Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 5/8/2020 at 8:37 AM, Chaos Is Me said:

Da, ipak Kruševac a ne Niš, sorry ne pratim baš rad dotične nit me zanima, znam da je južna pruga svakako. Svakako dobro peva mada to meni nije ni bitno, meni je važno autorstvo i lični pečat u bilo kojoj umetnosti pa čak i u imitiaciji umetnosti, danas imaš zanatski vrhunske pevače gde hoćeš. Džez je jako širok pojam sa milion podpravaca, od genijalaca do Lene Kovačević (klasičan primer za fizički izgled kao najveći kvalitet, kakva je to isprazna imitacija za džez lišena bilo kakvog added value, "džez za korporativne žene koje inače slušaju Frajle i Ninu Bagrić", ako ništa makar nije prostakuša).

 

Svako ko pođe putem probijanja u medijima (plastičnom) guzicom umesto glasom, za mene je umetnički i kulturološki diskreditovan (osim ako nije u pitanju rep ili tako neke forme slobodnije u izrazu). Ne bih da tvrdim jer me tematika ne zanima, ali deluje mi da je ova Sanja klasičan primer za to, nije mogla da se probije svojim umetničkim izrazom (mada ne znam da li je ona uopšte autorka ili tek pevačica - zanatlijka), pa se okrenula fizičkoj transformaciji i prostakluku. Na stranu što mislim da je baš niska klasa ribe za kriterijume probijanja na osnovu fizičkog izgleda, al to su već lični ukusi. Ja sam oduvek tvrdio da su naše žene vrlo slične latino amerikankama, ima tu fizičke lepote na pretek, ali je sve upropašćeno budženjem, pućenjem, plastikom, prostaklukom i iznad svega nekakvom pijačarskom jeftinoćom i odsustvom autentičnosti.

 

Fenomenalno, cim nego nabaci termin Lena Kovacevic ili korporativna zena I'm using this 😄

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tamburinjo said:

Opasan rif

 

 

Meni je žao što postoji toliko dobrih gitarista koji jednostavno ne umeju dobru pesmu da napišu. Meni je ovo zanimljivo negde 45 sekundi i onda kao "okej bravo ti ga" i ugasim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nicklord said:

Meni je žao što postoji toliko dobrih gitarista koji jednostavno ne umeju dobru pesmu da napišu. Meni je ovo zanimljivo negde 45 sekundi i onda kao "okej bravo ti ga" i ugasim

 

Zato sto sam pogresio pesmu kad sam kopirao :classic_laugh:

 

Izvinjavam se hteo sam ovo, ovo je onako ulazi u uvo

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Squabbit said:

ma ja se slazem. Pricam u mainstream fazonu.. nikog nije briga

 

Meni je fascinantno koliko malo paznje se posvecuje ovome, bez obzira na pandemiju. Imam utisak da sad objave 4k snimke tih objekata sa tipa 54x optickim zumom, opet ne bi ljudima prodrmali kavez. Nikako ne mogu da pojmim kako prosecnom coveku izmicu iz vida divovske implikacije na svakodnevni zivot cak i u tom manje radikalnom, umerenijem terrestrial scenariju. O onom drugom tek da ne govorimo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Meni je fascinantno koliko malo paznje se posvecuje ovome, bez obzira na pandemiju. Imam utisak da sad objave 4k snimke tih objekata sa tipa 54x optickim zumom, opet ne bi ljudima prodrmali kavez. Nikako ne mogu da pojmim kako prosecnom coveku izmicu iz vida divovske implikacije na svakodnevni zivot cak i u tom manje radikalnom, umerenijem terrestrial scenariju. O onom drugom tek da ne govorimo. 

 

5 minutes ago, Marko said:

Implikacije povodom svega i svacega izmicu ljudima, kako ne bi i za UFO

 

 

jer prosto vecina ljudi razmislja sta ce do sledece plate, sad viruschina, politicari, zvezde muzike, filma sporta...

suvishe distrakcija

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...