Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

22 minutes ago, mrd said:

Sve si lepo smislio, ali ono za sirotinju od 6 cifara godisnje plate si slusao garantovano na nekom komunistickom radiju. Ti koji imaju preko $100k treba  sav visak da daju onima koji nemaju. Drz'se ti Vankufera, on je prisupacniji za zivot. :lol_2: Vidis kako su tamo stanovi jeftini.

 

Ako sam dobro razumeo ti si neki nastavnik u Kaliforniji, a ne znas da koristis Google ?!?!

 

Quote

 

The increasingly steep cost of living in the Bay Area means that even earning six figures in San Francisco might not be enough to make ends meet.

A new report from the Department of Housing and Urban Development says that a San Francisco metro area family of four bringing in $117,400 a year qualifies as “low income. ” Last year, the cut off was $105,350An annual salary of $82,000 now puts single adults in the “low income” bracket as well.

 

 

https://www.cnbc.com/2018/06/28/families-earning-117000-qualify-as-low-income-in-san-francisco.html

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mrd said:

Sve si lepo smislio, ali ono za sirotinju od 6 cifara godisnje plate si slusao garantovano na nekom komunistickom radiju. Ti koji imaju preko $100k treba  sav visak da daju onima koji nemaju. Drz'se ti Vankufera, on je prisupacniji za zivot. :lol_2: Vidis kako su tamo stanovi jeftini.

Pa NPR je komunisticki radio iz tvog kraja. Vidim je da bi ti da poentiras  , pa rekoh da ipak potrazim link za to sto sam slusao i nadje. Moram da se ispravim. Porodica od cetvoro  i prihodom ispod $117,000 je samo  low income.  A sto se tica SF-a prove sam ja par godina i u njemu. Vrlo pristupacni stanovi tamo oko Balboa Av.

https://www.cnbc.com/2018/06/28/families-earning-117000-qualify-as-low-income-in-san-francisco.html

 

Evo Denis me pretece.😀

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Nisam otpratila o cemu pricate od Denisovom pominjanja Romela. Nisam skontala o cemu pricate a nisam imala vremena da probam da razumem.

 

jel neko obratio paznju na Trampov predlog za imigraciju, iskreno samo sam povrsnu pogledala i delovalo mi razumno.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Nisam otpratila o cemu pricate od Denisovom pominjanja Romela. Nisam skontala o cemu pricate a nisam imala vremena da probam da razumem.

 

jel neko obratio paznju na Trampov predlog za imigraciju, iskreno samo sam povrsnu pogledala i delovalo mi razumno.

 

Stara prica o spomenicima, samo nova varijanta , sad je aktuelna zastava Masacusetsa. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sotir said:

"Kineski vozovi pretnja za nacionalnu bezbednost SAD"

Vašington -- Senator demokrata Čarls Šumer izjavio je da želi istragu oko kupovinu novih vagona za podzemnu železnicu u Njujorku.

 

Da li je ovo moguce?

Ovo je kraj slobodne trgovine.

Zbog čeka konkretno?

Senator ima pravo da ovo traži i ne vidim zašto bi ovo bio apokaliptični kraj, kada čak i kineska kompanija podržava istragu.

 

Objasni mi molim te, možda imam jeftinije ulaznice pa ne vidim dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Angelia said:

jel neko obratio paznju na Trampov predlog za imigraciju, iskreno samo sam povrsnu pogledala i delovalo mi razumno.

 

Taj " high-skilled" predlog je spisak zelja i na tome ce se zavrsiti. Nema sanse da prodje pored Latino lobijia.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DonJuan said:

Zbog čeka konkretno?

Senator ima pravo da ovo traži i ne vidim zašto bi ovo bio apokaliptični kraj, kada čak i kineska kompanija podržava istragu.

 

Objasni mi molim te, možda imam jeftinije ulaznice pa ne vidim dobro.

 

Pa politicki razlozi su prevagnuli. Dok su bili glavni, odgovarala im je slobodna utakmica.

Sada im odgovara protekcionizam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotir said:

 

Pa politicki razlozi su prevagnuli. Dok su bili glavni, odgovarala im je slobodna utakmica.

Sada im odgovara protekcionizam.

Dakle nisi pročitao članak, nego na osnovu naslova si doneo zaključak.

Ok. Legitimno.

Da si pročitao članak video bi da nema veze sa vezom to što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

Trump criticized Fox News earlier Sunday for “wasting airtime” on Buttigieg, saying

Fox “is moving more and more to the losing (wrong) side in covering the Dems”.

He added, “Alfred E Newman [sic] will never be president.”

 

  Pete Buttigieg jabbed at Donald Trump during a Fox News town hall on Sunday,

saying he understands why people and the media are “mesmerized” by the president’s

tweets because “it is the nature of grotesque things that you can’t look away”.

 

ouch

 

https://www.theguardian.com/us-news/2019/may/20/pete-buttigieg-trump-fox-news-town-hall

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Angelia said:

 

jel neko obratio paznju na Trampov predlog za imigraciju, iskreno samo sam povrsnu pogledala i delovalo mi razumno.

 

 

Meni nista ne deluje razumno. Meni deluje da bi on da uvozi iskolovane u drugim drzavama, da ne dozvoli porodicama sa njima da zive, a oni bi valjda trebalo voljno da odustanu od svega za "saku" dolara. Na drugu stranu ukida razne olaksice domacim studentima da uzimaju kredite nego od njih pravi niskokvalifikovanu radnu snagu, pa s tim i smanjuje mogucnost da ta klasa ljudi dolazi sa drugih strana.

 

Priprema terana za bogate bele Amere, koje ce usluzivati evropska i azijatka intelektualna radna snaga i opsluzivati sirotinjski deo Amerike. Nista tu nije dobro ni za koga, osim za one sa bankovnim racunom preko milijardu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na topik, poslednjih nekoliko postova je obrisano jer je otišlo u totalni off. 

 

Ispravka, diskusija o standardima i razlikama je splitovana na poseban topik, za sada na Društvu. 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2019 at 1:17 PM, Baby said:

 

Meni nista ne deluje razumno. Meni deluje da bi on da uvozi iskolovane u drugim drzavama, da ne dozvoli porodicama sa njima da zive, a oni bi valjda trebalo voljno da odustanu od svega za "saku" dolara. Na drugu stranu ukida razne olaksice domacim studentima da uzimaju kredite nego od njih pravi niskokvalifikovanu radnu snagu, pa s tim i smanjuje mogucnost da ta klasa ljudi dolazi sa drugih strana.

 

Priprema terana za bogate bele Amere, koje ce usluzivati evropska i azijatka intelektualna radna snaga i opsluzivati sirotinjski deo Amerike. Nista tu nije dobro ni za koga, osim za one sa bankovnim racunom preko milijardu. 

Sta je tu nerazumno, to je valjda dobro za US, da uveze iskolovane? Kako mislis da ne dozvoli porodicama da sa njima zive, mozda sam nesto propustila?

Domaci studenti nemaju veze sa tim planom

 

Mislim kakav skok zavrtelo mi se u glavi :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Sta je tu nerazumno, to je valjda dobro za US, da uveze iskolovane? Kako mislis da ne dozvoli porodicama da sa njima zive, mozda sam nesto propustila?

Domaci studenti nemaju veze sa tim planom

 

Mislim kakav skok zavrtelo mi se u glavi :classic_smile:

 

Procitaj povezano, nemoj vaditi deo recenice i zakljucivati.

 

Dobro je uvoziti iskolovane, koji nece doci ako im ne pustis familiju sa njima... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Procitaj povezano, nemoj vaditi deo recenice i zakljucivati.

 

Dobro je uvoziti iskolovane, koji nece doci ako im ne pustis familiju sa njima... 

Pa ja sam pitala jel neko pogledao imigracioni plan, a ne studenstke zajmove.

Gde si ti videla da im nece dozvoliti da dovode familiju sa sobom,? ja nisam nista primetila od toga, kaze davace se prednost porodici US gradjana i GC holdera, ali to je oduvek bilo.

 

Ne zvuci logicno, sta ce da razdvajaju decu od roditelja? ili supruznike? 

 

Izvini ali komentar ti je zvucao kao teorija zavere, a za mene je to mentalni skok :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pa ja sam pitala jel neko pogledao imigracioni plan, a ne studenstke zajmove.

Gde si ti videla da im nece dozvoliti da dovode familiju sa sobom,? ja nisam nista primetila od toga, kaze davace se prednost porodici US gradjana i GC holdera, ali to je oduvek bilo.

 

Ne zvuci logicno, sta ce da razdvajaju decu od roditelja? ili supruznike? 

 

Izvini ali komentar ti je zvucao kao teorija zavere, a za mene je to mentalni skok :classic_smile:

Predlog je bio da se fokus usmeri sa spajanja porodica, sto je slucaj danas, na uvoz profesionalaca za kojima postoji potraznja, a po uzoru na imigracionu politiku Australije. Broj viza koji se izdaje za spajanje porodice bi se znatno smanjio. Po medijima i raznim portalima mozes da nadjes izvrtanje tog predloga, tako da nije iskljuceno da je neko negde i tako nesto napisao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Predlog je bio da se fokus usmeri sa spajanja porodica, sto je slucaj danas, na uvoz profesionalaca za kojima postoji potraznja, a po uzoru na imigracionu politiku Australije. Broj viza koji se izdaje za spajanje porodice bi se znatno smanjio. Po medijima i raznim portalima mozes da nadjes izvrtanje tog predloga, tako da nije iskljuceno da je neko negde i tako nesto napisao.

Ja sam pogledala sta je objavljeno na sajtu Bele Kuce tako da moguce je da postoje druge interpretacije, samo mi zvuci nelogicno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ja sam pogledala sta je objavljeno na sajtu Bele Kuce tako da moguce je da postoje druge interpretacije, samo mi zvuci nelogicno.

Pa normalno da je nelogicno. Ko jos ima imigracionu politiku singles only?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Pa ja sam pitala jel neko pogledao imigracioni plan, a ne studenstke zajmove.

Gde si ti videla da im nece dozvoliti da dovode familiju sa sobom,? ja nisam nista primetila od toga, kaze davace se prednost porodici US gradjana i GC holdera, ali to je oduvek bilo.

 

Ne zvuci logicno, sta ce da razdvajaju decu od roditelja? ili supruznike? 

 

Izvini ali komentar ti je zvucao kao teorija zavere, a za mene je to mentalni skok :classic_smile:

 

Pa jesam naravno i napisala sam misljenje. Jesi ti pogledala?

0 za roditelje, 0 za decu iznad 21, ograniceno za decu ispod 21, orgraniceno za supruznike

Link to comment
Share on other sites

https://www.forbes.com/sites/andyjsemotiuk/2019/05/21/will-trumps-proposal-lead-to-u-s-immigration-reform/#68904bf531de

 

Evo razumna analiza

 

Ja sam samo poredila sa drugim zakonima koji se ticu americkih gradjana, tipa smanjenje pomoci low income familijama za skolovanje, zakoni o abortusu, ukidanje zdravstvene pomoci low income deci... i donela zakljucak da ce od Amerikanaca da se pravi niskostrucna radna snaga, a to ne vidim da je dobro za Ameriku tj. njene gradjane. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Baby said:

 

Pa jesam naravno i napisala sam misljenje. Jesi ti pogledala?

0 za roditelje, 0 za decu iznad 21, ograniceno za decu ispod 21, orgraniceno za supruznike

Ja i dalje ne vidim gde ti to citas. Koliko vidim ovo se odnosi na US gradjane i rezidente, da ce da smanje broj viza za roditelje, sestru, bracu.

Ne vidim sta je ograniceno za supruznike, a za decu preko 21 i pre nisu imali pravo.

 

I to mi je razumno, znas da ima ljudi koji su dobili GC na lutriji pa preko njih uslo 20 clanova familije? Jel to razumno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...