Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Pročitao sam maltene u cugu 150 strana 2666 od Bolanja, baš mi je legla knjiga, preporuka za ljubitelje skribomanske postmodernističke književnosti ala Pinčon. 

 

Da ne bude baš u potpunosti oftopik, ovaj album mi je obeležio karantin, verovatno je zbog toga, a možda i nije, ali ceo album mi ima postapokaliptični feel, ne u smislu nuklearne zime, no neke apsolutne čistote, kao jedan ogromni savršeno mirni okean u kome nema ni jednog jedinog živog organizma. Što bi rekli angli, pristine. Geogaddi i Music Has the Right to Children im generalno važe za najbolja izdanja, ali meni je ovaj album apsolutno remek-delo i vrhunac BoC stvaralaštva.

 

 

Edited by robespierre
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Meni su oni baš gateway grupa, dok ih nisam skapirao nije me preterano zanimala ambijentalna muzika, jednom kad su kliknuli otvorila su se razna vrata, sa jedne strane berlinska škola(Mirage i Phaedra), pa Kraftwerk (Radio-Aktivitat faza), pa Lustmord (ima li mračnijeg albuma od The Place Where the Black Star Hangs?), pa Dead Can Dance sa kraja osamdesetih (Serpent's Egg i Realm of the Dying Sun), pa onda neke još teže stvari iz Cold Meat Industries kuhinje. Sve je to počelo itekako da mi ima smisla. 

Edited by robespierre
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, robespierre said:

Meni su oni baš gateway grupa, dok ih nisam skapirao nije me preterano zanimala ambijentalna muzika, jednom kad su kliknuli otvorila su se razna vrata, sa jedne strane berlinska škola(Mirage i Phaedra), pa Kraftwerk (Radio-Aktivitat faza), pa Lustmord (ima li mračnijeg albuma od The Place Where the Black Star Hangs?), pa Dead Can Dance sa kraja osamdesetih (Serpent's Egg i Realm of the Dying Sun), pa onda neke još teže stvari iz Cold Meat Industries kuhinje. Sve je to počelo itekako da mi ima smisla. 

 

meni su boards uvek bili usputni projekat, jer je tada, kada sam ih cuo, bilo puno stvari koje su me vise zanimale oko elektronike.

 

svakako deo preporuka vlade janjica, cije ssm recenzije tada pazljivo citao, ozbiljan lik.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:

 

e pa ja sam dete 80-ih,

i moje nastavnice su izgledale vise kao The Dude iz filma Big Lebowski.

 

a sad...

 

aq00nlKL_700w_0.jpg

 

kako da se ponovo upisem?

 

 

Moja preporuka ti je da upišeš svoje dete kod nje, pa ideš na sve roditeljske i otvorena vrata :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

 

e pa ja sam dete 80-ih,

i moje nastavnice su izgledale vise kao The Dude iz filma Big Lebowski.

 

a sad...

 

aq00nlKL_700w_0.jpg

 

kako da se ponovo upisem?

 

Sudeci po onoj VildozaStyle fotografiji iz lifta - `80-te si video samo na jucubu.

Ili si dobro ocuvan za nekoga ko ima 50+ godina.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uncletima said:

 

Je l' mogu i ja? Stariji sam, al' ti slobodno mozes da me zoves, generacijo. :61:

PS. Kronos ne moze, bed influens.

Mogu da dodjem da vam pravdam casove - da ne dobijate batine kuci zbog bezanja i neopravdanih. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...