Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, Wookie said:

 

 

Pouka koju sam ja izvukao iz svega ovoga je da ne treba imati decu, jer te niko neće zaebati više nego tvoje razmaženo, nedokazano derište, pa makar to bio i razmaženi, nezreli, magarac od 40 godina.

sa starijim tinejdžerima, i post teen godine, moj @Wookiene bio nam u koži. Još kad se pogodi ovakav period, došlo proleće, a `ladno k`o u grobu (mada verujem da u grobu ne duva ovoliko) u stanju su da ti u jednom danu isporuče sva mentalna stanja iz udžbenika - od euforije do depresije, preko transfera krivice i emocionalnih ucena.
Otvrdnuli smo kao krizni štab na vapaje industrije zabave 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

U svakom slucaju ne treba izlaziti iz lockdowna do kraja godine, da ne uleti nova mutacija.

A kad uleti, onda još najmanje dve godine da ne uleti novija...
A kad i ta nekako uleti vidi ↖️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sunshine State said:

AZ sasvim dobro radi kod starijih ljudi, nje bar imamo. Ostaje pitanje kako dopreti do starijih ljudi, koji bi da se vakcinisu, ali ne znaju ni gde da s prijave, ni gde da idu.

 

Mozda booster na jesen da bude neka druga, ne kineska, za ove koji su sad primili kinesku?

 

Takvi ne postoje. Nikakvu prepreku nisu imali da uzmu 100 evra. Sad odjednom ne znaju,.. ma da, kad bi se zezali.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Clash said:

Znači ripčina Mirijevo.

Ali što baš Mirijevo, što nije, šta znam, naprimer Avala, Sremska Mitrovica, Sombor...

Zato što su Jajinci, a što je blizu Avale, mesto gde je porodična kuća Vučića pa ne smeju.

 

Sremska Mitrovica ne jer ima KP dom (nije kupujemprodajem dom).

 

Sombor, paaaa, ne znam.

 

Da nije Sunhine negde od blizu Sombora? ETO ZAŠTO NE SOMBOR!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Zato što su Jajinci, a što je blizu Avale, mesto gde je porodična kuća Vučića pa ne smeju.

 

Sremska Mitrovica ne jer ima KP dom (nije kupujemprodajem dom).

 

Sombor, paaaa, ne znam.

 

Da nije Sunhine negde od blizu Sombora? ETO ZAŠTO NE SOMBOR!

Sve se slažem za Jajince i Sombor, ok, ali ova Mitrovica, hehe, mogli bi...Ono blizu su Hrtkovci, ha!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, urosg3 said:

Daj Đuro brate Nogo opozicija, čemu tačno? Ili Radule? Pa Raduleta smo ismevali na blogu ima 10 godina unazad, sad je odjednom opozicija.
Vidiš da bi neko zaslužio da bude politička opozicija treba da postoji nekakva politika protiv koje si svojom politikom i onda si opozicija. Zna to Vučić, znaš ti, znam ja, zna svako.
Niti ima Vučić politiku sa kojom bi mogao da se sukobiš niti ova dvojica imaju ikakvu politiku da bi eventualno mogla da se razmatra. Ovo je pretpolitičko društvo u svom punom sjaju i procvatu.
Nogo i Radule su Nikola Šećeroski, samo u drugom vremenu i istom prostoru.

Boze, koliko odsustva zdravog razuma na malom prostoru. Slucajno ili namerno, nisam siguran.

To sto si ti ismevao Noga ili Radulovica je tvoja hmmm, odluka, verujem da si ismevao I Vucica I Vulina u svoje vreme, mozda to cak I danas radis, nebitno, samo nastavi.

Kolo oko spomenika je bilo poprilicno, obim ludila za ozbiljno posmatranje, a fanatizam nikada ne treba potcenjivati. Letosnji protesti su bili ozbiljni I po vlast neugodni dok je grupa fanatika ucestvovala, onda kad se povukla, protesti su izgubili masovnost I energiju pa 'pukli' kao mehur od sapunice.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Boze, koliko odsustva zdravog razuma na malom prostoru. Slucajno ili namerno, nisam siguran.

To sto si ti ismevao Noga ili Radulovica je tvoja hmmm, odluka, verujem da si ismevao I Vucica I Vulina u svoje vreme, mozda to cak I danas radis, nebitno, samo nastavi.

Kolo oko spomenika je bilo poprilicno, obim ludila za ozbiljno posmatranje, a fanatizam nikada ne treba potcenjivati. Letosnji protesti su bili ozbiljni I po vlast neugodni dok je grupa fanatika ucestvovala, onda kad se povukla, protesti su izgubili masovnost I energiju pa 'pukli' kao mehur od sapunice.

A protesti su bili - politički? Ono baš, imali  političke ciljeve, agendu? Isto kao Nogo i Radule, imaju ciljeve, politiku, agendu?
ma daj...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, shonke said:

Zato što su Jajinci, a što je blizu Avale, mesto gde je porodična kuća Vučića pa ne smeju.

 

Sremska Mitrovica ne jer ima KP dom (nije kupujemprodajem dom).

 

Sombor, paaaa, ne znam.

 

Da nije Sunhine negde od blizu SomboraD? ETO ZAŠTO NE SOMBOR!

 

Necemo se vredjati!

 

Te neke gradice po Backoj porediti s glavnim gradom Srema? Eeeej!!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Prije nekoliko dana sam pisao o drugu koji je jako brzo zavrsio na respiratoru. Nazalost preminuo rano jutros. 42 gpdine.  Sjeban sam vala prilicno. Mozda iz mene govori i tuga a i bijes....ali jeb’o bi sve po spisku onome ko drvi da je ovo nista. Toliko. Cuvajte se. 

Edited by wrecktangle
  • Tuzno 18
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nijedan student nije došao na vakcinaciju u Studentsku polikliniku u Kragujevcu

VESTI Autor:Beta23. mar. 202115:19

Podeli:

Izvor: REUTERS/Yves Herman

U Studentsku polikliniku u Kragujevcu, u kojoj je omogućena vakcinacija bez zakazivanja, do sada nije došao nijedan student kako bi primio cepivo proizvođača AstraZeneka.

Kako je agenciji Beta rečeno u toj zdravstvenoj ustanovi, studenti su o vakcinaciji koja je juče počela, informisani u studentskim domovima i na Univerzitetu, preko studentskih predstavnika.

 

:ajme::ajme::ajme::ajme:

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Ali što baš Mirijevo, što nije, šta znam, naprimer Avala, Sremska Mitrovica, Sombor...

 

Misliš, Kosmaj i Fruška Gora?

 

1 hour ago, Atreid said:

 

Takvi ne postoje. Nikakvu prepreku nisu imali da uzmu 100 evra. Sad odjednom ne znaju,.. ma da, kad bi se zezali.

 

Penzionerima su pare uplaćene bez da su malim prstom morali da mrdnu. 

 

56 minutes ago, Sunshine State said:

Necemo se vredjati!

 

Te neke gradice po Backoj porediti s glavnim gradom Srema? Eeeej!!

 

Mooooliiiim?!?!!?! 

 

39.041 vs. 47,623, čisto da znamo čiji je veći!

 

Ti baš koketiraš sa banom (ne Jelačićem, već zatvorom ☺️).

 

Spoiler

😛

 

Edited by Eddard
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...