Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ne pusim cigarete skoro dve nedelje, i u pojedinim trenucima mi uzasno nedostaje da pripalim, za utehu mi ostaje sto su ti trenuci iz dana u dan sve redji.

 

#izdrzacu valjda

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je fizička aktivnost čak značajnija.  Ja kad sam bataljivao pre deset godina bukvalno sam svaki dan išao na Adu, napravio krug, pa onda kući na Labudovo Brdo peške. Kad završim to, posle  mi tog dana nije bilo ni do čeg, a ponajmanje do cigarete.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Marko said:

Hrana ti je spas kod odvikavanja. Moj komsija je tako zavarao mozak. Jes' da je posle nekoliko meseci imao 20-ak kila vise, ali je uspeo (bar na neko vreme)

 

Pa kakva hrana...sa jedne ovisnosti na drugu. 😄

 

Nek lepo prošeta/trči u nekoj zdravoj meri...kao što je Boki reko.

 

smartphone, hrana,itd.... nije to rešenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@hrana 

 

razbijam se od iste zadnjih 15-ak dana, pre svega slatkisa.

 

osetno pojacan apetit, sto se kaze - samo cistim! :classic_biggrin:

 

@fizicka aktivnost

 

pored dugogidisnjeg bavljenja kalistenicnim vezbama, od pre neki dan posle 20 godina sam poceo da trcim.

 

energija i samopuzdanje su tu u ogromnim kolicinama, jos tog rovca da izbacim koji se pojavi s vremena na vreme, posle klope ili uz kafu.

 

sprzim malo cistog manga umesto duvana i za sada me to drzi, ali i to planiram da eliminisem tj da svedem na vikend varijante makar mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Inače...ovde u Sloveniji bio jedan poznat psihijatar dr.Rugelj...malo i kontorverzan...ko zna slovenački neka gugla.

 

Najvieš se bavio lečenjem alkoholičara...

 

Šta su rano ujutro radili?

 

Trčali po planinama...

 

Čak je i on sa njima trčao...ako se dobro sečam nekih TV nastupa tog dokotora. 

Jedna od dobrih stvari iz bivše Juge...je bila svakako fiskultura po školoma i zajebani profesori fizičkog. 

 

Danas sve neki ekstremi...ili preteruju u 3 pm sa sportom ili se sedi previše pred kompom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se ugojio 15-ak kila za mesec dana karantina, (do sredine aprila, poslednju kosarku odigrao sredinom marta). Tacno sam znao sta ce da bude cim su uveli vanredno stanje, da cu da otezam sigurno, samo je bilo pitanje koliko. Radio sam one osnovne vezbe na strunjaci (plank, sit-up, push up i onih nekoliko za ledja),  ali dzabe jer sam jeo sumanuto, pogotovo snacks&chocolate, i glavno - Nisam imao omiljenu fizicku aktivnost, koja mi je dugogodisnja osnova takoreci. Secam se, sedim ispred kompa, laptop upaljen, tv upaljen, svetla ugasena, ali ekrani obasjavaju sljastece ambalaze od cipseva, cookiesa, cokolade, limenki, tetrapaka itd, mini deponije svega toga, kao neka mrtva priroda karantin verzija, po stanu samo mrtvih zirafa nije bilo. Krajem aprila sam se konacno urazumio, pa sam do danas skinuo 10-ak kila, sto zdravijom ishranom, sto lakim gladovanjem. Evo sad ove nedelje nam krece kosarka opet, u skoli ne mozemo, ali iznajmljujemo teren u balonu.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakve sad analize, ako si za hranu bio stoka samo takva kao ja ovog proleca, slicno mi se desavalo ranije. U ovom slucaju, prestaje rekreacija 3x nedeljno po 90 min (pauza nekoliko minuta), koja je kosarka a ne basket, a ja ne samo da nastavljam da unosim sve kao ranije, obroci+uzina, nego i krecem da prozdirem slatko, grickalice, gazirano i sl, i to i iz dosade, a i jer nema fizicke aktivnosti da te podseti kako ne mozes da jedes djubre a da iole trcis, a ne sat ipo vremena. Vracam se sad polako na standardnu tezinu. Da ne bude da te ne uzimam za ozbiljno, provericu kalendar jos jednom, da li je bas mesec dana to bilo, mozda je proslo nesto vise vremena.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Marko said:

Ja sam se ugojio 15-ak kila za mesec dana karantina, (do sredine aprila, poslednju kosarku odigrao sredinom marta). Tacno sam znao sta ce da bude cim su uveli vanredno stanje, da cu da otezam sigurno, samo je bilo pitanje koliko. Radio sam one osnovne vezbe na strunjaci (plank, sit-up, push up i onih nekoliko za ledja),  ali dzabe jer sam jeo sumanuto, pogotovo snacks&chocolate, i glavno - Nisam imao omiljenu fizicku aktivnost, koja mi je dugogodisnja osnova takoreci. Secam se, sedim ispred kompa, laptop upaljen, tv upaljen, svetla ugasena, ali ekrani obasjavaju sljastece ambalaze od cipseva, cookiesa, cokolade, limenki, tetrapaka itd, mini deponije svega toga, kao neka mrtva priroda karantin verzija, po stanu samo mrtvih zirafa nije bilo. Krajem aprila sam se konacno urazumio, pa sam do danas skinuo 10-ak kila, sto zdravijom ishranom, sto lakim gladovanjem. Evo sad ove nedelje nam krece kosarka opet, u skoli ne mozemo, ali iznajmljujemo teren u balonu.

 

 

Bold: Skino si 6 kila,pa si posle zaokružijo odokativno. :default_coffee:

 

 

 

 

11 minutes ago, Marko said:

Kakve sad analize, ako si za hranu bio stoka samo takva kao ja ovog proleca, slicno mi se desavalo ranije. U ovom slucaju, prestaje rekreacija 3x nedeljno po 90 min (pauza nekoliko minuta), koja je kosarka a ne basket, a ja ne samo da nastavljam da unosim sve kao ranije, obroci+uzina, nego i krecem da prozdirem slatko, grickalice, gazirano i sl, i to i iz dosade, a i jer nema fizicke aktivnosti da te podseti kako ne mozes da jedes djubre a da iole trcis, a ne sat ipo vremena. Vracam se sad polako na standardnu tezinu. Da ne bude da te ne uzimam za ozbiljno, provericu kalendar jos jednom, da li je bas mesec dana to bilo, mozda je proslo nesto vise vremena.

 

Koliko imaš kila sada i koliko si visok?

 

Jer si razmišljo o trčanju (pored košarke/basketa)? Neko vrlo lagano trčanje ala 5 minuta 3x sedmično? Mene je to spasilo tokom ovih meseci... malo trčao...malo hodao,pa onda 2 x stepenice ...sve u jednom danu. Tako 2x-3x sedmično...

 

Pa sam se ugojijo 1-2 kg....sada imam 187cm i 87 kg.

 

 

Dobro..sam i prošao...3 rođendana bila u familiji... 😄

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Asterion said:

Skino si 6 kila,pa si posle zaokružijo odokativno. :default_coffee:

Koliko imaš kila sada i koliko si visok?

 

Jer si razmišljo o trčanju (pored košarke/basketa)? Neko vrlo lagano trčanje ala 5 minuta 3x sedmično? Mene je to spasilo tokom ovih meseci... malo trčao...malo hodao,pa onda 2 x stepenice ...sve u jednom danu. Tako 2x-3x sedmično...

 

Pa sam se ugojijo 1-2 kg....sada imam 187cm i 87 kg.

 

 

Imao sam 114-115 najvise, to je bio neki 15-ti april. Sad sam na 105kg. Visok sam 197-198. Razmisljao sam ja o svacemu, ne samo o trcanju, ali motivacija mi je bila nula za to. Moracu da menjam taj sve ili nista princip kad se o ovome radi, jer naravno da posle godina i godina kosarke, nekakva trcanja, hodanja i bicikl su ne samo manje zanimljivi, nego i do bola dosadni. Spusticu ja to na 97-100 kg, samo je pitanje vremena i metode. Leti je najlakse, kad je toplo, mogu jedan pravi obrok dnevno, a ovo sve ostalo voce, salate itd.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...