Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

@Sprivel ne razumem sa kim pokusavas da se macujes. Ovde se verovatno vodi najsmislenija diskusija na ovu temu koju mozes da pronadjes kod nas po internetima. Takve komentare poput ovih sa sk-a ne verujem da si mogao da nadjes i da ces naci.

Edited by Manu
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Nek bojkotuju, njihova stvar, ima ko oce da igra i to ogromna vecina. Meni je ovo OK da se ukaze na probleme odlaganjem utakmica na neki period i da se nakon toga nastavi PO.

 

Onda bi samo ispali smesni...

 

Za tako neke stvari oko skretanja paznje nose ove majice koje su realno sarena laza, ovo je vec ozbiljnija stvar posto postoji mogucnost i vec je pocelo da se prenosi na ostale sportove.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Død said:

Prvi se Bajden nije slagao sa univerzalnom zdravstvenom zastitom, da ne pricam o kriticnim izjavama vezanim za afroamerikance, lgbt i ostale ugrozene grupe u Amerikama. A i da ga citiram, rekao je da se nista nece promeniti. 

U sustini, da. Nista se nece promeniti. 

Dje bese ono istrazivanje da nismo rasisti na Balkanu. 

"Duvaj ga marioneto svetskog poretka"

 

50 lajkova lagano.

 

"Predizborn kampanja masonerije tj demokrata. A ovo je jedna od najvecih marioneta"

 

Solidan posao rade Malagurski i slicni qanon bolesnici sa njihovim Istok Pavlovic video obrazovanjem.

 

Ništa iznenađujuće, otprilike takvo je stanje svesti u Srbiji, pre svega među mlađom populacijom. 

 

Vidim da ima dosta komentara tipa "majmuni vratite se u Aafriku da jedete banane" ili "tako je to kad majmunima daš milione pa umisle da su bitni" . A sve pojačano braćom iz Bosne i Hrvatske.

 

Izgleda da bi crnci imali "veoma visoka" prava u Srbiji i ex-YU prostoru da čine neki ozbiljniji procenat populacije. 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to je cista zavist, a uostalom, i pokazatelj niske socijalno-moralne svesti kod nas. 

 

Ne mogu da kazem da se bas mnogo potresam za unutrasnja trvenja jedne plutokratske oligarhije zamaskirane u demokratiju, ali makar kapiram zasto je citava problematika za afro-amerikance big fucking deal, i zasto NBA kosarkasi osecaju moralnu odgovornost da agituju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djole said:

Partizan i Zvezda bojkotuju sva takmičenja jer Romi žive u užasnim životnim uslovima i diskriminisani su na svakom koraku. Za/protiv?

 

Neki jesu diskriminisani, a neki zele da zive onako kako zive. Na primer dok sam lezao u vojnoj bolnici u Nisu ( da su nekog tamo uspeli nekog da izlece pitam li se) imali smo nekog Roma ( sad kad sam ja bio mladji oni se nisu ljutili kad su se zvali Cigani, cak smo u parku imali jednog  sa kojim smo igrali fudbal, leti je dolazio kod mene kuci sa ostalom ekipom iz parka) koji mrzi kako da kazem klasicne Rome jer narusavaju ugled ostalim Romima, inace otac mu je prosvetni radnik. Ili idu neki  prljavi klinci Romi u centru grada i hvataju devojke za zadnjicu i sta ti njima da radis ajd kazi.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Znači virtue signaling is the way to go?

 

Ko jebe Rome što ne umeju loptati.

nije moguce da ne razumes

crni igraci osecaju moralnu odgovornost kao boljestojeci pripadnici grupacije da se zauzmu za svoje manje srecne sunarodnike

i realno, jesu u poziciji da se njihov glas cuje...i mozda nesto i doprinese promeni

da bi se to i desilo, morali bi naravno prvo malo da artikulisu svoje nezadovoljstvo i zahteve

Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

nije moguce da ne razumes

crni igraci osecaju moralnu odgovornost kao boljestojeci pripadnici grupacije da se zauzmu za svoje manje srecne sunarodnike

i realno, jesu u poziciji da se njihov glas cuje...i mozda nesto i doprinese promeni

da bi se to i desilo, morali bi naravno prvo malo da artikulisu svoje nezadovoljstvo i zahteve

Mislim da ti nisi razumeo pitanje. 

 

Jasno je meni što se ovo dešava u NBA, a što je ovaj moj primer sa Partizanom i Zvezdom sci-fi, ali to nije bila ni poenta. Pitao sam da li biste tako nešto podržali ili ne, ne da li je tako nešto realno da se desi ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to u redu, mrsomuđenje o jednakosti i pravdi, samo su ovaj put izabrali pogrešnog čoveka da glumi svetca. Nije ista situacija kao sa Flojdom i shodno tome ne može biti ista reakcija, čovek se opirao hapšenju, u posedu je imao opasno oružje i prijavljen je za nasilje u porodici, na sve to debeo dosije. Da su ga hteli roknuti zato što je crnac, uradili bi to oni na drugačiji način. Money talks, da je Lebronov sin roknuo nekog belca radnika isto bi prošao i kao Oj Simpson u nekom smešnom procesu. Samo jedan bog - Dolar! Problem je što mnogi proteste koriste za pljačku i uništavanje, pa na taj ekstrem dolazi drugi ekstem poput klinca sa automatskom puškom. Pre toga gledam da je bio strejt prajd (kako već) koji su pripadnici LGBT populacije hteli da prekinu, u suštini svi traže svoja prava i glume žrtve i seru da su ugroženi. Dolazi se do apsurda da se sloboda zloupotrebljava i da se sa zahtevima za svoja prava negiraju prava drugih.

 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

Mislim da ti nisi razumeo pitanje. 

 

Jasno je meni što se ovo dešava u NBA, a što je ovaj moj primer sa Partizanom i Zvezdom sci-fi, ali to nije bila ni poenta. Pitao sam da li biste tako nešto podržali ili ne, ne da li je tako nešto realno da se desi ili ne.

rekao bih da romi u srbiji nisu ugrozeni na tom nivou kao african americans u US

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 12Laki said:

Verujem da je hteo da pokaze kakve komentare stancaju prosecne srbende.Msm da mu je to bio cilj.

 

Pa nije bas. Prosecne srbende ne znaju ni da koriste internet i imaju jos gore misljenje od ovog, ali sva sreca pa zbog tog neznanja nemamo gde da ih citamo + se lako prepoznaju po nepismenosti ako su toliko napredovali da umeju da se konektuju. Ovo su neki klinci...budale.

 

7 minutes ago, Horium said:

Ma to je cista zavist, a uostalom, i pokazatelj niske socijalno-moralne svesti kod nas. 

 

A znamo i zbog cega 🍆

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa nije bas. Prosecne srbende ne znaju ni da koriste internet i imaju jos gore misljenje od ovog, ali sva sreca pa zbog tog neznanja nemamo gde da ih citamo + se lako prepoznaju po nepismenosti ako su toliko napredovali da umeju da se konektuju. Ovo su neki klinci...budale.

 

A znamo i zbog cega 🍆

Aha.

 

Ma poenta mi je bila da Sprivel nije hteo da se macuje nego da pokaze kakvo generalno misljenje imaju ti klinci sto ti kazes.Uglavnom ne razumeju problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

onda necemo da sirimo...ali ja ostajem pri tome sto sam rekao

kada romi budu dobijali svako malo metak u ledja na osnovu nacionalne pripadnosti, onda mozemo da sirimo

 

Pošto su u Srbiji generalno česti slučajevi da policija upuca bilo koga... 

 

Drugo, za metak u leđa na osnovu nacionalne pripadnosti bi trebalo da ostaviš neke podatke koji to pokazuju. Ne zauzimam ovde stav da sigurno nije tako, jer nisam dovoljno čitao, ali ono što jesam, ne daje takav zaključak.

 

edit2: Zapravo pošto nisam dovoljno čitao, da završim prošlu rečenicu na tome. Neću davati nikakav iskaz. Ti ako si izneo tvrdnju, daj i nešto da je potkrepiš.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Vise bijelca pogine od metka koji je ispalio crnac nego obrnuto u SAD. Počelo se svako stradavanje crnca u sukobu sa policijom tretirati kao posljedica rasizma. Ima slučajeva gdje nije opravdno upotrijebljena sila, ali ima i prema bijelicima. Ne mazi policija ni bijelce, smo se to ne diže toliko na medijski nivo.

Edited by Bojdo
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...