Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Just now, SteveFrancis#3 said:

Twin Peaks da je bio u stanju da drzi nivo do kraja bio bi prolly najbolji audio-vizuelni uradak ikad igde pod kapom nebeskom. But alas.

 

svakako je preteča aka jovan krstitelj modernog narativa serija. to je dovoljno da budu u top 3-5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. True Detective (1.sezona), X-files,  The Prisoner

2. Dark, Twin Peaks (1.sezona), Star Trek (Star Trek: The Original Series,The Next Generation)

3. The Missing(1.sezona)

 

edit: Dodao sam Star Trek.

Edited by Asterion
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Asterion said:

1. True Detective (1.sezona), X-files,  The Prisoner

 

X-Files mi je verovatno omiljena serija, ali zaista je bas tesko gurati je ovako visoko. Kada bi se napravila kompilacija najboljih epizoda onda da, apsolutno, medjutim imajuci u vidu da je serija otisla u sto pizdi materina u sedmoj sezoni, kao i da je i pre toga bilo hit&miss momenata, prilicno je problematicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Dinastija, bre, i kriminal, i seks, i zapleti.:lol_2:

 

Čuvena špica...

 

 

 

:default_coffee:

Pa Dallas...

 

Chips...

 

 

Vezano a Chips...

 

komentar sa YT:

 

Quote

After this you would change the channel over to Airwolf then to The A-Team then Knight Rider then Street Hawk then Dukes Of Hazzard then TJ Hooker

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, zorex said:

 

I ja mislim da je the Sopranos goat, Wire odmah iza, a BB blago ishajpovan jer su glavni glumci belci.

 

Tvin Piks bi u ovoj analogiji bio Bil Volton recimo.

bb je  the wire for white people. 😕

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@Barkley#34, @Reginald Cousins

 

odgledao sam u totalu the wire, trebalo mi je recimo metar dana laganog ritma

 

sjajna serija koja radi posao i 2020e. probao sam pre godinu ili dve da pustim drugu sezonu breaking bad (prvu sam gledao uživo pa zaboravio na ostatak) = izgledalo mi je kao da gledam nešto iz 1993, prilično bedno

 

sopranosi su liga za sebe ali the wire je tu negde, odmah ispod, kao larry bird u poređenju sa jordanom

 

ja pri tome ne volim i ne gledam pandurske i/ili mafijaške serije i filmove, pa računam da je review još bolji nego što zvuči na prvi pogled.

 

omarova smrt je i okej iznenađenje i ujedno nije okej. mislim da je zaslužio neki veliki rasplet ali opet to nije u duhu serije = svi su dobili relativno životni rasplet ili makar ono što bi se percipiralo kao životno

 

 

9 / 10.

Baš mi je drago da ti se svidela! The Wire je meni definitivno prvo mesto,  savršena serija gde svaka sezona pokriva priču iz drugog ugla. Po mom mišljenju, jedina mana serije je što je teško da je preporučiš, jer opis serije zvuči kao neki CSI Miami I ovi su ti dobri a ovi su ti loši. A opet, mnogo seronjski zvuči da kažeš da je zapravo priča o Baltimoru, o sistemu koji je užasan i na svakom nivou izopačen. Najbolja stvar u vezi serije, pored fenomenalnih likova, je scenario, epizode koje ne prate onu standardnu formulu 10-80-10 (ili kako se već zove), gde se prvih 10% epizode rešava neki konflikt ili cliffhanger iz prethodne epizode, pa 80% više ili manje filler, i zadnjih 10% cliffhanger koji će se rešiti sledećeg četvrtka ekaluzivno na AMCu ili gde već. Ozbiljno dobra serija sa, kao što rekoh, neverovatnim likovima sa fantastičnom dinamikom. 

Sopranove sam relativno kasno odgledao, tek prošle godine završio, i skroz sam se oduševio. Očekivao sam da je prehajpovana, ali serija ubija. Wire mi je zauvek prvo mesto kao nešto najbolje što je ikad snimljeno, ali među "ostalima", Sopranovi su, takođe, kategorija za sebe. 

Ako se izoluju samo neke sezone, a ne celina, čudi me da niko nije spomenuo House of Cards. Prve 3-4 sezone svakom preporučujem, zadnju sezonu nisam ni odgledao, niti znam ikog ko ju je odgledao celu, ali prvih nekoliko - vrhunska serija, nivo Breaking Bada. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

@Barkley#34, @Reginald Cousins

 

odgledao sam u totalu the wire, trebalo mi je recimo metar dana laganog ritma

 

sjajna serija koja radi posao i 2020e. probao sam pre godinu ili dve da pustim drugu sezonu breaking bad (prvu sam gledao uživo pa zaboravio na ostatak) = izgledalo mi je kao da gledam nešto iz 1993, prilično bedno

 

sopranosi su liga za sebe ali the wire je tu negde, odmah ispod, kao larry bird u poređenju sa jordanom

 

ja pri tome ne volim i ne gledam pandurske i/ili mafijaške serije i filmove, pa računam da je review još bolji nego što zvuči na prvi pogled.

 

omarova smrt je i okej iznenađenje i ujedno nije okej. mislim da je zaslužio neki veliki rasplet ali opet to nije u duhu serije = svi su dobili relativno životni rasplet ili makar ono što bi se percipiralo kao životno

 

 

9 / 10.

 

Spoiler

na kraju su mu pomesali one ceduljice za mrtvake...jasna poruka simona...

 

 

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Kakva ste sekta vi sopranovci, cudo jedno jebeno

 

najgori ljudi sto postoje

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne volem liste, sve te serije su moja deca. Uz BB i Wire dodati Peaky Blinders, Six Feet Under, Mad Man. Eventualno The Pacific, Friday Night Lights i eto tog prvog esalona koji ne mogu da razdvajam. Sopranosi mi nikad nisu skroz legli.

 

U poslednjih cca 5 godina jedino sto je moglo da dobaci do tog nivoa je Cernobil, ali to je mini serija, pa je lakse

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Nevjerovatno dobar zvuk, smoris se kad pjesma zavrsi, a traje 10 minuta.

 

Yep, savršenstvo od pesme, i moj je favorit na albumu. Mada, kažem, toliko smo toga pregurali ja i ovaj album, da je već postao deo mene, remek delo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Homicide ostaje zauvijek nesto najbolje sto je snimljeno. Mnogi seriju dozivljavaju iskljucivo kao detektivsku, ali je u pitanju ozbiljno filozofsko djelo. Serija koja je dala neke od najboljih likova u istoriji TV-a. Kakva su imena tek gostovala u pojedinim epizodama: Vincent D'Onofrio, Buscemi, James Earl Jones, itd.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

@gggggggg

nisam naravno provalio to sa ceduljama 

 

ali nije mi ni bitno, što kaže @Reginald Cousins, kompletno štivo, ne gleda se da bi saznao da li je sobar ubica. 

 

seriju treba pogledati 2-3 puta jer tek onda skontas nove stvari.

 

Spoiler

npr ubistvo bodiea i kako je ta scena uradjena. kada procitas objasnjenje scene tek onda skontas kako je genijalno napisana serija. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...