinkom, ali koji objektivno nemaju značajan kvalitet, ali sistem ih izbaci i na svim tim igračima će uzeti finu lovu.

 

Istina. Mada ja mislim da to ne važi za Zinckernagela, čijeg kvaliteti se mogu upotrebiti u bilokojem sistemu. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Istina. Mada ja mislim da to ne važi za Zinckernagela, čijeg kvaliteti se mogu upotrebiti u bilokojem sistemu. 

 

Pre svega mislim na Junkera i Saltensa, te ostale veznjake. Kod njih nema veznjaka bez 5 golova i 5 asistencija. To je više posledica dobre igre po boku i ofanzivnog sistema igre sa strašnom kretnjom između linija. Veznjaci daju hrpu golova na povratnu, bukvalno im serviraju golove sa krila.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Liska Manjina said:

Pre svega mislim na Junkera i Saltensa, te ostale veznjake. Kod njih nema veznjaka bez 5 golova i 5 asistencija. To je više posledica dobre igre po boku i ofanzivnog sistema igre sa strašnom kretnjom između linija. Veznjaci daju hrpu golova na povratnu, bukvalno im serviraju golove sa krila.

 

Da, odlične igre po boku i voljnosti da se rizikuje sa ubacivanjen igrača iz drugog plana iza protivničke zadnje linije, pre svega kad se protivnik brani unutar 25 metara od gola. Skoro svaku drugu šansu stvore tako da kretnjama i dodavanjima razvuku odbranu i iskoriste prostor koji je nastao između pozicije beka i štopera, pa onda tuda probiju (dosta puta sa ubacivanjem beka).

 

Ako se dobro sječam, Nikoli Mijailoviću je bila specialnost ubacivanje u napad, baš kroz taj neki koridor i te sezone smo mnogo šansi stvarali na taj način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Da, odlične igre po boku i voljnosti da se rizikuje sa ubacivanjen igrača iz drugog plana iza protivničke zadnje linije, pre svega kad se protivnik brani unutar 25 metara od gola. Skoro svaku drugu šansu stvore tako da kretnjama i dodavanjima razvuku odbranu i iskoriste prostor koji je nastao između pozicije beka i štopera, pa onda tuda probiju (dosta puta sa ubacivanjem beka).

 

Ako se dobro sječam, Nikoli Mijailoviću je bila specialnost ubacivanje u napad, baš kroz taj neki koridor i te sezone smo mnogo šansi stvarali na taj način.

Ma savršene kretnje koje su uvežbane i fudbal je jednostavna igra. Sa druge strane imamo i ekipe koje su defanzivu dovele do savršenstva poput Batea iz najboljih dana, ali uvek je to pečat trenera.

 

Junker je uvek u šesnaestercu, sudjeluje u igri, ali njegov primarni zadatak je da protivničku odbranu drži zakovanu za sebe i po mogućnosti što bliže protivničkom golu, kako bi se napravio prostor za bočnee igrače koji ulaze u sredinu i koriste taj međuprostor. Verujem da si primetio kako se kreću veznjaci kod povratnih lopti, tačno se zna gde ko jde, a ne kao kod nas kad imaš jednog igrača u šesnaestercu a četvoricu na 30 metara od gola. Težište igre obožavaju prebaciti na jednu stranu i jednostavnom budu brojniji od protivnika,  ali zato većinu golova primaju iz tih dijagonalnih dugih lopti gde protivničko krilo često ostane samo na širokom prostoru. Oni su svesni svoje igre i šta ona nosi, ali evidentno da im donosi mnogo obzirom da uzeše titulu, a zaradiće i finu lovu od prodaje.

 

Niko mi ne može reći da Bodo ima veću bazu talenta od nas, problem je samo nedostatak stručnog rada sa mladim igračima i dobar sistem promocije istih kroz seniorsku ekipu. Jedan Nordseland već par sezona uzima 15-ak miliona eura od prodaje igrača, a svake godine ih sve više izbacuju, pa ne može mi niko reći da jedan tako mali klub ima pristup tolikom borju ultra talentovanih momaka, nema šanse. Sistem je u pitanju, i to dobar sistem.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znate li vi da u najmlađim kategorijama u Norveškoj utakmcie igraju samo radi prestiža, ne postoji klasična liga, zabranjeno je trenerima da podignu glas na klince.

U Norveškoj inače radi Trajković koji je jedno vreme bio naš igrač, vodi nekog trećeligaša ili drugoligaša nisam baš siguran.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Znate li vi da u najmlađim kategorijama u Norveškoj utakmcie igraju samo radi prestiža, ne postoji klasična liga, zabranjeno je trenerima da podignu glas na klince.

 

Nisam bio upoznat sa tim podatkom, ali shvatam koliko je to dobar projekat. Kod nas se uspešnost jednog trenera ocenjuje po tome da li je osvojio titulu u datom uzrastu a ne prema tome koliko je igrača stvorio.  Mislim da imaju u17 takmičenja za ekipe, ali nije kao kod nas gde od 10 godine uskačeš u takmičarski ritam.

Link to comment
Share on other sites

Prema mojim informacijama Kanga se nece vracati kod nas , takodje Ben i Pavkov su na izlazim vratima.

 

Pregovori sa Dancem idu dobro , za sad smo na pravom putu da ga vidimo u nasem dresu , videcemo sta ce dalje biti. 

 

Bakajoko je doveden kao desni bek.

 

Navodno zavrsili smo jos jednog spica Interevo dete , ne znam o kome se radi , pretpostavljam da se radi o igracu koji je priblizan godinama Bakajoku. 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, L' Imperatore said:

Ovaj Zinckernagel iz Bodo/Glimta što se spominje je baš ozibljan igrač. Po stilu igre dosta liči na Katai-a. Njihov ponajbolji igrač, a navukli su pažnju čitave Evrope svojim igrama u poslednje dve sezone. Jako čudno mi je da se on dovodi uopšte u vezu sa nama

i meni ovo zvuci kao naucna fantastika cudi me da nije na radaru nekog budes ligasa ili barem nekog holadskog kluba. milojevic je dugo radio u skandinaviji mozda je to neka konekcija. s druge strane nije mi jasno zasto smo onda dovodili bakayoka? bakayoku jeste zavrsnica slabiji segment u igri ali jos uvek je mlad, ne znam kakav je u defanzivi da bi igrao beka.

 

treba rasteretiti igracki kadar. zna li se kakva je situacija sa sanogom? ako odu i on i kanga onda nam trebaju dva dobra veznjaka a to nije bas jeftino. nadam se da cemo posle nekoliko sezona konacno imati dobar prelazni rok.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Cika Kure said:

Prema mojim informacijama Kanga se nece vracati kod nas , takodje Ben i Pavkov su na izlazim vratima.

 

Pregovori sa Dancem idu dobro , za sad smo na pravom putu da ga vidimo u nasem dresu , videcemo sta ce dalje biti. 

 

Bakajoko je doveden kao desni bek.

 

Navodno zavrsili smo jos jednog spica Interevo dete , ne znam o kome se radi , pretpostavljam da se radi o igracu koji je priblizan godinama Bakajoku. 

 

 

Iz tvojih usta u Mrkeline uši 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sanse da ga dovedemo postoje ma koliko to bilo cudno , evo veceras mi je neki drugi lik potvrdio te informacije , navodno veliki deo pregovora je super proslo , naravno uvek moze nesto da pokvari planove. Inace danas se pojavila vest da se i Olimpijakos ukljucio u trku za Danca i za njegovog saigraca , levi bek je u pitanju isto jako kvalitetan igrac. 

 

Cini mi se da pre Terzic vodi pregovore nego Mrkela i mislim da je Milojevic (pomocni trener) skautirao tog decka. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cika Kure said:

Prema mojim informacijama Kanga se nece vracati kod nas , takodje Ben i Pavkov su na izlazim vratima.

 

Pregovori sa Dancem idu dobro , za sad smo na pravom putu da ga vidimo u nasem dresu , videcemo sta ce dalje biti. 

 

Bakajoko je doveden kao desni bek.

 

Navodno zavrsili smo jos jednog spica Interevo dete , ne znam o kome se radi , pretpostavljam da se radi o igracu koji je priblizan godinama Bakajoku. 

 

Ako je Interovo dete tih godina a istice mu ugovor uskoro ( jer realno mi jurimo te igrace da ne bi platili obestecenje), prva misao mi je  Federico Bonazzoli 97.god, Sampdorijin igrac,trenutno  igra na pozajmici u Torinu. Prosao sve mladje selekcije Italije i tresao mreze, ima vrhunsku levu nogu , skok igru  i zna sa loptom.

Ugovor mu istice za 6 meseci i to je nas adut.

Malo zov LS, malo Deki pa Falcineli a i dobra plata sto da ne i nerealno postaje realno.

Sjajan igrac, bio bi presrecan da zavrsi kod nas.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cika Kure said:

Sanse da ga dovedemo postoje ma koliko to bilo cudno , evo veceras mi je neki drugi lik potvrdio te informacije , navodno veliki deo pregovora je super proslo , naravno uvek moze nesto da pokvari planove. Inace danas se pojavila vest da se i Olimpijakos ukljucio u trku za Danca i za njegovog saigraca , levi bek je u pitanju isto jako kvalitetan igrac. 

 

Cini mi se da pre Terzic vodi pregovore nego Mrkela i mislim da je Milojevic (pomocni trener) skautirao tog decka. 

 

 

Videti pod kevin pangos

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Daj ovog Danca.

Bice, al u drugom zivotu.

Eno famoznih tekstova, juce je bilo da se bas odmaklo u pregovorima, danas vec kako mu je velika plata i da je to novi slucaj Marin, koji je izjedao uvek skupljenu svlacionicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...