Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 hours ago, Zvezdinho said:

ERrAlF1UYAAjbbR?format=png&name=small

Smesno poredjenje kad svi znamo da ce Zion 2036.godine uveliko biti u penziji, a LeBron je danas i dalje u top 30 igraca lige.

 

Kao da se porede rezultati u prvih sto metara, a trci se maraton. A svi dobro znamo da Zion maraton istrcati nece.

 

Iskreno, ja bih mu zabranio da igra sa tolikim intenzitetom, ne vidim svrhu uopste. Nek gleda malo Jokica, nek ide na polaganje umesto sto kuca i onda jos visi dva minuta... pa kad jednog dana udje u plejof, nek doda gas.

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uini said:

 

nisam stručnjak ali volim pogledati

 

i pogledao sam ugovore sva tri igrača, vrlo su friendly za današnje nba standarde. jedini razlog koji eventualno vidim za menjažu 

a/ dinvidija = da je najavio nezadovoljstvo minutažom iza irvinga. iz ugla njetsa, strava je imati spensera jer kajri je jednom u svojoj karijeri odigrao celu sezonu, to se i dalje prepričava

b/ levert mi se čini kompatibilnim, u smislu da bi mogao imati dobre minute kao second unit leader. on se dosta povređuje pa sad, možda je to

c/ allen, momak iz bruklina je minimum backup centar a ima šanse da bude i nešto više u budućnos'

 

pošto su friendly ugovori, jedino što mogu da zamislim je da ponude nekoj ekipi paket ova tri igrača i upecaju neku nezadovoljnu zvezdu koja im odgovara na irving-durant duo

 

to je jedino logično što mi se priviđa.

Sve se ja to slazem, pogotovo sto su sva tri pomenuta igraca meni zanimljiva, nisu okruzena nikakvim hajpom, a isporucuju. 
Takodje i ima nesto old schoolA u Allenovom izgledu i Levertovom kratkom sortsu/dugim nogama. Dinvidi je stabilan decko.

No ja pitam ako Netsi vec odluce da ih salju vani, sta je to sto bi im trebalo,a moguce je da dobiju za nekog/sve njih.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bosMan_jr said:

 

No ja pitam ako Netsi vec odluce da ih salju vani, sta je to sto bi im trebalo,a moguce je da dobiju za nekog/sve njih.

 

 

opet kažem, moje mišljenje je da će pokušati da dovedu 3za1 nekog opasnijeg igrača pa da naprave trio zvezda

 

po meni sva trojica imaju teorijski ulogu u tom budućem sastavu, mislim da je glupo menjati ih za neke 3&D igrače

ali eto, ako bih birao, rekao bih 3za1 zvezdu

Link to comment
Share on other sites

Pa ja ne bih dao ni samog jednog od ovih za tu flegmu beskorisnu. 
Ja mislim da tuznom Vasingtonu npr uopste nije losa opcija da uzme ovu trojicu i posalje Beala da konacno igra kosarku malo, a oni sa ovom trojicom,  Japancem i novim pikovima u rebuild. Mozda Spensera odmah proslediti za nekog pika 1.runde i to je ok za njih.

A Netsi sa novom big3 i Jordanom i nekim veteranima  na min da proba odmah da uzme titulu.

 

(ne znam je li ovo izvodljivo zbog plata za njih)

Link to comment
Share on other sites

dinwiddie je jedan od (glavnih) razloga zasto su durant i irving tamo otisli. dobri su prijatelji. allen je centar za buducnost i vec sada mnogo bolji od lesa deandre jordana. caris lavert je najrealniji za trejd jer kad se vrate kd i irving njegova uloga ce biti mnogo manja, samim tim i bice najbeskorisniji od trojice. sto naravno neumanjuje njegovu vrednost,  ima dobar ugovor koji se moze trejdovati za nekog solidnog, proverenog igraca. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa les DaJ je bitan sto su sva 3 otisli tamo, tako da ce pre Alena da oteraju nego istog..
Ne znam BKN je u specificnost situaciju otisli su all in prosle sezone doveli 2 staklena superstara, jedan se nije oporavio a 2 imao 2 povrede ove godine.
Davati svu 3 za superstara je tek ubistvo rotacije i izuzetno kontraproduktivno kada imas Irvinga staklenjaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, delgado said:

Sila je ovaj Milvoki, bas me zanima da li ce sve to preneti u PO. Delovalo je da ih Toronto gazi u PP, onda pri kraju se na brzaka prikljucise, i sad ih lagano odradjuju, i to ekipu koja ima 17-1 u poslednjih 18 tekmi i dobila je pre neki dan Indianu 50 razlike. Midlton je postao ono sto je @uini od pocetka ocekivao/prizeljkivao od njega. E to se zove procena, svaka cast : ) 

sve je to lepo za reptorse  ali mislim da ne moze toronto do titule bez kavaja. to je nesto sto ovi koji potcenjuju njegov ogromni  doprinos proslogodisnjoj tituli reptorsa previdjaju. bez sampionskog igraca mozes da napravis kvalitetnu ekipu za ligaski deo i koja cak moze i da prodje par kola u plejofu ali za titulu ti treba sampionski kalibar igraca, jos bolje ako ih imas dva-tri koja isporucuju svoje bez obzira na jacinu konkurencije i vaznost meca.

 

 

ovo je onaj ucinak sto sam ranije trazio kako se ekipe medjusobno kotiraju samo kad su igrali  protiv timova iz gornje polovine po napadu i odbrani.

How efficiently teams have scored vs. the league's top 13 defenses.

ERO0tOSXYAY1Bsc?format=jpg&name=900x900

Edited by riviera
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa les DaJ je bitan sto su sva 3 otisli tamo, tako da ce pre Alena da oteraju nego istog..
Ne znam BKN je u specificnost situaciju otisli su all in prosle sezone doveli 2 staklena superstara, jedan se nije oporavio a 2 imao 2 povrede ove godine.
Davati svu 3 za superstara je tek ubistvo rotacije i izuzetno kontraproduktivno kada imas Irvinga staklenjaka.

ne verujem da ce sad na leto nesto netsi pomerati bitne igrace. trebaju prvo da vide kakav ce biti durent kad se vrati i kako ce se uklopiti sa irvingom i ostatkom tima a da bi to videli trebaju da odigraju bar jednu polu-sezonu. ovako u teoriji cini mi se da ce im najvise trebati defanzivci jer kajri je rupa na toj strani terena a pitanje je i kako ce je i durent igrati ako izgubi neki % svojih fizikalija posle ove povrede. vrsili promene ili ne tesko je ocekivati da ce u toj prvoj sezoni, posle njegove teske povrede oni odmah moci biti u najuzem krugu pretendenata na titulu, sem ako bi kd odmah  krenuo da isporucuje ucinke na mvp nivou, sto je tesko ocekivati.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja neverujem nesto preterano u raptorse, mozda da se pobiju sa celticsima za srebrnu medalju, posto izgleda od simmonsa i sixersa nema nista ove sezone. ako bude zdrav za playoff i padnu do sestog mesta, mogu ih zamisliti u finalu konferencije ali nista vise od toga.

 

milwaukee je strasan sada, jedini nacin da se pobede je brutalan sut za tri. od 9 poraza jedino ih je indiana pobedila sa losom suterskom utakmicom. 9/27 za tri. ali tu nije igrao giannis xd.

ostale ekipe koje su ih pobedile su sutirale za tri ovako:

 

phila 21/44

dallas 16/41

utah 15/36

boston 17/41

miami 16/44

san antonio 19/35

denver 22/46

indiana 9/27

 

 

dakle osim indiane i miamija svaka ekipa sutirala solidno preko 38.5% sto je najbolji procenat za tri neke ekipe u ligi ove sezone (utah). jeste da milwaukee prima najvise trojki po utakmici, takva im je sema u odbrani da dopustaju milion suta za tri ali opet, treba ubaciti tih 17-20+ trojki da se pobedi. i sada tako sutirati cetiri od sedam utakmica...tesko.

mada, ocekujem da se antetokounmpo malo uspori u playoffu, nece mu biti sudjeno toliko faulova (iako mu jos uvek sude malo faulova u odnosu sta bi trebalo da sude) i bice utakmica kada im trojke nece ici pa ce siliti i gubiti lopte i praviti faulove u napadu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@gggggggg   pored janisa koji je tu uvek nepoznanica da li ce biti neutralisan upitnik je i nad badenholzerom. covek se tesko prilagodjava onome sto radi protivnk u plejofu  i vrlo retko vrsi promene u svam sastavu  i samom nacinu igre. on je onaj tip trenera koji je misljenja sto da menjam bilo sta kad je takav stil igre super funkcionisao u ligaskom delu. recimo prosle sezone u plejof seriji protiv repsa  janisa nije stavljao da cuva lenarda iako je torontov trener uradio upravo to stavljajuci kavaja na grka i tako okrenuo seriju, nije povecao minutu antetokumpu iako nije imao sta vise da taktizira sa minutazom i odmaranjem. prodali su ga doduse i midlton i bledso koji su odigrali lose tu seriju protiv toronta. 

ove sezone baksi su bolja ekipa a i istok je nesto laksi za prolaz tako da imaju vrlo dobre sanse da izadju iz njega. kad se prica o tituli treba ipak napomenuti da njihov ucinak ove sezone moze da im malo i naduva vrednost s obzirom da su evo odigrali skoro 10tak  utakmica manje protiv najboljih ekipa u odnosu na filu, kliperse, lejkerse. sa tezim rasporedom u ovom poslednjem delu ligaskog dela dobice se nesto bolja slika gde su u odnosu na druge konkurente za titulu. meni su i dalje u top 3 tima favorita ali ih ne bih stavljao na sigurno prvo mesto iako su im brojke vrhunske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

naravno ne poredim allena i jordana

ali ako poredim allena, mitch loba i jaxon hayesa, allen mi je na dalekom trećem mestu

 

svakako će biti dobar igrač, vredan za rotaciju u najgorem slučaju, međutim, ne bih isključio "sell high" opciju

 

da se ja pitam, ne bih nikoga trejdovao od pomenute trojke. al kada je bosman, legenda evropske unije već pomenuo, zarez tri tačke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

naravno ne poredim allena i jordana

ali ako poredim allena, mitch loba i jaxon hayesa, allen mi je na dalekom trećem mestu

 

svakako će biti dobar igrač, vredan za rotaciju u najgorem slučaju, međutim, ne bih isključio "sell high" opciju

 

da se ja pitam, ne bih nikoga trejdovao od pomenute trojke. al kada je bosman, legenda evropske unije već pomenuo, zarez tri tačke

Bolji je Alen od Hayesa sigurno. Barem ako poredimo njihove ruki sezone. Alen je odmah pokazao da je faktor u odbrani, Hayes se ne snalazi bas dobro.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Bolji je Alen od Hayesa sigurno. Barem ako poredimo njihove ruki sezone. Alen je odmah pokazao da je faktor u odbrani, Hayes se ne snalazi bas dobro.

 

eh kad mi neko kaže "sigurno" za rukije  ( :

 

pre svega, allen je imao svu slobodu ovoga sveta u rookie i u drugoj sezoni. hayes uglavnom igra po 10min

 

uopšte nije poenta da poredimo ko je bolji u ruki sezoni, ja pričam o tome kako meni izgleda ko će biti bolji igrač

btw, mislim da će sva trojica biti dobri igrači

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Shunsuke Nakamura said:

Pa Allen i Hayes su slican tip igraca. Nije ni Allen imao Bog zna kakvu minutazu. Evo sta vidis ti kod Hayesa toliko dobro da mislis da je veci prospekt od Allena?

 

allen, hayes i mitch lob su sličan tip igrača, zato ih i pominjem. ponekada imam osećaj na temi kao da pričam sa ljudima koji su 20 godina bili u komi i izašli da napišu nešto

 

stalno moram da prepričavam svoja dva poslednja posta

 

hayes mi izgleda kao potencijalno bolji i more versatile finišer od allena i mitcha (mitch je bolji finišer a i defanzivac od allena)

moj UTISAK je da će hayes biti vrhunski igrač, mitch lob jako jako dobar a allen dobar.

 

ali svi su na početku karijere, to su neke pretpostavke, ne činjenice

2 minutes ago, gggggggg said:

 

a robinson je hodajuci faul, tako da 'daleko trece mesto' mi je preterivanje. 

 

jeste trenutno, zato što juri puno toga što sa iskustvom neće

inače, robinson je svaki put isek'o allena kad su igrali knicksi i njetsi

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, riviera said:

@gggggggg   pored janisa koji je tu uvek nepoznanica da li ce biti neutralisan upitnik je i nad badenholzerom. covek se tesko prilagodjava onome sto radi protivnk u plejofu  i vrlo retko vrsi promene u svam sastavu  i samom nacinu igre. on je onaj tip trenera koji je misljenja sto da menjam bilo sta kad je takav stil igre super funkcionisao u ligaskom delu. recimo prosle sezone u plejof seriji protiv repsa  janisa nije stavljao da cuva lenarda iako je torontov trener uradio upravo to stavljajuci kavaja na grka i tako okrenuo seriju, nije povecao minutu antetokumpu iako nije imao sta vise da taktizira sa minutazom i odmaranjem. prodali su ga doduse i midlton i bledso koji su odigrali lose tu seriju protiv toronta. 

ove sezone baksi su bolja ekipa a i istok je nesto laksi za prolaz tako da imaju vrlo dobre sanse da izadju iz njega. kad se prica o tituli treba ipak napomenuti da njihov ucinak ove sezone moze da im malo i naduva vrednost s obzirom da su evo odigrali skoro 10tak  utakmica manje protiv najboljih ekipa u odnosu na filu, kliperse, lejkerse. sa tezim rasporedom u ovom poslednjem delu ligaskog dela dobice se nesto bolja slika gde su u odnosu na druge konkurente za titulu. meni su i dalje u top 3 tima favorita ali ih ne bih stavljao na sigurno prvo mesto iako su im brojke vrhunske.

 

tesko je menjati nesto kada se toliko dominira i bude najbolji tokom sezone. razlika sa nurseom je to sto nurse nije imao leonarda trecinu sezone u timu i mogao je da eksperimentise. naravno, nurse je bez sumnje fleksibilniji od buda.

ako nista drugo, antetokounmpo je mnogo bolji suter sada nego prosle sezone i nema igraca kao sto je leonard i odbrane kao toronto koji ga mogu kako-tako zaustaviti. 

 

ako gledamo iz prosle sezone, najbolja ekipa protiv njih bi trebali biti clippersi. imaj brdo tela da izrotiraju na antetokounmpu. nadam se da ce george biti zdrav jer mi se on cini kao najbolji defanzivac tu.

kod lakersa jedino davisa da stavis, ali nisam sigurno koliko je to pametno. lebron se sigurno nece trositi a ostali su premali za njega.

 

po meni su oni za sada prvi favorit, samo iz razloga sto imaju laksi posao da dodju dotle, nikad se ne zna sta se moze na zapadu dogoditi, mozda ces morati ici (u slucaju clippersa) kroz utah, denver i lakerse...to je vec mozda i previse, pogotvo za igrace upitne izdrzljivosti i zdravlja.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...