Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

4 hours ago, delgado said:

Iako sam mislio da su Lakersi najveci favorit i da ih jedino zdravlje moze spreciti da dodju do trofeja, promenio sam misljenje, sada to isto mislim za LAC, samo jos uverenije. Ovo je bukvalno savrseno sklopljen roster za danasnji nba, tesko je igrati protiv ovoliko napadackih opcija a opet veoma su mocna defanzivna ekipa. Frustirajuce je ih je gledati kako gaze protivnike, jebeni supertim.

 

   Waiters u LAL do kraja sezone. I tu su nas sashili, uzeli boljeg Morrisa i ipak manje ludog igraca na poziciji beka. Jebeni Klipersi, mrzim ih

Jaki su ko crna zemlja. Bice bas jebeno

 

Valjda se i Waiters uklopi, da ne sjebe hemiju

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio da je moguce da se PG toliko podredi ekipi, ali se bas povukao, prepustio ulogu lidera Kawhiu, a nije mu problem i da podeli suteve sa Morrisom i ostalima kada mu ne ide. Jeste da Klipersi nemaju dopadljiv napad, u prvoj petorci su to mahom izolacije, kada udje klupa baziraju se na Trez-Lou p'n'r ali su strasno efikasni i imaju mnogo talenta.

Jesu impresivni Klipersi, ali i Roketsi su im dosta olaksali posao sinoc zbog zaljenja i price sa sudijama nakon maltene svakog napada sto je donelo Klipersima mnogo lakih poena u tranziciji i na nepostavljenu odbranu. Kenjaju i Klipersi sudijama, ali to ne rade toliko nedisciplinovano u rezultatskom smislu i tokom same igre.

Moracu da ih pogledam u jos nekoj jacoj utakmici pre pocetka PO-a ali mi trenutno izgledaju kao #1 favoriti.

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Manu said:

 

Jesu impresivni Klipersi, ali i Roketsi su im dosta olaksali posao sinoc zbog zaljenja i price sa sudijama nakon maltene svakog napada sto je donelo Klipersima mnogo lakih poena u tranziciji i na nepostavljenu odbranu. Kenjaju i Klipersi sudijama, ali to ne rade toliko nedisciplinovano u rezultatskom smislu i tokom same igre.

 

 

 

matt miranda, veliki pisac basketaških recapova:

 

  • The Rockets have this incredible mind-meld thing going on where anytime Harden feels any contact, he and his teammates all throw their hands up and bitch, instantly and simultaneously. If they were on that kind of same page defensively, they’d win the title no prob.
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj potez Rocketsa da spuste petorku do krajnjih granica je samo konacna potvrda koliko su se zajebali sa trejdom za RWa. Jedini nacin da RW bude neki faktor je ovaj cirkus bez normalne petice. To moze proci na nekoliko tekmi al na duzi period nema teoretske sanse. Ovo sto pokusavaju je klasican cirkus. Cak ni GSW sa jedno 10 puta jacim smallballom nije ovo pokusavao uraditi jer su ljudi svjesni da bi time sprzili i Greena i KDa. 

Link to comment
Share on other sites

Rakete nisu imale izbora, Harden i Pol su bili u gadnoj svadji. Harden je cak i rekao ako ne trejduju CP3, da ce on zatraziti trejd. Polov ugovor je bio jako tesko trejdovati (sto smo videli i ove sezone) , Vestbruk im je pao kao kec na deset odlaskom Dzordza. 

 

Nedostatak centra je ono sto ce ih kostati veceg rezultata. Doduse i suterski su bili skroz ocajni. Kada ekipa sutira 7-42 za 3, nisam siguran da li bi to bilo dovoljno da se dobije jedna Atlanta. Ovo je samo lose vece. 

Edited by Drakaris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drakaris said:

 

Nedostatak centra je ono sto ce ih kostati veceg rezultata. 

 

slažem se sa tvojim postom, samo da se osvrnem na ovu lajnu: taj centar koji im nedostaje definitivno nije bilo clint capela.

dobar je on nba centar ali ne vidim načina na koji on može da uspori davisa, jokića, pa čak je pitanje i montrezl harrella

 

u tom smislu, razumljiv mi je taj "sve ili ništa" pristup rocketsa. 

ne verujem ni ja da će uspeti ali mi je logika okej iako izgleda sumanuto na prvu loptu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko god argumenata govorilo da nisu puno izgubili sa Kapelom (tipa da su imali 11-1 u 12 mečeva koje je CC propustio dok je još bio tamo), toliko sam ja svejedno uveren da je to kraj njihovih ambicija.  Nema teorije da to može da prođe u plejofu.

Link to comment
Share on other sites

ako imaju jako dobar šut spolja u većem delu serije (pa tako par serija), teoretski može da prođe

i sa capelom su zavisili od tog šuta spolja debelo, samo što su sada još suzili manevarski prostor

 

videćemo, ili će biti zabavno ili će kratko trajati

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Ne samo da su suzili manevarski prostor, nego su i povećali šanse da im protivnički centri naprave ozbiljnu štetu.

 

Ne mogu baš da poverujem da bi recimo Zubac imao 17+12 sa 6-6 iz igre, da ovi imaju nagoveštaj centra.

 

slažem se. međutim, to je zubac, koji svakako igra 20min. plus što će na njemu da prave slobodan šut za 3, što osim wbrooka i hardena je sve što ostali praktikuju u 90% situacija

oni zapravo računaju da u tom duelu moraju da otežaju život leonardu, georgeu i ostalima. s'druge strane, sa capelom ili bez njega, isto im je kada igraju protiv davisa i jokića, pričam samo o ovim vrhunskim ekipama sa zapada

 

mislim, šašavo je definitivno i šanse za uspeh su minimalne

Link to comment
Share on other sites

U odbranu Raketa, izabrali su najmanje zlo od ponudjenih i krenuli all-in.

 

To moram da postujem.

 

Ovakva konstrukcija tima je klasican glass-cannon koji zivi i umire od suta za 3. 

Logicna i krajnja posledica njihove filozofije.

 

Vise nego samo odsustvo klasicnog centra, rekao bih da je veci problem sto Harden mora (konacno!) da se navikne na cvrstinu plejofa, a ne da cim se pojacaju intezitet i batine, da se zali i duri i da bude totalno izbacen van koloseka.

 

Ako hoces da budes sampion, to je deo posla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...