All Activity
- Past hour
-
Mi koji navijamo protiv tih klubova imamo razlog za zadovoljstvo - KKCZ sve vise lici na Maccabi sa ovim gomilanjem stranaca na sve pozicije osim plejmejkera. Taylor Ojeleye, Nwora Moneke Izundu Bas me zanima kako je bilo ko tamo zamislio da se osim ove trojice na krilu jos rotiraju Kalinic i Dobric + Davidovac. Dalje, Taylor umesto Nedovica, Nwora umesto Giedraitisa, Izundu umesto Mitrovica, ne znam u kojem slucaju je zamena bolja od igraca koji odlazi? Sto se tice KKP, oni mogu da budu opasniji, ali ovo sada je vec gomilanje igraca na 4 ako treba da dodje jos jedan centar + ni oni nemaju neki balans izmedju evropskih i americkih/ostalih igraca. To moze da funkcionise u slucaju Maccabija iz najboljih dana ili preskupog Monaca (mada su i oni uvek imali vrhunske evropske igrace u svojim redovima - Okobo, Moteiunas...), u slucaju KKP bas i ne.
-
Moje misljenje je da ce da greje klupu, ali moguce je i da gresim. Poenta je da se izraelski klubovi previse oslanjaju na strance, mahom Amerikance od cega njihova reprezentativna kosarka nema nikakve koristi. Pa neka je i igrao 16 minuta, to znaci da je imao bitnu ulogu u tom klubu koliko i Davidovac u KKCZ. E sad, zamislimo da je Davidovac jedan od najboljih igraca reprezentacije Srbije. A koliko ima reprezentacija kojima su jedni od najboljih igraca upravo pomenuti Timor i Ginat? Srpska kosarka je bila najjaca kada su domaci igraci bili nosioci (na pocetku svojih karijera) domacih klubova u kojima su igrali. Srebro sa OI 2016. su doneli Teodosic (FMP), Bogdanovic (Partizan), Markovic (Hemofarm), Macvan (Hemofarm), Nedovic (Crvena zvezda), Kalinic (Radnicki i Crvena zvezda), Raduljica (FMP), Jokic (Mega), Stimac (Crvena zvezda), Jovic (Crvena zvezda)... apsolutno svaki igrac sa ovog spiska je guran u vatru i smatran blagom svojih klubova i zato i imamo jos uvek rezultate kakve imamo. Primer Izraela samo pokazuje da postojanje jakih i bogatih klubova prepunih skupo placenih stranaca ne znaci da je Izrael nekakva zemlja kosarke - oni su slabiji i od Letonije koja nema ozbiljnu ligu ili od Hrvatske koja nema ozbiljne klubove (doduse i Hrvatska propada u kosarci). E to ceka i Srbiju koja ce se u buducnosti suociti sa tim da joj je Vanja Marinkovic ubedljivo najkvalitetniji igrac na pozicijama 1/2/3. Ben Saraf je igrao u Ulmu, a ne u nekom klubu iz Izraela. Sto se ostalih igraca tice, niko od igraca koje si pomenuo nije na sirem spisku reprezentacije i niko od njih nije dobio sansu u domacim klubovima.
-
Fenomenalno pojacanje, kao sto je @realno *w napisao. Jedno od najboljih krila u EC, igrao u turskim klubovima koji su dolazili do same zavrsnice EC - 2022/23 finale sa Turk Telekomom i 2024/25 polufinale sa Bahcesehirom. Kad god je igrao protiv Buducnosti urnisao ih je. Poslednja cetiri meca: 2022/23, PG: 26 poena, 5/9 5/8 1/1, 7 skokova, 28 indeks korisnosti 2022/23, Turska: 17 poena, 4/5 2/6 3/3, 4 skoka, 17 indeks korisnosti 2024/25, PG: 21 poen, 5/6 2/7 3/3, 12 skokova, 34 indeks korisnosti 2024/25, PG: 23 poena, 2/6 5/6 4/5, 9 skokova, 28 indeks korisnosti Sut za tri sjajan, 34/79 ili 43%, 48/111 u TT i opet 43%. Realno, mnogo bolju sezonu je imao u TT, ali je bio odlican i u Bahcesehiru i igrao tamo 30 minuta u proseku. Ono sto nije pomenuto je da je i Juwan Morgan potpisao novi ugovor i ostaje i naredne sezone. Realno, ne svidja mi se, ali mozda bude bolji (i bude se manje povredjivao) nego u prethodnoj sezoni. Tim bi trebalo da izgleda ovako: Ferrell, Kovliar Soulaimon, Magee Bouteille, Jovanovic, Slavkovic Morgan, Tanaskovic ?, ? Jos kad bi dosao Alexander moglo bi da se kaze da je tim mnogo ozbiljniji nego prosle sezone.
-
Studentski i građanski protesti i blokade 24/25
goldberg bcd replied to Henry Chinaski's topic in Politika
Rekao je i Stimac da mu se cini da ce izbori biti raspisani. Realno, on se ovim natezanjem samo sve vise i vise zakopava i smanjuje svoj rejting. On bi mogao da se pravi lud sve do 2027., ali onda rizikuje da mu narednih 18 meseci zemlja tone u haos i proteste, a ako bi kasno raspisao izbore i uklonio smece koje je ostavio ispred Doma Narodne skupstine, predstavio bi sam sebe kao slabica koji je popustio iako je mislio da uopste ne raspisuje vanredne parlamentarne izbore. Ne slazem se sa Djokovicem u mnogim stvarima i protiv sam toga da se misljenja slavnih licnosti mnogo vise uvazavaju nego misljenja obicnih ljudi, ali, realno, Djokovic jeste najuspesniji i najpoznatiji Srbin/neko ko je rodjen u Srbiji, u ovoj zemlji ga obozavaju i zato je i bitno kada on makar na odredjen nacin pokaze da je protiv ovog rezima (dakle, ne nuzno da je za studente, nego da se slaze sa njima da je vreme da rezim nesmenjivog Cara Srbije ode sa vlasti). - Yesterday
-
Za pocetak da primetim da si i moje reci izvrnuo 😉 Moja tvrdnja da je ruski( sovjetski) narod prakticno sam i prskticno bez icije pomoci porazio naciste stoji, nevezano sa tvoju fascinaciju lend lizom. Ako je on toliko znacajan, da li to znaci da je Britanija, s obzirom da je dobila pomoc u vrednosti 3 lend liza SSSR-u , imala triput veci doprinos pobedi nad Osovinom? 🙂 Salu na stranu, evo nekih podataka: 1. Komunikacija je bila rak rana Crvene armije u w941 i 1942, radio setovi itd su stigli kasne 1943 i 1944 kada su se Sovjeti konsolidovali, refornisali i vec bili u konttaofanzivi. 2. Vozni park - u vreme Staljingrada tek 5% svih vozila je bilo zapadnog porekla. U vreme Bagrstiona, taj odnos se popeo na 32-33%. Sovjeti vec izbili na predratnu granicu. To je dalo sovjetima bolju mobilnost u odnosu na neprijatelja. 3. Jedna od vaznijih stvari za snabdevanje fronta je zeleznica. Skoro 2000 lokomotiva je stiglo iz Amerike. To je pomoglo taman toliko da se odrzi snabdevanje fronta i strateska inicijativa 1943 i 1944. Pomoc iz lend liza 1941 i 1942 je bila previse skromna da napravi bilo kakvu razliku. Sveukupno, pomoc iz lend liza je cinillo 4 % sovjetske ratne proixvodnje ( borbena orudja, oklopna vozila, tenkovi, avioni itd) Lend liz je samo ubrzao neminovan kraj Nemacke. Da ga nije bilo, rat bi trajao 12-18 meseci duze sa istim ishodom. Bez lend liza sovjeti bi bili manje mobilni i teze bi snabdevali front pa bi i ofanzive imale takkticki limitiranije ciljeve. Ova procena je Glantzova a vecina vojnih istoricara danasnjice zapadnih i ruskih prihvata njegove zakljucke.
-
Smisleno. Ono sto je bila najveca pomoc SSSR - u su bile sirovine koje pominjes, kao i razni industrijski i poljoprivredni poluproizvodi i neborbena tehnika (oko trecine kamiona i drugih vozila u SSSR je bilo zapadnog porekla ali su i ona srigla tek posle 1943 uglavnom). Veci deo borbene tehnike dobijen putem lend liza je toliko bio toliko mali, naspram te apokalipse zvane istocni front., da cak nije mogao da nadoknadi stravicne sovjetske gubitke. Posebno u tenkovima i avionima, o artiljeriji da se ne govori. Znatan deo ratne tehnike dobjjen putem pomoci nije ni zavrsio na frontu vec je ostao u pozadini. Pojedine sirovine, hrana, odeca, poljske radio stanice, vozila i snazenje logistike ( oko 2000 lokomotiva), posebno u 1944 i 1945 su bila mnogo znacajnija mada teze merljiva pomoc.
-
-
Studentski i građanski protesti i blokade 24/25
DJ_Vasa replied to Henry Chinaski's topic in Politika
Ja to gledam ovako – ako nemamo dokaza da je dao bar jedan cent, onda to eliminišem kao mogućnost. Naravno da se njima ne treba zanositi jer verbalna podrška ne znači ništa. Pisalo je ovde pre nekoliko meseci da je proteste podržao neki propali glumac koji je ovdašnjoj starijoj javnosti poznat kao Nik Sloter, lik iz neke debilne serije. Ne znam koliko se oni u Užicu sećaju tog Nika Slotera, ali mi se čini da su i bez njega pokazali ko su i šta su. Ja na to suđenje o nečijim potezima gledam malo racionalnije – ako ne postoji ni promil dokaza za neku tvrdnju, ne uzimam je za ozbiljno. Pričao mi je jedan prijatelj pre nekoliko godina da je imao problem sa autom u garanciji jer mu se upalila lampica za neki senzor. Odvezao je auto u servis, gde su mu rekli da su po svoj prilici miševi izgrizli žicu, a da po proceduri treba da zameni celu električnu instalaciju za 'skromnih' 1000 evra, što bi mu ionako pokrilo osiguranje. Zamolio je majstora da mu pokaže gde se nalazi senzor i kuda prolaze žice, što je ovaj i uradio. Onda mu je rekao otprilike ovako: „Vidi ovako, rođeni brat mi je advokat i ovo možemo lako da rešimo sudski. I najgluplji veštak može lako da dokaže da se u rupu kroz koju prolaze žice ne može provući miš, već samo komarac. A komarci u novembru nisu aktivni i nije poznato da jedu žice. Nego, stavi ti drugi senzor da vidimo da li radi, pa da pričamo dalje". Za samo nekoliko minuta je dobio kafu u obližnjem kafiću, besplatno pranje, više izvinjenja, a auto su mu sredili za oko pola sata. Isto mislim za tapkača loptice. Možeš ti da se ubeđuješ do sutra da je anonimno dao pare, da podržava studente 101%, ali dok ne kaže javno da ih podržava kao one u CG i dok se ne čuje da je dao bar jednu crvenu, oboje znamo u dubini duše da to nije tako. A biću slobodan i da ponovim da nemam dlake za jeziku i da za mene ne postoje svete krave. Ako smatram da su studenti nešto zasrali, kao što je poziv Lomparu da govori, ja ću to javno i reći, baš kao što ću reći i da su im bile odlične akcije za Brisel, Strazbur i odlazak u sela. -
https://kss.rs/u20-srbija-ubedljiva-u-generalnoj-probi-pred-evrobasket/
-
Ali uvek propusti po 10ak utakmica EL.
-
Ako si još živ, bilo je u redu! Bonton putnika – ili zašto je bolje da svoju vezu parkirate na odmorištu. Nedavno na A1, negde između nigde-juga i čak-dalekog-severa: Sedeo sam na suvozačevom sedištu, mestu gde veze umiru mnogo pre nego što propadnu zbog pitanja pravog modela veze. Prijatelj je vozio. Ćutao sam. Ćutao sam kao zen monah u špicu u Kalkuti. I ćutao sam sa dobrim razlogom. Jer svako ko sedi na suvozačevom sedištu i priča je u suštini već izgubio. Postoje studije, ankete, saveti psihologa – svi kažu istu stvar: kritika sa desnog fronta je otprilike jednako korisna kao dupli espreso za nekoga sa akutno visokim krvnim pritiskom. Nekada sam mislio da je suvozačevo sedište mesto zajedništva. Dvoje ljudi, jedno odredište, jedna ruta. Danas znam: suvozačevo sedište je uvećavajuće ogledalo svake veze – sa šminkom, međutim. Ono što tamo vidite ima samo marginalnu vezu sa vožnjom. Radi se o društvenom odnosu između dvoje ljudi, o moći, poverenju i centralnom pitanju da li je zaista bilo potrebno propustiti ovaj izlaz. Prema rečima jednog stručnjaka, putnik sme da progovori samo jednom: kada istorija pokaže da osoba za volanom ima dosije nesreća poput lutke za kreš test. Sve ostalo – prekasno kočenje, prerano menjanje brzina, preblizu zaštitnoj ogradici – može biti zastrašujuće, ali ne vredi komentarisati. Pravilo je: Ako si još živ, bilo je u redu. Jednom sam prekršio ovo pravilo. Bilo je to u Italiji. Rekao sam, oprezno, svojoj devojci u to vreme: „Voziš malo u sredini, zar ne?“ Usledila je pauza toliko duga da je verovatno trajala samo tri sekunde u realnom vremenu, ali se osećala kao odmor. Nakon toga je stigao odgovor: „Onda ti vozi!“ Vozio sam. I vozio. I vozio. Šest sati ledenog vremena na Autostradi del Sole. Mogao sam jednostavno da ćutim. Ali ja sam sposoban da ucim. Ovih dana više ništa ne govorim. Ako neko od mojih prijatelja skrene u krivinu, pretvaram se da je to manevar sa reli trka. Ako moja majka ignoriše saobraćajnu gužvu, meditiram o suštini strpljenja. A ako mi desna noga počne da fantomski koči sama od sebe, pretvaram se da istežem Ahilovu tetivu, koja je istegnuta od igranja tenisa. Naravno, postoje i muškarci i žene – iz iskustva: često njihovi roditelji – kojima je korisno da stalno daju savete: „Zašto krećeš u drugoj brzini?“, „Neko dolazi!“, „To je bilo narandžasto svetlo!“, „50 km/h!“ Dozvolite mi da im kažem: Suvozačevo sedište nije kontrolni toranj na aerodromu. Studije čak pokazuju da su majke među najgorim putnicima iz ovih razloga. Otuda, dobronameran predlog: Hajde da od suvozačevog sedišta napravimo modernu školu poniznosti. Oni koji tamo sede praktikuju odricanje – od kontrole, od saveta, od nepotrebnih komentara. I možda, ako svi budemo veoma tihi, doživećemo nešto novo: miran dolazak. Ili kako sam jednom rekao, pomalo drsko, svojoj majci, koja se upravo probudila iz dremke – ženi koja obično uvek uspori i više puta mi živopisno ilustruje analizu izreke komunikacionog naučnika Pola Vaclavika „Ne možeš da ne komuniciraš“ – „Najbolji si putnik kada spavaš.“ Nasmejala se – i ponovo zaspala.
-
Studentski i građanski protesti i blokade 24/25
DameTime replied to Henry Chinaski's topic in Politika
Ja se slažem da te ljude treba više ceniti i pominjati, ne zanositi se mnogo poznatim ličnostima. Ali ako neko ima način da te stvari uradi diskretno, to je Novak. I ne bih sudila o onome što ne znam, a slično bih preporučila i tebi. Svakako nije previše bitno. -
Moze li neko da mi objasni zasto se na poslednjih 10ak strana toliko place na dolazak Lo-a, jel mi to ocekujemo kapitalce i na 1 i na 2? Lo je po meni odlicna zamena za Jaga , dobri procenti i za dva i za tri kroz celu karijeru, ima sajz, igrao je kao bekap i pdgovara mu takva uloga (za razliku od Jaga).
-
Studentski i građanski protesti i blokade 24/25
JohnnyDragon replied to Henry Chinaski's topic in Politika
A jebes ga Vaso, ne sudi... Ne znamo. -
A zašto bi spaljivao sela u kojima dobija 100% i bez krađe? Ionako može da ih kupi za kilo brašna ako zatreba. Nije mi ni čudno da se takav teren zapali na ovim vrućinama.
-
Studentski i građanski protesti i blokade 24/25
DJ_Vasa replied to Henry Chinaski's topic in Politika
Ovo je ipak mala sredina i sve se brzo sazna. Donirao je šipak. Pre nekoliko meseci je supruga nosila neku hranu za studente i videla bedno obučenog penzionera kako daje 50 evra. Za njega je ta suma kao kuća, ali je dao od srca. Bogati tapkač loptice im je dao 0 dinara. -
Osoba koja je spremna na razne gadosti da opstane na vlasti može i da malo uspori reakciju ionako slabe vatrogasne službe. Šta je za njega da žrtvuje par udaljenih sela, imamo posla sa ozbiljnim ludakom kojem ništa nike sveto i koji ima bolesnu potrebu da vlada. Takvi su vrlo opasni ...
-
-
Osim toga treba znati, a to valjda veoma istorijski potkovani Rusi znaju, da je Stalin pre i nakon rata pobio jos dosta Rusa i pripadnika ostalih naroda.