Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

10 minutes ago, AgroLaki said:

Kako ocenjujete Mikrija iz Prtija? Iz nekih intervjua i gostovanja kod Labuda deluje mi da je ok momak ali malo istripovan da je odrastao na ulicama LA predgradja a ne negde po BGu. 

Meni je Mikri u top 3 naših repera ikad. Moja top lista je sledeća:

 

Mos

Mikri

Juice

Škabo

Marlon

Link to comment
Share on other sites

Kako ocenjujete Mikrija iz Prtija? Iz nekih intervjua i gostovanja kod Labuda deluje mi da je ok momak ali malo istripovan da je odrastao na ulicama LA predgradja a ne negde po BGu. 
Biggy Smalls je odrastao u NY kod uinija, a Cigi Smalls na Medaku - nema tu west coasta niđe
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jbga, zamka za mnoge umetnike je kada im stvaralastvo ugrozavaju dnevno-politicka desavanja, kada ti je okolina takva koja ti uglavnom otupi mozak i te neke jedne te iste teme koje se ponavljaju. Na taj nacin ti limitira prostor za kreativnost. Ima i do toga sto znas sta ce da se primi na osnovu tih prica koje kruze i krenes da furas taj fazon iako mozda u startu nisi za tako nesto. Ubacivanje politike u tekstove je ipak nesto sto je na dohvat ruke i nije bas veliki izazov. Postoji resenje i za to, predjes na visi nivo i izbegavas ali to povlaci sa sobom rizike a i vrlo verovatno gubitke. Nema puno takvih primera. Ne trebaju sada svi da rade to, mora da dodje do bolje podele uloga i da tekstovi ne odskacu puno od karaktera osobe i njenog kapaciteta. Ako je povrsan tekst, znas kakav profil muzicara to treba da isporuci i koja publika se gadja. Dolazi se do prevelikog mesanja, zato sto neko radi ''tudji'' posao. Cim si ''glasnogovornik'', jeste da tekstovi odzvanjaju i stices popularnost ali na taj nacin i sebi spustas plafon.

 

Daleko od toga da sam protiv toga sto takve pesme dolaze do odredjene publike i da odredjeni muzicari treba da imaju tu funkciju da podizu svest, ali se previse to radi. Sa druge strane, mislim da cak i kada bi neki muzicari izostavili iz svojih tekstova politiku, da bi krenula da se poteze prica da su njihovi.

 

 

P.S. Mnogo sam se smejao kada sam slusao Drzavnu Kombinu i Roditelje, oni tekstovi su zabranjena magija.😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakav Marlon, deco draga, budimo ozbiljni. Timbe i Moskri su tier1, a i svi ostali iz te djolodjolo predstavlja ekipe imaju dosta svojih momenata. Sam Mikri ima bas brutalnih upada, cak i na slabije znanim pesmam, recimo na Izvinite onih nekoliko linija na pocetku versa su goat materijal.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mile1 said:

mikri in d haus

 

6 hours ago, uini said:

@Mile1, gde nađe baš tu stvar, bukvalno ne mogu da se setim neke prtija koja je tako nemotivisana i besmislena

 

 

Naravno da je nemotivisana kad je cela plagijat. Najjace mi je kad se neko tu ispod potpise da je radio bit, a usporio ga i spustio za oktavu, bravo.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...