Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Pa kad ne znas sta da ti radim. Pipen je dobar All Star igrac da odlicnim defanzivnim karakteristikama koji je dobar bio u tandemu sa Dzordanom, ali on u drugim dobrim timovima u kojima je igrao nije napravio nista , niti je sam u Cikagu bez Dzordana napravio nesto. Dejvis je 1.pik na draftu koji je dosao u NBA sa osvojenom NCAA titulom.

Link to comment
Share on other sites

Uuu, NCAA titula :18:

 

Dejvis nista nije uradio, pre nego sto je dosao kod Brona. Jedva je jednom u PO usao.

 

Cikago je makar u sezoni 93/94 bio na trecem mestu, 94/95 na petom mestu. Sto dovoljno govori kakva je ekipa Cikago Bulsa bila. I da Pipen nije bio samo neko sa dobrim defanzivnim karakteristikama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdinho said:

Pa kad ne znas sta da ti radim. Pipen je dobar All Star igrac da odlicnim defanzivnim karakteristikama koji je dobar bio u tandemu sa Dzordanom, ali on u drugim dobrim timovima u kojima je igrao nije napravio nista , niti je sam u Cikagu bez Dzordana napravio nesto. Dejvis je 1.pik na draftu koji je dosao u NBA sa osvojenom NCAA titulom.

Tek sad kuzim da nikada nisi ni gledao Bullse bez Jordana.

Link to comment
Share on other sites

Lose kuzis/razbiras/shvatas chicha strucnjak.

 

Kad Lebron bude osvojio 7. titulu onda mozemo da razgovaramo o tome ko je najbolji, do tada se odjavljujem od ove teme i diskusije koja nema nikakvog smisla.

 

Poz chicha.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Drakaris said:

Uuu, NCAA titula :18:

 

Dejvis nista nije uradio, pre nego sto je dosao kod Brona. Jedva je jednom u PO usao.

 

Cikago je makar u sezoni 93/94 bio na trecem mestu, 94/95 na petom mestu. Sto dovoljno govori kakva je ekipa Cikago Bulsa bila. I da Pipen nije bio samo neko sa dobrim defanzivnim karakteristikama.

 

Lebron bez Dejvisa nije ni usao u PO na Zapadu:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdinho said:

 

Vratio se on na vreme i rekao da pali u svoj PO kako bi uvukao Fejkere u PO, al dzabe.

Dok se vratio, pola ekipe mu bilo u bolnici i napravili veliki minus na tabeli. Covek je rekao to sto je rekao, zato sto je borac, medjutim, na kraju krajeva, je potrebno imati ekipu. Đordanu dok nije sazreo Pipen je bio kanta za napucavanje. Minimalizuje se njegov ucinak kao da je Igudala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Istini za volju, koliko god on bio daleko od Kleja, ipak ovaj nikad nije imao njegovih 45% za tri. Neverovatan procenat stvarno.

U tome je donekle i problem sa statsima. Moze svako da ih tumaci kako mu odgovara i potencira neku pricu.

Dok je Robinsonu cijelo bistvovanje na terenu uslovljeno sutem za 3 poena posto lik 90% suteva uzima za 3 toliko je Kleju tek polovina suteva za 3 i opasnost je na svakom dijelu terena, od trojke do poludistance i ulaza.

Da ne pominjem da doticni iz Majamija teska rupa u odbrani pa jedino moze i napad da pegla dotle je Klay na protivnickom najboljem igracu i isporucuje 40% i vise za 3 svake sezone. Brutalno

Link to comment
Share on other sites

Jbg, kad neko krene da mi prosipa muda o Jordanovih 6>X , gde je X broj Kingovih titula, samo cu da spomenem Bila Rasela sa 11. NIko ga nikad nece stici, jbg, true goat. Recimo Wade ima 3 prstena, pa ga niko ne poredi sa Jamesom koji ih je do prekjuce imao 3, ili onda da proglasimo i Dankana i Kobija iznad Kinga posto ima 4, Shaq ima 4, a svi su to uzimali kao 1/2 opcije. Kari takodje ima 3 titule, Durant dve... etc etc. 

 

   Zasto jedino Brona poredimo sa Jordanom  ?  Zato sto je osvojio 4x MVP of the season, 4x finals MVP , i zato sto postoje objektivniji parametri kao sto su allstar nastupi, all-nba 1st team izbori, sve zive moguce statistike kako za regularnu sezonu, tako i za plejof i finala gde je Kralj potukao sve svoje konkurente. Sto se tice samog nivoa igre, tu je odavno the greatest, dok sada bruci CV za karijeru... 

 

 GS je morao da formira najjaci tim u istoriji kosarke kako bi se suprotstavio protiv Terminatora koji je LBJ postao u ovom drugom mandatu u Klivlendu. Provalili su da su ih 2015. spasle povrede, 2016. ih nije spaslo ni 3-1, pa su pozvali KD-a u pomoc. Prosla sezona je bila sezone prve ozbiljnije povrede, ocajnog rostera gde je bedni Kuzma bio 2. opcija, ali nemam sumnje da bi Kralj sa iole pristojnim timom ocukao ranjeni GS ili Toronto koji mu je uvek bio poslastica.

 

   LONG LIVE THE KING!!!  

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Znao sam da ce se maksimalno umanjit uticaj Dejvisa da bi se uzdigao Lebron. Jebes ti taj narativ. 

1a i 1b

 

 

Mrzi me sada da čitam sve napisano, ali stvarno smešno ako ima toga.

 

Dejvis je imao potpuno neverovatan plejof, direktno useravanje svih svojih direktnih protivnika, na obe strane terena. Njegova statistika, a i igra, su u potpunosti u ravni sa LBJovom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

 

 

Mrzi me sada da čitam sve napisano, ali stvarno smešno ako ima toga.

 

Dejvis je imao potpuno neverovatan plejof, direktno useravanje svih svojih direktnih protivnika, na obe strane terena. Njegova statistika, a i igra, su u potpunosti u ravni sa LBJovom.

Iako ce ispasti neobjektivno ali ubijedjen sam da se Majami vise bojao AD-a u napado a posebno u odbrani.

Moglo se zivjeti sa brutalnim partijama Lebrona ali ako AD plodi na obje strane parketa uz nekog role playera onda nema sanse protivnik.

Bam i ostali igraci sinoc u 1 pol? Nemam rijeci za ono, likovi su bjezali od AD ali bukvalno

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Iako ce ispasti neobjektivno ali ubijedjen sam da se Majami vise bojao AD-a u napado a posebno u odbrani.

Moglo se zivjeti sa brutalnim partijama Lebrona ali ako AD plodi na obje strane parketa uz nekog role playera onda nema sanse protivnik.

Bam i ostali igraci sinoc u 1 pol? Nemam rijeci za ono, likovi su bjezali od AD ali bukvalno

 

 

Naravno da jeste. 

 

AD ruši kompletnu koncepciju Majamija, posebno ideju o zoni, koja im je donela toliko toga dobrog u plejofu.

 

Nemam neki podatak, ali potpisujem da je odnos - + bar 10, 15 poena u korist ADa u odnosu na LBJa.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Iako ce ispasti neobjektivno ali ubijedjen sam da se Majami vise bojao AD-a u napado a posebno u odbrani.

Moglo se zivjeti sa brutalnim partijama Lebrona ali ako AD plodi na obje strane parketa uz nekog role playera onda nema sanse protivnik.

Bam i ostali igraci sinoc u 1 pol? Nemam rijeci za ono, likovi su bjezali od AD ali bukvalno

A sta ako se desi da polude LBJ i AD? :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 12Laki said:

A sta ako se desi da polude LBJ i AD? 😄

Skor 16-5 u plejofu😀

Od tih 5 poraza mislim da je AD protiv Hjustona odigrao dobro u game 1 a da je rezultovalo porazom mada nije bio dovoljno agresivan.

Protiv Portlanda losa utakmica i poraz.

Protiv Denvera los all round doprinos zbog faulova, nigdje ga na skoku i u odbrani zbog faulova.

Oba poraza od Majamija Lebron je imao brutalne meceve a AD nista spec, posebno game 3

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Skor 16-5 u plejofu😀

Od tih 5 poraza mislim da je AD protiv Hjustona odigrao dobro u game 1 a da je rezultovalo porazom mada nije bio dovoljno agresivan.

Protiv Portlanda losa utakmica i poraz.

Protiv Denvera los all round doprinos zbog faulova, nigdje ga na skoku i u odbrani zbog faulova.

Oba poraza od Majamija Lebron je imao brutalne meceve a AD nista spec, posebno game 3

Game 3 Lebron nije uopste imao brutalan mec.8 izgubljenih lopti. :D

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, realno *w said:

Dejvis je imao potpuno neverovatan plejof, direktno useravanje svih svojih direktnih protivnika, na obe strane terena.

Sve pet, AD je brutalan na kvadrat, samo da ispravim sitnicu, nije mogao da čuva Jokića u onim periodima kada ga je držao. Naravno, kao što ni Nikola njega nije mogao lasom da uhvati, a i većina drugih. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj Miami jedna od najslabijih ekipa koja je igrala u velikom finalu u poslednjih 10-15 godina.

 

Zavrsili kao peti na istoku, bez nekog izrazitog superstara (Buttler u karijeri nije imao ovakve brojke niti je imao zapazen ucinak u PO), jos ispovredjivani. Slabije finale i od GSW - Cleveland.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...