Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, gggggggg said:

sta je zaboga atp 750

Pa alternativa za ATP cup. Sad ne znam kako ce se to onda racunati u odnosu na ATP cup (ukljucujem digitron :classic_biggrin: ) :

- da li ce se tretirati kao ATP cup, tj. da li ce se za renking racunati bolji od ATPCup 2020 i ATP750 (sto bi znacilo da Novak moze da doda samo nesto malo bodova ako ga osvoji, a Nadal i Tim mogu bas puno, pri cemu ne zavise od performansa svojih sunarodnika)

- ili ce se tretirati kao totalno novi turnir, sto znaci da bi Novak, ako ga osvoji, mogao da doda svih 750 bodova.

- ili ce smisliti ko zna koju drugu varijantu.

 

Iskustvo :wink2: mi sugerise da ce ovo prvo biti uzeto za pravilo.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Samo je to bas nezgodan termin, retko kad najbolji igraju u nedelju pred slem, a sad ce im trebati mecevi jer je suludo da direktno iz karantina igraju best of 5, a sa druge strane ne zele da se previse potrose na 2 dana pred pocetak AOa.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, wwww said:

Pa alternativa za ATP cup. Sad ne znam kako ce se to onda racunati u odnosu na ATP cup (ukljucujem digitron :classic_biggrin: ) :

- da li ce se tretirati kao ATP cup, tj. da li ce se za renking racunati bolji od ATPCup 2019 i ATP750 (sto bi znacilo da Novak moze da doda samo nesto malo bodova ako ga osvoji, a Nadal i Tim mogu bas puno, pri cemu ne zavise od performansa svojih sunarodnika)

- ili ce se tretirati kao totalno novi turnir, sto znaci da bi Novak, ako ga osvoji, mogao da doda svih 750 bodova.

- ili ce smisliti ko zna koju drugu varijantu.

spacer.png

:classic_biggrin:

 

Zivi bili digitroni, posebno kad neko izracuna umesto mene :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju je Australija poprilicno poremetila sve zivo. Mani i dalje nije jasno zasto su morali sve da pomeraju za 3 sedmice. Sve ovo sto su sad ugovorili je moglo da se ugovori i za 3 sedmice ranije.

Zanima me sta ce biti s Dohom, koja bi po starom "kalendaru" i trebalo da se igra pre Australije.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Boxy said:

Kad se pogleda ranking kod Rubleva recimo, jer on je osvojio 2 turnira prosle godine pre AO, stoji mu da se racuna do 2022.

pa da, do marta se racuna bolji rezultat iz 2020 ili 2021.

 

ali ako se ATP750 bude racunao kao ATPCup varijanta za 2021 onda ce se racunati bolji rezultat. Ovo su proslogodisnji bodovi s ATPCupa:

Novak - 665 - znaci teoretski bi mogao da doda 85 bodova

Rafa - 250 - znaci teoretski bi mogao da doda 500 bodova

Tim - 65 - znaci teoretski bi mogao da doda 685 bodova

Medvedev - 255 - znaci teoretski bi mogao da doda 495 bodova

Zverev - 0 - znaci teoretski bi mogao da doda 750 bodova

Rubljov - teoretski bi mogao da doda 750 bodova

Fed - teoretski bi mogao da doda 750 bodova

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je ostavljena mogučnost za ATP kup, kako če igrači da se spreme (finaliziraju pripreme, pod pretpostavkom da deo odradili pre putovanja u Aust)  u karantinu za timsko takmičenje ako mogu da treniraju samo sa jednim igračem?

Ako pak bude održan ovaj turnir ATP750 logično da bude  samo singl  takmičenje i trebao bi da se računa kao nov a da bodovi iz ATP kupa ostanu do naredne godine

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

U svakom slucaju je Australija poprilicno poremetila sve zivo. Mani i dalje nije jasno zasto su morali sve da pomeraju za 3 sedmice. Sve ovo sto su sad ugovorili je moglo da se ugovori i za 3 sedmice ranije.

Zanima me sta ce biti s Dohom, koja bi po starom "kalendaru" i trebalo da se igra pre Australije.

 

Pretpostavka, 

možda zbog Božićnih praznika koji počinju krajem decembra , bojazan da igrači iz drugih delova sveta gde virus trenutno "divlja" ne donesu koronu u Australiju. Ako bi recimo ušli 5-7 jan. još bi bili u periodu inkubacije i mogućnosti prenosa zaraze ako su negde pokupili. Ovako čini se pokušavaju da umanje rizik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bolje da organizuju nesto pre dolaska u Melburn. Inace na USO oni koji su bili u zavrsnici Sinsinatija nisu se proslavili, a finalisti USO su ispali u prvoj rundi, tako da taj turnir uoci samog AO i nije bas zgodan. Jos je u Nju Jorku “Sinsinati” trebao biti zavrsen u petak, ovde to nece biti moguce.

Link to comment
Share on other sites

Otkud sad odjednom turnir 750, šta fali 500-icama :smiley5:

Inače tu bi pobednik sigurno osvojio više nego na ATP kupu jer ATP kup nosi maksimum 750 ali to je u slučaju da osvajač igra s najjačim mogućim protivnicima u svakom kolu, a realno bi bilo nešto manje, evo Rafa je za finale uzeo samo 250.

Doduše nije isključeno da sad promene i bodovanje za ATP kup, kako su krenuli.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj kombinaciji ne pominje se Doha pre več posle AO,a pre IW/MI gde Indian Wels i dalje nije potvrdjen, odlaže se odluka za polovinu januara.

 

"Before the Australian Open

Before the players leave for Australia who are due to disembark for quarantine from January 15 to 17 , ATP could organize tournaments. For now, only Delray Beach is interested. There could be licenses for new tournaments, as happened last October with Cologne 1 and 2. On Australian soil, there is talk of a 250 tournament in Melbourne, as well as the holding of the ATP Cup. on a format to be defined"

 

https://www.lequipe.fr/Tennis/Actualites/Avec-le-covid-19-la-difficile-equation-du-calendrier-atp-pour-le-debut-de-saison-2021/1202464

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wertheim se nije baš proslavio u poslednje vreme sa " I hear" izvorima. Vidim da je i Groenevelda iziritirao sa ovom objavom.

Hrabro i mudro a haos bio , poluinfomacija i dezinformacija igračima nije da nije bilo.Logistika posle otkaza (dobro to je više do ATP) , ko se kako snadje od igrača.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, vanjabarsa said:

cudno da kinezi ne organizuju neki turnir , obzirom da kod njih kao "nema" corone , tj. samo uvezeni slucajevi.

Mislim baš zbog toga. Valjda im je jako restriktivna politika za ulazak stranaca, svako mora koliko sam čitala prvo dve nedelje u karantin i da nos ne promoli napolje. Pitanje je koliko bi igrača bilo spremno da putuje u Kinu pod takvim uslovima, morali bi ko zna koliko da odvoje vremena ako hoće još da imaju i dane za trening pred turnir, i onda da ispadnu odmah na početku, mislim da se to samo za slemove isplati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...