Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, fancy said:

 

...ah, da, i posedovanja IQ većeg od broja cipela.

osh da ga merimo?

 

lm, a inace ovi sto se nisu vakcinisali nisu ti uradili zbog novaka, riane itd.. kad se novak, riana i ostali vakcinisu, onda ce i ovi ostali sto do sada nisu.. vazi

sta sve pokusava da se predstavi argumentima, nidje veze.. a i napada na djoka su presmesni, ko da je on doneo virus..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

djoka doneo jedino virus glupiranja tokom karantina .:classic_smile:

da ne podsecam posto svi znamo sta je radio u vreme dok mu je bilo dosadno u karantinu.

njegovo je pravo da odluci dali ce da se vakcinise ili ne , da to javno kaze ili ne .

sve ostale njegove akcije i reakcije po tom pitanju su .... da budem fina, suvisne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Mislim da ne treba ocekivati od njega da resava probleme u Srbiji, zasto bi on resavao probleme u Srbiji, on je pre svega teniser, koliko ja vidim njega on vise zastupa interese tenisera nego Srbije, vise se oseca teniserom nego srbinom i odlicno je sto je tako on jeste teniser na prvom mestu. 


A milo mu kad ga taj narod koji sad umire na kilo obožava kao Boga, dočekuje po balkonima i kliče Novače Srbine, razbiJo si ceo svet...? Nije nego. Ni trunčice društvene odgovornosti prema tom narodu u Srbiji nema. Sve te humanitarne akcije i donacije su (hvala mu i na tome, naravno) samo mazanje očiju, kako je eto dobar Srbin.

Medvedev je rekao da on nece otkriti da li je vakcinisan, kao i da mnogi teniseri, iako su vakcinisani, nece to da kazu.


Što samo pokazuje da je većina današnjih vrhunskih sportista užasno needukovano i prosto jer jedva da u osnovne škole završavaju kako treba.
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ajde sto su neobrazovani ali sto su silni i sto lepo neko rece umeju da ga tupe, pazi bogati tezak im karantin od 2 nedelje ???? pa ima ljudi koji zive karantinski od pocetka pandemije, niko ne pravi problem, nema ni tolikih novaca kao kod tenisera .

moguce su povrede, pa da.sta je strasnije : povreda ili rizik od infekcije i nedaj boze posledica infekcije na radno stanovnistvo ili ono najcrnje ?a bogami i ako nedajboze dodje do povrede imaju od cega da zive , da se lece i oni i njihovi praunuci .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:


 

 


A milo mu kad ga taj narod koji sad umire na kilo obožava kao Boga, dočekuje po balkonima i kliče Novače Srbine, razbiJo si ceo svet...? Nije nego. Ni trunčice društvene odgovornosti prema tom narodu u Srbiji nema. Sve te humanitarne akcije i donacije su (hvala mu i na tome, naravno) samo mazanje očiju, kako je eto dobar Srbin.



Što samo pokazuje da je većina današnjih vrhunskih sportista užasno needukovano i prosto jer jedva da u osnovne škole završavaju kako treba.

 

Mislim da je prilicno prevazidjeno pljuvati ga na nacionalnoj osnovi i prebacivati mu da je srbin on je kao prvo pola hrvat ako nisi znao jer mu ja majka hrvatica i on to istice u svakoj prilici i mnogi ga opljuju zbog toga sto nije srbin. 

I nije zadatak sportista da resavaju probleme sto u raznim drzavama nisu u stanju da organizuju vakcinisanje mladih. On licno jeste organizovao vakcinisanje svih tenisera koji su dosli na dva njegova turnira po meni to je dovoljno da pokaze da on kao prvi nije antivakser i nije mi jasna da potreba da se pljuje po njemu iz cista mira.

Verovatno cu da popijem ban jer sam se usprotivila misljenju jednog moderatora ali ajde nek popijem. Jer zadatak moderatora da provocira? Cudan zadatak

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ciaokako je novak mogao da organizije vakcinaciju? ko je on uopste da to organizuje? to nema veze sa njim licno.ko je onda i poimenice organizovao vakcinaciju u usa ???? nisam videla da se neko ime izdvaja .... zna se ko i kako ide organizacija vakciacije .... ne moze teniser da to radi .... ili to u srbiji moze ????

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

@ciaokako je novak mogao da organizije vakcinaciju? ko je on uopste da to organizuje? to nema veze sa njim licno.ko je onda i poimenice organizovao vakcinaciju u usa ???? nisam videla da se neko ime izdvaja .... zna se ko i kako ide organizacija vakciacije .... ne moze teniser da to radi .... ili to u srbiji moze ????

 

On je ponudio svim teniserima da mogu da prime vakcinu u beogradu tokom i posle turnira - nije on licno vakcinisao ali u to vreme je u beogradu bilo vakcina i stranci pogotovo intelektualci i slicno a i inace su mogli da dodju i vakcinisu se. Znaci i Novak je bio rekao svima da ko bude hteo moze da se vakcinise - bio je organizovao usmislu valjda sto je imao dozvolu da im omoguci sastanak i odlazak na vakcinaiju i par njih (zaboravih ko) se i vakcinisalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde team Boxy, niti briga za druge tenisere, trt mrt. Ovo je pitanje zdravog razuma i licne odgovornosti prema sirem kontekstu. Dalje, ovo moze biti i pitanje (ne)znanja i kucnog vaspitanja u smislu da ne trljas o necemu sto ne poznajes dovoljno. Sve to Nole pada, na zalost ocekivano... Ispada zatucan s jedne strane, otvoreno steti u nezgodnoj situaciji. Pa i "organizovanje" vakcinacije je los PR koji kaze 'evo vi se bodite, al ja sam pametan pa necu'.

Dalje, iako mislim da je prica njegovog imidza izgubljena bitka slusajuci odjek njegovih vanteniskih aktivnosti, vec dugo pricam da je bolje da ili prihvati ulogu bad guy-a (ja necu da se vakcinisem) ili bude good guy (kasno je za to). Ovo glumatanje pameti, ispravljanje krivih Drina je... Ko spoljna politika Srbije 😄 . Ok, odoh ja predaleko, ali nadam se da sam poentu uspeo da iznesem...

Nisam iznenadjen, pa nisam ljut, ali malo mi je zao, zao svega...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da postoji neko ko ce reci da nece da se vakcinise jer eto Novak se nije vakcinisao, kao ni da ce neko da prelomi da se vakcinise zbog njega. Ok, ovog psihopatu na vlasti bi mnogi sledili i sa mosta da skoci, ali da bas Novak ima.neki uticaj...

A nepropustanje prilike da se opet pomene u celokupnom kontekstu price oko ove problematike to sto je on Srbin je zaista jadno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vanjabarsa said:

@ciaoopet, nije mi jasno.kako moze novak da nudi nekome vakcinu ???? paradoksalno .bemliga , ipak je u srbiji sve moguce .

Svima koji su došli na turnir ponuđena je vakcina, s tim što su mogli da dobiju obe doze u Beogragu jer se igrao Beograd 1 i Beograd 2 u razmaku od nekoliko nedelja, ili kako se već to zvalo.

A u Srbiji jeste sve moguće, naravno, kao i u regionu. Samo retko to moguće bude i pozitivno.

Link to comment
Share on other sites

to novak ima konekciju sa institutom, zavodom, ministarstvom zdravlja ili kako se vec zove i on kaze :vakcinisite kolege ??? i da : ja placam :lol_2:

hocu samo da kazem da postoji zakon , pravilnik .... ili kako je vec u srbiji regulisana imunizacija i zna se ko time rukovodi i realizuje ceo proces.ne verujem da je bas novak licno implementiran u taj 

akt :classic_smile:

Edited by vanjabarsa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vanjabarsa said:

ajde sto su neobrazovani ali sto su silni i sto lepo neko rece umeju da ga tupe, pazi bogati tezak im karantin od 2 nedelje ???? pa ima ljudi koji zive karantinski od pocetka pandemije, niko ne pravi problem, nema ni tolikih novaca kao kod tenisera .

moguce su povrede, pa da.sta je strasnije : povreda ili rizik od infekcije i nedaj boze posledica infekcije na radno stanovnistvo ili ono najcrnje ?a bogami i ako nedajboze dodje do povrede imaju od cega da zive , da se lece i oni i njihovi praunuci .

 

Pa jeste težak karantin ako nakon toga treba da odigraš slem.

 

Takođe, čemu poređenje tenisera i netenisera (u fazonu šta se oni foliraju), mislim, oni igraju tenis da bi ih mi gledali, u čemu je poenta da ih držiš dve nedelje u sobi, pre mečeva, neutrenirani će da igraju slabiji tenis i da se povređuju, valjda je poenta da za te pare što plaćaš karte ili ES da dobiješ nekakav kvalitet?

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ciao said:

Pa mnogi pljuju Novaka jer se suvise druzi sa hrvatima

 

A u Srbiji jeste sve moguce

 

Otkrivate toplu vodu sada

 

Ne znam koji su ti, ne znam da li ima 1% ljudi koji mu to prebacuju, mislim da je i to previse :classic_rolleyes:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

@vanjabarsaa šta misliš što je išao kod Vulina, išao je sigurno nezvanično i kod drugih ako je trebalo :classic_tongue:

 

12 minutes ago, berti said:

Ja ne mogu da verujem da postoji neko ko ce reci da nece da se vakcinise jer eto Novak se nije vakcinisao, kao ni da ce neko da prelomi da se vakcinise zbog njega. Ok, ovog psihopatu na vlasti bi mnogi sledili i sa mosta da skoci, ali da bas Novak ima.neki uticaj...

Ima uticaj koliko i druge javne ličnosti, u smislu da svako bira iz njihovog ponašanja šta mu odgovara. Ceca i Karleuša se recimo vakcinisale odmah i propagirale vakcinaciju, a da je većina njihovih fanova pošla za njihovim primerom bilo bi dosad vakcinisano minimum 70% Srbije.

Drugim rečima, sad da se Novak javno vakciniše i propagira vakcinaciju ne bi ubedio nekog studenta koga su isprepadali da će ostati sterilan, ali zato ovaj može da sebi potvrdi da tu "nešto ima" čim se eto i Novak ne vakciniše.

Nema tu pozitivnog ishoda, može samo da se umanji šteta. A naravno da ljudi ne bi trebalo da slušaju ni Cecu ni Karleušu ni Novaka. Problem je što ne slušaju ni stručnjake. Da ne ulazim sad u to ko je pravi stručnjak i zašto ima toliko lekara antivaksera, to je za onu gore temu.

 

 

 

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dolazila je u Srbiju naprimer poznata hrvatska spisateljica Vedrana Rudan da bi se vakcinisala jer u vreme pocetka vakcinacije je bilo u Srbiji vakcine koliko hoces i koju hoces a u Hrvatskoj nije i ona je mislim bila prva koja je javno objavila da su joj rekli da ona kao priznata umetnica moze da dodje da se vakcinise u srbiji a i razni drugi i mnogi su dolazili iz celog regiona, svi su mogli da se vakcinisu koliko znam

9 minutes ago, vanjabarsa said:

to novak ima konekciju sa institutom, zavodom, ministarstvom zdravlja ili kako se vec zove i on kaze :vakcinisite kolege ??? i da : ja placam :lol_2:

 

Nista on nije placao, vakcina je bila besplatna za sve koji su hteli, bio teniser, pisac, iz hrvatske, bosne crne gore, - sve je mogu u srbiji drzavi i negativno i pozitivino (ponekad)

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vanjabarsa said:

hocu samo da kazem da postoji zakon , pravilnik .... ili kako je vec u srbiji regulisana imunizacija i zna se ko time rukovodi i realizuje ceo proces.ne verujem da je bas novak licno implementiran u taj 

akt :classic_smile:

Pa naravno da nije sad Novak sa špricem čekao tamo da bode kolege :classic_biggrin: ali nije Beograd jedini teniski turnir koji je nudio vakcinaciju, radili su to kasnije i drugi, u Kanadi recimo, tako da nije toliko baš neobično. Svakako je organizator turnira zaslužan što se može vakcina primiti na licu mesta a da se ne mora ići na specijalizovane punktove.

Link to comment
Share on other sites

Da dodam jos detalj na temu Novaka i srpstva - ja ovde u parizu imam par dobrih prijatelja hrvata i oni imaju narativ meni (sve je zezanje dobri smo prijatelji) - sta vi svojatate Novaka , on je  nas koliko i vas, pola pola , mi jos imamo Gorana na na nasoj strani, vi Miljana na vasoj, itd zezanje ali i hrvati ga smatraju svojim i poprilicno su ponosni - moje iskustvo sa hrvatima u parizu

Link to comment
Share on other sites

@stray_cata zasto ih ne bi uporedjivala sa ostalim svetom ?sta su oni svete krave ??? jel tebe neko pitao kako na tvoju radnu sposobnost utice karantin ? i da , mislim da jesu razmazeni i dosadni sa njihovim kukanjem.

ja ne videh da se iz bilo kog drugog sporta dize tolika prasina oko karantina .i na kraju ako im je rizik od povreda ne moraju da igraju turnir.neka sacekaju , kad oni misle da im je sigurica pa svi srecni.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

@vanjabarsaa šta misliš što je išao kod Vulina, išao je sigurno nezvanično i kod drugih ako je trebalo :classic_tongue:

 

Ima uticaj koliko i druge javne ličnosti, u smislu da svako bira iz njihovog ponašanja šta mu odgovara. Ceca i Karleuša se recimo vakcinisale odmah i propagirale vakcinaciju, a da je većina njihovih fanova pošla za njihovim primerom bilo bi dosad vakcinisano minimum 70% Srbije.

Drugim rečima, sad da se Novak javno vakciniše i propagira vakcinaciju ne bi ubedio nekog studenta koga su isprepadali da će ostati sterilan, ali zato ovaj može da sebi potvrdi da tu "nešto ima" čim se eto i Novak ne vakciniše.

Nema tu pozitivnog ishoda, može samo da se umanji šteta. A naravno da ljudi ne bi trebalo da slušaju ni Cecu ni Karleušu ni Novaka. Problem je što ne slušaju ni stručnjake. Da ne ulazim sad u to ko je pravi stručnjak i zašto ima toliko lekara antivaksera, to je za onu gore temu.

 

 

 

Svemu je doprineo opsti haos oko vakcina. Ranije se znalo da je jedna vakcina protiv besnila ili variole. Nemas izbora da biras kinesku ili britansku. Sada sve deluje haoticno, sami lekari ne znaju da li da treca doza bude ista kao prve dve ili ne, kao da je to nebitna stvar. Primio sam dve doze, primicu i trecu kad dodje vreme. Ali je fakat da je sve haoticno i da to mnoge tera u sumnju.

Novak se blesavi, gura nos svuda i zapada u neprijatne situacije. Ima li nekog savetnika za odnos sa javnoscu, slusa li ikoga uopste...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...