Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Iskreno mnogo me nerviraju kritike na račun Feldina zbog one tragične sezone. Jer ga pratim godinama opasan igrač ali kao igrač rotacije a ne starter. Kada ga krene postiže 20 poena svakoj ekipi. Ceo život je igrač rotacije i dolazi kod nas kao najveće pojačanje uz Ročestija i kao zvezda tima. On nije zvezda ali je ozbiljan igrač zna da igra u oba pravca i na primer na ovaj naš roster legao bi fantastično kao zamena za Loyd-a. Da je pogodio onu trojku u Podgorici ostao bi kod nas još godinu dana jer je potpisao ugovor na 2 godine. Naši navijači se uhvate nekoga i samo ga pljuju. Feldin je bio među retkim svetlim tačkama te sezone ali mu je presudio poslednji šut u Podgorici. Hteo je da ostane da igra EC kod nas ali zbog visine ugovora nije.  Plus jedna njegova anegdota kad smo izgubili finale od Budućnosti on nije ni znao da ne igramo EL sledeće sezone jer je mislio da je igraju finalisti

Edited by Johnny Štulić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mnogo me nerviraju kritike na račun Feldina zbog one tragične sezone. Jer ga pratim godinama opasan igrač ali kao igrač rotacije a ne starter. Kada ga krene postiže 20 poena svakoj ekipi. Ceo život je igrač rotacije i dolazi kod nas kao najveće pojačanje uz Ročestija i kao zvezda tima. On nije zvezda ali je ozbiljan igrač zna da igra u oba pravca i na primer na ovaj naš roster legao bi fantastično kao zamena za Loyd-a. Da je pogodio onu trojku u Podgorici ostao bi kod nas još godinu dana jer je potpisao ugovor na 2 godine. Naši navijači se uhvate nekoga i samo ga pljuju. Feldin je bio među retkim svetlim tačkama te sezone ali mu je presudio poslednji šut u Podgorici. Hteo je da ostane da igra EC kod nas ali zbog visine ugovora nije.  Plus jedna njegova anegdota kad smo izgubili finale od Budućnosti on nije ni znao da ne igramo EL sledeće sezone jer je mislio da je igraju finalisti
Mora da se salis? Covek je klasican salonski igrac na nivou bezmudosti Milka. Kilometrima je daleko on od opasnog igraca. Estetski njegova igra izgleda lepo, ali pod pritiskom postaje nikakav igrac. Takve treba izbegavati u sirokom luku.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

9 minutes ago, Dingospo90 said:

Mora da se salis? Covek je klasican salonski igrac na nivou bezmudosti Milka. Kilometrima je daleko on od opasnog igraca. Estetski njegova igra izgleda lepo, ali pod pritiskom postaje nikakav igrac. Takve treba izbegavati u sirokom luku.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 

Igrač rotacije. Ne onaj na koga se oslanjaš da će da te vuče celu sezonu već da radi isto što i u Panati gde je ulazio da 3 trojke prelomi meč i izađe. Greška je što smo ga mi doveli da nam igra 25-30 minuta.  Tu je pogrešila struka jer nije svaki igrač za svaku ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mile1 said:

Ako postoji igrac koji je prehajpovan onda je to Stefan Markovic.Malo bolja verzija Tepica

 

Jao, pa gde ovo da kazes na forumu gde svi smatraju kako je Markovic naslednik Consija Bilapsa hah

 

Rochu srecan povratak, napokon neko ko zna kosarka pa makar imao i sto godina

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Johnny Štulić said:

 

 

Igrač rotacije. Ne onaj na koga se oslanjaš da će da te vuče celu sezonu već da radi isto što i u Panati gde je ulazio da 3 trojke prelomi meč i izađe. Greška je što smo ga mi doveli da nam igra 25-30 minuta.  Tu je pogrešila struka jer nije svaki igrač za svaku ulogu.

Ne, ne, igraci za rotaciju su Dobric, Simanic ili npr Simon iz drugog mandata. Suteri koje kad krene mogu da naprave solidnu stetu. Oni mogu da uskoce kada protivnicki tim zaustavi nosioce. Feldin je u svakom klubu bio jedna od dve primarne ofanzivne opcije kada je na terenu. Najveci problem kod njega je sto on nista ne moze da donese u bitnim mecevima gde treba odrati kolena. Taj nivo flopovanja se u nasem dresu mogao samo jos videti kod Milka Bjelice. Feldin ima sasvim pristojan skilset, ali je tip igraca za klubove iz donjeg doma tabele. Da igra ligu bez briga i da povremeno bljesne. Nijedan tim koji ima sampionske ambicije ne treba njega da dovede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brate mili, kako smo dosli do price o Feldinu?! Starac Rocho od stotinu ljeta se vratio, pominjete Jamesa Berovica, jos samo da neko spomene Lesora kako je napredovao u Monaku, i odoh da odmastim caletovu utoku koja je godiste Milka Bjelice i da prekratim muku🤪

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da veriujem da nekom smeta sto smo potpisali igraca na dva meseca sa opcijom da klub bira da li cemo ugovor produziti na celu godinu. Pa to je za svaku pohvalu. Kamo srece da kao klub mozemo to da uradimo sa svakim igracem.

To je potpuno u korist kluba.

E sad zasto je to uradjeno. Licno mislim da Roc u ovim godinama nije ono sto Obradovic zeli u potpunosti, ali da isti racuna da moze da pomogne ekipi. Takodje mi kao klub imamo jako losa iskustva sa veteranima i rekao bih da je jedino Stratos pozitivan primer. Secam se Sofoa, Gista, Marcusa u drugom mandatu. Nismo se bas nesto usrecili. 

Sa Rocestijem dobijamo sut sa bekovskih pozicija, pa i u utakmicama u kojima protivnicke odbrane izvrse jak pritisak na bekovsku liniju naseg tima. Takodje Roc je  neko ko moze da skloni fokus protivnicke odbrane sa Lojda i istom omoguci vise prostora, a Lojd je projektovan za prvu violini u nasem napadu. Mislim da cemo njih dvojicu cesto gledati zajedno na parketu.

Medjutim po meni i dalje mozemo imati ofanzivnih problema, jer smo kao tim sklopljeni tako da poene dajemo sa bekovkih pozicija, a gotovo ni jednog igraca iz unutrasnjih pozicija nemamo sa poenima u rukama. Nama jedino u teoriji MJK moze da igra ledjima i to je jedini igrac koji moze da promeni tok napada i ponudi opciju vise u istom, ali se plasim da je to moguce samo u ABA. U EL, barem na osnovu onog sto smo videli on to ne moze. To ne moze ni Kuz, mislim ni Teri, a Borisa i Rit prosto nisu taj tip igraca. Ono sto me plasi je da smo i sa Rocom i dalje prelaki za skauting i da je osnovni zadatak svake odbrane samo da zatvori prostor oko linije 6,75 i to je to.

Sve u svemu sticem utisak da, ako ne bude novih dolazaka, nas napad u mnogome zavisi od toga kakvu ce sezonu imati DD. Covek igra na poziciji tri, ali je u stanju da kreira i poene i pozicije za druge. Koliko dobar on bude toliko cemo imati raznovrsnosti u napadu, onda kada bekovska linija bude pod stalnim pritiskom.

Link to comment
Share on other sites

o cemu se ovde razglaba..

t-roch doveden da igra 10-15 minuta i predvodi 2nd unit.. missim nema greske sve da svaku utakmicu iga pijan i nadrogiran.. a i sa 40 ce biti duplo korisniji od filipa, izmedju ostalih.. sto bi se reklo, promasena tema..

problematika je sto na pf, imamo trojicu igraca koje kad sklopis ne mozes sastaviti pola ispravnog, a i teri je veliki znak pitanja..

no, opet tesko da se moze pricati o ovim temam, kad ce sezona biti cirkus bez baluna...

Link to comment
Share on other sites

Морам због овог ћаће да прекинем пост и поздравим овај потпис. Велики господин и још бољи играч.

Да крену колико од вечерас да му се одбројавају дани до краја двомесечног уговора по већ опробаном рецепту, знамо како то функционише 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnny Štulić said:

 

 

Igrač rotacije. Ne onaj na koga se oslanjaš da će da te vuče celu sezonu već da radi isto što i u Panati gde je ulazio da 3 trojke prelomi meč i izađe. Greška je što smo ga mi doveli da nam igra 25-30 minuta.  Tu je pogrešila struka jer nije svaki igrač za svaku ulogu.


Drugim recima nedovoljno kvalitetan i kompletan igrač za nas, naše planove i ambicije, a to da je pogrešio onaj ko ga je dovodio nema dileme

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ridji said:


Drugim recima nedovoljno kvalitetan i kompletan igrač za nas, naše planove i ambicije, a to da je pogrešio onaj ko ga je dovodio nema dileme

 

Legenda kaže da ga je skautirao DR, ali tada nije bilo uslova da bude realizovan, pa je dosao godinu dana kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro iako će Radonjić verovatno da ostane, barem meni, trener koji je sa Zvezdom bio najbolji i najuspešniji, to ne znaci da je sve sto je uradio bilo bez greske. 
 

Legenda isto govori da je on insistirao na Milku, da nikako nije bio za ostanak Vase...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...