Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Ne sviđa mi se izbor TOP 10. Bilo koji  izbor TOP X ( gde je X proizvoljan prirodan broj  😄 )  vesterna koji ne sadrži Rio BRavo mi se ne sviđa.


Jebiga ne videh pre edita. Prilično kritički kidam po Rio Bravu u samom podcastu :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


Jebiga ne videh pre edita. Prilično kritički kidam po Rio Bravu u samom podcastu 😄
 

 

Bolje što nisi.  :lol_2:

Bio sam grub prema autoru liste, a onda sam provalio da si to u stvari ti, pa sam brže bolje editovao, jer generalno stvarno poštujem sve što pišeš na 4umu pa mi bilo glupo 😄.

Pošto sam i ja slična priča kao ti ( matori pasionirani western ljubitelj, pa sam i sam morao biti takav ), probaću kasnije da dam svojih top 10, pa možemo prodiskutovati.

Link to comment
Share on other sites

Editovao sam u međuvremenu....konstatacija je bila pregruba, priznajem. Ovo što sad stoji je manje više isto, samo mnogo umerenije rečeno [emoji1]
Misliš, to je ono: "I kažem ja njemu, ma 3.14čka ti materina, a u sebi se mislim ma popušiš mi qrac..." [emoji106]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

Kuckam polako dok slušam podcast u pozadini. Svaka čast na ovom "jedan režiser, jedan film". To baš otežava priču. Ja ipak neću tako...

Evo od mene deset filmova, ne nužno ti redosledom kad bih morao da ih poređam od prvog do desetog

 

-Čovek koji je ubio Liberty Valansa 

rekao si sve u podkastu, obaška što jako volim Džejmsa Stjuarta. Kad mi neko ko je slab sa vesternima traži preporuku, ovo je prvi film koji preporučujem

 

-Rio Bravo

Kapiram razloge što ti se nije dopao, ali meni je film vrh vrhova. Volim filmove koji su u suštini ozbiljni, ali imaju duha. Volter Brenan je fenomenalan začin u svakom filmu, ali u ovom je to dignuto na drugi nivo 😄. Eldorado i Rio Lobo ipak nisu taj nivo. 

 

-For a few dollars more ( tesno tuče Dobar, Loš, Zao ) 

meni  najbolji Leoneov film. Obožavam muziku iz tog filma a i završni obračun sa medaljonima je sjajan. 

 

-Divlja Horda 

rekao si manje više sve u podcastu. U ovakav izbor se mora uključiti Sem Pekinpo, a Divlja Horda je ipak bolji od "Pet Geret i Bili Kid" ili "Donesite mi glavu Alfreda Garsije"

 

-Crvena Reka

Drugi Hoksov film u ovoj priči. Ne može se izostaviti. Rekao si dosta u podkastu

 

-True Grit

bilo koja verzija. Ova verzija braće Koen možda čak i pre one prve Hatavejeve

 

-Moja draga Klementina ( Drugi Fordov film u mom izboru )

Sve se slažem šta si u podkastu rekao za Tumbston ( koji je fenomenalan film ) ali ako ću već da biram verziju  te priče o obračunu kod OK korala onda mi je ova nekako najmilija

 

-3:10 to Yuma i to ona verzija iz pedesetih sa Van Heflinom i Glen Fordom. 

 

ovo su manje više sve home-runovi, ne možeš promašiti ako navedeš bilo koji od ovih filmova. Preostala dva su manje poznata

 

-Destry rides again 

mnogo simpatičan film iz 1939. Mladi James Stewart i Marlen Ditrih. Postoji i bukvalno identičan remake sa Odi Marfijem. 

 

-Big deal at Dodge City

Odličan Henry  Fonda. Film koji ima duha sa zvrčkom na kraju. 

 

 

Honorable mentions:  Sedam veličanstvenih, The ride back, Fastest gun alive, The sheepman

 

 

Inače, moram priznati da za onaj poslednji od deset navedenih u podcastu  „The Ox-Bow Incident“ nisam ranije čuo

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E, ima li ko iskustva sa online osnivanjem preduzetnika u APR?

 

Nešto naleteh na netu na informaciju da ako se to odradi online onda i rešenje stiže online koje jelte nema potpis ni pečat pa je posle sa bankama natezanje pri otvaranju računa i na kraju se svodi na to da svejedno mora da se ode do APR-a. Pa ako je tako onda bolje odmah tamo da odem.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Rio Bravo

Kapiram razloge što ti se nije dopao, ali meni je film vrh vrhova. Volim filmove koji su u suštini ozbiljni, ali imaju duha. Volter Brenan je fenomenalan začin u svakom filmu, ali u ovom je to dignuto na drugi nivo 😄. Eldorado i Rio Lobo ipak nisu taj nivo. 


Ako izuzmemo i moj animozitet prema Rio Bravu kao "slobodarskom" High Noonu, meni je taj film ipak malo naporan. El Dorado mi je makar zabavniji, plus Mitchum i Caan > Deano i Ricky.

 

20 minutes ago, Yi Sun Shin said:

-For a few dollars more ( tesno tuče Dobar, Loš, Zao ) 

meni  najbolji Leoneov film. Obožavam muziku iz tog filma a i završni obračun sa medaljonima je sjajan. 


Meni je Lee van Cleef mnogo simpatičniji kao pozitivac. Plus, kresanje šibica o grbavog Kinskog je scena za anale. :D

 

21 minutes ago, Yi Sun Shin said:

-True Grit

bilo koja verzija. Ova verzija braće Koen možda čak i pre one prve Hatavejeve


Meni True Grit Hathawayev pada u očima zbog kompenzacijskog Oskara za Dukea, definitivno je bilo boljiih prilika da se dotični uruči. Rimejk sasvim pismen.

 

22 minutes ago, Yi Sun Shin said:

-Moja draga Klementina ( Drugi Fordov film u mom izboru )

Sve se slažem šta si u podkastu rekao za Tumbston ( koji je fenomenalan film ) ali ako ću već da biram verziju  te priče o obračunu kod OK korala onda mi je ova nekako najmilija


Bez greške, Hank dominacija. Ja volim i Sturgesov OK Koral sa Burtom.

 

22 minutes ago, Yi Sun Shin said:

-Destry rides again 

mnogo simpatičan film iz 1939. Mladi James Stewart i Marlen Ditrih. Postoji i bukvalno identičan remake sa Odi Marfijem. 


Odličan izbor!
 

24 minutes ago, Yi Sun Shin said:

-Big deal at Dodge City

Odličan Henry  Fonda. Film koji ima duha sa zvrčkom na kraju. 


Morao sam da guglam i vidim da ga znam pod naslovom Big hand for the little lady. Nisam pogledao ali znam iz literature. Inače, od komičnih sa Fondom odličan je i The Rounders sa Glennom Fordom i naravno Il Mio Nome e Nessuno sa Terence Hillom.

 

The Ox-Bow Incident preporučujem svakome da pogleda. Otrežnjujuće iskustvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:

Henry Fonda je stvarno imao sjajnih uloga za života ali da mi je neko rekao da tako upečatljivo može da odigra možda i najvećeg zlotvora u istoriji filma...bukvalno se usereš kad te pogleda tim ljupkim plavim okicama.

 

Fonda iz tog filma mora ući u top 3 vestern negativaca. Ja sam taj film ne volim i to je jedini razlog što su mi ova dvojica ispred. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

malo sam se zeznuo, top 3 mi je malo, Jack Palance mi sam zauzima 3 pozicije, Shane + uloge u Corbucci-jevoj trilogiji, onda naravno Angel eye, Henry Fonda

 

da jbt, jos Jack Palance-a :classic_biggrin:, u onom spagetiju gde Lee van Cleef glumi svestenika sa utokom koji zeli da osveti brata

Edited by SunZero
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SunZero said:

da jbt, jos Jack Palance-a, u onom spagetiju gde Lee van Cleef glumi svestenika sa utokom koji zeli da osveti brata


Diamante Lobo! Sniman u Izraelu of all places.

EDIT : Inače režirao Parolini, poznat po Sabata filmovima sa LVCom.

Edited by Mairosu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SunZero said:

malo sam se zeznuo, top 3 mi je malo, Jack Palance mi sam zauzima 3 pozicije, Shane + uloge u Corbucci-jevoj trilogiji, onda naravno Angel eye, Henry Fonda

 

da jbt, jos Jack Palance-a :classic_biggrin:, u onom spagetiju gde Lee van Cleef glumi svestenika sa utokom koji zeli da osveti brata

 

Ko je rekao "Five cards stud"  😄 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

E, ima li ko iskustva sa online osnivanjem preduzetnika u APR?

 

Nešto naleteh na netu na informaciju da ako se to odradi online onda i rešenje stiže online koje jelte nema potpis ni pečat pa je posle sa bankama natezanje pri otvaranju računa i na kraju se svodi na to da svejedno mora da se ode do APR-a. Pa ako je tako onda bolje odmah tamo da odem.

 

Pomagao sam drugarici da otvori firmu pre 10ak dana, ali smo radili preko APR, tj direktno tamo, tako da ti ne mogu pomoći što se online prodecude tiče. Ako ti treba bilo šta drugo od saveta, piši.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...