Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Sto bi CG povlacila priznanje posle cuvenog sporazuma od par dana???
Zato sto Srbi u CG zele da su veci Srbi od ovih iz Srbije.
Povlaciti priznanje Kosova sada bi bio najgluplji potez u istoriji ove drzave.
Bukvalno samo estetike radi, sa mogucnoscu problema u samoj drzavi, kao i sa Kosovom i Albanijom.
Da ne pricam o ovome sto si ti napisao, Srbija prizna a mi sad ne priznajemo.
Nego kako objasniti zatucanom birackom tijelu, problem je Krivokapica i DF-a.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mnogo prazne priče i dalje, kad je CG priznala Kosovo nije bilo nikakve drame, ljudi slobodno putuju i trguju i nema nikakvih tenzija. sad kad je DF deo vlasti mnogi sa gubitničke strane prizeljkuju da se desi neka drama i da se krene u konflikt u regiji. narodu u CG je dosta podela i tenzija koje je nametao prethodni rezim. srpski deo CG ima jedan ultimativni zahtev a to je povlačenje zakona koji je ugrozio SPC. nakon toga mnogo vaznije za sve je kako c funkionisati mediji, hoce li i dalje biti antisrpske histerije i prizivanja "oluje" i borba protiv korupcije i kriminala koji je pustio debele korene u cg policiji i sudstvu. kosovom treba da se bavi pva naša plačipca a ne DF i cg mediji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji neka prica kada je Napoleon dosao u Rusiju da ga je tadasnji ruski seljak prihvatio vise kao novog gospodara,  a manje kao okupatora, sto ce reci ona nasa, sjase Murta da uzjase Kurta, medjutim kada je Napoleonova vojska pocela da ulazi na konjima u crkve, to je vec prelilo casu i onda ga lako bilo motivisati da pruzi otpor.

Da li je to tacno ili ne, ne mogu da potvrdim, ali mi zvuci logicno, jer kod ljudskih bica postoje mnoge prakticno iracionalne stvari, koje ponekad cak i pokrecu svijet.

 

Jedne prilike kada sam bio klinac i posao u skolu, presretne me grupica malih bandita, njih 3-4 i traze mi pare. Ja sam uvijek ima recimo 1 euro za uzinu u skoli i izvadim ja iz dzepa te pare i dam im, jer protiv njih nemam nikakve sanse, onda oni spaze moj privjesak za kljuceve, jer imao sam kljuc od kuce, zakacen na privjesak koji je bio providna kockica, kao sto je kockica za Covjece ne ljuti se ili jamb. Za to vrijeme to je bilo onako cool, tako da mi jedan od njih zatrazi da im dam i taj privjesak. E tada u meni proradi neki inat, razbije se strah i odbijem to nekim toliko odlucnim tonom, da su napadaci ustuknuli i otisli. Eto taj privjesak je bio mozda 2 evra, ali iz nekog razloga meni je mnogo znacio i bio sam spreman da ga branim do kraja.

 

Tako je i ovaj zakon bio nesto sto vecina stanovnistava pravoslavnog porijekla, znaci i vjernika i onih kojima je to samo tradicija, nisu mogli da prihvate ni pod kojim uslovima, a koji je u stvari pokazao da bahatost rezima MDj je presla sve granice i negdje je moralo da pukne.

 

U cijelom regionu bi najbolje rjesenje bilo da se funkcije Predsjednika i Premijera objedine, kao sto je u anglosaksonskim politickim drustvima, ogranice se na dva mandata i tako sprijeci uzurpacija vlasti i manipulacije tipa jedan mandata predsjednik, jedan mandat premijer, sto se vec dogadjalo u CG, BiH i Srbiji.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ace Rimmer said:

Polako. Glavno da naši dođu na vlast, a onda neka zauzimaju pozicije, jačaju infrastrukturu, ne treba sve na silu. Važno je ko upravlja ekonomijom i resursima, a ne Kosovo i Nato.

Kosovo je za CG u ovom trenutku nevažna stvar, tako da neka ostave kako je, nema potrebe da se diže tenzija oko ovoga.

Sa druge strane članstvo u NATO je zacementirano i ni ova a ni narednih 10 vlada minimum neće moći ništa da promene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva je trenutno situacija sa statusom srpskog jezika u Crnoj Gori,da li je u sluzbenoj upotrebi u drzavnim organima,organima uprave i lokalne samouprave?
Da li ce se menjati odluka o imenovanju crnogorskog jezika?

Pre svega pitam ljude koji tamo zive,a nece skoditi da i svako drugi napise misljenje.

Moje je da se radi o istom jeziku.

Link to comment
Share on other sites

Onako napamet mislim da su oni smislili da je u zvanicnoj upotrebi maternji jezik tj da se on uci u skolama,posto se vecina stanovnistva izjasnjava da govori srpskim jezikom pa im je to bila vadilica da izmisle maternji.

Vrvt jedina drzava na svetu gde zvanicni jezik nije onaj kojim se sluzi vecina drzavljana te drzave.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Kosovo je za CG u ovom trenutku nevažna stvar, tako da neka ostave kako je, nema potrebe da se diže tenzija oko ovoga.

Sa druge strane članstvo u NATO je zacementirano i ni ova a ni narednih 10 vlada minimum neće moći ništa da promene.

 

Zašto bi menjali nešto što je dobro 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, mare80 said:Sto bi se reklo, poligota....

 

 

I sto se zezas imao je moj drugar i kolega svojevremeno tzv "poliglotski" CV koji je bio template svima nama sa svim ex yu jezicima + bugarski i naravno ovi ostali, sto se bitno razlikuj, dvocifren broj. Ne zna se koliko je ljudi startovalo sa njim. Dok Seselj nije dopao Haga pa trazio prevode. E onda se one stipse setile da BHS isto stanje drugo pakovanje i stavile to pod isto 😂.

 

17 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Kandidat sam za ekspertsku vladu na poziciji ministra sporta. Rivali za to mjesto su mi: Petar Kapisoda, Branko Radulovic, Sabrija Vulic, Dejo Savicevic, Novak Kilibarda, Darko Pajovic i Ivan Strugar. Izvukao sam Novaka Kilibardu u prvo kolo, igramo basket do 21. 

 

Kulturu da ti daju, sa osvrtom na film  😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

U startu odmah pet jezika imam, onda engleski, italijanski, spanski(gledale su se serije). Francuski(izborni predmet bio u osnovnoj). Ruski( pravoslavna braca, nas i Rusa 300 miliona). Poliglota i svjetski cojek, bajo moj.

dzaba ti sve ako nisi naučio jezik budućnosti😃 kako se sporazumevas sa komšama iz Tuzija?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

dzaba ti sve ako nisi naučio jezik budućnosti😃 kako se sporazumevas sa komšama iz Tuzija?

Super. Znaju oni nas jezik, uce u skolama. Uzimao sam tamo dobre petarde, a ima i robe kvalitetne, sve povoljno. Gledali smo Decic na cuvenoj Tuskoj Bombonjeri. Skoro da nema tribina, ali stize podrska iz parkiranih auta oko stadiona koja neprestano sviraju. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Super. Znaju oni nas jezik, uce u skolama. Uzimao sam tamo dobre petarde, a ima i robe kvalitetne, sve povoljno. Gledali smo Decic na cuvenoj Tuskoj Bombonjeri. Skoro da nema tribina, ali stize podrska iz parkiranih auta oko stadiona koja neprestano sviraju. 

Znam da oni znaju evo čujem Abazovića ali me zanima koliko Crnogoraca i Srba iz Crne Gore zna albanski jezik?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Vjerujem vrlo malo. Ja tesko da poznajem nekoga ko zna albanski. Znao je Marko Miljanov:)

Posto sam ziveo zajedno sa Albancima znam da izuzetno postuju osobe koje nauče njihov jezik, jedna od najvecih grešaka Srba sa Kosova je sto su isto retko govorili i razumeli albanski. Vidim da ni u CG nije bolje a svima su puna usta borbe za prava manjina. Pored zakona koji regulisu pravo.na jezik i zastav vrlo znacajno je vecinski narod zna i jezik manjine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sagoreli su pojedini biraci DF-a dobro zbog ovog Sporazuma, vidim da i Medojevic kuka kako ga niko nista nije pitao i da mu masoni rade iza ledja.
Nadam se da ce u naredne 4 godine DF da ispari, nek naprave neku srpsku radikalnu stranku i uzmu mandat, dva, eto makar toliko.
Kukaju ljudi sto se ne mijenja zastava.
Ako Dritan pored pritisaka mafije iz svih zemalja, izdrzi i pritiske pojedinih idiota iz koalicije, onda zasluzuje spomenik.

Mada mi zao malo Becica, nadam se da nije sujetan, oni su realno prvi pogurali tu neku gradjansku pricu, uzeli dosta mandata, a ne pridaje mu se znacaj kao Dritangi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

To što Medojević priča je kontrola štete da bi na sledećim izborima opet na tome uzimao poene. Nema šanse da je ovo urađeno bez njegovog znanja.

Ne sekirajte se za Medojevića, on ima dobre kontakte sa Trampovom ekipom i odavno je dobio svoje penkalo

Da li ima razočaranih kod glasača DF, verovatno da  ali ništa više nego onih koji bi da prelete iz DPS-a u redove pobednika, za srpski narod u Cg dovoljno će biti da se može  bez kazni nositi srpska zastava i stara trobojka Kraljevine CG, naravno uslov svih uslova je ukidanje zakona o verskim zajednicama i donošenje novog koji će jednako tretirati sve verske zajednice.

Mnogo pre DF-a ispariće DPS i SDP pošto ljudi u CG ne vole gubitničku stranu i očekujem  masovne prelaskei kod  Abazovića koji će onda biti u opasnosti i u svojoj partiji.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SamoFlacko said:

Nadam se da ce u naredne 4 godine DF da ispari, nek naprave neku srpsku radikalnu stranku i uzmu mandat, dva, eto makar toliko.

 

To sve zavisi od toga koliko ce ova novoformirana vecina biti sposobna i spremna da uredi institucije i pre svega resi ekonomske probleme gradjana....

Ukoliko bar delimicno stvari krenu na bolje,teziste buducih kampanja ce se fokusirati na standard gradjana i tu moze doci do pada DF...

Ukoliko se stvari ne budu razvijale kako svi prizeljkuju opet ce se nametnuti identitetska pitanja i to je teren DF i DPS ili bar onoga u sta ce se pretvoriti...

Velika je sansa Demokrata i URA da ozbiljnim reformama prevazidju te nacionalne podele i nametnu sebe kao vodece opcije u CG....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

 

To sve zavisi od toga koliko ce ova novoformirana vecina biti sposobna i spremna da uredi institucije i pre svega resi ekonomske probleme gradjana....

Ukoliko bar delimicno stvari krenu na bolje,teziste buducih kampanja ce se fokusirati na standard gradjana i tu moze doci do pada DF...

Ukoliko se stvari ne budu razvijale kako svi prizeljkuju opet ce se nametnuti identitetska pitanja i to je teren DF i DPS ili bar onoga u sta ce se pretvoriti...

Velika je sansa Demokrata i URA da ozbiljnim reformama prevazidju te nacionalne podele i nametnu sebe kao vodece opcije u CG....

 

Koliko su spremne Demokrate i URA da prihvate priliv preletačevića u svoje redove?  Iz iskustva znamo da su takvi kadrovi najgori i da ruše sve pred sobom kako bi opstali na vlasti. Demokrate još i imaju neku masovnost dok URA nema baš mnogo svojih ljudi pa upliv na hiljade razočaranih dps-ovaca može biti velika opasnost za urušavanje te partije iznutra. Imamo primere Vesića, Malog, Trivanke i onih koji su se nekad davno ugnezdili u DSS. Takvih se treba posebno čuvati. DF ima svoje jako glasačko telo i neće varirati više od + - 5%.   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...