Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Ma jesu, minus neke zajebanije povrede ofc. Timovi iz LA, GSW i Denver lockovi, sledi Utah, verovatno i Dallas, tu je jos i PTB, i jedno upraznjeno mesto za koje ce konkurisati vrlo meh Spursi, zanimljivi ali i ultra mladi tim Memphisa, Pelsi koji su postali bar 20% slabiji nakon odlaska Jruea, nish spec Sota i PHX. Houston je vrv gotov, pola ekipe im je na vratima. Da ne pricamo sto se ne zna kakav ce biti letonski saban sa zdravljem, da li je Jazz nasao nacin da se zakrpe iznutra i na koju nogu ce ustati CJ pred sezonu. Moze se i do 6. mesta recimo, ali svejedno ne znaci nista sustinski posto ce ocekivani top3 zapada svakako biti nedodirljiv za ovu ekipu koja bi se udarala u guzicu da uzme 1 pobedu.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Green23 said:

Milvoki sa ovim trejdovima ide all in. Ukoliko ne uzmu titulu u naredne dve godine, njihova budućnost narednih 5 godina može biti borba za 14. mesto na istoku. 

 

pa zavisi od načina neuzimanja. 

ako ne uzmu kao ovih sezona, onda da, prsli su već nakon ove

 

ako gube od duranta ili u finalu u 6-7 tekmi na nož, onda će najverovatnije ostati kontenderi, sa đanom a i bez njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, đubrivo. said:

 

pa zavisi od načina neuzimanja. 

ako ne uzmu kao ovih sezona, onda da, prsli su već nakon ove

 

ako gube od duranta ili u finalu u 6-7 tekmi na nož, onda će najverovatnije ostati kontenderi, sa đanom a i bez njega

Ne vidim kako bi bez njega ostali kontenderi, a bez njega znači i bez Holideja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Ne vidim kako bi bez njega ostali kontenderi, a bez njega znači i bez Holideja.

 

da ne idemo sad u sci-fi, opet, sve zavisi kako ovaj nukleus odigra. ali mislim da su sada jako dobre šanse da đana ostane na još jednom ugovoru

 

da se razumemo, ja bih njega na mestu milvokija trejdovao još pre dve sezone ili ove ili sledeće, ne volim taj tip enforcera

 

ali mislim da je ovo baš ekipa po njegovoj meri, pa ćemo videti

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ma jesu, minus neke zajebanije povrede ofc. Timovi iz LA, GSW i Denver lockovi, sledi Utah, verovatno i Dallas, tu je jos i PTB, i jedno upraznjeno mesto za koje ce konkurisati vrlo meh Spursi, zanimljivi ali i ultra mladi tim Memphisa, Pelsi koji su postali bar 20% slabiji nakon odlaska Jruea, nish spec Sota i PHX. Houston je vrv gotov, pola ekipe im je na vratima. Da ne pricamo sto se ne zna kakav ce biti letonski saban sa zdravljem, da li je Jazz nasao nacin da se zakrpe iznutra i na koju nogu ce ustati CJ pred sezonu. Moze se i do 6. mesta recimo, ali svejedno ne znaci nista sustinski posto ce ocekivani top3 zapada svakako biti nedodirljiv za ovu ekipu koja bi se udarala u guzicu da uzme 1 pobedu.

Ne znam, biće tu guzve. 

 

Neka moja projekcija:

1. Lejkersi

2. Klipersi

3. GSW

4. Denver

5. Dalas

6. Juta

7. Portland

8. Finiks

 

Hjuston se vjerovatno raspada, ali ima ekipa koje mogu da zakuvaju opasno. Pelikani prije svega ako Zion odigra nekih 55-60 mečeva. Možda i Grizliji. U Minesotu nemam vjere.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ce biti guzve, bice tu dosta ekipa u rasponu od svega nekoliko pobeda manje-vise. Ceka se taj raspored, od njega ce realno dosta zavisiti, ako ostane ideja da bude division heavy, Sunsi su u startu u velikom minusu i onda bi PO zaista ozbiljno visio jer ce bukvalno svi van PacDiv masno profitirati. Naisao sam na neku pricu juce da ce mozda objaviti samo za prvu polovinu sezone raspored, pa onda posle nje ostatak. To bi pogodovalo matorcima i ovima sklonim povredama jer bi olaksalo kalkulacije i pravljenje strategije za odmaranje i cuvanje igraca za PO.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Naravno da ce biti guzve, bice tu dosta ekipa u rasponu od svega nekoliko pobeda manje-vise. Ceka se taj raspored, od njega ce realno dosta zavisiti, ako ostane ideja da bude division heavy, Sunsi su u startu u velikom minusu i onda bi PO zaista ozbiljno visio jer ce bukvalno svi van PacDiv masno profitirati. Naisao sam na neku pricu juce da ce mozda objaviti samo za prvu polovinu sezone raspored, pa onda posle nje ostatak. To bi pogodovalo matorcima i ovima sklonim povredama jer bi olaksalo kalkulacije i pravljenje strategije za odmaranje i cuvanje igraca za PO.

 

svi ćete ionako igrati u plejaut cirkusu dok druge ekipe odmaraju, da vas prvi ili drugi lakše pomete

Link to comment
Share on other sites

Uf, teško. Denver je prava ekipa za regularnu sezonu, duboki su dosta. Tu je i povratak GSW-a, sad su opet gladni i svježi. Portland je sa Covingtonom fino zakrpio krila. Ocu da kažem da je zapad baš jak, a ima i neko nepisano pravilo da uvijek iskoči barem jedna ekipa kao iznenađenje i debelo prebaci marginu.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne bih bas rekao da je nop 20% slabiji. bledsoe je mozda nesto slabiji defanzivac a i slabiji napadac od jruea ali je itekako dobar jos uvek. george hill sutira preko 40% za tri. to je takodje vrlo korisno sa klupe za dvadesetak minuta.

 

ball-bledose-hill-nwa-jj-ingram-hart-zion-hayes i plus jos neki igraci, solidna je to ekipa i ne bi me iznenadila da lagano udju u playoff. jos imaju i novog, verovatno i boljeg trenera.

 

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Da, nerealno je to skroz. Vec sam pisao, protekle sezone je bas dosta ekipa u regularki igralo prelosu kosarku za svoje standarde i mogucnosti. Ne mogu da zamislim da se to ponovi na takav nacin, tako da ocekujem mnogo bolje Lakerse i Clipperse pre svega, te Jazz, Blazerse, pa i Mavse.

 

nisam siguran da ce lakersi i clippersi biti preterano bolji nego prosle. bice dosta odmaranja glavnih igraca.

 

ako houston rastrejduje sve sto vredi onda oni, sacramento i okc su sigurni da nemaju sanse za playoff. minnesota i spursi su tu najslabiji od ove preostale grupe kao sto su portland, phoenix, new orleans, dallas, utah i memphis. znaci rekao bih da imamo cetiri sigurna playoff tima.

 

porzingis i jjj propustaju pocetak sezone.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

ne bih bas rekao da je nop 20% slabiji. bledsoe je mozda nesto slabiji defanzivac a i slabiji napadac od jruea ali je itekako dobar jos uvek. george hill sutira preko 40% za tri. to je takodje vrlo korisno sa klupe za dvadesetak minuta.

 

ball-bledose-hill-nwa-jj-ingram-hart-zion-hayes i plus jos neki igraci, solidna je to ekipa i ne bi me iznenadila da lagano udju u playoff. jos imaju i novog, verovatno i boljeg trenera.

 

 

ja se slažem da pelicansi nisu za potcenjivanje. na sve to, imaju previše plejmejkera, neko će tu prvom prilikom u februaru ili kada je već termin da se trejduje

 

međutim, ne treba uzimati zdravo za gotovo tih hillovih 40%, kao uostalom i bilo koje statse bucksa iz regularea: to je produkt timske igre, mislim da su svi ove protekle seone imali najbolje brojke u karijeri, makar svi bitniji igrači

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

zapravo je 46%. preko 40% je sutirao dosta cesto tokom karijere i nije nemoguce za ocekivati da tako nastavi i u pelsima. imace balla pored sebe. na 3-4 pokusaja po utakmici to je plausible. 

 

aha, okej.  samo sam hteo da kažem da % iz bucksa verovatno ne može da ponovi, jer su svi igrači bucksa poskočili k'o ludaci

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...