Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 minutes ago, Død said:

Tu je kontekst vazan. Reci nekome da je beo ili crn nije rasizam (iako je besmisleno i glupo).

Postoje tzv. politicki nekorektni izrazi i to najvise jer su kroz istoriju vukli negativnu konotaciju. Sad, da je situacija obrnuta — ne bih bio u kozi Doncicu. Godine diskriminacije na osnovu boje koze bi to ucinile da zvuci neprijateljskije nego u obrnutom slucaju.

Tačno. Ali "bitch ass white boi" jasno ima rasni kontekst, uvreda/psovka ili kako god je nedvosmisleno rasno obojena u ovom slučaju, bez obzira da li se neko vređa na to ili ne. Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga) u suprotnom smeru ustali svi dežurni seratori i lažni moralisti. Meni je poprilično degute ova banalizacija borbe za rasnu ravnopravnost što je valjda cilj ne samo danas aktuelan i moderan već opšti civilizacijski cilj. Nažalost, vlada kontekst u kome je normalno da se neko uvredi zato što mu kažeš da je crn, a ne i ako mu kažeš da je beo ili da ima plave oči. Ja obično kad se svađam sa nekim kažem mu da je majmun ili majmunčina, to nema nikakvu rasnu konotaciju ali osećam da bi danas u SAD bio razapet da nekog nazoveš tako u žaru svađe ili konflikta ako je taj crn. Tako da neka ostane na tome da je Trez magarčina, jer je nekad nečiji beli askurđel malteretirao nečijeg crnog askurđela. Kenja mi se od svake vrste kolektivne odgovornosti u tom smislu jer je ona determinisana onim na šta nismo mogli da utičemo, tj koje boje kože ćemo se roditi. Samo individualna odgovornost i nazivanje stvari pravim imenom. Black lives matter, to je valjda jasno. 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Just now, Horium said:

 

Ma znam ja to, no svejedno. Nece se smanjiti polarizacija drustva tako sto povladjujes jednoj strani.

Vec kada neko napravi prekrsaj, ne zanima te jel je beo, crn, gej, strejt, dzedaj, sit...

Udaras ga jednako po dzepu.

To je daleko od moguceg. 

Mozda je najbolje pustiti debile da se sami sjebavaju, sve dok direktno ne ugrozavaju nekoga.

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ali "bitch ass white boi" jasno ima rasni kontekst

Ima. I deo je slenga.

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga) u suprotnom smeru ustali svi dežurni seratori i lažni moralisti.

Ovo je isto tacno. Tu lezi ona prica o

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

kolektivne odgovornosti

I tu ne moze nista da se promeni. Odgovornost nije na meni za nesto sto je neko tamo uradio, ali je na meni da pokazem da se ne slazem sa tim.

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tako da neka ostane na tome da je Trez magarčina

Jasno da je moron koji je pokusao da isprovocira.

 

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je poprilično degute ova banalizacija borbe za rasnu ravnopravnost što je valjda cilj ne samo danas aktuelan i moderan već opšti civilizacijski cilj

Trenutno je ta borba samo politicke prirode. Nista nece biti uradjeno za polozaj manjina u SAD-u. Ko god bio na vlasti.

 

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja obično kad se svađam sa nekim kažem mu da je majmun ili majmunčina, to nema nikakvu rasnu konotaciju ali osećam da bi danas u SAD bio razapet da nekog nazoveš tako u žaru svađe ili konflikta ako je taj crn.

Ne samo tu. Imali smo i na nasim tekmama majmunske krike. Ne bih se brinuo oko toga, jer je majmuncina u tom kontekstu karakteristicna za nas jezik. Ne verujem da bi tamo nekome rekao JU BIG MANKI! NOU, DARVINEEEE, NOUU. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je light uvreda naspram onoga sto razmenjuju Afroamerikanci medjusobno tokom meca. Sto nas dovodi do zakljucka da je samo kaznjivo u zavisnosti od koga dolazi.

 

Ako bi Trezu dao suspenziju, onda bi lagano pola lige trebalo da bude suspendovano zbog gorih stvari koje izgovaraju tokom meca i onda nemas trash-talk.

 

Svakog ti igraca treba da motris i na osnovu prethodnih prekrsaja da mu das adekvatnu kaznu.

 

To ne znaci da Trez ne treba da dobije kaznu, samo treba da ne bude previsoka kako ne bi narusio sistem kaznjavanja.

 

Ako mu das suspenziju, onda stvaras disbalans zato sto imas gomilu onih koji su se ''provukli''. Novcana kazna je mozda adekvatna. Pa kada bude ponavljao ispade, treba da dobije jace kazne. Sve se to belezi.

 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

čisto radi preciznosti, trebalo bi da mu je rekao "bitch ass black boi"

ne znam koji je ekvivalent "nigga" za bijelog čoveka ali nije white boy

obicno kazu milki ili pinki. wajt boj nije uopste uvreda niti rasizam.

moze da se okarakterise kao deminutiv da belac ne moze da uradi nesto dobro kao crnac.

1 hour ago, gggggggg said:

uplasio se delgado da nece biti u manjini ;d

nikad!

DELGI YNWA!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Drakaris said:

@uini bi l' dao osmi pik i Robinsona za drugi pik? 

 

ne bih na ovom draftu a za mitcha bih se generalno razmislio i na nekom boljem 

 

ne dopada mi se lamelo, plus mislim da ne ide još jedan kamenjar za ove knickse, ma koliko mu veliki bio upside u drugim aspektima 

 

vassella bih ionako pre lamela 

1 edvards 2 /3 hayes /vassell 4 pojma nemam, pokuševski mi je neka lista privatne prirode (iako je poku jasno najveći rizik i projekat pa ga novi fo sigurno neće birati na #8

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

pa naravno da se rasisticke uvrede posmatraju u kontekstu od koga dolaze

kako drugacije

 

Ne mozes takav disbalans da pravis, da kaznjavas igrace sa suspenzijama zbog ovakvih uvreda a druge da pustas samo zato sto su iste rase. Zato sto jednom kada podvuces crtu, svi koji su iznad te crte padaju ako se za ovo dobije suspenzija. To je znacajno poostravanje pravila, a treba se ici postepeno.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ta'veren said:

 

Ne mozes takav disbalans da pravis, da kaznjavas igrace sa suspenzijama zbog ovakvih uvreda a druge da pustas samo zato sto su iste rase. Zato sto jednom kada podvuces crtu, svi koji su iznad te crte padaju ako se za ovo dobije suspenzija. 

uopste nisam pricao o tome sta je primerena kazna...i ja bih rekao da je adekvatno po dzepu

vec da je sasvim logicno da se uvreda posmatra u kontekstu

kada trez kaze KD-u bitchazzniga to je trash talk...a kada bi mu to rekao luka onda je mnogo teza prica

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veceras ce okc da smanji na 2-1. Hjuston je vec delovao nesto umornije u drugoj u odnosu na prvu.

 

A meni nije jasno kako italijansko djubre nema vec neki max ugovor. Istina, uzorak mi je ugl. protiv Hjustona, ali nesto sumnjam da ga samo protiv nas toliko sere. 

 

P.S. gorepomneuti bi bio san snova za ovakav sistem Hjustona.

Na keca bih dao Gordona i jos jednog za Gala.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Tačno. Ali "bitch ass white boi" jasno ima rasni kontekst, uvreda/psovka ili kako god je nedvosmisleno rasno obojena u ovom slučaju, bez obzira da li se neko vređa na to ili ne. Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga) u suprotnom smeru ustali svi dežurni seratori i lažni moralisti. Meni je poprilično degute ova banalizacija borbe za rasnu ravnopravnost što je valjda cilj ne samo danas aktuelan i moderan već opšti civilizacijski cilj. Nažalost, vlada kontekst u kome je normalno da se neko uvredi zato što mu kažeš da je crn, a ne i ako mu kažeš da je beo ili da ima plave oči. Ja obično kad se svađam sa nekim kažem mu da je majmun ili majmunčina, to nema nikakvu rasnu konotaciju ali osećam da bi danas u SAD bio razapet da nekog nazoveš tako u žaru svađe ili konflikta ako je taj crn. Tako da neka ostane na tome da je Trez magarčina, jer je nekad nečiji beli askurđel malteretirao nečijeg crnog askurđela. Kenja mi se od svake vrste kolektivne odgovornosti u tom smislu jer je ona determinisana onim na šta nismo mogli da utičemo, tj koje boje kože ćemo se roditi. Samo individualna odgovornost i nazivanje stvari pravim imenom. Black lives matter, to je valjda jasno. 

 

au. 

 

džaba ovde i par grama pameti kada je uskurcenost prevazilazi. 

 

da pojednostavim za one sa jeftinijim ulaznicama (a ima vas makar 16 + još toliko x 2 koji klimaju glavom u znak odobravanja) :

 

- nije isto kada te Rom, ciganin (nemam problema da ih nazovem tako jer ih gotivim i nisam u pc fazonu bez preke potrebe) nazove ćoravom srbendom & kada ja ili ti kažemo nekoj osobi romske nacionalnosti "ciganine!" 

 

nije isto zato što su oni u ovom društvu dugo i kontinuirano potlaceni a ti i ja povlašćeni. 

 

-"Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga)"

 

>>e pa tu leži crnjacki zec : ovo što smo videli je crnacki sleng i svi to dobro znamo ali nam se vozdigo belachki pimpek na all lives matters

 

baš bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

>>e pa tu leži crnjacki zec : ovo što smo videli je crnacki sleng i svi to dobro znamo ali nam se vozdigo belachki pimpek na all lives matters

ovde se ne slazem

crnacki sleng je kada ti to pricas sa ortacima u hudu

ovo sto se vidi na snimku je nesto drugo...i po izrazu lica i po gestikulaciji tela

i zapravo je velika steta sto dziberi kao trez na ovaj nacin negde i obesmisljavaju crnacku borbu, i daju za pravo white trashu koji ih tretira kao black trash

 

s druge strane, i chaos je zestoko lupio kada je i istom kontekstu pominjao plave oci i crnu boju koze

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Kakav debilizam, sta je jedan Doncic kriv ili bilo koji drugi belac kriv za nesto sto se desavalo pre 200 godina i sto su crnci bili potlaceni tada? Pritom, on nije ni Amerikanac. Ne sme se jednoj strani tolerisati, a drugoj se sve gleda kroz lupu. Da je Doncic ili bilo koji drugi belac rekao nesto slicno danas bi ga svi liberalni mediji sirom sveta razapeli. Pazi ovo, basketas Herel je potlacen jer zaradjuje vise nego doktori i profesori sa prestiznih fakulteta, Jasta. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

au. 

 

džaba ovde i par grama pameti kada je uskurcenost prevazilazi. 

 

da pojednostavim za one sa jeftinijim ulaznicama (a ima vas makar 16 + još toliko x 2 koji klimaju glavom u znak odobravanja) :

 

- nije isto kada te Rom, ciganin (nemam problema da ih nazovem tako jer ih gotivim i nisam u pc fazonu bez preke potrebe) nazove ćoravom srbendom & kada ja ili ti kažemo nekoj osobi romske nacionalnosti "ciganine!" 

 

nije isto zato što su oni u ovom društvu dugo i kontinuirano potlaceni a ti i ja povlašćeni. 

 

Pa da jedno rasizam a drugo je isto rasizam. A sada sto nalazis opravadanje i racionalizaciju rasizma marginalizovane grupe to je tvoja stvar. I pod dva  u kom univerzumu su instocnoevropski migranti povlascena grupa u Americi, posto je Luka to? Osim sto ih nisu pustali i davali prioritet Wasp migrantima.

Statusno i istorijski mnogo su oni blize crncima nego Wasp migrantima.

Ima knjiga sport u Cikaga i pasus o Srbima kako su kroz sport gledali da podignu svoj status

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

 

au. 

 

džaba ovde i par grama pameti kada je uskurcenost prevazilazi. 

 

da pojednostavim za one sa jeftinijim ulaznicama (a ima vas makar 16 + još toliko x 2 koji klimaju glavom u znak odobravanja) :

 

- nije isto kada te Rom, ciganin (nemam problema da ih nazovem tako jer ih gotivim i nisam u pc fazonu bez preke potrebe) nazove ćoravom srbendom & kada ja ili ti kažemo nekoj osobi romske nacionalnosti "ciganine!" 

 

nije isto zato što su oni u ovom društvu dugo i kontinuirano potlaceni a ti i ja povlašćeni. 

 

-"Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga)"

 

>>e pa tu leži crnjacki zec : ovo što smo videli je crnacki sleng i svi to dobro znamo ali nam se vozdigo belachki pimpek na all lives matters

 

baš bezveze. 

 

Ne moze i ne sme da ne bude isto, jer moderna civilizacija odbacuje "sins of the father" konstrukcije i slicne oblike ne-individualne odgovornosti.

 

To sto je mozda neko meni naneo zlo mi ne daje za pravo da ja zlo nanesem nekom trecem, a tek mi ne daje za pravo to sto je mog pretka maltretirao neciji drugi predak.

 

Uostalom, nba bas i nije neki kolektiv gde se treba brinuti za ugrozenost crnaca.

 

Policija, sudstvo, prosveta, sa druge strane...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...