Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Baby said:

 

Mozemo stati, ali evo razmisli gde idu da rade oni sa Ivy league? U Iowu, Utah, Alabamu ili Californiju, Washington, Njujork, Massachusets...?

 

Vrsta posla probere potrebno. 

 

 

Vidi ovako, javi mi se za par godina kad ja budem branila stav da glupi i ne-obrazovani zastupaju plave, jer statisticki takvi glasaju za Dems,

desice se - skoro sigurno, jer razumem odakle dolazis, ali nisi u pravu - glasanje za Dems ili Reps ne govori nista o obrazovanju i da li su glasaci glupi. Ne glasaju za Dems super mozgovi a za Reps super tupani, to je upravo ono sto sam probala da ti kazem. Glasaju obicni ljudi sa prosecnim razmisljanjem - samo jedni stavljaju odluku na konzervativnom pristupu finansijama i nekim ubedjenjima, a drugi oni plavi - u ubedjenje da rade nesto progresivno. To ne znaci da su jedni glupi a drugi pametni. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Vidi ovako, javi mi se za par godina kad ja budem branila stav da glupi i ne-obrazovani zastupaju plave, jer statisticki takvi glasaju za Dems,

desice se - skoro sigurno, jer razumem odakle dolazis, ali nisi u pravu - glasanje za Dems ili Reps ne govori nista o obrazovanju i da li su glasaci glupi. Ne glasaju za Dems super mozgovi a za Reps super tupani, to je upravo ono sto sam probala da ti kazem. Glasaju obicni ljudi sa prosecnim razmisljanjem - samo jedni stavljaju odluku na konzervativnom pristupu finansijama i nekim ubedjenjima, a drugi oni plavi - u ubedjenje da rade nesto progresivno. To ne znaci da su jedni glupi a drugi pametni. 

 

Ne razumem sta ti razumes odakle ja dolazim? 

Dolazim iz iste drzave odakle dolazis i ti. 

Sto ti ovo shvatas ovoliko licno? Ja pricam o rally ludacima koji trce po aerodromu da vide "marsala" i oblepljuju automobile i kuce Trampovim imenom i slikama... 

 

Naravno da ima glupih i neobrazovanih na obe strane, ali sam ti demografski pokusala ukazati da ruralna mesta glasaju za republikance, gradovi za demokrate i da je logicnije da ce se zbog vrste posla obrazovaniji sjatiti u gradove, a ne na njive i u  fabrike. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Ne razumem sta ti razumes odakle ja dolazim? 

Dolazim iz iste drzave odakle dolazis i ti. 

Sto ti ovo shvatas ovoliko licno? Ja pricam o rally ludacima koji trce po aerodromu da vide "marsala" i oblepljuju automobile i kuce Trampovim imenom i slikama... 

 

Naravno da ima glupih i neobrazovanih na obe strane, ali sam ti demografski pokusala ukazati da ruralna mesta glasaju za republikance, gradovi za demokrate i da je logicnije da ce se zbog vrste posla obrazovaniji sjatiti u gradove, a ne na njive i u  fabrike. 

 

Nisi razumela sta znaci "odakle dolazis" mislim politicki, ne na drzavu odakle si :classic_biggrin: prevedi na engleski  "where are you coming from"

 

Nista ja ne shvatam licno.

3 minutes ago, Baby said:

 

 

Naravno da ima glupih i neobrazovanih na obe strane, ali sam ti demografski pokusala ukazati da ruralna mesta glasaju za republikance, gradovi za demokrate i da je logicnije da ce se zbog vrste posla obrazovaniji sjatiti u gradove, a ne na njive i u  fabrike. 

 

To naravno ne znaci da su oni glupi, ili ne-obrazovani, to sto oni sa diplomama idu ka gradu radi bolje zarade, ne znaci nista zasto glasaju odredjenu grupu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Nisi razumela sta znaci "odakle dolazis" mislim politicki, ne na drzavu odakle si :classic_biggrin: prevedi na engleski  "where are you coming from"

 

Nista ja ne shvatam licno.

To naravno ne znaci da su oni glupi, ili ne-obrazovani, to sto oni sa diplomama idu ka gradu radi bolje zarade, ne znaci nista zasto glasaju odredjenu grupu.

 

Ok

 

Evo, vreme je da pustimo i druge da pisu :innocent:

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2020 at 5:32 PM, Cyrus Smith said:

Da li i koliko je neka grupa ugrožena i kakav joj je položaj je vrlo subjektivna stvar, valjda bi mi dovoljno matori da se uživo sećamo raspada SFRJ to trebali da znamo. I tamo su svi bili ugroženi, podređeni, podzastupljeni, uvređeni i sve više ljuti. Dok nije sve puklo. Donedavno sam mislio da je to u USA nemoguće ali sve ovo pomalo počinje da liči na perfect storm. Korona sa ekonomskom krizom i ostalim posledicama zatvaranja, nemiri sa rasnom podlogom, sve jače ukopavanje u stranačke rovove, najgore pretpostavke o suprotnoj strani, histerija oko smrti ove iz vrhovnog suda. Još samo fali tesan rezultat, prepucavanja, tužbe i neka varnica. Jako bih voleo da grešim.

 

Taj argument sa nabrajanjem pozicija moći radi samo ako grupe posmatraš kao celine i ako pretpostaviš da oni koji na tim pozicijama rade u korist svoje grupe. Da je to tačno ne bi imali milion programa afirmativne akcije za manjine niti bi strogo gledano manjine imale nekakva prava. Nisu se ni crnci ni indijanci a ni žene ratom izborili za pravo glasa i razne mere podsticanja do otvorene diskriminacije (google memo i James Damore). Priroda američkog sistema je dovela do svega toga, da je drugačija mogli su i oni da se zatvore i konzerviraju kao recimo islamske zemlje. Ili Kina, Japan, Koreja. Rasizma i nacionalizma, isključivanja svih drugih grupa koliko hoćeš, USA daleko da je najgora po tome.

 

Po statistikama koje sam video Asians u obrazovaniji i bolje zarađuju od belaca. Takođe čine manje zločina i manje su žrtve zločina. Dakle oni su još belji od belaca ali to se nekako ispušta iz vida. Nisu bili robovi ali jesu bili diskriminisani i bilo je i progona sa žrtvama. Njihov primer je argument protiv sveprisutnog sistemskog rasizma jer prema teoriji, dominantna grupa potiskuje i tlači sve ostale. Prisustvo grupe koja je po mnogim parametrima stigla i prestigla dominantnu kvari taj narativ. Odgovor sa druge strane? Isključili su Azijate iz grupe potlačenih i primenjuju i na njih pozitivnu diskriminaciju, treba im baš mnogo veći skor da se dočepaju mesta na univerzitetima. Tužba protiv Harvarda je u toku. Njihov (azijata) argument bi mogao da bude da nisu kao grupa učetvovali u opresiji crnaca, indijanaca i latinosa ali belci nemaju taj izgovor. Opet te pitam, kakva je uteha siromašnim belcima koji su pokušali da školuju dete na boljem fakultetu i koje je odbijeno jer manjine dobijaju ekstra bodove što ima više belih senatora i što su najbogatiji ljudi Bezos, Gates, Buffett i ostali belci?

 

 

Da, dok neko to ne izvuče i tvituje posle 10 godina. I ne odnosi se samo na rasu, zar nije neki crni komičar izgubio posao voditelja dodele oskara zbog homofobnih komentara godinama unazad i pored izvinjenja? O me too i otkazima, ostavkama i marginalizacijama zbog često banalnih, ponekad apsurdnih optužbi decenijama unazad da ne govorimo. 

 

Ja mislim da bi bilo fer da se odlucimo na kojem nivou cemo posmatrati stvari - to moze biti ili nivo grupe, ili pojedinca:

 

a) Ako se oducujemo za nivo pojedinca, onda budimo dosljedni i recimo da je Nathan Rambukkana prekrsio pravo Lindsay Shepherd na slobodu misljenja, i napravio joj neugodnost na poslu. A Wilfrid Laurier University je izdao saopstenje koje je potpisala predsjednica univerziteta Deborah MacLatchy, i u tom saopstenju je naglaseno "no wrongdoing on the part of Ms. Shepherd in showing the clip from TVO in her tutorial". I univerzitet (kao pravno lice) i  Rambukkana (pretpostavljam pod pritiskom univerziteta) su izdali izvinjenje Lindsay Shepherd. Ako tako gledamo, onda sam ja Ters, a ti Cyrus koji nemaju nikakve veze sa istorijom diskriminacije crnaca u USA.

 

b) Druga opcija je grupna - univerziteti (ne kao pravna lica) kojima upravljaju pristalice CRT teorije maltertiraju sve one koji progovore drugacije,otpustaju ih i fizicki ih ugrozavaju. Ali u tom slucaju ni ja ne mogu birati grupu u koju me je neko svrstao a to je bijeli sredovjecni muskarac bas kao i oni koji su vrsili diskriminaciju, ili je jos uvijek vrse. 

 

Svaki prelazni oblik izmedju a) i b) je samo politika, u kojoj biramo ono sto nam odgovara kada nam odgovara, i negiramo kada nam ne ide u korist. 

 

Takodje, mislim da su manjine svoja prava stekla uz visoku cijenu koju su placali i  u miru i ucescem u ratovima. 

 

 

(Obrisana glupost koju sam napisao poredeci dvije stvari koje nisu uporedive jer je jedna protivzakonita a druga nije) 

 

 

15 hours ago, RatzenStadt said:

 

 

angvsbaby.png

 

 

Ok, moze i ban. Morao sam da sklepam meme kad mi se javio u sekundi.

Je li slucajnost da je vatreno oruzje u rukama samo jedne strane? 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ok, ja ne vidim drugo resenje, ili Tramp ostaje na silu ako izgubili ili ce izbiti gradjanski rat. On ne priznaje nista. Potrudio se svim mogucim nacinima da ometa glasanje postom, na kraju ce odbiti da racuna glasove postom.

Zuri se da imenuje sudiju da bi bez problema odobrili njegove ideje i nacine ostanka na "tronu"

 

U Floridi je glasanje postom trazilo 1.3 miliona republikanaca i 2 miliona demokrata (registrovanih). 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja ne vidim drugo resenje, ili Tramp ostaje na silu ako izgubili ili ce izbiti gradjanski rat. On ne priznaje nista. Potrudio se svim mogucim nacinima da ometa glasanje postom, na kraju ce odbiti da racuna glasove postom.
Zuri se da imenuje sudiju da bi bez problema odobrili njegove ideje i nacine ostanka na "tronu"
 
U Floridi je glasanje postom trazilo 1.3 miliona republikanaca i 2 miliona demokrata (registrovanih). 
 
Tebi je jasno da je to protiv zakona? Čini mi se da si se uspaničila bez razloga. Nisam siguran da će izgubiti s'ovim protivnikom, ali.. Videćemo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mrd said:

Tebi je jasno da je to protiv zakona? Čini mi se da si se uspaničila bez razloga. Nisam siguran da će izgubiti s'ovim protivnikom, ali.. Videćemo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ti bas ne pratis sta on govori? Kakav zakon kada drzi senat i ustavni sud? Moze da radi sta hoce. Prosto, nema ko da mu stane na put bilo sta da zamisli. 

 

Bice cirkusa. Da je on siguran da dobija, ne bi pravio sve ove vratolomije da anulira glasove. 

 

Bajden je ok, bolji nego sto sam ocekivala. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Pa nisu, ali mozda smo i mi doprinele tome, zapale cim kliknu na temu 😄 

:classic_biggrin: Pa ja reko da vidim kako vode temu bez nase rasprave - konacno da dodju do reci ....

Kad ono nista.

 

Jednom davno u mojoj srednjoj dobijemo nekog profesora kao zamenu (namerno ne koristim detalje), i 10 minuta nakon pocetka casa kaze profesor "Nemam pojma zasto su me svi upozorili na vase odeljenje i da ste nekontrolisani, kad ste vi bas svi fina deca". 20 minuta nakon toga isti profesor izlece iz ucionice placuci. Dodje direktor i kaze "Dobro sta ste sad uradili?" :classic_biggrin: I nas slavljeni predsednik odeljenske zajednice (jel se to tako zvalo?)- kaze "Direktore, nismo nista uradili dali smo sansu profesoru da vodi cas, kad se ispostavilo da on to ne zna, mi smo preuzeli" :lol_2:

 

Izvinjavam se na trolu ali tako mi je delovalo 

 

1 hour ago, Baby said:
ili Tramp ostaje na silu ako izgubili ili ce izbiti gradjanski rat. On ne priznaje nista.

 

Jel ti stvarno zamisljas Trampa koji se drzi za nogu od stola u Oval office, i Pelosi i neki general ga vucu za nogu?

Svaki put kad ovo pomenes meni ta slika bljesne u glavi :lol_2:

 

Kako mislis da on ostaje na silu?

3 hours ago, ters said:

Ali u tom slucaju ni ja ne mogu birati grupu u koju me je neko svrstao a to je bijeli sredovjecni muskarac bas kao i oni koji su vrsili diskriminaciju, ili je jos uvijek vrse. 

 

Da li si ti kao beli sredovecni muskarac, kriv za ono sto neki beli sredovecni muskarci rade? Tu uopste nema izbora, medjutim tvoja opcija a) je nepotpuna jer nije isto kad te ugrozava institucija ili pojedinac. Grupna krivica je no-no. To je i razlog zasto prica BLM po kojoj si ti kao belac - automatski rasista, nikako ne sme da se siri.

 

 

14 hours ago, RatzenStadt said:

 

 

angvsbaby.png

 

 

Ok, moze i ban. Morao sam da sklepam meme kad mi se javio u sekundi.

BTW samo da napomenem, licno vise licim na ovu levu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Pa ja reko da vidim kako vode temu bez nase rasprave - konacno da dodju do reci ....

Kad ono nista.

 

Jednom davno u mojoj srednjoj dobijemo nekog profesora kao zamenu (namerno ne koristim detalje), i 10 minuta nakon pocetka casa kaze profesor "Nemam pojma zasto su me svi upozorili na vase odeljenje i da ste nekontrolisani, kad ste vi bas svi fina deca". 20 minuta nakon toga isti profesor izlece iz ucionice placuci. Dodje direktor i kaze "Dobro sta ste sad uradili?" :classic_biggrin: I nas slavljeni predsednik odeljenske zajednice (jel se to tako zvalo?)- kaze "Direktore, nismo nista uradili dali smo sansu profesoru da vodi cas, kad se ispostavilo da on to ne zna, mi smo preuzeli" :lol_2:

 

Izvinjavam se na trolu ali tako mi je delovalo 

 

 

E pa evo imaju prilike da pisu... Znaju ovi nasi, samo smo ih prepale 😄 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

 

E pa evo imaju prilike da pisu... Znaju ovi nasi, samo smo ih prepale 😄 

Pa dale smo im ceo dan...a oni se raspisali....

 

U svakom slucaju - da se vratimo na temu:

 

U.S. Rep. Matt Gaetz is asking Florida Attorney General Ashley Moody to launch an investigation into Michael Bloomberg for paying off felons’ debts, which the Congressman called potential bribery.

Bloomberg, a New York Democratic billionaire and former presidential candidate, has waded into Florida in an effort to raise millions for felons to pay off their debts so they can vote in the November Election. In Florida, felons must have served their sentence and paid all court costs, fines, fees and restitutions to have their voting rights restored.

 

https://floridapolitics.com/archives/369087-matt-gaetz-calls-for-investigation-against-mike-bloomberg-for-felon-voting-bribe

 

 

Unapred kazem da nisam sigurna da li je Bloomberg prekrsio zakone - nisam imala vremena da pogledam kako to stoji zakonski, ali eticki pokusava da kupi glasove. 

 

Svaki put kad dignu buku kako republikanci koriste zakone - dovidjenja licemeri. 

 

Ovo je cista korupcija, iako mozda zakonski moze da prodje.

Link to comment
Share on other sites

Opet cirukus u SAD. Odbačene optužnice za ubistvo gospođice Tejlor ali će biti suđenje jednom od tri policajca koji je ispalio 3 metka koja su završila u komšijskom stanu. Neverovatna stvar da ubistvo potpuno nedužne osobe, u njenom stanu, nije kažnjivo po zakonima SAD. Nema tu mira pod ovom administracijom. Sudije se osećaju zaštićeno od strane predsednika i ništa neće menjati dok se "klima" u SAD ne promeni.

 

Na taj cirkus tramp je reagovao sa "Fantastična odluka" na istoj konferenciji gde je opet rekao da neće prihvatiti rezultate izbora ako izgubi :)

Link to comment
Share on other sites

Nakon sto su demokraturci i lazni mediji legitimisali varvarstvo kao pozeljan modus operisanja u amrickom drustvu, mnogi pecinski ljudi su sada skinuli tanku pokoricu makar-kakve civilizovanosti (koju su ocigledno nosili teskom mukom) i odlucili da ce od sada, kad god im nesto nije po volji (npr. ukoliko predsednik ispunjava obaveze (kao sto je imenovanje sudija Ustavnog suda) koje pred njega stavlja Ustav), stvari resavati na svoj, pecinski, nacin, jurisajuci i nagrcuci na druge ljude:

 

After RBG’s Death, Left-Wing Activists Promise Violence If Trump Appoints Her Replacement

https://thefederalist.com/2020/09/18/after-rbgs-death-left-wing-activists-promise-violence-if-trump-appoints-her-replacement/

 

https://www.realclearpolitics.com/video/2020/09/21/don_lemon_were_going_to_have_to_blow_up_the_entire_system_get_rid_of_electoral_college.html

 

 

U ovom smislu, postavlja se pitanje da li je uopste moguce zaustaviti nadiruci fasizam, ili je mozda u zakonima prirode i pocetnim uslovima univerzuma upisano da americki gradjani moraju mesecima da budu ubijani i prebijani po ulicama, da im gore kuce, radnje i crkve, i da pod pritiskom ulicnih falangi moraju biti prisiljeni da klece pred totalitarnim simbolima na svom radnom mestu? Well, navodno postoji jedna moderna metoda sa samog legalno-tehnoloskog horizonta (to nece znati vlasti npr. u Portlandu, gde se desavalo da policija 4 noci zaredom hapsi istog fasistu, pa ga njegov drug iz tuzilastva pusti da opet nastavlji sa divljanjem, sve dok nekoga ne ubije) - uhapsis pecinske dzukele cim krenu da sprovode svoj performans i ne pustis ih na slobodu:
 

Lancaster protesters held on whopping $1 million bail each on riot charges

 

...i resen problem. Jer, Dzo Bajden, holivudski srednjoskolci sa plasticnim guzicama i ostali uticajni podzavaoci nasilja, koliko god obozavali ulicne pecinare, kad vide da treba da se da milion da se "nasa deca" puste na slobodu pocinju da zvizducu, da se ceskaju i da okrecu glavu, pa gradjani mogu vec sutradan slobodno da izadju na ulice svoga grada i bez straha od falangistickih dripaca nastave da rade, uce, trguju, setaju, igraju fudbal, druze se, ljubave, uce decu da voze biciklo, jedu sladoled ili sta vec rade u miru i slobodi...

 

 

I ne samo nepismeni pecinari, nego se pred pravdom moraju naci i lica koja su to varvarstvo omogucila ili su propustila da ga sprece, kao sto je gradonacelnica Sijetla (a Bil Bar je ocigledno zagrizao kao buldog i nema nameru da pusti dok pravda ne bude u potpunosti zadovoljena):

 

Attorney General Barr considered criminal charges against Seattle Mayor Durkan over handling of CHOP, New York Times reports U.S. Attorney General William Barr considered charges against Seattle Mayor Jenny Durkan "for allowing a police-free protest zone,"

 

 

 

Samo, izgleda da ljudi postaju svesni ideologije koja stoji iza ovog zla, kako ju je i Tramp pre neki dan precizno identifikovao:

Quote

 

...

The radicals burning American flags want to burn down the principles enshrined in our founding documents, including the bedrock principle of equal justice under law...As many of you testified today, the left wing rioting and mayhem are the direct result of decades of left wing indoctrination in our schools...

 

The narratives about America being pushed by the far left and being chanted in the streets bear a striking resemblance to the anti-American propaganda of our adversaries, because both groups want to see America weakened, derided, and totally diminished. Students in our universities are inundated with Critical Race Theory. This is a Marxist document holding that America is a wicked and racist nation, that even young children are complicit in oppression, and that our entire society must be radically transformed. Critical Race Theory is being forced into our children’s schools, it’s being imposed into workplace trainings, and it’s being deployed to rip apart friends, neighbors, and families.

 

A perfect example of Critical Race Theory was recently published by the Smithsonian Institution. This document alleged that concepts such as hard work, rational thinking, and the nuclear family, and belief in God were not values that unite all Americans, but we’re instead aspects of whiteness. This is offensive and outrageous to Americans of every ethnicity and it’s especially harmful to children of minority backgrounds who should be uplifted, not disparaged. Teaching this horrible doctrine to our children is a form of child abuse in the truest sense of those words. For many years now, the radicals have mistaken American’s silence for weakness, but they’re wrong...

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

2 hours ago, Klotzen said:

Opet cirukus u SAD. Odbačene optužnice za ubistvo gospođice Tejlor ali će biti suđenje jednom od tri policajca koji je ispalio 3 metka koja su završila u komšijskom stanu. Neverovatna stvar da ubistvo potpuno nedužne osobe, u njenom stanu, nije kažnjivo po zakonima SAD. Nema tu mira pod ovom administracijom. Sudije se osećaju zaštićeno od strane predsednika i ništa neće menjati dok se "klima" u SAD ne promeni.

 

Na taj cirkus tramp je reagovao sa "Fantastična odluka" na istoj konferenciji gde je opet rekao da neće prihvatiti rezultate izbora ako izgubi 🙂

Probaj sa "osobe ciji je stan sluzio kao baza za trgovinu narkoticima, osobe koja se zabavljala sa dilerom droge koji je nakon sto im je policija upala u stan (kucajuci i najavivsi se pre ulaza, iako su imali "no knock" nalog) pucao i upucao policajca, i osobe koju su policajci greskom pogodili u toj unakrsnoj vatri i mraku", pa ce mozda ta stvari postati maaalcice verovatnija...(inace, njen momak koji je upucao policajca je oslobodjen optuzbi, da li je to "neverovatna stvar"?)

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Opet cirukus u SAD. Odbačene optužnice za ubistvo gospođice Tejlor ali će biti suđenje jednom od tri policajca koji je ispalio 3 metka koja su završila u komšijskom stanu. Neverovatna stvar da ubistvo potpuno nedužne osobe, u njenom stanu, nije kažnjivo po zakonima SAD. Nema tu mira pod ovom administracijom. Sudije se osećaju zaštićeno od strane predsednika i ništa neće menjati dok se "klima" u SAD ne promeni.

 

Na taj cirkus tramp je reagovao sa "Fantastična odluka" na istoj konferenciji gde je opet rekao da neće prihvatiti rezultate izbora ako izgubi 🙂

 

Neduzna je u smislu da nije uradila nista zbog cega je trebala da umre ali da je u pitanju potpuno neduzna osoba je totalni vic. Bila je svesni o potpuni saucesnik narko bande sa njenim deckom i tacno su znali u sta se upustaju a i trebali su znati ono play stupid games win stupid prizes. E sad kad midiji i razni politicari neprestano lazu kako je ona neka uzorna gradjanka koja je samo mirno spavala i policija je ubila jer su upali u stan da pljackaju to je vec druga prica. To je prica o jednoj kriptokomunistickoj bandi koja potpaljuje rasne nemire u kombinaciji sa antifa falangistima pokusava da rastoci najuspesniju ekonomiju koja je ikada nastala u istoriji civilizacije a sa time i sve kutlure koje su tu nasle pribeziste od raznih totalitaraca i despota sirom sveta. 

 

https://www.bitchute.com/video/SHmuifmOJOc8/

 

https://www.bitchute.com/video/Udq8rkdDh79O/

 

https://www.bitchute.com/video/RxFPsdZVkCff/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je fascinantno da ljudi protestuju zbog ubistva lika koji nožem juri policajca u nameri da ga prikolje i da traže pravdu za takvu osobu. Zaista mi je to fascinantno! Protesti zbog ubistva Flojda su skroz druga stvar i to mogu da razumem, ali ovo već prelazi u politički pokret čije ciljeve zaista nisam u stanju da razumem.

 

Samo da dodam da nisam ljubitelj ni Trampa ni policije, ali zaista ne vidim rezon za veliki broj akcija/delovanje "protestanata".

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dude said:

A sta ti ocekujes od policije kada zapucaju na njih? Da poloze oruzje i predaju se? Da pobegnu? 

 

Očekujem da me policija ne ubije ako se nalazim između njihove mete i njih. Koliko ja znam policiji je zabranjeno da pucaju ukoliko postoji opasnost da se povredi nedužno lice. Ona je bila nedužna, protiv nje nije postojao nikakav dokaz niti je nalog bio vezan za nju tako da nisu smeli da pucaju unutra u stan ako nisu sigurni da će nju pogoditi. U protivnom to je divlji zapad, a od 32 metka tog dilera nisu ni jednom pogodili, iz čega se jasno vidi koliko su profesionalni.

Link to comment
Share on other sites

Trump ako izgubi onda je to jedino zbog hendelovanja virusa - i sve sto proilazi od toga. To je tesko zahebo zbog svojeg narcisoidnog vodjenja/vidjenja politike i realnosti oko sebe.

Dzaba najavljuje vakcinu pre izbora (koje nema), ide na mitinge sa hiljadu ludaka bez maski (ne znam kako drugacije da i ih nazovem) i najavljuje da ce izbore da pokradu demokrate (bully mentality - osnovan skola nivo) da bi motivisao sto vise njegovih glasaca.

 

Jebiga, kad ne zna da kotrolise sebe onda dolaze drugi koji mogu da budu bolji, isti ili totalno levaci :)  Ni ja ne mogu da slusam AOC i slicne a tek kako ce ovi sto su za Trumpa.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Klotzen said:

 

Očekujem da me policija ne ubije ako se nalazim između njihove mete i njih. Koliko ja znam policiji je zabranjeno da pucaju ukoliko postoji opasnost da se povredi nedužno lice. Ona je bila nedužna, protiv nje nije postojao nikakav dokaz niti je nalog bio vezan za nju tako da nisu smeli da pucaju unutra u stan ako nisu sigurni da će nju pogoditi. U protivnom to je divlji zapad, a od 32 metka tog dilera nisu ni jednom pogodili, iz čega se jasno vidi koliko su profesionalni.

Postojao je search warrant na nju, njen auto i stan, kucu ili sta vec. A no nock warrant(koji su pajkani imali) sudija izdaje samo ako postoje jasni i nedvosmisleni dokazi da je u pitanju neki kriminal. Meseci pracenja, skupljanju dokaza...Devojka je bila deo svega toga. Sto ne znaci da je zasluzila smrt, naravno. Ali ne ide to tako kako ti zamisljas. Nije u pitanju javno mesto, trg ili nesto slicno pa da im je dozvoljeno da se raspistolje. 

 

Bold je tacan. Zato je jedan od policajaca optuzen za ugrozavanje lica u drugom stanu koji nisu imali nista sa ovim slucajem. Kontam da bi to bio slucaj i da se u Breonninom stanu zatekao neko cije ime nije na poternici. Nisu pajkani uradili nista protivno pravilima i proceduri. 

 

Ali naravno, to ne sprecava medije da izmisljaju i onda koriste ovakve i slicne slucajeve u politicke svrhe. Oni su izvestili da su policajci upali u pogresan stan i ubili je u njenom krevetu. 

Link to comment
Share on other sites

Jok.

 

BIVSI momak je diler. Sadasnji decko koji je bio u stanu i koji je pucao u vazduh (hitac upozorenja) nije krimos i ima legalni pistolj. Policajci tvrde da su u sred noci se predstavili pa upali u stan on i komsije kazu da uopste nije bilo tako, vec su odmah razvalili vrata sto je inace procedura kod takvih upada ili bolje reci prepada. Inace navodno nema snimaka kamera jer ih nisu nosili a kasnije se videlo da jesu jedan je imao kameru a drugi je imao nosac kamere (slike valjda iz stanice kad su kretali u akciju).

 

 

Inace dokaz za nalog sudije je izdat na osnovu lazi, sluzbenici poste nikad nisu potvrdili da nekakvi sumljivi paketici stizu na njenu adresu.

 

Izgleda da je se ovde radi o necem prilicno sumljivom, rekao bih da su i panduri u nekoj semi da ih je bivsi momak diler zavrnuo pa su hteli da ga ladnu, a nisu imali pojma da on vise nije u vezi za ubijenom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...