Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ja sam bio ubeđen da je to stvarno tako po velikim sistemima, velikim firmama ili bankama.....sve dok Inteza jesenas nije prelazila na novu platformu...i gde je nakon sto je ceo sistem pušten u rad (nakon 4 dana najavljene pauze) sve bilo skandalozno još naredne dve nedelje. Pritom, to je ista ona Inteza gde je čovek sa bankomata uzimao keš tako da mu sistem na računu duplira iznos koji je skinuo...pa je tako uzeo milion i kusur...čvrste valute. Pa se sudili, vratio deo para....robijao.

 

Čuh sad sa druge strane za Deltu da ih bombarduju danima i napadaju ali da je sistem za sada neprobijen. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NMX said:

 

Stvarno? :roflmao:

 

30 minutes ago, Green23 said:

Prosto mi je neverovatno da poverujem u to, ipak su tamo daleko sposobniji ljudi nego u Informatici..

 

Tako su nas sad obavestili i to sa najvičih instanci.

 

Ne znam, i meni je čudno, ali vidi, koliko god IT štitio od toga, na kraju opet zavisiš od krajnjeg korisnika. Tipa podesi se jaka kontrola na mail serveru, a neko dobije to preko privatnog gmaila i pusti ga na mrežu.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, NMX said:

Ja sam bio ubeđen da je to stvarno tako po velikim sistemima, velikim firmama ili bankama.....sve dok Inteza jesenas nije prelazila na novu platformu...i gde je nakon sto je ceo sistem pušten u rad (nakon 4 dana najavljene pauze) sve bilo skandalozno još naredne dve nedelje. Pritom, to je ista ona Inteza gde je čovek sa bankomata uzimao keš tako da mu sistem na računu duplira iznos koji je skinuo...pa je tako uzeo milion i kusur...čvrste valute. Pa se sudili, vratio deo para....robijao.

 

Čuh sad sa druge strane za Deltu da ih bombarduju danima i napadaju ali da je sistem za sada neprobijen. 

Okej, to je normalno, pogotovo kada se puštaju veliki sistemi, kao što je njihov. Naravno, nisu normalne takve kardinalne greške kao ova opisana, ali razni bagovi se dešavaju pri puštanju.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, NMX said:

Ja sam bio ubeđen da je to stvarno tako po velikim sistemima, velikim firmama ili bankama.....sve dok Inteza jesenas nije prelazila na novu platformu...i gde je nakon sto je ceo sistem pušten u rad (nakon 4 dana najavljene pauze) sve bilo skandalozno još naredne dve nedelje. Pritom, to je ista ona Inteza gde je čovek sa bankomata uzimao keš tako da mu sistem na računu duplira iznos koji je skinuo...pa je tako uzeo milion i kusur...čvrste valute. Pa se sudili, vratio deo para....robijao.

 

Čuh sad sa druge strane za Deltu da ih bombarduju danima i napadaju ali da je sistem za sada neprobijen. 

 

Jbni flashback... Koje je to godine bilo?!? Tamo neke 07-08-09 platio (na tadašnjem radnom mestu) Intesa karticom platio i duplirao se iznos ( sećam se i cifre 124 srpskih dinara :D) ... 

15 minutes ago, uini said:

 

 

fat zadd kreće u vikend 

 

bttf.0.0.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je u glavi neko istraživanja gde je neki nerealan broj ljudi u, čini mi se, nekoj britanskoj instituciji bio spreman da da svoju šifru (od ne znam čega) u zamenu za čokoladu.

Inače, zaposleni u KC Novi Sad su za sada bez plata zbog pada sistema Informatike. 😄

A događaj dušu dao za novu epizodu Državnog posla. Ala će uništiti Boškića i digitalizaciju. 😄

Edited by uvrnuto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Prvi album koji sam skinuo cim sam uveo ADSL u kucu i brzo ga prebacio na Blueberry Tomcat. Nije mi dugo potrajao MP3 plejer zato sto sam ga jednog dana stavio u dzep sa vecim kljucem od stana i tako sam sjebao ekran. Ne mogu ni da se setim da li sam uspeo da ga upalim.

 

Imao sam jos jedan plejer koji mi je isto kratko trajao, ne mogu da se setim marke.

 

RIP

 

Spoiler

sktd11.velika.jpg

 

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...