Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

Hello, treba mi jedna info od IT-evaca, a verujem da ih ima ovde. Da li koristite discord i da li tamo komunicirate sa tom zajednicom? Da li smatrate da ima smisla predložiti IT firmi da se aktivira na discordu? 

 

Nisam ni ispratio baš šta je diskord i zbog čega se razlikuje od drugih platformi za komunikaciju. 

Čuh da ga uglavnom koriste u školama i za igrice. 

 

Jedan kolega je učio neki manje poznat programski jezik i onda je ta zajednica koristila diskord za komunikaciju, rešavanje problema i šta već ne.

 

Ja nemam želju ni da vidim o čemu se radi. 

 

Ne znam ni šta može da donese nekoj firmi? Pretpostavljam da to nešto znaš, kad već pitaš. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posle  - zasto mrzim windows 10... Weeel, nece nikako da mi prepozna telefon, a bas sam se potrudio da uslikam Percetovu "Zgazi ih sve" sliku i da napisem "Tebi u inat, Kronose". Zasto, nemam pojma, valjda mi tako doslo.

PS. You know what i mean, do you?
 


 

Of course you don't!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uvrnuto said:

 

Nisam ni ispratio baš šta je diskord i zbog čega se razlikuje od drugih platformi za komunikaciju. 

Čuh da ga uglavnom koriste u školama i za igrice. 

 

Jedan kolega je učio neki manje poznat programski jezik i onda je ta zajednica koristila diskord za komunikaciju, rešavanje problema i šta već ne.

 

Ja nemam želju ni da vidim o čemu se radi. 

 

Ne znam ni šta može da donese nekoj firmi? Pretpostavljam da to nešto znaš, kad već pitaš. 

 

Hvala na odgovoru! Ono što je i meni poznato jeste da ga gejmeri obilato koriste, samo se diskutuje i o drugim temama.

 

U suštini, razmišljala sam iz ugla employer brandinga da li bi građenje zajednice na discordu pomoglo u građenju brand image za kompaniju, kako prema (potencijalnim) zaposlenima, tako i prema klijentima. Pa me je zanimalo mišljenje nekog ko je u industriji. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Hvala na odgovoru! Ono što je i meni poznato jeste da ga gejmeri obilato koriste, samo se diskutuje i o drugim temama.

 

U suštini, razmišljala sam iz ugla employer brandinga da li bi građenje zajednice na discordu pomoglo u građenju brand image za kompaniju, kako prema (potencijalnim) zaposlenima, tako i prema klijentima. Pa me je zanimalo mišljenje nekog ko je u industriji. 

Pa na diskordu mozes otvoriti na jednom serveru 1000 kanala. Tipa imas kanala(soba) pa ne moras da na svaki kanal dodajes osobe vec svi koji su na serveru to vide. Dosta prakticno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Hvala na odgovoru! Ono što je i meni poznato jeste da ga gejmeri obilato koriste, samo se diskutuje i o drugim temama.

 

U suštini, razmišljala sam iz ugla employer brandinga da li bi građenje zajednice na discordu pomoglo u građenju brand image za kompaniju, kako prema (potencijalnim) zaposlenima, tako i prema klijentima. Pa me je zanimalo mišljenje nekog ko je u industriji. 

Ne vidim kako bi to uticalo na employer branding, osim ako IT firma nije na samom početku, pa kao to da bude jedan od predloga. 

12 minutes ago, Don Dusko said:

Pa na diskordu mozes otvoriti na jednom serveru 1000 kanala. Tipa imas kanala(soba) pa ne moras da na svaki kanal dodajes osobe vec svi koji su na serveru to vide. Dosta prakticno.

Ali iz ugla same IT firme nije, jer bi onda za projekte i zasebno timove moraš svakako da otvaraš poseban server, jer ne trebaju svi da vide sve. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

Hello, treba mi jedna info od IT-evaca, a verujem da ih ima ovde. Da li koristite discord i da li tamo komunicirate sa tom zajednicom? Da li smatrate da ima smisla predložiti IT firmi da se aktivira na discordu? 

 

Da, napravio ga pocetkom 2020 zbog strimova, pa ga reaktivirao pretproslog leta. Odlicna aplikacija i puno stvari sam saznao i vodim generalno diskusije o temama za koji mnogi nisu zainteresovani ili prosto diskusija ne moze da ode u tom smeru, pojela mi vreme za sve druge stvari pa sam jedva ''vidljiv''.

 

Za privatnu prepisku bih preporucio, sada nisam siguran koliko je dobar za posao. Tu je sada problem sto ako si na nivou poznanika, moze da ti zasmeta sto znas sta ta osoba radi (mada moze i da iskljuci) i sto neke stvari dolaze do drugih. Ako igras neku igru u tom trenutku, stojace sa strane, ako pustas neku muziku na spotify, kada kliknes na nik videces koja pesma i koji minut sekunda. Ima i te, da se ljudi sa posla teze izbacuju iz grupe, a mogu da pokupe gomilu ''nebitnih'' informacija.

 

Mozda su slack ili signal prava resenje, jedino sto bi trebalo poslovnoj zajednici da bude dostupno o clanovima su poruke. Za druge stvari treba malo veci trud od par klikova.

 

 

To sto se moze otvoriti mnogo kanala i da se razgrana diskusija je najveci benefit.

Edited by Ta'veren
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...