Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Danas valda prete deci sa kroksicama, ne bih znao.

Jezik sporazumevanja izmedju majke i deteta je i dalje univerzalan, samo se sredstvo oglasavanja menjalo kroz vreme zajedno sa modnim trendovima.

 

chancla-raje.gif

 

1 hour ago, Kronostime said:

Sudeci po onoj VildozaStyle fotografiji iz lifta - `80-te si video samo na jucubu.

Ili si dobro ocuvan za nekoga ko ima 50+ godina.

:classic_biggrin:

 

Ajoj, jesam li prvi koji se tek tako okacio na forum? Kontam da je to bio jedan od jacih WTF i sablaznjujucih momenata od osnivanja foruma.

 

Trenutak nesmotrenosti i egzibicionizma me savladao tada.

Link to comment
Share on other sites

Znam, zvucim kao cangrizav matorac, BUT... U ovom novom milenijumu koliko albuma je napravljeno za koje mozes da kazes, volim od a do š?


Koliko filmova je snimljeno da ti spadne vilica? Koliko?!

Kvantitet, bajo, ko mari za kvalitet. Pa, ovaj shit je bio hit...

 

Spoiler
Spoiler
Spoiler

 

 

 



 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uncletima said:

Znam, zvucim kao cangrizav matorac, BUT... U ovom novom milenijumu koliko albuma je napravljeno za koje mozes da kazes, volim od a do š?


Koliko filmova je snimljeno da ti spadne vilica? Koliko?!

Kvantitet, bajo, ko mari za kvalitet. Pa, ovaj shit je bio hit...

 

  Hide contents
  Hide contents
  Hide contents

 

 

 



 

 

verovatno puno toga, samo za one koji danas imaju 15, 20 ili 30 godina.

i moj ćale je bio u fazonu da su svi filmovi posle kuma 1 i 2 srednje žalosna sranja. da su papillon, hustler i žaoka, apex filmske umetnosti a da je muzika koja se pojavila nakon pop džeza, nekolicine rok stvari i starogradske muzike, nerazumljivo đubre.

 

mogu da ti nađem puno najvećih hitova iz 80ih i 90ih koji su jednako glupi kao gangham style.

isto tako ima i danas muzike koja je od a do š dobra.

 

naravno da smo svi emotivno vezani za mladost; tada nam je konzumacija pop kulture bila sudbinski značajna, neretko nam se dan ili nedelja okretao oko odlaska na neki gig, žurku, štagod. mislim, tako i treba da bude, svakom svoje.

 

baš sam pre neki dan puštao ćeri stonse i nirvanu; ako već želi da kupi te majice, da čuje šta je to zapravo.

i iznenadilo me je da joj se neke stvari prilično sviđju. dosta toga joj je nerazumljiva šitka, naravno.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Npr. album Fallen od Evanescence, za moje usi je bez mane, od prve do poslednje note.

 

No.    Title
1         "Going Under"
2        "Bring Me to Life" (featuring Paul McCoy)
3        "Everybody's Fool"
4        "My Immortal" (Moody, Lee)
5        "Haunted"
6        "Tourniquet" (cover of Soul Embraced's "My Tourniquet") (Moody, Lee, Hodges, Rocky Gray)
7        "Imaginary" (Moody, Lee)
8        "Taking Over Me" (Moody, Lee, Hodges, John LeCompt)
9        "Hello"
10      "My Last Breath"
11       "Whisper" (Moody, Lee)
12      "My Immortal" (band version, hidden track only on later pressings) (Moody, Lee)    

 

 

 

....a sto kaze uini, mozda to tako dozivljavam, zbog emotivne vezanosti sa svojom mladoscu.
 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da plusiram ovo što uini kaže i da pridodam neke novomilenijumske albume koja su mi prvi pali na pamet da mi se komplet dopadaju.

 

Naravno, kako milenijum odmiče, ima ih sve manje, jer postajem polako mator, ali to je moj problem.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nego pošto već oćete ljude iz prošlog milenijuma koji prave komplet albume, ima li ljubitelja The Alan Parsons Projecta i zašto ne više?

 

Evo jedna košarkaška za ljubitelje Čikago Bulsa:

 

I jedna za ljubitelje užasne osvete:

 

Link to comment
Share on other sites

I jos jednu stvar da dodam, da potvrdim da sam staro gundjalo. Na povratku iz radnje, ispratih jedno jako lepo dete, kao da je moja...

Koju muziku ti slusas?

Pa, stranu.

Pa, koju?

 

Pa, u glavnom americku. 

(Tu se ponadah da ce da krene: Nirvana, Pearl, Metallica, RHCP...pffft) 

Krene dete da nabraja bendove, a ja ni za jednog cuo nisam. Cak ni ovi moji indijanci:
 




 

8 minutes ago, Stiletto said:

To se, kod nas na selu zove: Mangup!

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uncletima said:

Evo jos jedne cinjenice... poslednji put sa Ex Yu prostora a da je bio pravi hit? Bude li iko okacio Frajle zaista leti na IL!
 

 

 

u smislu godine izdanja?

sad ću zanemariti svoj lični ukus, nego pročešljati "prave hitove" iza 1988, kako gugl tvrdi da je izašao album haustora sa "uzalud pitaš"

 

psihomodo pop ima 1988 ja volim samo sebe

partibrejkers II 1988 ima prsten, 5 ispod nule, put

partibrejkers III 1989 ima hipnotisana gomila, kreni prema meni

ekv 1989 ima par godina za nas; tu je krug, iznad grada i naslovna numera

disciplina kitschme 1989 (zeleni zub na planeti dosade) tata mama i zeleni zub

štulić 1990 ima usne vrele višnje; eklektičan hit ali hit.

disciplina kitschme 1991 (nova iznenađenja za nova pokolenja, možda meni lično i najjači domaći album) buka u modi, da li ti znaš za neki drugi ritam

 

ima tu i prljavog kazališta i el org al mi je teško da napišem

 

u to ime,

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...