Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

8 minutes ago, stefan81888 said:

 

He he, šaljivdzijo. 😄

Sanse su 0,01% ali jbg dok ne potpise sve je moguce.

Vidi i on da pomocno osoblje nije dobro a Lebron je stariji i stariji tako da ce sigurno htjeti da zna sta dalje, koga misle da dovedu sad a i sta posle Lebrona.

 

Prije 2 noci se ovdje pominjalo o odlasku Janisa, to mi je bilo nezamislivo ali eto, izgleda da ima neke minimalne sanse.

 

Dobar primjer su i Celticsi za next big thing, koliko pikova ste imali i masa ljudi je mislila da ste vi ekipa sa najboljom buducnoscu a onda prosle godine hladan tus. Nadam se da cete dogurat do finala pa da vas tamo pobijedimo i narednih sezona se borimo za titulu😀

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Denver će nukeuls ekipe Jokić, Marej, Heris, MPJ. verovatno i Barton imati minimum još dve sezone. Jako je bitno šta FO uraditi posle ove sezone, sledeće sezone pod ugovorom imaju Jokića, Mareja, Herisa, MPJ, Bartona, Morisa, Čančara i Diop-a. Grent ima PO, ali će verovatno ostati. Ukoliko ostane, za 6 igrača imaju oko 23 miliona, neka uzmu jednog ili dvojicu solidnih i ostalo sa veteranskim ugovorima. Mislim da Plamli mnogo ceni sebe, verujem da ovih 14 miliona koje sada ima nigde neće dobiti. I iskreno se nadam da neće dati Milsapu ugovor, osim ako nije neki do 5M.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Sanse su 0,01% ali jbg dok ne potpise sve je moguce.

Vidi i on da pomocno osoblje nije dobro a Lebron je stariji i stariji tako da ce sigurno htjeti da zna dalje, koga misle da dovedu sad a i sta posle Lebrona.

 

Prije 2 noci se ovdje pominjalo o odlasku Janisa, to mi je bilo nezamislivo ali eto, izgleda da ima neke minimalne sanse.

 

Dobar primjer su i Celticsi za next big thing, koliko pikova ste imali i masa ljudi je mislila da ste vi ekipa sa najboljom buducnoscu a onda prosle godine hladan tus. Nadam se da cete dogurat do finala pa da vas tamo pobijedimo i narednih sezona se borimo za titulu


Slazem se, ali LAL je najatrkaktivnija ekipa za igrace, cak i da bude nezadovoljan kao sto nije, mislim da ce pre probati da dovuce nekoga nego da trazi srecu negde drugde, cenim da je locked in u Lejkersima na duze staze, mada svakako nije nemoguce.

Yep, Celticsi su dobar primer da mozes da imas brdo pikova, dobrog trenera, jak ofis i da budes relativno atraktivna destinacija za igrace i da ne dodjes ni do finala. Naravno, nije smak sveta i Boston svakako ima buducnost i sa ovim timom, ali ako pogledas u vakuumu period od tanka za draft 2014 pa do sad ti nemas ni finale lige sto nije katastrofa naravno i samo pokazuje koliko je jebeno tesko i koliko svasta nesto mora da se poklopi za titulu. 

Edited by stefan81888
typos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Miki28 said:

Ovo mi nikad nije bilo jasno, koliko takvih ekipa je bilo i bice? U NBA jedna sezona je mnogo, koliko stvari mogu da se okrenu na bolje ili gore.

Najbolji primjer je OKC, sjecam se price posle finala sa Majamijem, mladi su, jos nisu dostigli svoj plafon i sta bi posle? Ode Harden, ode Ibaka, ode KD, ode Wbrk.

 

Mogu oni da budu mladi koliko god ali recimo Klipani iskristalisu ekipu, Lejkersi nekako dodaju klupu pa onda GS nekog dovede, Dalas okruzi Luku sa dobrim igracima itd itd i eto oni su tu nedje naredne 2-3 sezone kao neki pretendenti i onda dodje neko nezadovoljstvo, povreda ili ko zna sta i od tog plafona ostade samo sta bi bilo kad bi bilo.

Sad je vrijeme, mogu i sa Klipanima i sa Lejkersima. Imaju svoje prednosti i nedostatke, kao i ostali a iako su mladi imaju iskustva, odigrali su dosta neizvjesnih utakmica, utakmica sa velikim ulogom

 

ne znam koji deo ti nije jasan, kada sam bukvalno napisao 

"možda i najuzbudljivija ekipa za naredne sezone kako sada stvari izgledaju

 

ne mogu da vidim budućnost pa se oslanjam na trenutnu situaciju 

 

u toj trenutnoj situaciji su mi najuzbudljivija ekipa za naredne sezonu, dve, tri 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Svaki put kad ima loptu samo cekas kad ce je izgubiti ili uzeti neki nenormalan sut. Mnogo je glup lik MPJ, ono je nepopravljivo.

 

Eh, kad se setim poređenja da KD...

 

Denveru se ove godine oslobađa cirka 45 miliona (Milsap & Plamli). Mislim da će njihova budućnost zavisiti od načina na koji će potrošiti to.

Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Eh, kad se setim poređenja da KD...

 

Denveru se ove godine oslobađa cirka 45 miliona (Milsap & Plamli). Mislim da će njihova budućnost zavisiti od načina na koji će potrošiti to.


Ove godine FA je nesto slabiji, i mene bas zanima kako ce potrositi te pare.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:


Ove godine FA je nesto slabiji, i mene bas zanima kako ce potrositi te pare.

 

Sad ukucah FA listu, horor film. Tačno je Milsap najbolje ime tamo 😄

 

Bez šale, Milsap bi bio ok Denveru da ostane, naravno za baš skromne pare, ipak ima 35-36 godina.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

Eh, kad se setim poređenja da KD...

 

Denveru se ove godine oslobađa cirka 45 miliona (Milsap & Plamli). Mislim da će njihova budućnost zavisiti od načina na koji će potrošiti to.

 

12 minutes ago, Gaga said:

Nema napada na titulu sa nekonstantnim igracima kao sto je Marej.

 

 

Deo od tih 45 miliona ce otici na Murrraya i njegov ugovor koji tek startuje. Ostaje im dvadesetak. Moguce je da ce otici Plumlee a da ce Millsap da dobije neki veteranski ugovor i da onda igraju small ball kad je Jokic out sa Millsapom na 5 plus ce Bol Bol neke minute da dobije da pokrije ako treba. Deo bi trebalo da ode na Granta i njegov novi ugovor. Morris je FA i verujem da ne mogu da ga plate, neko ce da mu da solidnu kintu. PJ Dozier ce biti taj backup play i iskreno mi se to svidja, ima decko potencijala a i veliki je upgrade u odbrani u odnosu na Morrisa. Denver ce prakticno imati istu ekipu minus Plumlee i Morris ali sa daljim iskorakom Jokica i Murraya i sophomor MPJ-a.

 

Murray, Harris, MPJ, Grant, Jokic a sa klupe Barton, Millsap, PJ Dozier, Bol Bol. Kljuc je da Murray nadje konstantnost i da MPJ ima (ocekivan) napredak na obe strane terena. Vec to samo Denver cini contenderom a vise je nego realan scenario.

Edited by Radalek
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stefan81888 said:

Moze objasnjenje kako su ovo uradili, ako nije problem? 🙂

 

Nemam vremena da napravim mali clip, ali otprilike korekcije koje su napravili kod Lowry-a:

 

- Auto switch i preuzimanje cim postoji naznaka bloka. Bez ikakvoj uzimanja rizika, jasan je primarni cilj da se zaustavi ulaz, sve drugo moze da prodje, ali ulaz se mora zaustaviti. Iznenadio sam se da ga pustaju cesto na desnu stranu, tu ga visoki igrac preuzima i igra prilicno agresivno. Ovaj switch je u ovoj zadnjoj bio bas uspjesan.

 

- Puno agresivnije ispomaganje on driving lanes. Bukvalno se zaboravi suter iz coska, samo da bi se ispomoglo na ulazu. Ne znam da li je slucajnost, nisam toliko studiozno pratio, ali pretezno dolazi pomoc iza ledja (od suprotnog coska), kao da je anticipacija da ce odraditi roling, ili zaustaviti se pa odraditi fade-away. Ocigledan skauting omiljenih poteza i zavrsavanja u reketu.

 

- Timski bolja kontrola napada, selekcija suta, brzo uspostavljena pozicija igraca za defanzivnu tranziciju da bi usporili trcanje u ledja. Lowry je tu najjaci i nadavao se laganih koseva u prvih par utakmica, pogotovo u prvom poluvremenu tih utakmica. Sada ga brane kao Gianis-a, primarni odbrambeni zaustavlja dribling, dok sa obe strane postoji ispomaganje u slucaju promijene smijera - a pozadi vec centar ceka u reketu. Fantasticna odbrambena postavljanja i kretnje, Theis me pogotovo iznenadio sa visokim odbrambenim IQ, citanjem kretnji i brzinom nogu - odlicno.

 

- Lowry je odigrao prilicno dosta minuta, malo se izgubila eksplozivnost u njegovim nogama, pa to isto dosta pomaze Bostonu. Takodje centrima Toronta su otezale noge, prorijedila su utrcavanja kroz reket, sve je manje roll-a, a sve vise otvaranja vani i kampovanja na trojci, sto umanjuje opcije Lowry-u da ima jos jednu domenzionalnu opasnost kada probije u reket.

 

 

Spoiler

Par primjera kako ispomazu nad Lowry-em kad krene na ulaz:

 

rap1.png

 

rap2.png

 

Kod pick-a. Ostavljaju Ibaku samog na sutu za 3 poena, iako ih je brutalno iskaznjavao, ali ipak primarni zadatak se zna 👍:

 

rap3.png

 

rap4.png

 

 

Edited by Princeton
  • Like 6
  • Thanks 10
Link to comment
Share on other sites

Denveru se oslobađa 45 ali Marej raste za cirka 25 pa će im platna lista biti lakša za dvadesetak miliona u odnosu na ovu sezonu.

 

Gledam sad, ladno će Marej da prima više od Jokića u svakoj od narednih godina. Brateuuuu.

 

50 minutes ago, AgroLaki said:

Zato SAS i SAC tenk na maksimalan broj obrtaja sledece sezone, sve drugo nema poente. 

ti i ja uvek na suprotnim stranama. :classic_biggrin: Nisam za tenak. Ionako su u njemu već godinama, ako nastave ovi mlađi će gledati da pobegnu iz tako luzerske ekipe. Moraju da razvijaju ratnički duh i borbenost, makar to bila borba za osmo mesto i metlu. 

 

Ovaj mehur je bio katastrofalan, ali imali su periode tokom sezone kada su sasvim lepo izgledali, iako su stalno vukli povrede. Pre prekida, kad su se sastavili imali su 13-6 ili 13-7, ne sećam se, nije to za bacanje. Njihov problem je nekonstatnost zato sam pre za to da se trudeda pametno kupuju/trejduju i razvijaju ono što imaju, uz stalnu borbu, nikako predaju.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Gaga said:

Sto dokazuje tacno sta?

"It is funny how many people pretend Patrick Beverley isn’t good. He just happens to be a good defender, rebounder, complementary passer and floor-spacer, must be a coincidence"

 

PatBev je igrac koga bih uvek imao u ekipi. Elitni role playa. Moze da ti se ne dopada, ali ne sigurno nije meeeh igrac. Uostalom, nije igrao protiv Dalasa vecinu serije (osim prve tekme).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barkley#34 said:

 

Gledam sad, ladno će Marej da prima više od Jokića u svakoj od narednih godina. Brateuuuu.

 

I meni je ovo tragedija, zato sam bas dosta pizdeo na Mareja protiv Jute na pocetku, gde sam ga prozivao da isporuci svoj ugovor. Jeste pokidao, ali i dalje mislim da Denver sa Marejem a bez Jokica, ne bi bio PO ekipa na Zapadu.

 

37 minutes ago, Barkley#34 said:

ti i ja uvek na suprotnim stranama. :classic_biggrin: Nisam za tenak. Ionako su u njemu već godinama, ako nastave ovi mlađi će gledati da pobegnu iz tako luzerske ekipe. Moraju da razvijaju ratnički duh i borbenost, makar to bila borba za osmo mesto i metlu. 

 

Ovaj mehur je bio katastrofalan, ali imali su periode tokom sezone kada su sasvim lepo izgledali, iako su stalno vukli povrede. Pre prekida, kad su se sastavili imali su 13-6 ili 13-7, ne sećam se, nije to za bacanje. Njihov problem je nekonstatnost zato sam pre za to da se trudeda pametno kupuju/trejduju i razvijaju ono što imaju, uz stalnu borbu, nikako predaju.

 

Pazi, ja sam SAC fan i voleo bi da omirisu PO, ali pisah malopre sta imaju da traze PHO i MIN koji imaju Bukera, Ajtona, KATa, Diandjela? Jedino da ispadnu Portland, Dalas ili Juta iz PO price. Gde tu onda tek dolazi SAC. 

Dao si ugovore Badiju i Barnsu, treba da das ugovor Foxu i Bogdanu, opravio ih je Vlada lepo, moraju da prodube tenk jos godinu dana minimum...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Død said:

"It is funny how many people pretend Patrick Beverley isn’t good. He just happens to be a good defender, rebounder, complementary passer and floor-spacer, must be a coincidence"

 

PatBev je igrac koga bih uvek imao u ekipi. Elitni role playa. Moze da ti se ne dopada, ali ne sigurno nije meeeh igrac. Uostalom, nije igrao protiv Dalasa vecinu serije (osim prve tekme).

Elitni roll player? Ne bih rekao ali je dobar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Elitni roll player? Ne bih rekao ali je dobar

Pa nije rolna, nego je role. Imas primere poput Kovingtona, Smarta, to je trebalo da bude Grin u Lejkersima, u Denveru Heris (mada je on kao trebalo da bude bolji od toga) itd. 

U toj ulozi je prilicno dobar PatBev, i to bez zajebancije. Njemu je nudjen i veci ugovor (da li od Dalasa), ali je hteo da ostane u LAC-u. Btw, zanima me da li bi se dizao u nebesa da igra za neku drugu fransizu, recimo sa Lukom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...