Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Sve mogu da shvatim, pojmim, procesuiram, raznorazne zanrove, nise, ukuse, ali nikad nisam sebi uspeo da objasnim kako to neko uzme i pusti sam sebi, svojevoljno, za dusu 1 Zeljka Joksimovica. 

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

U jednoj od proslih teretana muzika je isla sa AIWA linije, i imao si samo radio i to ne mozes menjas stanice nego moras pomeras antenu, tj zicu zalepljenu selotejpom. 

I bio ja sam u teretani i krene TDI onaj kontra kviz i kako je to meni teski krindz da slusam, uzmem pomerim kabal na neku stanicu islo nesto strano jbm li ga... 

dodjose neki klinci posle mene da treniraju i tad krene na toj stanici neki najgori domaci pop tipa Zeks Joks i Romana, a niko ne sme da promeni od ovih klinaca misle ja to namestio ciljano da slusam, radi me testosteron kad cujem 

9 dana na srcu rana 

9 noci bez pomoci

 😄 

 

ali da slusalice su zlato, ne znam zasto nemam ja svoje 😕 

Samsung galaxy buds live  - moja preporuka 

Nisu in ear sluške, nego ih bukvalno smestiš u ušnu školjku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako mi je ova stvar promicala tolike godine..LM..ovog leta koje je za nama sam je bukvalno prvi put cuo. Na vikendici kod ortaka..zapilo se i jedan drugar ovo pustio.
 


Pokusao sam da je procesuiram,ali nikako mi ne ide. Razumeo bih da je ovo neka parodija u stilu Nervoznog postara,ali ovako..nesto ponajgore sto sam cuo od domacih stvari.. (a da nije turban-folk,pink pop itd).

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam ja davno čuo na nekom izboru najglupljih Ex Yu Rock pesama. Samo sam imao imao neki false memory da je ovo Mirzino jato, valjda zato što su pobedili na tom izboru sa nekom drugom pesmom. 

Da...sad sam se setio. Ovo je bio pobednik na tom izboru. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ih, tih treševa iz osamdesetih ima mali milion. Evo jedne danas politički totalno nekorektne :innocent: dok je Bilja Krstić još pokušavala da bude pop pevačica, a ne etno kao danas. U duetu sa Peđa d'Boj-em:

 

 

 

Neću da im lupam njuške, samo malo volim muške,

a li mi žene nisu strane, samo ne znam s koje strane... :roflmao:

Edited by Stiletto
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stiletto said:

 

Neću da im lupam njuške, samo malo volim muške,

a li mi žene nisu strane, samo ne znam s koje strane... :roflmao:

 

Sjajno, The Killers (*) konstrukcija:

"Pokaži se ko muškarac

Budi malo meni drag 

Nek i tebi pukne feder

Nemoj više da si... blag..."

 

(*)

"Now they're going to bed

And my stomach is sick

And it's all in my head,

But she's touching his...

...Chest now"

:wicked:

 

Lude 80e još luđe 2000e :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vreme leti..krv ti j. Ovo je stvar iz neke 2009/'10^ (mislim na Killerse)..a tad sam bio ispriman zaljubljen u jednu devojku..svega je tu bilo..a bas sam goreo zbog nje jedan duzi dugacak period..kao sto rekoh - how time flies..

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 @ Drakce mod on

 

'ebo tikvice i sarme,  imam veci problem :classic_angry:  posle svih nedaća i problema, sledi onaj najveci :

 

 

 

CO2 wird zur Mangelware – Erste Bierbrauer stellen Produktion ein

Von: Katrin Terpitz

Der Nahrungsmittelindustrie fehlt CO2, das bei der Düngemittelproduktion anfällt. Die ist wegen hoher Gaspreise unrentabel. Das bringt Probleme für Hersteller von Bier, Limo und Fleisch.

 

to ime resio sam da se obezbedim do plate ( do nekog 25-og 😄 )

 

d1DZ30r.jpg

 

@Zvezdinho   Zveki siso, u subotu pečemo,  stavljen si na listu zvanica 😛

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Tri Korne Penal said:

 @ Drakce mod on

 

'ebo tikvice i sarme,  imam veci problem :classic_angry:  posle svih nedaća i problema, sledi onaj najveci :

 

 

 

CO2 wird zur Mangelware – Erste Bierbrauer stellen Produktion ein

Von: Katrin Terpitz

Der Nahrungsmittelindustrie fehlt CO2, das bei der Düngemittelproduktion anfällt. Die ist wegen hoher Gaspreise unrentabel. Das bringt Probleme für Hersteller von Bier, Limo und Fleisch.

 

to ime resio sam da se obezbedim do plate ( do nekog 25-og 😄 )

 

d1DZ30r.jpg

 

@Zvezdinho   Zveki siso, u subotu pečemo,  stavljen si na listu zvanica 😛

 

 

 

Pecenje da bude samo kako Kari Pesic kaze , a ne kao onomad kad smo se videli 😛 Samo tako valja.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Cooper said:

FB-IMG-1663699923847.jpg

Imao sam priliku da boravim par dana u novom Klinickom Centru Srbije i imam samo pohvale za uslove u istom: dvekrevetne sobe sa kupatilom, ciste, televizor u svakoj - do duse, izbor je RTS 1,2,3, Pink Happy, Studio B i B92. Wifi ne funkcionise iako je sva potrebna oprema postavljena i primecuje se nedostatak osoblja, sto sestara i brace, sto hecima.

Sve pobeze u Nemacku i skandinavske zemlje, pa se ispomazu sa zavrsnim godinama srednjih medicinskih skola.

Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2022 at 2:51 PM, SteveFrancis#3 said:

Sve mogu da shvatim, pojmim, procesuiram, raznorazne zanrove, nise, ukuse, ali nikad nisam sebi uspeo da objasnim kako to neko uzme i pusti sam sebi, svojevoljno, za dusu 1 Zeljka Joksimovica. 

 Posto smo slicna generacija, taj trip ti je zato sto si u mladosti na rodjendanima previse izgarao uz Telo vreteno i Neka ti oci sevajy ko varnice....

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

što bi bilo kul kad bih ja znao nešto više o njemu osim da svira gitaru brzo😄

 

Šta ja znam, nisam se nikad ukrcao na Van Halen voz, a "tu" sam od kad su počeli... sećam se da je Sloba Konjović jedne večeri pustio Eruption s prvog albuma (sad dal u Paradi ili u Vibracijama, ne sećam se), ali budući da sam tad bio žestoko u Punku, taj instrumental me nije nešto zapalio... kao ni par stvari koje sam čuo s tog albuma.  Snimio sam je ipak i povremeno slušao kao kuriozitet na kaseti u sendviču muzike koju sam baš voleo... znam da nije za poređenje, ali su mi AC/DC tada zvučali mnogo konkretnije na "toj" strani muzičkog spektra...  Kasnije jednostavno nisam ni obraćao pažnju na njih - zanimljiviji mi je, recimo, bio solo album David Lee Roth-a kad je izašao dosta godina kasnije.

 

A inače čitao sam da je Eddie bio baš kul lik i da su ga kolege muzičari nevezano od muzičkog pravca baš gotivili, eto pa tako i Peppersi :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

Sveže & vruće :thumbsup:

 

 

 

2 hours ago, Nicklord said:

Video sam da je pesma o gospodinu Eddie Van Halenu i da ima sto referenci o njemu, što bi bilo kul kad bih ja znao nešto više o njemu osim da svira gitaru brzo😄

 

 

Lep omaz velikih muzicara za drugog velikog muzicara... 

 

Nekih referenci i tekst imate ovde https://genius.com/Red-hot-chili-peppers-eddie-lyrics (kliknite na sivi tekst)

 

Evo jedan fun fact sa Wiki - nakon sto se razveo od svoje prve zene (glumica Valerie Bertinelli), 2 godine potom ozenio se drugom (Janie Liszewski - takodje glumica a tada je bila njegov zvanicni publicista) a vencanje je obavio njegov brat Alex. Gost na vencanju mu je bila prva zena, da bi on uzvratio istom merom 2 godine kasnije kada se i ona ponovo udala. Alex je obavio i to vencanje. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...