Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 minutes ago, delgado said:

Vecerasnju utakmicu ako dobijemo smatram bonusom, vec sam upisao poraz. Ista stvar je bila sa PTB koji je igrao PO u seeding gamesu, i HOU posle sedme. Sad i Denver izlazi iz preokreta jos i sedme, bice bas jebeno dobiti ih veceras gladne i nalozene..

Ja idem ka tome da ce ih lagano dobiti Lejkersi i da ce biti BO.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam brate moj, ne mogu da iscekam utakmicu, bojim se samo da ne zaspim kao u velikom broju slucajeva u ovom plejofu, prosto sam podesio bioritam za rano ustajanje ujutru 9-10, i rano lezanje do 01h. Nisam dobro tempirao formu, tokom sezone sam bio redovniji u lajvu. 

  

   JEdva cekam svakako, dacu sve od sebe da gledam uzivo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Princeton said:

Ova 2-3 zona, sa dva krila na vrhu, i dva beka po bokovima mi je obiljezila ovaj play-off sto se tice taktike za sada. Mucio se BOS protiv TOR zone, ali ova modifikacija je bas pogodila najvecu slabost Celtics-a. Kad se igra zona 1-2-2, igrac na vrhu kapice vecinom bude krakato krilo, koje usmjerava u koju stranu ide lopta, pa pravi prvi trap oko freethrow line extended - sa dva krakata krila na vrhu je ubitacnost zone na kvadrat. Mana zone, bekovi koji su na krilnim pozicijama su maleni, ne mogu da grade prostor, i protivnik ima dosta prilike za ofanzivni skok. Druga mana, napad sa elbows reketa - ako protivnik ima dva skilled centra, onda unutrasnja igra razvali zonu laganim high-low opcijama. Vrsi se overload jedne strane, i bukvalno se dobije situacija 2na1 sa centrima. Bostonu jesu slabost centri, nemaju potrebnu unutrasnju igru, a i generalno ofanzivni skok sa krila, tako da ne mogu da napadnu zonu adekvatno. Drugi problem sto Boston igra 1xIN - 4xout postavku, a protiv ove zone mora se prebaciti na 3out-2in, da bi napali rupe i omogucavali overload po krilima. - Veoma me cudi sto nije bilo reakcije Stevenson-a.

 

Za sljedecu utakmicu mora se izvrsiti modifikacija postavke protiv zone, ne smije se vise igrati sa 4 vanjska igraca, jer se pravi guzva. Moraju se bolje/cesce/efikasnije koristiti elbows, ne samo da se utrci i prebaci lopta na drugu stranu, nego da se agresivnije napadne reket. Da post igrac vise radi u srcu reketa, da zauzima poziciju, pravi road blocks, uspori kretanje zone itd. Krila moraju na skok autorativnije - jeste stigao umor, ali jbga nece finale doci samo po sebi. Iscekuje se i Hayward kao ozeb'o sunce, koliko sam cuo on je bio spreman i za ovu utakmicu, ali nisu htjeli da rizikuju. Uglavnom, kruzi lopta dobro, krecu se igraci dobro, ali mora se desiti modifikacija postavke.

Uz to odbrana od pnr-a je bila prilicno losa, strana pomoci nepostojeca. Previse se respektuje sut za tri - igraci koji su na ispomoci jednostavno moraju vise da rade, da ispomognu i da stignu na sut. Prelako i neucinkovito je samo flasterisati za svog igraca, mora se ispomagati ostatak ekipe.

 

I dalje stojim pri svom, da je Boston kvalitetnija ekipa, ali fokus na game plan mora da bude tokom citave utakmice, ne smiju da se vise desavaju 3Qs. Neki potezi mijenjaju mentalitet ekipe, recimo onaj sut OG-a je trebao da slomi duh i preokrene seriju, blokada Bam-a itd. Treba nesto da se desi i Celtics-ima da bi ih poguralo do titule.

samo da se nadovezem. :default_coffee: hit/spo je ubio bostona/stivensa sa ovom 2-3 zonom.  cuo sam da su ih sveli na 0.66 poena po posedu kad su isli na zonu. za poredjenje najbolja odbrana u plejofu upravo bostona prima 1.03 ppp od protivnika. sad da je ovo prvi put da se keltima ovo desava mogli bi govoriti o slucajnosti medjutim oni s u ligi 27 napad kada napadaju zonske odbrane sa 0.88 ppp. ovde u g2 majami je imao 30 zonskih defanzivnih poseda prema 12 iz g1 i tada u prvoj ju je bos bolje napadao i  imao 1.08 ppp na zonu. mnogo vise su je sada koristili kada su videli da im bolje prolazi ta odbrana za razliku od prve utakmice koju je bos puno bolje resavao. miksovao je majami i  na pocetku poseda 2-2-1 zonu i onda prelaz, reset na  2-3 cisto da  im uspori napade, natera na razmisljanje i izbaci ih iz zone konfora i njihovih napadackih setova.

 

ova zona 2-3 dobro sljaka majamiju jer mogu da sakriju losije defanzivce u coskove (hiro, robinson, dragic) i udalji ih ih iz inicijalnih akcija prodora bostona sa vrha koju vrse tejtum, kemba, braun i smart a da na njih na celo stave najatleticnije i vrlo agresivne na linije dodavanja spoljne igrace batlera, kraudera i dzounsa mladjeg :classic_biggrin: kojima je cilj da zaustave igraca sa loptom a adebajo je stavljen u zastitnika obruca i skakaca u reketu gde moze da izdominira tajsa i limitira ulaze ka kosu  spoljnih igraca bos.

 

ne bih se slozio da bos mora da igra sa vise igraca u reketu. ne zbog toga sto u teoriji takav nacin igre stvarno lako razbija ovu zonu (high-low igra) vec jer to nije njihov stil igre i jer nemaju igrace da bi to izveli. ono sto bi trebali da urade i sto su uradili u g1 je da vise napadaju reket ulazima i otvaraju i iskoriste prostor koji ova zona ostavlja (visoki post) sa vrlo dobrim igracima sa poludistance (tejtumom, kembom pa i braunom donekle) i vise ih napadaju ulazima po ceonoj liniji preko brauna i smarta da bi stvorili visak na parketu.

 

smart je isto boston ujebao na ovu  zonu sa par divljih suteva na pocetku napada sa velike udaljenosti  i nestprljivim odlukama i izgubljenim loptama kada su stizali prednost majamija. zona se razbija planski sa razmisljanjem, citanjem igre i rasporeda igraca na parketu, strpljenjem a ne individualnim herojstvima markuseee :wink2:.

 

znaci slazem se da da treba da koriste high post i elbows-e i da ne igraju sa 4 out igraca van linije za 3p u inicijalnom napadackom setu  ali ne sa 2 visoka dole  jer tajs, kanter i time lord ne mogu da se stave u ulogu jokica ni za beskucnike :lol_2:  vec da ovi njihovi najbolji spoljni igraci koji su ih i dovukli u finale konferencije iskoriste rupe i prostor koja ova vrsta odbrana ostavlja i da jedan igrac zauzima prostor oko linije za sl. bacanja i odatle razigrava saigrace ili postize poene ako je dobra pozicija. kad im to razbije zonu onda dalje mogu kelti da igraju svoju slash i slash and kick out igru.

Edited by riviera
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Vecerasnju utakmicu ako dobijemo smatram bonusom, vec sam upisao poraz. Ista stvar je bila sa PTB koji je igrao PO u seeding gamesu, i HOU posle sedme. Sad i Denver izlazi iz preokreta jos i sedme, bice bas jebeno dobiti ih veceras gladne i nalozene..

 

Ja mislim da ce prva biti najlaksa utakmica za Brona, vez neke vece neizvijesnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Šalu na stranu, mislim da je LeBron tokom cele pauze sedeo saigračima na glavi i da će večeras izaći max naprženi kako bi odmah stavili do znanja da nema zezanja. Zato očekujem pobedu LAL.

 

S druge strane, Denver će morati da dobije jednu od prve dve kako bi pokazao zube i potpuno otvorio seriju, jer se ovi neće opuštati ni sekund. Zanima me koliko su se fizički i emotivno oporavili i u kom će se izdanju pojaviti večeras.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Šalu na stranu, mislim da je LeBron tokom cele pauze sedeo saigračima na glavi i da će večeras izaći max naprženi kako bi odmah stavili do znanja da nema zezanja. Zato očekujem pobedu LAL.

 

S druge strane, Denver će morati da dobije jednu od prve dve kako bi pokazao zube i potpuno otvorio seriju, jer se ovi neće opuštati ni sekund. Zanima me koliko su se fizički i emotivno oporavili i u kom će se izdanju pojaviti večeras.

Nije samo zbog toga vec su u game 4 i game 5 role playeri poceli bolje da igraju, mislim da ce se to prenijeti i u game 1 i da ce Lejkersi vcrs lako izaci na kraj sa Denverom. Faktor ce biti i umor kod Denvera, odmorni i naprzeni McGee i Dwight koji nece biti njezni prema Jokicu nimalo

 

 

Po nasem u 20h. Bice cudno ako Janis uzme😂

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L0shMi said:

Da se ne lažemo finale LAL Boston je u komercijalnom interesu lige ispred svih, pogotovo kad su izduvali za LAL LAC obračun. Da li će i koliko forsirati to bez da izgube na kredibilitetu, ne znam.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Dobro je dok se veruje u ove teorije. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 12:25 PM, Nugetlija said:

 

 

Prolazimo Klipere, vratio se Haris, Jokić će biti još bolji drugu seriju sad kad je rasterećeniji od uloge favorita. Očekujem jednu ofenzivnu rapsodiju sa visokim procentom šuta.

 

 

Jesam vam reko. Da li je ovo godina za nba titulu ili je prerano?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Potpuno zasluzeno. Nagrada se daje za regulare.

 

Druga stvar je sto cekaju skoro kraj plejofa da dodele ovaj trofej. Nemoguce da sektasu Silveru niko nije skrenuo paznju koliko je to imbecilno.

A i neumesno jer obicno zadnji utisak preovladava.A za Janisa taj utisak nije bas dobar.

 

@Nugetlija dobar potpis. :D

Edited by 12Laki
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...