Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

12 minutes ago, SamoFlacko said:

nije da je vazno ali ni priblizno toliko nije bilo, mozda nekih 30tak hiljada.

 

Znam, jasno, zato sam i stavio izvestaj iz policije koji je prilicno nerealan. Slazem se sa tvojom procenom, 25-30k u vr' glave.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

Ma kakvi, podijeli to sa 2. Maksimum.

 

Jedan komentar sa Vijesti:

 

"POVRŠINA CENTRALNOG TRGA U PODGORICI JE 7,691.49 M2! KAD SE OD TE UKUPNE POVRŠINE ODBIJE POVRŠINA KOJU POKRIVA FONTANA, ZELENILO, MOBILIJAR, BANKOMATI I BINA, OSTAJE SLOBODNI PROSTOR OD 6,992.85 M2!!! Kako na jedan metar kvadratni mogu da stanu majsimalno 4 osobe, znači da je maksimalan kapacitet trga 28.000 LJUDI!!!
P.S. Pošto je bilo puno osoba sa zastavama, objektivno nije bilo više od dvije do tri osobe po kvadratu, tako da je realna procjena da se na trgu okupilo maksimalno dvadesetak hiljada ljudi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrseno je valjda prije sat vremena. Onaj bolesnik od Sofranca je vodio program. Pricao je neki Batricevic i Pedja Vusurovic. Klasicna retorika, ne damo CG bradatim ravnogorcima, Dritan najveci izdajnik u istoriji CG. Krsto Popovic, kralj Nikola, Savo Raspopovic, Ljubo Cupic, itd.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20, 25 ili 30 hiljada manje je bitno, ako nije bilo nekih incidenta i sve prođeanje vise mirno skup ce se brzo zaboraviti. Problema moze biti pri povratku z druge gradove ali ce valjda biti razuma na obe strane. Malo su izbacili svoj bes zbog poraza i neka su nije lako skapirati da moras da budes ravnopravan sa ostalim građanima u drzavi u kojoj zivis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ovog cirkusa veceras, zajebanciju na stranu, ali kad vidis kakve glave kolo vode sve ti je jasno. Funkcioneri, ministri, direktori... Uglavnom ljudi koji ne bi mogli da zarade ni 2% onog sto imaju u realnom zivotu, bez dps sise. 

 

Zalosno je sto u cg ima par hiljada ljudi koji stvarno vjeruju da ova boranija stiti drzavu od necega. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni iskreno ostaje nejasno sta je smisao ovoga skupa?

Jasno je da DPS ima najvise glasaca,videlo se to i na izborima....

Jasno je kakvu pricu DPS fura,jebiga izgubili su kapacitet za skupstinsku vecinu,a kod njih bio i noz i pogaca,pa opet izgubili...

Jasno je bilo i da ce DF,URA i Demokrate ukoliko dobiju dovoljno poslanika formirati vladu  i oboriti DPS sa vlasti,nije to niko od njih ni krio,pa da sada prozivaju Abazovica  i Demokrate za izdaju...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na racun price o pokazivanju dva prsta.

To je znak Liberalnog saveza koji je progonio dps jer su liberali zeljeli nezavisnu Crnu Goru.

I sad su bez blama prisvojili i njihov program i znak.

Za one koji ne znaju isti taj Liberalni savez je sa najvecim Srbima napravio savez za skidanje Mila.

 

"Istorijski govor, Mira Vickovića, jednog od čelnika LSCG. Danilovgrad, 1996.

 

,, - Narodna sloga je noćna mora DPS-a.

Znaju oni to dobro i zato hoće ponovo da nas skrenu na slijepi kolosjek, hoće ponovo da nas natjeraju da se svađamo, ko je Srbin, ko je Crnogorac, ko je četnik, ko je partizan.

 

- A mi im poručujemo, nema više ni četnika, ni partizana, njih je zemlja pomirila.

 

- I neka se oni ne varaju da će nas ponovo spuštati po tim krvavim šavovima prošlosti.

 

- Podijelili su nas gospodo, na jedan najsramniji i na jedan najbezočniji način. Na 95 % sirotinje i na 5 bogatih."

 

 

Nista se promjenilo nije, 24 godine kasnije.

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Direktor policije bi trebao da odgovara jer se ne zna ko je prijavio miting, niti ko ga je odobrio, u doba korone i zabrane okupljanja u ovakvom broju.

Nadam se da ce nova vlast da procesuira sve odgovorne za krsenje zakona koje su sami donijeli, kao i da se otkrije ko je ovo sve finasirao i od cijih para.

Da ne spominjimo sada da je sam miting potpuno besmislen.

Link to comment
Share on other sites

Ja se uvek uhvatim za dzep kad negde procitam nesto o ekspertskoj vladi. Ja razumem da eksperti mogu da vode neku oblast, obrazovanje, zdravlje, energrtiku, ekonomiju... ali politiku moraju da vode politicari koje je narod birao. Sve drugo je mlaćenje prazne slame.

 

U tom smislu jedino normalno bi bilo da Krivokapic bude premijer, a Bečić i Abazovic potpredsednici Vlade. I to Becic kao mknistar unutrasnjih dela, a Dritan spoljne poslove. Ostalo mogu da budu eksperti. Uostalom Dritan je doktor političkih nauka, ako sebe ne smatra ekspertom, ko onda jeste ekspert? Krivokapic prof na univerzitetu, Becic magistar ekonomije. Bice zanimljivo jer se Dritan malo izleteo eksplicitnom izjavom da politicara nece biti u Vladi.

Edited by Selektor
Link to comment
Share on other sites

I meni se čini da ekspertska vlada neće imati dovoljno čvrstine da rasturi ovaj režim. Mislim da za sprovođenje "6. oktobra" mora da budu ljudi spremni malo i da "preteraju" da bi se ovakav režim rasformirao do kraja.

 

Po istoj toj policiji ovde :

 

 

 

je bilo oko 7.000 ljudi 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uverenja da kad kažu ekspertska vlada ne misle da tu neće biti ni jednog političara već da se ta vlada neće sastavljati isključivo od političara ove tri pobedničke ekipe. Neće se po nekoj matematici deliti ministarstva između njih već će ako ima kvalitetnih i stručnih ljudi i van ovih ekipa oni biti postavljeni na mesto ministra. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Jedan komentar sa Vijesti:

 

"POVRŠINA CENTRALNOG TRGA U PODGORICI JE 7,691.49 M2! KAD SE OD TE UKUPNE POVRŠINE ODBIJE POVRŠINA KOJU POKRIVA FONTANA, ZELENILO, MOBILIJAR, BANKOMATI I BINA, OSTAJE SLOBODNI PROSTOR OD 6,992.85 M2!!! Kako na jedan metar kvadratni mogu da stanu majsimalno 4 osobe, znači da je maksimalan kapacitet trga 28.000 LJUDI!!!
P.S. Pošto je bilo puno osoba sa zastavama, objektivno nije bilo više od dvije do tri osobe po kvadratu, tako da je realna procjena da se na trgu okupilo maksimalno dvadesetak hiljada ljudi".

Koliko njih sa zimskim jaknama?

Moglo je da ih bude i 50.000, bitniji je rezultat na izborima, zar ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...