Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, todorovic said:

Pa to je vec bilo, na starom forumu koliko se secam. Mislim da je neke komsinice sa Rijanom uporedjivao, neko sa kosarkaskog dela ce se setiti. Ja nisam bio toliko aktivan, ali cini mi se da je kosarkaska kafana bila mesto.

 

Sa Rijanom mozda ako sam pricao da je svaka bolja od nje.

 

Sto i nije tesko, izadji napolje i obrati paznju i videces lepse zene od Rijane.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

BTW, prekjuče 69k, juče 75k vakcinisanih, najviše od početka...

 

Gomile mladih ispre DZ gde se nije zakazivalo.

 

Ladno su čekaali onog retarda da se vakciniše, pa i oni.

 

 

Doslovno nije postojala, ne postoji niti će ikada postojati gluplja nacija.

Mislim da je tu dosta njihovog kadra, koji je po dogovoru čekao ovaj momenat, da bi se ispostavilo da je ON taj kome se veruje i kako vakcinacija posle NJEGA obara sve rekorde + je i sam psiho tempirao svoju vakcinaciju kad stigne novi kontingent vakcina i kad zovu masovno one koji dugo čekaju. 

 

Ja čekao mesec i po dana i stigne poruka baš dan posle njegovog bockanja. I sad i ja upadam u te koji su čekali prvo njega. 

 

Neću baš da kažem "glavu dajem", ali neka mi recnu malo vrat ako nisam u pravu. 

 

 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Verovatno si delom u pravu, ali glavu dajem da je 2/3 pohrlilo jer su njega videli.

 

PS

 

Džaba mi ovde penimo

 

Džaba Žujović peni i obraća se "rodu" svom

 

Ne razuemju oni ništa niti imaju čime to da izvedu

 

Mozak je odavno odstranjen

 

Ništa do ne pomaže, nema ovde ni roda ni poroda, samo zombirana gomila koja sluša Vođu i to je to.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, urosg3 said:

Malo me ta isključivost i očigledna politika društvenih dvostrukih aršina nervira

 

Ne morate to da gledate kao postovanje obicaja, vec kao dve stvari, obicaji plus religija. Obicaji proizlaze iz religije. U Evropi smo liberalni (hvala Bogu!- pun intended) pa sve moze.

Ali za UAE se slazem, suvise pravila i drakonske kazne ako se prekrse. Neka hvala, ionako imamo mali Dubai na vodi ovde Nemanji iza nogu.

Nego moja preporuka (sto ovo uopste pisemo na kovidu? pojma nemam al i meni ide srebrna godisnjica dogodine, pa se i ja mislim gde i sta), nazalost za sad samo iz drugih ruku: Maroko. Jest islamska ali skroz opustena zemlja,svakako opustenija od Egipta.

 

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

(bold moj)

 

Ma jok, nego da se otvori pdf. o seksu kao sto je bio na blazenopocivsem forumu...

Pa, imamo onaj o životu u SFRJ, to je nekako bilo u isto vreme.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dropkick Murphys said:

Mislim da je tu dosta njihovog kadra, koji je po dogovoru čekao ovaj momenat, da bi se ispostavilo da je ON taj kome se veruje i kako vakcinacija posle NJEGA obara sve rekorde + je i sam psiho tempirao svoju vakcinaciju kad stigne novi kontingent vakcina i kad zovu masovno one koji dugo čekaju. 

naravno da je sve tempirano, nista se tu ne prepusta slucaju, ON je i rekao na nekoj tv da ocekuje 500k ljudi da se vakcinisu neposredno posto se on vakcinise.

moja majka, zena 70+ koja je cekala vakcinu 4 nedelje je prekjuce dobila sms poziv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, handys said:

 

Ne morate to da gledate kao postovanje obicaja, vec kao dve stvari, obicaji plus religija. Obicaji proizlaze iz religije. U Evropi smo liberalni (hvala Bogu!- pun intended) pa sve moze.

Ali za UAE se slazem, suvise pravila i drakonske kazne ako se prekrse. Neka hvala, ionako imamo mali Dubai na vodi ovde Nemanji iza nogu.

Nego moja preporuka (sto ovo uopste pisemo na kovidu? pojma nemam al i meni ide srebrna godisnjica dogodine, pa se i ja mislim gde i sta), nazalost za sad samo iz drugih ruku: Maroko. Jest islamska ali skroz opustena zemlja,svakako opustenija od Egipta.

 

Mala digresija. Gledao emisiju o Maroku, kralj/država postavlja religijske glavešine i nema tamo odža koji nisu pod kontrolom države. A šalju uredno i undercover ekipu da prati stvari. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dropkick Murphys said:

Mislim da je tu dosta njihovog kadra, koji je po dogovoru čekao ovaj momenat, da bi se ispostavilo da je ON taj kome se veruje i kako vakcinacija posle NJEGA obara sve rekorde + je i sam psiho tempirao svoju vakcinaciju kad stigne novi kontingent vakcina i kad zovu masovno one koji dugo čekaju. 

 

Ja čekao mesec i po dana i stigne poruka baš dan posle njegovog bockanja. I sad i ja upadam u te koji su čekali prvo njega. 

 

Neću baš da kažem "glavu dajem", ali neka mi recnu malo vrat ako nisam u pravu. 

 

 

 

Bukvalno sam hteo da napisem 1/1 istu stvar. Previse je on psiho da ne bi propustio neke stvari slucaju. 

Ja ne mislim da je nesto mnogo ljudi krenulo zbog njega. 

Da li je receno koliko je od ovih 75k revakcinisanih, a koliko novih. Lagano je cekao da stigne novi kontigent, da ljudi dodju na revakcinaciju + aktiviranje dela stranacke infrastrukture koju je cuvao za ovaj dogadjaj i moozda 10k zbog njega. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

BTW, prekjuče 69k, juče 75k vakcinisanih, najviše od početka...

 

Gomile mladih ispre DZ gde se nije zakazivalo.

 

Ladno su čekaali onog retarda da se vakciniše, pa i oni.

 

 

Doslovno nije postojala, ne postoji niti će ikada postojati gluplja nacija.


Sta li bi tek bilo ako bi se Nolo vakcinisao :s_d:

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Sa strucne grupe:

 

"U Domu zdravlja Herceg Novi analizirali su zdravstvene kartone obolelih od CoViDa-19 od početka pandemije. Utvrđeno je da su pacijenti koji su primili vakcinu protiv gripa imali lakšu kliničku sliku od onih koji je nisu primili. Izvor informacije je v.d. direktora Doma zdravlja Herceg Novi."

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, urosg3 said:

Opa dobre vesti, izgleda da se škola vraća kako treba 19.4. Sjajno par dana pre prolećnog raspusta.

 

Realno, imali su dve mogucnosti, ili da nas vrate sad, ili posle prolecnog raspusta, tamo oko 10. maja. Skolska godina je svakako propala, ali da su cekali (fakticki) sredinu maja, to bi bilo priznanje te i takve realnosti i sa njihove strane, a to oni sebi ne bi nikad dozvolili.

 

Licno mislim da je za otvaranje rano jer su brojke na visokom nivou. Menja se narativ; pre mesec dana se sa ovim brojkama razmisljalo o zatvaranju, a sada sa istim brojkama o otvaranju. Pritom, nema od mera nista kad ti nesto uvedes i odmah sutradan krenes sa spikom o popustanju. Jedino sto je dobro je sto je otvaranje skola "oroceno" i sto zavisi od trenda, jer ako se situacija pogorsa ne bi me cudilo da narednog petka kazu - i dalje online.

 

Edit: to i dalje nece biti skola kako treba, vec sistem koji je na snazi od septembra. 

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Realno, imali su dve mogucnosti, ili da nas vrate sad, ili posle prolecnog raspusta, tamo oko 10. maja. Skolska godina je svakako propala, ali da su cekali (fakticki) sredinu maja, to bi bilo priznanje te i takve realnosti i sa njihove strane, a to oni sebi ne bi nikad dozvolili.

 

Licno mislim da je za otvaranje rano jer su brojke na visokom nivou. Menja se narativ; pre mesec dana se sa ovim brojkama razmisljalo o zatvaranju, a sada sa istim brojkama o otvaranju. Pritom, nema od mera nista kad ti nesto uvedes i odmah sutradan krenes sa spikom o popustanju. Jedino sto je dobro je sto je otvaranje skola "oroceno" i sto zavisi od trenda, jer ako se situacija pogorsa ne bi me cudilo da narednog petka kazu - i dalje online.

 

Edit: to i dalje nece biti skola kako treba, vec sistem koji je na snazi od septembra. 

Da, neće na žalost nije kako treba ali već sam u fazonu daj šta daš.
Bold: narativ je doslovno manipulacija društvom, i posle se bunimo opravdano kada značajan deo društva negira postojanje problema, a dirigenti narativa su suštinski problem. Da postoji dosledan plan strategija i ideja o rešenju mnogo bi manje bilo i problema. Ovako su svi nezadovoljni nekad ja malo više, nekad pristalice lockdown-a. Treba da se ujedinimo 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 said:

BTW, prekjuče 69k, juče 75k vakcinisanih, najviše od početka...

 

Gomile mladih ispre DZ gde se nije zakazivalo.

 

Ladno su čekaali onog retarda da se vakciniše, pa i oni.

 

 

Doslovno nije postojala, ne postoji niti će ikada postojati gluplja nacija.

 

Misliš da to nije khm khm partijska akcija?

... vidi koliko ga ljudi podržava / mu veruje...

 

 

9 minutes ago, urosg3 said:

Bold: narativ je doslovno manipulacija društvom, i posle se bunimo opravdano kada značajan deo društva negira postojanje problema, a dirigenti narativa su suštinski problem.

 

Pri čemu je to u Srbiji ogoljeno i primitivno, ali postoji i napolju u sofisticiranijoj formi.

 

 

 

Edited by CheshireCat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, CheshireCat said:

 

Pri čemu je to u Srbiji ogoljeno i primitivno, ali postoji i napolju u sofisticiranijoj formi.

Kako da ne postoji, pa pola problema dolazi odatle. Evo zgodnog primera izjava Tiodorivića (sam sebe nije poslušao a imao je odlične predloge)
 

Quote

"Ljudi su godinu dana zatvoreni. Željni su slobode, da izađu u prirodu. I neka izađu - što da ne, ali da drže distancu i poštuju mere", rekao je Tiodorović.


Ja stvarno ne znam zašto se još uvek jaše na tom narativu da je problem otići u šumu. Ok možda je Kosmaj loš primer, ali Avala eto. Šta je problem sa decom lepo sednemo u kola, nađemo mesto na random livadi, raspalimo roštilj, prepešačimo koji kilometar ja tu ne vidim rizik, 0% rizika. 
Ili svejedno, nađemo mesto dođe još par porodica, prirodno deca se upoznaju i krenu da se igraju. Pa zar je to na bilo koji način drugačiji rizik od igrališta na Banjici gde se deca veselo igraju svaki dan?
Našem igralištu, bez privatnih kuća gravitira 612 domaćinstava, dece koliko hoćeš, i sad treba da me neko ubedi da mi je dete u većem riziku ako se igra na livadi na Avali nego na igralištu koje je vazda puno.

Te vrste nelogičnosti uzrokuju nepoverenje, i opravdanu sumnju da mere nisu baš puke epidemiološke nego da kriju neku drugu nameru. Kon je perterao proletos sa Fruškom gorom i Košutnjakom, najsmrtonosnijim mestima na planeti, i nekritička inercija te gluposti nas proganja još uvek.

Edit:
 

Quote

"Ako bismo uspeli da obezbedimo vakcine i pridržavamo se mera, onda je moguće da u julu odemo u Grčku ili Crnu Goru na more. Uslov je vakcinacija kako bi se smanjilo širenje novih sojeva. Potrebno je da nekih 3 i po miliona ljudi bude zaštićeno"

On nešto zna o politici prelaska preko granice, npr u Hrvatsku što mi još nismo "sazreli" da saznamo. Pajz šta sam rekao. Nije u pitanju promocija dve destinacije, krije se nešto.

Edited by urosg3
dodatak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Opa dobre vesti, izgleda da se škola vraća kako treba 19.4. Sjajno par dana pre prolećnog raspusta.

 

To sa školom je glupost. Nikad više bolesne dece, Trebalo je da sačekaju 4.5, posle uskrsa  da ih vrate u školu. Ovako će sredina/kraj maja da bude novi talas.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Francuzi doneli odluku (neocekivanu bar za mene) da ce mladji od 55 godina koji su primili prvu dozu AZ kao drugu dozu dobiti Pfizer ili Moderna.

Inace sa AZ su pelcovani masovno u prvoj turi zdravstveni radnici mladji od 55. To je bila prva prioritetna grupa - stariji od 75 su isli sa Pfizerom, i zdravstveno osoblje, 55+ Pfizer a mladji od 55 sa AZ. Jednostavno, do sada smo imali samo te dve. A za sada imamo samo Pfizer i Modernu, (dok ne stigne J&J tokom leta) pa eto zasto

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo svedoci da degenerici, bukvalno, DEGENERICI vode KŠ i da im ne treba verovati ništa. 

Uveli su mere na 3000, otišlo na 4500, sada kada je opet 3000, otvaraju sve. 

To su pacovi koji sve što kažu treba raditi kontra. 

Blago onima koji njima išta veruju i slušaju njihove preporuke. 

Da su skupili nas iz ulice bolje bi radili to. 

Kakvi bre kurcevi epidemiolozi, gde su oni to priznati??? Nigde bre, hrpa podguznih administrativnih dupeuvlakača, 0 i slovom u brojem. 

Njihove odluke su plod bolesne mašte da su oni neki stručnjaci. 

Dno dna medicine, najgori šljam bukvalno. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ma oni nista ne odlucuju. Kon preti nekakvim ostavkama, a ovamo lapa pare nevidjene postenom narodu, uz to se i ugradjuje u sve i svasta, a putera na glavi ima za 10 svadbenih torti.

 

Kisicka je paravan firmi svog brata, obican kriminalac.

 

Ko dalje? Tiodorovic? Daj molim te.

 

Oni nista ne odlucuju, oni su Vucicev alibi. To je sve.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...