Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

54 minutes ago, Sunshine State said:

 

Salje mi drug iz Slovenije sliku s potvrdom o vakcinaciji, pise Comirnaty i kaze:"A meni su rekli da cu dobiti Pfizer?!" 😄

Meni pise Pfizer/Biotech, nikad cula to ime, a procitala sam ohoho o vakcinama.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Fauci kaze: "kad napadate Faucija, napadate istinu I nauku", parafraziram, ali jeste to rekao o sebi u trecem licu. "I am the state!" 😄malo se zaneo covek...

 

Njaaa Trump, buuuu Fauci, njaaa Trump, buuuu Fauci...   :ajme:

 

tenor.gif?itemid=7531731

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sunshine State said:

 

Salje mi drug iz Slovenije sliku s potvrdom o vakcinaciji, pise Comirnaty i kaze:"A meni su rekli da cu dobiti Pfizer?!" 😄

 

U swe se Pfizer zvanicno zove Comirnaty, ne znam za druge.

Poledjina kartoncica koji sam dobila kod prve doze, kao podsetnik da ne zaboravim na drugu (cuj, ja cu da zaboravim; vise je izgledalo da su oni mene zaboravili, ali docakalo se, posle tacno 6 nedelja 😀 :

 

 

48-EFFA4-B-D6-C1-42-D4-AD97-CFCB1-CAE341

Edited by vilhelmina
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo jos jos jednog thread-a za one koje zanima sta se desava u UK

 

 

Ovo pokazuje da vakcine stite protiv indijskog soja.

 

Obratite i samo paznju da se prvih nekoliko grafika odnosi na severo-zapad zemlje gde se belezi najbrzi rast novoobolelih.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danska ukida obavezu nošenja maski i vizira, osim u javnom prevozu za mesta na "stajanju". U svim ostalim slučajevima maska nije obavezna, ali ko voli može da nosi.

Bauk kruži Evropom - bauk - staro - normalnog.

Inače kad pogledam unazad pomislim koliko je Uroš u stvari tolerantniji od okoline, meni na primer uopšte ne smeta što neko ne nosi masku, dočim me par puta opomenulo kad se zamisli i zaboravim.

Ma ja sam ti hodajuća tolerancija 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Interesantno - posle onolike price o katastrofi u indiji sa uzasno velikim brojem zarazenih, prestalo je da se prica o problemu i ustvari izgleda da se indija izvukla iz problema, ali ne zahvaljujuci vakcinisanju ( jer i dalje nemaju bas mnogo vakcina) nego ovde kazu zahvaljujuci ivermectin-u !

Utoliko bolje ako je to istina 

 

https://www.lefigaro.fr/sciences/l-ivermectine-a-t-elle-permis-a-l-inde-de-casser-la-vague-epidemique-20210610

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juče vodio The Mlađu Princezu na Ortopedsku, na treningu nezgodno dohvatila loptu i kažiprst otekao kao babura. Čekam je ispred na čistom zraku uz cigaretu, kad nailazi par, gospođa u poznim godinama gips na nozi, gura je očigledno sin u kolicima oboje uredno maske i rukavice. Kao u vremeplov da sam upao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2021 at 11:26 PM, Sunshine State said:

Koliko vas (nas) bi bez google-a moglo da kaze koja je vakcina Comirnaty?

 

On 6/9/2021 at 11:34 PM, Sunshine State said:

 

Pa ono, prica se o Pfizer vakcini vec koliko dugo - da li si ijednom cuo da je njen naziv, ustvari, Comirnaty?

 

Lista EMA autorizovanih vakcina:

 

COVID-19 vaccines: authorised  

 

 

U Nemackoj se to ime za P&B vakcinu koristi u tabelama (koje mogu da se nadju na sajtu RKI) u kojima su navedene isporuke (datum, kolicina) pojedinih vakcina pokrajinama. Npr. ovde:

https://impfdashboard.de/daten

kad se klikne na Download (Version 2) pod "Zeitreihe der Impfstofflieferungen" skinu se podaci koji se mogu otvoriti u Excelu, pa se tu vidi da se P&B vakcina vodi kao Comirnaty (sistemom eliminacije se dodje do toga jer se druge vakcine zovu: astra, moderna i johnson :s_d: )

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

 

U Nemackoj se to ime za P&B vakcinu koristi u tabelama (koje mogu da se nadju na sajtu RKI) u kojima su navedene isporuke (datum, kolicina) pojedinih vakcina pokrajinama. Npr. ovde:

https://impfdashboard.de/daten

kad se klikne na Download (Version 2) pod "Zeitreihe der Impfstofflieferungen" skinu se podaci koji se mogu otvoriti u Excelu, pa se tu vidi da se P&B vakcina vodi kao Comirnaty (sistemom eliminacije se dodje do toga jer se druge vakcine zovu: astra, moderna i johnson :s_d: )

 

Kod nas u kompaniji se znala kao takva, jer se radilo na njoj, ali i ovde na forumu nikad nismo spominjali to ime, pa mi bilo zanimljivo kad se drug zabrinuo sto je dobio "Comirnaty, a ne Pfizer" 😄

Onda sam pomislila:"Pa ne secam se da smo i na forumu ikad pomenuli to zvanicno ime", zato i pitah.

 

Inace, sve moje nemacke kolege uvek kazu Biontech vakcina, svi ostali Pfizer - sad da kazes u Srbiji "imamo  Biontech vakcine, pitanje je koliko bi ih stvarno povezalo sa Pfizer vakcinom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...