Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Akiro said:

 

Kad već pišem kilometarski čaršav da dodam par stvari. Po pitanju distance Grci su još gori od nas. Leti na polupraznoj plaži sa mesta koliko god hoćeš, neki Grci zabodu svoju ćebad-čergu na baš ravno pola metra od nas. I imam milion takvih primera, da ne govorim o njihovoj potrebi da nekog pipkaju u razgovoru. Za razliku od severnih naroda oni jednostavno ne poznaju distancu.

Meni ovo u SR uvek smetalo, cek se izljubimo ....nemoj molim te da mi ulazis u privatni prostor.

I znas sta mi kazu na to? Da sam odurna, i hladna

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, handys said:

[ancient aliens nestorovic]

Could it be that world domination is the ultimate goal of the pandemic? Is it true that the virus was made in a laboratory? HOW MUCH ARE THE TRUE WORLD LEADERS GOING TO PROFIT FROM THE VACCINE? Nestorovic believes that...

 

Ili, kao sto je bilo sund novinarstvo kad su tek otkrili tresh televiziju: Da li vas komsija truje nagaznom magijom? Odgovor bi vas mogao sokirati!

 

Edit: ali prethodni postovi definitivno pre spadaju u zajebancija topic

 

Morate da razumete coveka, sprema se za penziju, mora i tad nesto da se privredjuje, da se prezivi. Ovako su mu zagarantovana gostovanja kod Tese, Lucica...Pa kapne tu i poneka kinta.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

:krstipd4:

Bukvalno prepricala "Pad kabale"...

Osecam da je lik koji se predstavla sa Q i koji je pokrenuo QAnon pokret neka trolcina koja se trenutno valja od smeha kada vidi koliko se pacijenata sirom sveta primilo na njegovu pricu...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Meni ovo u SR uvek smetalo, cek se izljubimo ....nemoj molim te da mi ulazis u privatni prostor.

I znas sta mi kazu na to? Da sam odurna, i hladna

 

Pa u Americi je hug, tj grljenje sto je kod nas ljubljenje, cak je jos i prisnije nekako, tijelo na tijelo, kod ljubljenja glava uz glavu, a sad ne ide ni rukovanje :shake:

Inace ne volim ni ja to ljubljenje, sta me imas cmakat, jos tri puta :classic_biggrin: hug mi je ljepsi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Pa u Americi je hug, tj grljenje sto je kod nas ljubljenje, cak je jos i prisnije nekako, tijelo na tijelo, kod ljubljenja glava uz glavu, a sad ne ide ni rukovanje :shake:

Inace ne volim ni ja to ljubljenje, sta me imas cmakat, jos tri puta :classic_biggrin: hug mi je ljepsi.

Odakle ti to? To je rezervisano za ljude koje pustas u svoj privatni prostor, prijatelji. Ne za svaku babu i poznanika.

Link to comment
Share on other sites

Umjesto da se svijet ujedini i skupi najbolje strucnjake svijeta gdje su najbolji uslovi, da im se plati npr ko sto placaju Ronalda ili ove kosarkase, pa da naprave vakcinu, sve se politizuje i masovno laze zbog izbora.

Ja ne vjerujem da ce ovo ikada da se zavrsi bez masovnog vakcinisanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Meni ovo u SR uvek smetalo, cek se izljubimo ....nemoj molim te da mi ulazis u privatni prostor.

I znas sta mi kazu na to? Da sam odurna, i hladna

I u Francuskoj je ljubljenje isto sasvim normalan nacin pozdravljanja, cak i s nepoznatim ljudima, poslovnim partnerima...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

bog te mazo! koja je ovo budala? ovo treba zatvoriti u ludaru i baciti kljuc!

:krstipd4::twak::twak:

 

Ministarka zdravlja u prelaznoj vladi nakon petog oktobra, promenila cini mi se 8 stranaka, najduže bila u DSSu. U trenutni saziv skupštine ušla kao poslanica Saše Radulovića i Dojebilo pokreta. :lol_2:  Inače je pulmolog.

 

Je zi vo

  • Like 2
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, vanjabarsa said:

 

 

@vanjabarsa

 Vanja jel ima nekih zvanicnih informacija kod vas o zatvaranju granica u Spaniji do jeseni - ovde u Fra dosta pisu o tome ali ne znam da li je zvanicno ili samo namera ili? naprimer :

 

https://www.midilibre.fr/2020/04/10/coronavirus-le-gouvernement-espagnol-envisage-de-fermer-ses-frontieres-cet-ete,8841354.php

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Odakle ti to? To je rezervisano za ljude koje pustas u svoj privatni prostor, prijatelji. Ne za svaku babu i poznanika.

 

Kako odakle, sa kim se mi ljubimo, oni se grle. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ustanem, pogledam na sat, aaaa uspavao sam se! Ma nisi idi u p.m. danas je, koji je danas dan jebem ti sve? Petnaest minuta razmišljam koji je danas dan??? Petak-ne radim, subota- radim, nedelja- neee 😁, ponedeljak... 
Kupio sam sve, ili nisam? Hleb imam valjda, cigare imam, kafu imam ili nemam, nemam 🤬 Jebem ti i Vućića i struku i sve da ti jebem!!! Ili nas zatvori mesec dana ili nas pusti da pomremo svi!

Obrni-okreni, kao u svakom segmentu života bahata stoka će preživeti a mi ostali koji poštujemo sve najebaćemo i tačka.
(Pijani vozač sa x promila alkohola u saobraćajnoj nesreći pobio porodicu... manijak silovao... uzeo pušku i ubio...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vanjabarsa said:

nego , @wwww, jel istina da je kancelarka nesto natrljala drostena? nesto joj sad nije pouzdan?

Nisam cula (moram da proverim). Do sada su se njeni stavovi slagali s njegovim profesionalnim i nisam primetila neke promene u tom smislu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Kako odakle, sa kim se mi ljubimo, oni se grle. 

 

 

Ja vec objasnila za koga je to rezervisano, mogu tacno na prste da izbrojim koliko ljudi van Srbije, znaci to ukljucuje par zemalja, ce me zagrliti kad me vide a i ja njih. I kao sto taj video objasnjava, to je intimni gest.

 

11 minutes ago, wwww said:

I u Francuskoj je ljubljenje isto sasvim normalan nacin pozdravljanja, cak i s nepoznatim ljudima, poslovnim partnerima...

To sam cula, nisam zivela u francuskoj, pa nemam ni razloga da se na njih zalim.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Nestorović je definitivno nenormalan. Trebalo bi da ga prihapse zbog izjava, koje će svu stoku potvrditi i dati joj povod da još više bude stoka. Na stranu teorije zavere i ostale gluposti, ali on ljude navodi na zabludu da je sve gotovo i da se može maltene šta se hoće i kako se hoće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vanjabarsa said:

nego , @wwww, jel istina da je kancelarka nesto natrljala drostena? nesto joj sad nije pouzdan?

 

2 minutes ago, wwww said:

Nisam cula (moram da proverim). Do sada su se njeni stavovi slagali s njegovim profesionalnim i nisam primetila neke promene u tom smislu.

Sad na brzaka nadjoh da je kao tabloid Bild dobio neke informacije da je na sastanku Angele i predsednika vlada pokrajina kao Angela kritikovala Drostena i njegovo menjanje misljenja o ulozi dece u ovoj epidemiji. Prvo, Bild mi nije pouzdan izvor informacija, vec su pre nekoliko godina npr. imali neke tekstove s totalno pogresnim informacijama o Ani, (ko li im je samo dao ovu informaciju ako je sastanak bio zatvorenog tipa? mozda neko ko lobira za brze otvaranje?). Drugo, Angela je lepo mogla da saslusa Drostenov podcast od juce gde je covek detaljno opisao svoja ispitivanja i sta su ona pokazala, kao i analizirao jednu drugu studiju, pa dao svoje misljenje o tome sta to oboje znaci u praksi. Javno nije nista slicno rekla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NMX said:

 

Ministarka zdravlja u prelaznoj vladi nakon petog oktobra, promenila cini mi se 8 stranaka, najduže bila u DSSu. U trenutni saziv skupštine ušla kao poslanica Saše Radulovića i Dojebilo pokreta. :lol_2:  Inače je pulmolog.

 

Je zi vo

 

Meni Radulović i DJB promovišu neke teze koje mi bar načelno imaju smisla i onako - donekle su mi na tragu u stavovima.

Ali kad vidiš ekipu oko njega (ona astrološkinja i evo ova) jasno je da njega ne treba podržavati.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...