Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Strawman. Gde sam spominjao našu generaciju i štafetu? Ikakvu generaciju? Sadašnji nemiri u USA su posledica mnogo čega, od prošlosti, preko istrošenog političkog modela, potpuno novih tehnoloških izazova do korona krize. Ne zaustavljaju se ne zato što država nema  snage nego zato što su mediji i delovi državnog aparata zasićeni privilegovanim mladim ljudima koji se na jednom od najsigurnijih mesta na svetu osećaju ugroženo zbog pisma o haloween kostimima i ponašaju ovako:

 

https://youtu.be/kMc8pczn-hs?t=323

 

Dovoljno je odgledati dvadesetak sekundi. I to nije nikakva generacija, iz iste genaracije ima vatrogasaca i medicinskih sestri, doktorica i inženjera koji rade svoj posao i ne histerišuni zbog gorih stvari os inače korektnog emaila. Ovi ljudi su problem, sada kada ih se dosta razmilelo sa univerziteta u stvaran život, ne "današnja omladina".

 

 

 

Ja sam Bosanac, bukvalista I kada procitam 

 

“Ja studente sa današnjih "društvenih nauka" ne bih nazvao intelektualcima nego masom indoktriniranom ideologijom, sa znanjem koje im je birano dozirano i bez sposobnosti kritičkog mišljenja” - ja tu vidim  grupisanje svih studenata danasnjih “drystvenih nauka” bas kao sto je napisano. A danasnje drustvene nauke su vecinom iste kao i juverasnje- sociologija, filozofija, ekonomija, pravo, anthropologija politicke nauke... I mislim da ogromna vecina studenata izlazi sa unhverziteta naucena da kriticki razmislja...
 

Ovaj, i nekoliko drugih videa, sa ukupno par stotina ucesnika (od kojih se obicno cuje 4-5 drama queens, koji su ocito totalno disfunkcionalni I za koje sumnjam da ce ikada izaci u stvaran zivot) meni be govore o strasnoj indoktrinaciji na univerzitetima, nego o nekoliko desetina “disturbed” osoba  

koje ce zivot nauciti lekciju cim budi trebali da se sami staraju o sebi

 

Ako su se razmiljeli svuda, ja ih jos nisam sreo (srecom ili mozda sto ih nema bas toliko), a kroz nekoliko firmi za koje sam radio sam prosao koliko god hoces puta mandatory sensitivity I diversity trening ali taj trening nijednom nije presao granice “common sense”.

 

 

1 hour ago, Angelia said:

Ko je Marko Djuric? Ja sam imala situaciju da sam komunicirala sa konzulom u NYC, fin covek, ne znam nista o njemu, bio je fin na telefonu.

Djuric je Vucicevo kuche, spremno na tapsanje veikom vodji u svakom trenutku. Covjek mim (meme). 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

I mislim da ogromna vecina studenata izlazi sa unhverziteta naucena da kriticki razmislja...

Treba da te upoznam sa mojim sinom koji je na univerzitetu da skontas koliko gresis.

 

6 minutes ago, ters said:

Djuric je Vucicevo kuche, spremno na tapsanje veikom vodji u svakom trenutku. Covjek mim (meme). 

Ok, to mi nista ne govori

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Andjo, pa nisu svi univerziteti takvi. Jos nisam cula od ove dece studenata da ne smeju nesto da kazu, osim standardnih vredjanja na osnovu rase, vere, pola...

Mozda nisu, ja slusam iskustvo mog sina, i dece par prijatelja. Ako ne smeju da komentarisu otvoreno sta misle o pojavama u drustvu, ne smeju da osude nasilje, a znam da niko od njih nije rasista ili fasista, znaci za mene je dovoljno. Nasa deca se auto-cenzurisu.

 

Znaci bukvalno sin mi je rekao da nije smeo da komentarise da Sanders politika nema smisla, profesor je zabranio komentarisanje.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Mozda nisu, ja slusam iskustvo mog sina, i dece par prijatelja. Ako ne smeju da komentarisu otvoreno sta misle o pojavama u drustvu, ne smeju da osude nasilje, a znam da niko od njih nije rasista ili fasista, znaci za mene je dovoljno. Nasa deca se auto-cenzurisu.

 

Znaci bukvalno sin mi je rekao da nije smeo da komentarise da Sanders politika nema smisla, profesor je zabranio komentarisanje.

 

Pa ovde vidim komentarisu sve, cak se i svadjaju oko sta ko podrzava i zasto. Ali sreca, to njih interesuje jedno par minuta i onda prelaze na druge stvari... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Pa ovde vidim komentarisu sve, cak se i svadjaju oko sta ko podrzava i zasto. Ali sreca, to njih interesuje jedno par minuta i onda prelaze na druge stvari... 

Dobro je za tebe :thumbsup: Ovde ne smeju - ako komentarisu da ne podrzavaju BLM ili Sandersa, padnu ispit.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Dobro de, i sama znas da za takve stvari ima resenja... ustvari da budem precizna, bilo ih je do sada. Ovo je ipak Trampova Amerika 😄 

Nista to nije do Trampa, nemas pojma koliko bi to bilo olaksanje da jeste. Tuzila bi Trampa sutra, ali to nije moguce.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Nista to nije do Trampa, nemas pojma koliko bi to bilo olaksanje da jeste. Tuzila bi Trampa sutra, ali to nije moguce.

 

Nego do koga je? Mislim, postoji uprava fakulteta, postoje profesori, gradska vlast... nesto mora da pokrece to. Ako vam se ne svidja i ima vas dosta, lepo peticija, tuzba... postoji resenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Mozda nisu, ja slusam iskustvo mog sina, i dece par prijatelja. Ako ne smeju da komentarisu otvoreno sta misle o pojavama u drustvu, ne smeju da osude nasilje, a znam da niko od njih nije rasista ili fasista, znaci za mene je dovoljno. Nasa deca se auto-cenzurisu.

 

Znaci bukvalno sin mi je rekao da nije smeo da komentarise da Sanders politika nema smisla, profesor je zabranio komentarisanje.


Ne znam detalje no u mnogo situacija bih I ja zabranio komentarisanje Sanders ili Trump politike na univerzitetu I ogranicio je na komentarisanje ekonomskog protekcionizma ili komentarisanje reforme bankarskog sistema kroz razdvajanje tri velike banke u vise manjih- u oba slucaja kao ideje, bez attachmenta za pojedinca, pokret ili ideologiju. Pojedinci se mogu diskutovati na forumu, u kafani, uz gledanje vijesti... Tamo gdje konstruktivnost nije neophodna, pa ni ocekivana. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Nego do koga je? Mislim, postoji uprava fakulteta, postoje profesori, gradska vlast... nesto mora da pokrece to. Ako vam se ne svidja i ima vas dosta, lepo peticija, tuzba... postoji resenje. 

do lokalne vlasti, do glupavih studenta koji se tripuju da profesori govore stvarne stvari.

 

Jesi videla profesorku koju je navijala da svako ko glasa za Trampa treba da umre od virusa?

2 minutes ago, ters said:


Ne znam detalje no u mnogo situacija bih I ja zabranio komentarisanje Sanders ili Trump politike na univerzitetu I ogranicio je na komentarisanje ekonomskog protekcionizma ili komentarisanje reforme bankarskog sistema kroz razdvajanje tri velike banke u vise manjih- u oba slucaja kao ideje, bez attachmenta za pojedinca, pokret ili ideologiju. Pojedinci se mogu diskutovati na forumu, u kafani, uz gledanje vijesti... Tamo gdje konstruktivnost nije neophodna, pa ni ocekivana. 

 

Stvarno? Zabranio bi sve sto se ne slaze sa tvojim misljenjem? Kako bi znao da je tvoje misljenje jedino ispravno ako ga niko ne dovodi u pitanje?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

do lokalne vlasti, do glupavih studenta koji se tripuju da profesori govore stvarne stvari.

 

Jesi videla profesorku koju je navijala da svako ko glasa za Trampa treba da umre od virusa?

Stvarno? Zabranio bi sve sto se ne slaze sa tvojim misljenjem? Kako bi znao da je tvoje misljenje jedino ispravno ako ga niko ne dovodi u pitanje?


Procitaj jos jednom - Naravno da ne bih zabranio misljenje ali bih insistirao da se na fakultetu o polemise  na nivou ideje, a ne na osnovu ovo toga  ko je predlagac ideje. Slobodno reci zasto mislis da reforma Wall Streeta nije dobra, potrebna, pozeljna ili zasto ne bi trebalo osnivati radnicke zadruge - ali kao student moras biti u stanju da polemises sa idejom a ne Sandersom ili Trampom kao nosiocem ideje. 
 

Sandersa ili Trampa napadaj na politickom skupu, na utakmici, na Facebook-u I Twitteru...


Nesto kao prijedlog da se svima u USA obezbijedi pravo na cistu vodu - o tome mozemo razgovarati konstruktivno, ti ces mi reci zasto to nije pozeljno I moguce, i zasto gradjani USA niposto be zasluzuju pravo na cistu pitku vodu (kao sto si dismiss Green New Deal jer dolazi od AOC)

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

do lokalne vlasti, do glupavih studenta koji se tripuju da profesori govore stvarne stvari.

 

Jesi videla profesorku koju je navijala da svako ko glasa za Trampa treba da umre od virusa?

 

 

Pa ne znam sta da ti kazem, studenti nisu deca, osnovci, pa da veruju uciteljici. Valjda se do studentskih dana vec izgradio nacin razmisljanja i logika da mogu da procesuiraju informacije i sami donose odluke sta je za njih dobro a sta ne. 

I oupste, na kom casu oni diskutuju o BLM i trenutnoj politici? Obicno pricaju izmedju sebe, ne vidim zasto bi tu profesori bili u prici. Ako ih profesori tovare nekom ideologijom nevezanom za gradivo to se lako resava. 

 

Sto se tice profesorke, pa ne pratim ja svaku pojedinacnu budalu u US... a ima ih svuda i na svim nivoima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Pa ne znam sta da ti kazem, studenti nisu deca, osnovci, pa da veruju uciteljici. Valjda se do studentskih dana vec izgradio nacin razmisljanja i logika da mogu da procesuiraju informacije i sami donose odluke sta je za njih dobro a sta ne. 

I oupste, na kom casu oni diskutuju o BLM i trenutnoj politici? Obicno pricaju izmedju sebe, ne vidim zasto bi tu profesori bili u prici. Ako ih profesori tovare nekom ideologijom nevezanom za gradivo to se lako resava. 

 

Sto se tice profesorke, pa ne pratim ja svaku pojedinacnu budalu u US... a ima ih svuda i na svim nivoima. 

 

 

Nisi bas 100% u pravu, nedostaje iskustvo. Na zalost neki ni kada odrastu nemaju te kvalitete da procesiraju podatke u informaciju, ali je svakako problem sto ih odrasli zasticeni medvedi truju.

Znas profesori i nastavnici su US beli medvedi, dobiju otkaz samo ako pipkaju djake. Imaju veliku moc. Na zalost profesori itekako truju sa svojim agendama. 

Nije ovo nesto o cemu zelim da diskutujem, ali za tvoju informaciju, profesori i na fakultetima mnogo uticu na razvoj mladih.

Link to comment
Share on other sites

Mali update istraživanja javnog mnjenja :

 

70789879761266d44f752c6f227ab8d8b3100d5e

 

U odnosu na prošli presek, DS je poveo u Minesoti i Arizoni a izgubio Nevadu, uz još dva poena na split votes, dok kod RS nema promena. Ako zanemarimo ove države gde je tesan rezultat trenutno je 212-71 (borba za 255).

 

Ove što su tesne nisu sve tesne nego jednostavno niko ne istražuje javno mnjenje. U ovu grupu spadaju Arkanzas i Ajova (doduše ovde smo dobili jedan rezultat u septembru 45%-47%).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

Ja sam Bosanac, bukvalista I kada procitam 

 

“Ja studente sa današnjih "društvenih nauka" ne bih nazvao intelektualcima nego masom indoktriniranom ideologijom, sa znanjem koje im je birano dozirano i bez sposobnosti kritičkog mišljenja” - ja tu vidim  grupisanje svih studenata danasnjih “drystvenih nauka” bas kao sto je napisano. A danasnje drustvene nauke su vecinom iste kao i juverasnje- sociologija, filozofija, ekonomija, pravo, anthropologija politicke nauke... I mislim da ogromna vecina studenata izlazi sa unhverziteta naucena da kriticki razmislja...
 

Nisam raspoložen za lična prepucavanja pa te neću sada pitati kako si od "studenata društvenih nauka"  došao do generacije, štafete i "u moje vreme" fraze. Izraz društvene nauke jeste bio neprecizan, izvinjavam se što nemam vremena da pređem tekst nekoliko puta i očistim ga od takvih stvari a i ne mogu ni da napravim baš potpunu distinkciju. Trebalo je da piše raznih critical studies, to su oni kojima se nauka svodi na hijerahiju ljudi i mišljenja prema mestu na skali opresije a metod je ućutkivanje  kritike naučenim frazama. Sociologija i ostalo što si naveo su možda nešto bolji ali prema onome što sam na više mesta pročitao su i oni su manje više kapitulirali. 

 

  

7 hours ago, ters said:

Ovaj, i nekoliko drugih videa, sa ukupno par stotina ucesnika (od kojih se obicno cuje 4-5 drama queens, koji su ocito totalno disfunkcionalni I za koje sumnjam da ce ikada izaci u stvaran zivot) meni be govore o strasnoj indoktrinaciji na univerzitetima, nego o nekoliko desetina “disturbed” osoba  

koje ce zivot nauciti lekciju cim budi trebali da se sami staraju o sebi

 

Ako su se razmiljeli svuda, ja ih jos nisam sreo (srecom ili mozda sto ih nema bas toliko), a kroz nekoliko firmi za koje sam radio sam prosao koliko god hoces puta mandatory sensitivity I diversity trening ali taj trening nijednom nije presao granice “common sense”.

 

Prvi pasus. Analogno, tih par video snimaka gde su beli policajci iz čista mira pucaju na uvek potpuno nevine nenaoružane crnce koji nikad ništa nisu uradili ni meni ne govore da je policija rasistička i da treba mesecima demonstrirati, rušiti, paliti, uništavati tuđu imovinu, napadati policajce i bele gradonačelnike koji su se slomili da izađu u susret protestantima žrtvujući ostale sugrađane. Da li je slučajnost što retorika i logika protestanata potiče sa race critical studies odeljenja? 

 

Kako su naučili lekciju od života možeš da vidiš po medijima sve do čuvenog New York Times. Koliko tamo možeš da pročitaš kritičkog razmišljanja o rasnim nemirima? Ili koliko je tamo dozvoljeno različito mišljenje? Da pitamo Barry Weiss?

 

Zadnji pasus, ni meni nisu nikad tražili mito kod lekara u Srbiji, mora biti da to ne postoji. A možda i jesu samo to nisam primetio jer je bilo malo suptilnije? Eto ti lični primer. Ako pratiš samo mainstream medije nije čudo da ne znaš kakve se stvari govore u zadnje vreme na tim treninzima o rasizmu i inherentnoj prirodi belaca.

 

U tolikoj zemlji nije čak ni problem što te stvari postoje, problem je što sada na putu da uđu na stvarne pozicije moći ako pobedi Bajden pa ti nešto bitno bude zavisilo od one sa snimka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Nisi bas 100% u pravu, nedostaje iskustvo. Na zalost neki ni kada odrastu nemaju te kvalitete da procesiraju podatke u informaciju, ali je svakako problem sto ih odrasli zasticeni medvedi truju.

Znas profesori i nastavnici su US beli medvedi, dobiju otkaz samo ako pipkaju djake. Imaju veliku moc. Na zalost profesori itekako truju sa svojim agendama. 

Nije ovo nesto o cemu zelim da diskutujem, ali za tvoju informaciju, profesori i na fakultetima mnogo uticu na razvoj mladih.

 

Naravno da uticu, ali pitanje je konteksta. Gde profesori i zasto raspravljaju o BLM i Sandersu i na osnovu toga prave listu za padanje na ispitu? Ispiti su skoro uvek testovi, to ili je tacno ili nije. Imas dokaz da si uradio tacno ako te srusi, zar ne...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Ove što su tesne nisu sve tesne nego jednostavno niko ne istražuje javno mnjenje. U ovu grupu spadaju Arkanzas i Ajova (doduše ovde smo dobili jedan rezultat u septembru 45%-47%).

 

Gde je mala razlika ne treba uzimati u obzir vrlo moguce da te Trump dobija npr tako je bilo 2016, Klintonka je vodila u anketama sa par procenata da bi ih Trump dobio:

 

poll-fig2.png

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Nisam raspoložen za lična prepucavanja pa te neću sada pitati kako si od "studenata društvenih nauka"  došao do generacije, štafete i "u moje vreme" fraze. Izraz društvene nauke jeste bio neprecizan, izvinjavam se što nemam vremena da pređem tekst nekoliko puta i očistim ga od takvih stvari a i ne mogu ni da napravim baš potpunu distinkciju. Trebalo je da piše raznih critical studies, to su oni kojima se nauka svodi na hijerahiju ljudi i mišljenja prema mestu na skali opresije a metod je ućutkivanje  kritike naučenim frazama. Sociologija i ostalo što si naveo su možda nešto bolji ali prema onome što sam na više mesta pročitao su i oni su manje više kapitulirali. 

 

 

Uopste nisu bila licna prepucavanje nego ti je rekao da si generalizovao celu generaciju i rekao da su indokrinirani, pa ti dao primer da smo i mi bili indokrinirani, iako sad naveliko pisemo kao je eto u nase vreme... 

Sta je stafeta ako nije indokrinacija? 

Mozda ti nisi "ta" generacija pa si se osetio time pogodjen... 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

 

Naravno da uticu, ali pitanje je konteksta. Gde profesori i zasto raspravljaju o BLM i Sandersu i na osnovu toga prave listu za padanje na ispitu? Ispiti su skoro uvek testovi, to ili je tacno ili nije. Imas dokaz da si uradio tacno ako te srusi, zar ne...

Mislim da si pogresno razumla, ovde nismo pricali o ocenama, vec o uticaju koji instruktori imaju na nacin razmisljanja kod mladih ljudi. Znaci formiraju, ili uteruju specifican model razmisljanja, nema price o ocenama, ako si dobro uradio, tu nema pregovora. Medjutim, sta treba da mislis ti kazu svakog casa.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:


Procitaj jos jednom - Naravno da ne bih zabranio misljenje ali bih insistirao da se na fakultetu o polemise  na nivou ideje, a ne na osnovu ovo toga  ko je predlagac ideje. Slobodno reci zasto mislis da reforma Wall Streeta nije dobra, potrebna, pozeljna ili zasto ne bi trebalo osnivati radnicke zadruge - ali kao student moras biti u stanju da polemises sa idejom a ne Sandersom ili Trampom kao nosiocem ideje. 

Nesto kao prijedlog da se svima u USA obezbijedi pravo na cistu vodu - o tome mozemo razgovarati konstruktivno, ti ces mi reci zasto to nije pozeljno I moguce, i zasto gradjani USA niposto be zasluzuju pravo na cistu pitku vodu (kao sto si dismiss Green New Deal jer dolazi od AOC)

:classic_blink: Ti si tek pogresno razumeo. Sta mislis da ako neko komentarise ideju o minimalnoj zaradi od 15$ po satu, niko ne zna koga kritikuje?

Uostalom kako razmisljas da diskutujes sa idejom "pravo na cistu vodu" :classic_biggrin: Ako mozes da objasnis kako mislis da postignes tu ideju onda mozemo diskutovati, teoretski ovako sta bi mi voleli....mozemo i da diskutujemo kako bi bilo lepo da ljudi lete, samostalno, eto sta ti imas protiv takve ideje i zasto smatras da svi amerikanci ne zasluzuju da lete?

 

1 hour ago, Baby said:

 

Naravno da uticu, ali pitanje je konteksta. Gde profesori i zasto raspravljaju o BLM i Sandersu i na osnovu toga prave listu za padanje na ispitu? Ispiti su skoro uvek testovi, to ili je tacno ili nije. Imas dokaz da si uradio tacno ako te srusi, zar ne...

University forces professor to change syllabus that threatened to dismiss students who argue against BLM, abortion or same-sex marriage

 

To je recimo primer koji se pojavio u medijima. Ne prave se liste na osnovu toga na ispitu, nego te izbace sa kursa. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...