Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, Stiletto said:

 

Neko dokon je prebrojao da je u Valteru u sceni pucnjave sa zvonika Bata svojeručno pobio 78 Nemaca. Mrzelo me da prebrojavam i proveravam cifru 😁

 

Najvise ubistava svojoh mrskih neprijatelja u filmu ima Arnold Svarceneger. Zapamtio sam taj podatak jer sam bio iznenadjen da je Svarci vise ljudi poslao u vecna lovista od Stalonea i njegovih WE ARE FAKIN JU ES EJ DZI AJ DZO likova. Vadi Commando gde je pobio terorista u rangu random balkanske drzave... dok na kraju nije rekao Benetu

"Let off some steam Bennett" probusivsi ga nekom cevkom iz koje kulja para... Au jbt menjam misljenje Most je ipak 7,5/10. 

Sfrj Expendables. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tamburinjo said:

😄 da sad napisem al je lepo vece Vini bi se javio da kaze pa dobro eto meni je hladnjikavo... Stvar ukusa druze. To sto su vester spageti takodje smece ne cini Most nista manjim. Sto se ne uhvatiste glume ti i ortak? Jel ste gledali film u opste il cisto kontra radi zabave 😄

 

Opustite se momci ne diram vam bratstvo jedinstvo ko nas bre rastavi, briga me za to gledam cisto konzumentski. Ne gledajte ideoloski. Otpisani su odlicni bez obzira sto su komunisticka partizanstina...

 

Za Office... 14 od 15 najgore ocenjenih epizoda su iz poslednje dve sezone, i to ne samo po gledaocima... Da bas sjajno prevazidjen odlazak jednog od glavnih likova 😄

Inace, Siba Krvavac je protezirao tada mladog Emira Kusturicu ( bio je prijatelj njegovog oca, koji je bio funkcioner KPJ) i mnogo mu pomogao u karijeri. A sto se Kuste tice, meni leze njegovi stariji filmovi, dok nije poceo da se bavi politikantstvom i pravi pametan, iako znam mnoge ljude sa kojima to nije slucaj. Jeste da ima odredjen sablon koji je vidljiv kroz njegovu karijeru, ali mi to ne smeta toliko pa mu oprastam to na originalnost. Iako je imao objektivno boljih filmova, meni je Arizona Dream nekako najdrazi 🙂 Nije ga najbolje prihvatila tamosnja kritika i pored vrlo dobre glumacke postave, pa je to verovatno jedan od razloga sto je Nemanja/Emir krenuo u rat protiv mrskog Zapada 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tamburinjo said:

😄 da sad napisem al je lepo vece Vini bi se javio da kaze pa dobro eto meni je hladnjikavo... Stvar ukusa druze. To sto su vester spageti takodje smece ne cini Most nista manjim. Sto se ne uhvatiste glume ti i ortak? Jel ste gledali film u opste il cisto kontra radi zabave 😄

 

Opustite se momci ne diram vam bratstvo jedinstvo ko nas bre rastavi, briga me za to gledam cisto konzumentski. Ne gledajte ideoloski. Otpisani su odlicni bez obzira sto su komunisticka partizanstina...

 

Za Office... 14 od 15 najgore ocenjenih epizoda su iz poslednje dve sezone, i to ne samo po gledaocima... Da bas sjajno prevazidjen odlazak jednog od glavnih likova 😄

 

pa dobro, ja ni ne tvrdim da je moja percepcija officea ispravna a tvoja pogresna, vec smatram da su dobro premostili odlazak centralnog lika sa will ferrell-james spider kombom i jos nekolicinom tih allstar glumaca. nakon takvog gubitka 99% serija se zavrsava promptno a oni su eto uspeli da je izvuku da traje.

 

za hajrudina sam takodje zeleo da ti skrenem paznju na vizuru ljudi koji se bave istorijom tog zanra u sfrj. prosto, lik je imao drugaciji senzibilitet i proritete.

 

nije svaka diskusija u svojoj svrsi da se pobedi u svom vidjenju, samo sam hteo da te uputim na nesto sto sam davno slusao, da bi mogao da imas kompletniju sliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tamburinjo said:

😄 da sad napisem al je lepo vece Vini bi se javio da kaze pa dobro eto meni je hladnjikavo... Stvar ukusa druze. To sto su vester spageti takodje smece ne cini Most nista manjim. Sto se ne uhvatiste glume ti i ortak? Jel ste gledali film u opste il cisto kontra radi zabave 😄

 

Opustite se momci ne diram vam bratstvo jedinstvo ko nas bre rastavi, briga me za to gledam cisto konzumentski. Ne gledajte ideoloski. Otpisani su odlicni bez obzira sto su komunisticka partizanstina...

 

Za Office... 14 od 15 najgore ocenjenih epizoda su iz poslednje dve sezone, i to ne samo po gledaocima... Da bas sjajno prevazidjen odlazak jednog od glavnih likova 😄

 

Upadao sam u par hate train-ova za druge serije u periodu 2015/16 i verovatno sam dosta stvari propustio zato sto sam podlegao tudjim emocijama i malo toga sam video.

 

Najostrasceniji najbrze ocrne epizode, a trolovi samo prate trend ili animiraju hejtere. Najveci fanovi lako postanu najveci hejteri, a ako im je jedan lik sve u seriji onda je problem u njima ili je serija napravila veoma losu osnovu sto se redje desava od 90ih pa na ovamo. Konkurencija je postavila standarde i mora dosta likova da se dobro razradi da bi se doslo do kultnog statusa. Kada bih se bacio u detaljnu analizu, nasao bih sigurno u svakoj sezoni par epizoda sa Kerolom koje su gore od epizoda koje su dosle nakon Kerola. Sve te slabije epizode se zaboravljaju zbog onih najboljih koji obeleze sezonu, a i da kazem da taj pozitivan talas dize rejtine i slabijim epizodama. ''Istrpecemo, sledeca epizoda bice bolja''.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kosjan Willavić said:

 meni je Arizona Dream nekako najdrazi 🙂 

 

Jedan od milion neprijatelja Nemanje Kusturice je i Vinset Galo koji ga prezire iz nekog razloga 😄   Pazi Vinset Galo je ludak svoje vrste i bas zivopisan lik, ali ni ovaj nas nije bas

u vinklu mogu samo da zamislim kako izgleda razmena besa izmedju njih dvoje.

 

 

26 minutes ago, Ta'veren said:

 

Upadao sam u par hate train-ova za druge serije u periodu 2015/16 i verovatno sam dosta stvari propustio zato sto sam podlegao tudjim emocijama i malo toga sam video.

 

Najostrasceniji najbrze ocrne epizode, a trolovi samo prate trend ili animiraju hejtere. Najveci fanovi lako postanu najveci hejteri, a ako im je jedan lik sve u seriji onda je problem u njima ili je serija napravila veoma losu osnovu sto se redje desava od 90ih pa na ovamo. Konkurencija je postavila standarde i mora dosta likova da se dobro razradi da bi se doslo do kultnog statusa. Kada bih se bacio u detaljnu analizu, nasao bih sigurno u svakoj sezoni par epizoda sa Kerolom koje su gore od epizoda koje su dosle nakon Kerola. Sve te slabije epizode se zaboravljaju zbog onih najboljih koji obeleze sezonu, a i da kazem da taj pozitivan talas dize rejtine i slabijim epizodama. ''Istrpecemo, sledeca epizoda bice bolja''.

 

 

Ma ofkors sve se razumemo ali i pored toga jednostavno su lose, ima milion razloga za to glavni su pisci koji nisu bas znali gde ce i sta ce sa likovima pa su postali karikature samih sebe 

a to se odrazilo na generalni utisak u scenama i na zaplete koji su manje vise ponovljeni iz prethodnih sezona. Poorly writing nista vise. No dobro na kraju se ipak ocenjuje od pocetka do kraja i za to The Office stvarno dobija visoku ocenu, samo bas nekvalitetom odskacu te dve poslednje sezone.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tamburinjo said:

 

Jedan od milion neprijatelja Nemanje Kusturice je i Vinset Galo koji ga prezire iz nekog razloga 😄   Pazi Vinset Galo je ludak svoje vrste i bas zivopisan lik, ali ni ovaj nas nije bas

u vinklu mogu samo da zamislim kako izgleda razmena besa izmedju njih dvoje.

 

 

 

Ma ofkors sve se razumemo ali i pored toga jednostavno su lose, ima milion razloga za to glavni su pisci koji nisu bas znali gde ce i sta ce sa likovima pa su postali karikature samih sebe 

a to se odrazilo na generalni utisak u scenama i na zaplete koji su manje vise ponovljeni iz prethodnih sezona. Poorly writing nista vise. No dobro na kraju se ipak ocenjuje od pocetka do kraja i za to The Office stvarno dobija visoku ocenu, samo bas nekvalitetom odskacu te dve poslednje sezone.  

Hahaha, nisam znao ovo za Gala. Inace mi je njegov lik ultrasimpatican u Arizona Dream-u 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

In 2005, though the columns of French cinema magazine Brazil, Emir Kusturica and Vincent Gallo had some violent sentences for each others :
Vincent Gallo : Kusturica, is a bloody idiot and an egocentric. (…) What an idiot ! He's the worst director I've ever seen, and I really don't like his work.
Emir Kusturica : This guy is crazy to be so aggressive toward someone he hasn't seen for such a long time. I think that if he knew how to make better films, he would be less nervous.

 

@Kosjan Willavić  Proguglaj malo Vinsent Gala bas je cudan lik. 

Inace danas izasao u Nedeljniku intervju Abdulah Sidrana o Kustiricu uglavnom...

 

Quote

I kako je konačno puklo između vas?

Kad je počeo graditi ono u Višegradu, zvalo se na početku Kamengrad, posli- je je došlo Andrićgrad. Ja mu kazao da bi najprije morao podići spomenik žrtvama - u Višegradu je pobijeno i prognano većinsko bošnjačko stanovništvo - što mu se nije moglo svideti. Ali je ipak nešto kao prihvatio. Pamtim rečenicu: "Da, ali će to biti spomenik svim žrtvama, iz svih epoha". Da li sam mislio ozbiljno, ili sam ga provociro, to danas ne znam, ali sam mu kazao da sam i ja, i svi mi Bosanci, njemu mnogo zahvalni za to što gradi, jer će taj objekt - danas Andrićgrad - jednog dana, čim se malo slegnu vremena, biti Muzej genocida u Istočnoj Bosni i Podrinju. I on me otera u p*čku materinu. 

 

😄 😄 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...