Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Just now, delgado said:

 

 Video sam da si me potpuno uporedio s njim, posle komentari ostalih kako je silovatelj, bezmozgas i los igrac, hvala na poredjenju

 

podseca me na tebe po stilu igre i sitno vizuelno, nisam mislio nista drugo

 

u knicksima je samo sutirao trice i duge dvice, ovde soroz drugacije igra

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

2 hours ago, freethrow said:

od 1987 se ložih na Pistolse

 

Novembra 1977 sam čuo Pretty Vacant na radijiu i to je bilo to. Himna tinejdžerske apatije i besciljnosti. Moja glava se potpuno promenila...

 

Spoiler

Sećam se da sam se sutradan uveče vraćao tramvajem (3) s društvom iz razreda i da sam odjednom počeo da se derem we're so pretty, oh so pretty vacant... we're va-cant -a (kasnije tek saznao da je poenta izgovarati to kao va-cunt...) i da me je društvo gledalo (tada duboko u glam-hard-rock-pop fazonu...) kao da sam lud ili bar pao s marsa.  Rekao sam nešto kao "ovo je punk" a u sebi sam mislio "a svi ste vi jebene budale...i ja sa vama" (što i danas mislim). Mislili su da sam poludeo. Realno i jesam. Ali smo ipak iz tramvaja izašli na Štajgi, derući se svi kompletno We're so pretty, oh so pretty we're vacant!

To je bio taj trenutak kad je punk stigao na beogradske ulice.

 

7 meseci kasnije, s nepunih 15 god. harao sam po Londonu... Gile Org. je još uvek imao dugu kosu i bio u simfo-prog rock fazonu... sećam se kako smo tražili Dylanove i Yes / Genesis bootlege (za njegovu kolekciju) po Croydonu, blizu marketa. Bio je stariji ali i dosta tolerantan prema mojoj klinačkoj buntovničkoj prirodi, bedževima i zihernadlama... On je meni pokazao Oxford Street, Carnaby Street, Picadilly Circus, HMV i Virgin Store u Londonu, a ja sam ga vodio u Bonaparte Records blizu East Croydon  Station, u potragu za opskurnim punk singlicama (za moju kolekciju)... prodavac tamo je bio u šoku da boys from Yugoslavia znaju toliko puno o muzici :s_d:

 

To su bili dani.

U školskom godišnjaku na kraju sledećeg razreda ja se slikam u crnoj Clash majici, razgrnuvši ekipu ispod mene tako da majica bude u pravom planu, Đole ZZ drži otvoren "The Great Rock'n'Roll Swindle" uz njegov najbolji Johnny Rotten pogled, Bane Banana je kao i uvek bio pristojan :classic_biggrin:

 

Fast forward još godinu dana kasnije i još jedna poseta Engleskoj, septembar 1979, ponosno furam "My Sid is Innocent" majicu sa slikom novina sa intervjuom sa Sidovom kevom, i slikama Sida i Nancy... žurim da stignem na čas u bivšoj 3. B.G. već je zvonilo... Bora Grbavi me zaustavlja "gddd-ddde-sss-ssssi-nnnabbbbavvio majjj..." - "U Londonu" odgovaram i utrčavam u dvorište koga više nema, tu su 10ak i kusur godina kasnije roknuli stambene zgrade...

 

Jedina i ujedno kobna greška Pistolsa je bilo otpuštanje Glen Matlocka i dovođenje Sida.

Možda bi Pistolsi trajali duže, a opet, možda i ne, obzirom kakva su bila Lydonova muzička interesovanja... 

 

Nisam gledao seriju, ali sigurno hoću, čekam malo više slobodnog vremena u kući.

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...