Jump to content

Recommended Posts

Ma ko ih šiša, udarila karma na farmaciju!

Kakav početak Đira, što reče kolega, otvorilo se za SVE.. Fulsang, Kruijswijk, Majka, Kelderman, Pozzovivo.. zašto da ne i Bilbao.

Nema mi slovenaca i brata Valverdeta, navijam da Nibs uzme triplu.. 

Edited by Lesa
Link to comment
Share on other sites

Bilbao je vrlo zanimljiv pri ovakvom stanju stvari. Da nije vozio TdF bio bih spreman da ga proglasim mozda i prvim favoritom, ovako ce ipak biti tesko posle tolike kilometraze da u poslednjoj nedelji bude konkurentan. Videcemo, sada je zaista sve otvoreno. Velika je steta i sto je Vlasov odustao, imao je vrhunsku formu pred pocetak trke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da prokomentarisem, Mads uzeo Wevelgem, ispred Trentina opet. Van Aert i MVP se celu trku nesto nadgornjavali, videh i da je Boonen komentarisao kako je Wout bez razloga pukao sto je 'sam protiv svih' i sto ga MVP markira konstantno umesto da vozi svoju trku. Kako god, Mads je odvezao vrhunski, prepametno i jos jednom pokazao da mu odgovara kisa i velika vlaga na drumu. Nadam se da ce bar stici da se izveze Ronde. Usrali su citavu sezonu zbog TdF-a, a znao sam da ce tako biti cim sam video raspored. Vec je otkazan Roubaix, mizerne su sanse da ce se voziti Stelvio i vecina najjacih brda u poslednjoj nedelji Gira, krenuo je sneg, te ce biti uspeh ako se trka uopste i zavrsi. O ostalim dogadjajima u kalendaru koji tek predstoje da ne govorimo. Mater kretensku svima u UCI-u!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Au, pa ja tek sad pogledah profil, nema Kapelmuura ove godine... Bas su mi organizatori nejasni sa konstantnim izbacivanjem/ubacivanjem tog uspona. Ako postoji brdo koje je simbol trke, to je Muur. Kako god, nadam se da ce se trka odrzati. Ne znam zasto je Sagan izabrao Giro umesto RVV-a kad je vec vozio Tour, ali to je njegova stvar, a i svejedno nije bas u svojoj prepoznatljivoj formi. Videcemo kako ce se Alaphilippe snaci na kocki, svakako QuickStep opet ima najdublji tim, a i EF je bogami loaded. Vec smo komentarisali, kvalitet je dosta dobro rasporedjen po ekipama pa bi trebalo da bude dinamicno i zanimljivo. Terpstra vozi jedan od svojih poslednjih Rondea, a mene licno jako zanima kako ce izgledati Schachmann posto je do sada izbegavao ove 'prljavije' trke. Cini mi se i da je UAE mogao da ostavi Bjerga za ovu trku, a da na Giro posalje nekog drugog, a isto vazi i za Ineos i Gannu - taj decko ima karakteristike za full-blown cobbled classic sampiona. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ne znam zasto je Sagan izabrao Giro umesto RVV-a kad je vec vozio Tour, ali to je njegova stvar, a i svejedno nije bas u svojoj prepoznatljivoj formi. Videcemo kako ce se Alaphilippe snaci na kocki,

 

Pricao je Sagan raniie o tome, da su se na pocetku sezone obecali organizatorima Gira da ce ga voziti i da on drzi rec (ja bih rekao da su dobili lovu sa strane da ovaj ucestvuje 😃)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da MvdP uzme de Ronde. A nadam se da neće pobediti WvA. 

 

Što se tiče Đira, Kelderman je veliki favorit, ali ja ne bih još uvek otpisivao Italijane - Nibalija i Pocoviva, dok i Majka deluje jako dobro. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kankkunen said:

Krenula Vuelta ... kakve su prognoze, ima li Rogla šanse?

 

Na osnovu prve dve etape, Mas mi deluje najjači. Kakvo je vreme, jako je teško praviti neke prognoze, ali ako se sve održi kako treba i ne bude nekih pozitivnih testova, podijum bi trebalo da čine Mas, Karapaz i Rogla.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...