Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

22 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Ne slažem se da je bold feminističko uverenje. Bar ne u moderno vreme. Kroz istoriju da.  Prvi ću stati u red da se borim za bold. Ja imam drugačije, mnogo malignije viđenje pojma feminizam. Zato sebe doživljavam kao antifeministu. Očigledno da da pored svih ostalih imamo i neke semantičke nesuglasice. 

 

Koje je onda tvoje viđenje feminizma? Beware, postoji više perspektiva tog društvenog fenomena.

 

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne razumem kako to da si procitala stavke koje je izneo @advokat kuče, tečefon, ocigledno ih dobro konstatovala jer ih pominjes i jos si navela da se za neke od njih bore i feministkinje. A onda u sledecem pasusu kazes da je jako tesko videti bilo sta pozitivno kod lika poput JP-a. 

 

Sad ne znam kako to da shvatim, da li je tesko pa si uspela ipak da shvatis da ima i pozitivnog u takvim likovima - eto, nije toliko tesko kao sto tvrdis; ILI mozda te stavke koje si konstatovala nisu bas pozitivne (pa se i feministkinjama to moze pripisati kao lose)? 

 

Činjenično je da u svakom čoveku ima i dobrog i lošeg, tj. i plemenitog i zlog. Tako da, svakako u Petersonu postoji bar trunka dobrog (ne poznajem ga lično). Iako on tvrdi da se bori za sve što je kolega forumaš naveo, ono što propagira i na čemu zarađuje novac i slavu je prilično kontradiktorno tome. Isto tako dr Zoran Milivojević kog sam navela kao "srpskog JP" u načelu ima plemenitu profesiju i kao psihoterapeut bi trebalo da čini više dobrog, a on čovek propagira fizičko kažnjavanje dece i sve ono najgore u patrijarhatu. Overall, rekla bih da je uticaj koji obojica imaju u društvu poguban i da ga ne zaslužuju.

 

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Primenjivo i na forum, zar ne? 🙂 

 

Ima toksicnih ljudi pa opet ih necu staviti na neki ignore, jer ja verujem da u svakom ima nesto dobro, neki dobar stav, neka dobra misao, nije svet crno-beo i ne treba tako gledati na njega. Ima puno nijansi izmedju. Razlike su dobre, ali podele ne valjaju. 

 

Ne razumem, jesi li to malo uvređen što sam te stavila na IL pa skinula sa iste? 😄 Svakodnevno odlučujemo na šta ćemo potrošiti energiju i da li su određeni ljudi vredni našeg vremena i truda. Ja iskreno nemam problem da mene neko ignoriše ako smatra da nisam vredna toga.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

Ima toksicnih ljudi pa opet ih necu staviti na neki ignore, jer ja verujem da u svakom ima nesto dobro, neki dobar stav, neka dobra misao, nije svet crno-beo i ne treba tako gledati na njega. Ima puno nijansi izmedju. Razlike su dobre, ali podele ne valjaju.

Ako smem da se ubačim na časak.

 

Ovakav stav je po mom mišljenju skroz okej i dobro ga je primenjivati (topla voda). Međutim, kad su javne ličnosti u pitanju, ili ljudi gde se vodi jednosmerna komunikacija, obično ne idemo u takve detalje (čuvamo ih za međuljudske odnose), nego sagledamo glavni pravac delovanja te osobe, odredimo na koju stranu generalno vuče i na osnovu toga formiramo nešto grublji stav.

 

Evo, uzmimo za primer Boška Obradovića. Siguran sam da je Bole protivnik toga da transrodni muškarci učestvuju u ženskoj konkurenciji u sportu, kao što sam i ja protiv. Međutim, glupo bi bilo da mu ja to sada uzimam kao neki plus, kada uzmemo u obzir ono što je kod njega glavna ideja. Valjda ne treba da mu čestitamo što nije još luđi nego što jeste. 🙂

 

Siguran sam da Bole ima još neke ljudske kvalitete, otkud znam možda je jako zabavan kad popije ili tako nešto, ali zašto trošiti energiju na razmišljanja u tom pravcu?

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime za prvi deo odgovora: 👍

 

Za ovo:

5 minutes ago, DameTime said:

Ne razumem, jesi li to malo uvređen što sam te stavila na IL pa skinula sa iste? 😄 Svakodnevno odlučujemo na šta ćemo potrošiti energiju i da li su određeni ljudi vredni našeg vremena i truda. Ja iskreno nemam problem da mene neko ignoriše ako smatra da nisam vredna toga.

Ni najmanje uvredjen, au contraire 😄 

 

Napisao sam nesto pa obrisao, odlucio sam da trenutno nemam vremena za filozofiranje o tome kako je cancel kultura, ignorantsko ponasanje, u bilo kom smislu - sto drustveno sto privatno, pa ako hocete i na forumu, zapravo kontraproduktivno i po pojedince i po drustvo. Drugi put, mozda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Niti ovde više i dolaze bendovi/izvođači sa neke A liste..govorim o onima koji spadaju u neku mejnstrim priču i inače pune arene i stadione širom sveta.

Na vlasti imamo ekipu koja nikako i nipošto ne vidi interes da ih dovodi..niti ih iskreno zanimaju,niti im se to uklapa u neku širu sliku koju žele ovde da stvore..dok je žutima ipak bilo stalo da nas i na taj način približe svetu,otvore nas ka njemu..i nešto tog sveta i dovedu ovde..

 

Ovo je delimicno tacno, sama vlast na neke druge cionioce vise utice i dobijemo trenutnu sliku, njihovih para nema zato sto nije isplativo na duze staze i zato sto nema garancije da ce publika redovno dolaziti. Pogodis sa jednim izvodjacem gde se okupi puno mase, a onda na naredna dva imas promasaje jer nije dosla publika u velikom broju. Imali smo prosle godine od iste ekipe koncert Mejdena gde je Arena bila rasprodata i onda ista ta ekipa okupila Five Finger Death Punch, oni su popularni u svetu metala. Ove godine su organizovali par dogadjaja, ali nijedno zvucno ime blizu ova dva benda. Pretpostavljam da su pokusavali nekog da dovedu. Nemamo publiku za velike dogadjaje sem za ove bas najvece bendove, a nema budzeta da dovedes takva 2-3 benda na godisnjem nivou. Mozda je samo u jednom trenutku bilo za vreme zutih, ali je tada ekonomska slika bila povoljna+dosta publike u tinejdzerskim i post-tinejdzerskim godinama. Danas su to roditelji koji verovatno nece moci zbog obaveza da prisustvuju koncertu, tako je slucaj sa vecinom. Ili su van zemlje. Kad je Rammstein drugi put bio u Beogradu, ne znam da li je bilo 10 000 dusa u Areni, i druge muzicke manifestacije dozivele su krah sa slabijim odzivom.

 

Gledao sam da je na Metaliki bilo fazon 30 000 kad su nastupali kod nas, DM recimo 27 000, ne vidim da bi te brojke mogle da se danas ponove, a i oba benda ciljaju na brojke od 50 000 i vise gledalaca, tako da kada izaberu lokaciju sa manjim kapacitetom vise prave ustupak organizatoru. Ima i ona druga bitna stvar koja se gleda, to je u kojim susednim gradovima nastupaju i kolika je razdaljina od sledeceg velikog grada gde bi mogli da nastupaju. Stvarno su male sanse za Beograd, ako u Zagreb i u Budimpestu dodje veliki bend. Za Hrvate cisto sumnjam da dolazi vise od par hiljada stranaca stranaca na te vece koncerte, dok na drugim mestima mogu da zamislim u dosta vecem procentu strane drzavljane koji idu iz jednog dela Evrope u drugi i da su na vise mesta vecina u odnosu na domacine. Zato sam i poredio Zagreb sa Budimpestom. Pre desetak godina svuda je bilo svacega, a u poslednjih par godina je mnogima postalo jasno kako se ko pozicionirao na muzickoj mapi i ko je postao veci magnet za stranu publiku.

 

Zuti su radili dosta stvari bolje i malo su se vise pruzili ka obicnom coveku, samo ne vidim da bi to bio veci pomak u odnosu na sadasnje stanje. Potrebna su veca ulaganja, a kada nemas redovnu publiku, pare ce otici na investicije koje su isplative.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

ocigledno je da feminizam dozivljavas kao nesto lose. "mnogo malignije" a istovremeno mozes da preskocis petersonove gluposti zarad te malignosti.

 

imam utisak da nije stvar semantike, vec prioriteta.

 

Možeš u dupe da se kladiš da jeste pitanje prioriteta. Kada je u velikom delu najveće, najmoćnije države sveta, države koja sebe doživljava kao bastion demokratije i istinskih vrednosti i koja te vrednosti veoma uspešno nameće ostatku sveta, bilo kulturološki ili vojno ekonomski , ozakonjeno hemijsko kastriranje dečaka zarad nečeg što neko tamo naziva "toxic masculinity",  i što se to pokušava prodati kao poželjno i moralno i dobro i da tako treba...e pa to je kod mene jako jako visoko na listi prioriteta, u stvari jako je teško naći nešto što mi je više na listi prioriteta, i jako mi je teško nekog diskvalifikovat zarad nekih drugih stvari, ako se već aktivno bori protiv toga u okviru svojih mogućnosti, bez obzira da li se taj neko zove Jordan Peterson, Charlie Kirk, Konstantin Kisin, Ben Šapiro ili kako god već....

Nadam se da je sada jasno da itekako jeste pitanje prioriteta. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Ako smem da se ubačim na časak.

 

Ovakav stav je po mom mišljenju skroz okej i dobro ga je primenjivati (topla voda). Međutim, kad su javne ličnosti u pitanju, ili ljudi gde se vodi jednosmerna komunikacija, obično ne idemo u takve detalje (čuvamo ih za međuljudske odnose), nego sagledamo glavni pravac delovanja te osobe, odredimo na koju stranu generalno vuče i na osnovu toga formiramo nešto grublji stav.

 

Evo, uzmimo za primer Boška Obradovića. Siguran sam da je Bole protivnik toga da transrodni muškarci učestvuju u ženskoj konkurenciji u sportu, kao što sam i ja protiv. Međutim, glupo bi bilo da mu ja to sada uzimam kao neki plus, kada uzmemo u obzir ono što je kod njega glavna ideja. Valjda ne treba da mu čestitamo što nije još luđi nego što jeste. 🙂

 

Siguran sam da Bole ima još neke ljudske kvalitete, otkud znam možda je jako zabavan kad popije ili tako nešto, ali zašto trošiti energiju na razmišljanja u tom pravcu?

 

E dobar primer. Zato ja Boska ne bih odbacio u borbi protiv Vucica. Ne bih ga ignorisao jer je desnicar kad njegov doprinos moze biti neki mali teg na vagi i svaki takav mali teg moze da presudi na kraju. Ne on konkretno, nego svi zajedno. 

 

Mozda nemamo ideoloski mnogo sta zajednickog, ne slazemo se u mnogim stavovima, ali ponesto mozemo da nadjemo. A da bi to nasli moramo i da dozvolimo jedno drugom da pricamo, a i da se cujemo. 

 

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

jel imas neki link validan za to "ozakonjeno hemijsko kastriranje dacaka", posto sam, kada si to pomenuo kao jednu od stavki, guglao, i nasao samo hemijsko kastriranje child molestors ili ksko se vec kaze.

 

@advokat kuče, tečefon

 

a naravno da je stvar prioriteta, to vristi iz svakog tvog posta na temu, pa je nebitno sta ti peterson-likovi zapravi zagovaraju, jer ti je to daleko manje zlo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

 

Koje je onda tvoje viđenje feminizma? Beware, postoji više perspektiva tog društvenog fenomena.

 

Da li ćeš ti meni verovati, ako ti kažem da postoje žene koje sebe smatraju feministkinjama koje se aktivno zalažu za neke od onih stavki koje sam naveo danas u onom postu kad sam govorio za JP da je borba protiv tih stvari OK u mojoj knjizi. 

Znači bore se da....

ženski prostor nije samo ženski nego pripada i muškarcima koji se identifikuju kao žene.( ženski toaleti, svlačionice )

Muškarci koji se identifikuju kao žene imaju pravo da nastupaju u konkurenciji žena u sportovima  pa imamo slučaj  na odbojkaškoj utakmici između dva univerziteta da muškarac koji nastupa u ženskoj ekipi smečuje loptu ( kao muškarac jelte ) i pogodi nesretnu devojku u glavu od čega ona naredni dan provede u komi. Ili slučaj čuvenog/čuvene Lea Tomas, koja je muškarac koji u muškoj konkurenciji na univerzitetskom USA nivou nije mogao da prismrdi u TOP 100 , transgenderovao se , dobio stipendiju kao da je žena ( nekoj mladoj dami je  znači zauzeo mesto na listi sportskih stipendija i verovatno joj promenio život na gore ). O tome kako se osećaju devojke koje su prinuđene da dele svlačionicu s njim neću, mogu da se nađu njihova svedočenja na internetu.

Koje se bore za pravo roditelja bolida woketarda da hemijski kastriraju svoju decu da bi dostigla neke non  binary ideali ili jednostavno ne bi postali toksični muškarci.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Smrtokapa said:

Ako smem da se ubačim na časak.

 

Ovakav stav je po mom mišljenju skroz okej i dobro ga je primenjivati (topla voda). Međutim, kad su javne ličnosti u pitanju, ili ljudi gde se vodi jednosmerna komunikacija, obično ne idemo u takve detalje (čuvamo ih za međuljudske odnose), nego sagledamo glavni pravac delovanja te osobe, odredimo na koju stranu generalno vuče i na osnovu toga formiramo nešto grublji stav.

 

Evo, uzmimo za primer Boška Obradovića. Siguran sam da je Bole protivnik toga da transrodni muškarci učestvuju u ženskoj konkurenciji u sportu, kao što sam i ja protiv. Međutim, glupo bi bilo da mu ja to sada uzimam kao neki plus, kada uzmemo u obzir ono što je kod njega glavna ideja. Valjda ne treba da mu čestitamo što nije još luđi nego što jeste. 🙂

 

Siguran sam da Bole ima još neke ljudske kvalitete, otkud znam možda je jako zabavan kad popije ili tako nešto, ali zašto trošiti energiju na razmišljanja u tom pravcu?

 

Kojne je samo bio malo povređen jer sam ga "cancelovala" na neko vreme 😛 Inače, bolje si formulisao moje misli od mene same... Poenta je da je Sirius Black lepo rekao We've all got light and dark inside us. What matters is the side we choose to act on. That's who we really are. 

 

Ali, ako pričamo o liku kao što je JP ili bilo koja druga javna ličnost koja propagira neke negativne stvari, zaista ne vidim zašto bismo namenski tražili pozitivno kod njega? Zbog čega se tu zaustaviti, hajde da nađemo nešto pozitivno i kod... Vučića npr. Sigurna sam kad bismo pitali njegovu porodicu da bi oduševljeno izjavili kako je najbolji čovek na svetu. 

 

20 minutes ago, Kooineeperk said:

Napisao sam nesto pa obrisao, odlucio sam da trenutno nemam vremena za filozofiranje o tome kako je cancel kultura, ignorantsko ponasanje, u bilo kom smislu - sto drustveno sto privatno, pa ako hocete i na forumu, zapravo kontraproduktivno i po pojedince i po drustvo. Drugi put, mozda. 

 

Ako donosi nešto pozitivno, inner peace, olakšanje, mentalnu uravnoteženost i generalno gledano pozitivan impact na društvo, ne smatram cancel culture kontraproduktivnom. Čak ni ja nemam bezgranični izvor energije za raspravu. 

 

@advokat kuče, tečefon, nisam sigurna na šta ciljaš? Ja recimo svakako ne podržavam hemijsku kastraciju dečaka tek tako, niti da deca pristupaju promeni pola tek tako i sl. Toxic masculinity postoji, nisu potrebni znaci navoda, a poslednjih dana se ponajbolje očitava u tome što gomila belih muškaraca kuka nad filmom pod imenom Barbie ;D 

1 minute ago, advokat kuče, tečefon said:

 

Da li ćeš ti meni verovati, ako ti kažem da postoje žene koje sebe smatraju feministkinjama koje se aktivno zalažu za neke od onih stavki koje sam naveo danas u onom postu kad sam govorio za JP da je borba protiv tih stvari OK u mojoj knjizi. 

Znači bore se da....

ženski prostor nije samo ženski nego pripada i muškarcima koji se identifikuju kao žene.( ženski toaleti, svlačionice )

Muškarci koji se identifikuju kao žene imaju pravo da nastupaju u konkurenciji žena u sportovima  pa imamo slučaj  na odbojkaškoj utakmici između dva univerziteta da muškarac koji nastupa u ženskoj ekipi smečuje loptu ( kao muškarac jelte ) i pogodi nesretnu devojku u glavu od čega ona naredni dan provede u komi. Ili slučaj čuvenog/čuvene Lea Tomas, koja je muškarac koji u muškoj konkurenciji na univerzitetskom USA nivou nije mogao da prismrdi u TOP 100 , transgenderovao se , dobio stipendiju kao da je žena ( nekoj mladoj dami je  znači zauzeo mesto na listi sportskih stipendija i verovatno joj promenio život na gore ). O tome kako se osećaju devojke koje su prinuđene da dele svlačionicu s njim neću, mogu da se nađu njihova svedočenja na internetu.

Koje se bore za pravo roditelja bolida woketarda da hemijski kastriraju svoju decu da bi dostigla neke non  binary ideali ili jednostavno ne bi postali toksični muškarci.

 

Verujem ti, zato sam te pitala šta misliš :)) A verovao ti ili ne, veći deo feminističkog pokreta zapravo ne podržava ništa od toga. Ne zalažemo se da se muškarci koji se identifikuju kao žene takmiče u ženskim kategorijama, da tvrde kako menstruacija ili porođaj nisu bolni procesi, a ni za hemijsku kastraciju. Zato sam danas spomenula da su feministkinje navukle gnev trans zajednice, baš zato što ne podržavaju sve to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

 

E dobar primer. Zato ja Boska ne bih odbacio u borbi protiv Vucica. Ne bih ga ignorisao jer je desnicar kad njegov doprinos moze biti neki mali teg na vagi i svaki takav mali teg moze da presudi na kraju. Ne on konkretno, nego svi zajedno. 

 

Mozda nemamo ideoloski mnogo sta zajednickog, ne slazemo se u mnogim stavovima, ali ponesto mozemo da nadjemo. A da bi to nasli moramo i da dozvolimo jedno drugom da pricamo, a i da se cujemo.

Dobar izbor prateće numere. 👍

 

Ja se slažem sa ovim što kažeš, nego to je pitanje taktike i prioriteta (ovo o čemu ekipa B raspravlja paralelno sa nama). Nećeš napadati Boška, jer je igrom slučaja koristan protiv još gore stvari. Međutim, to i dalje ne znači da je Boško kul lik i da treba da ga volimo.

 

Povlačim se iz rasprave za sad, odoh baš da gledam tu Barbiku da vidim u čemu je fora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima država u kojima je to ozakonjeno. Roditelji bolidi mogu po sopstvenoj voljij, da pristupe hemijskom tretmanu dece pre puberteta, dozvoljeno im je. Recimo neće dečaka, hoće androginog nonbinarca npr...Ono što sigurno znam da je Kalifornija jedna od tih država. Ono što takođe sigurno znam je da je Florida relativno skoro zabranila pa su bolidi digli dreku i krenuli da se iseljavaju. 

 

Elem...što se tiče Barbie. Gospodin Drinker uvek to najbolje izdefiniše. 

 

 

 

Toxic masculinity my ass. Jedino što postoji je toxic femininity

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

 

Toxic masculinity my ass. Jedino što postoji je toxic femininity

 

Stvarno je tužno što ovako misliš. Decenijama se kroz kinematografiju promovišu mizoginija, toxic masculinity i objektivizacija i seksualizacija žena, ali se odjednom digla kuka i motika jer je jedan film odlučio da pokaže kako to izgleda kad se uloge obrnu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Ako donosi nešto pozitivno, inner peace, olakšanje, mentalnu uravnoteženost i generalno gledano pozitivan impact na društvo, ne smatram cancel culture kontraproduktivnom. Čak ni ja nemam bezgranični izvor energije za raspravu. 

 

 

Pricam generalno, ne o nekim pojedinacnim slucajevima. Cancel kultura je kao kad dete zazmuri i nada se da ce opasnost da prodje. 

 

Ako ces konkretno, da li ti cancel-ovanje JK Rowling smatras produktivnim za drustvo, ima pozitivni impact, i na tebe licno?

 

11 minutes ago, Smrtokapa said:

Ja se slažem sa ovim što kažeš, nego to je pitanje taktike i prioriteta (ovo o čemu ekipa B raspravlja paralelno sa nama). Nećeš napadati Boška, jer je igrom slučaja koristan protiv još gore stvari. Međutim, to i dalje ne znači da je Boško kul lik i da treba da ga volimo.

Naravno, ne kazem ja da to malo dobro treba da override-uje ono lose. Treba stvari uzeti onako kako jesu, nisu ni skroz dobre ni skroz lose. Ako "zaokruzimo" na to da je generalno los, izgubicemo ono sto je dobro sto moze da nam koristi. To je stav. 

 

Izgubicemo fantasticna dela JK Rowling zato sto cemo da je drustveno cancel-ujemo zbog upitnih licnih stavova? 

 

Ja na stvari ne gledam tako. Jbg. To samo stvara polarizaciju. 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

 

Stvarno je tužno što ovako misliš. Decenijama se kroz kinematografiju promovišu mizoginija, toxic masculinity i objektivizacija i seksualizacija žena, ali se odjednom digla kuka i motika jer je jedan film odlučio da pokaže kako to izgleda kad se uloge obrnu.

 

nije jedan film odlučio, bilo ih je puno ali ih ovo zbog hajpa trigeruje kao peterson woke-feminste i ..kinje hue hue

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rat je i krenuo od ejlijena... i njihovog horoskopa. 😄 

 

32 minutes ago, Kooineeperk said:

Ako ces konkretno, da li ti cancel-ovanje JK Rowling smatras produktivnim za drustvo, ima pozitivni impact, i na tebe licno?

 

Ne smatram, jer ne bih ni cancel-ovala JK. S druge strane, Petersona bih svojeručno cancel-ovala (da mogu). Jer čovek koji krijući se iza nauke i elokvencije propagira uverenje da su muškarci nasilni kad nisu oženjeni i slične stvari, ne zaslužuje ni mm prostora koji dobija u medijima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Ima država u kojima je to ozakonjeno. Roditelji bolidi mogu po sopstvenoj voljij, da pristupe hemijskom tretmanu dece pre puberteta, dozvoljeno im je. Recimo neće dečaka, hoće androginog nonbinarca npr...Ono što sigurno znam da je Kalifornija jedna od tih država. Ono što takođe sigurno znam je da je Florida relativno skoro zabranila pa su bolidi digli dreku i krenuli da se iseljavaju. 

 

Elem...što se tiče Barbie. Gospodin Drinker uvek to najbolje izdefiniše. 

 

 

 

Toxic masculinity my ass. Jedino što postoji je toxic femininity

 

Druze, sta da ti kazem.

 

Prevarili su te. Slusas ljude koji mlate debele pare, a posao im je bukvalno da trigeruju ljude koristeci poluistine, a cesto i lazi.

 

Kao npr. drugar Taker koga je Fox pustio niz vodu cim su postale izgledne tuzbe koje stizu.

 

Sto se tice te 'hemijske kastracije', koliko je meni poznato, to nije nesto sto roditelji mogu da urade kakonim se cefne, vec za to postoji ozbiljna procedura i vise stepena lekarskih pregleda.

 

A valjda i vise stepena tih tretmana, odnosno ne krece se odmah sa necim sto pravi trajne promene.

 

Postji i dosta studija koje su pokazale bolje ishode u smislu mentalnog zdravlja za one ljude koji su imali dijagnozu 'gender dysphorie' i promenili pol, u odnosu na one koji nisu.

 

Ima sada i literature koja se zalaze za dodatno ispitivanje tih mentalnih ishoda pa cemo videti.

 

I to pisem sve kao neko koga prilicno nervira nacin na koji se trans pokret zalaze za svoja prava. I npr cela prica sa sportom je potpuno glupa i ne podrzavam ucesce trans sportista u zenskom sportu, treba tu naci neko drugo resenje.

 

Ali ekipa kojoj si ti poklonio svu svoju online paznju dokumentovano laze i izmislja vec godinama.

 

To pogotovo vidim u oblasti kojom se ja bavim i za koju sam strucan. Lupetaju i tendenciozno lazu kao ludi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, izneo sam neke netačne informacije. Hemijsko tretiranje dece nije ozakonjeno u nekim državama kao što sam napisao. Znači ne postoje zakoni kojima se to eksplicitno dozvoljava. Ono što postoji je gomila amandmana u okviru federalnog ustava kojima se garantuje široke lične slobode u koje očigledno spada i sloboda pojedinih parova da se useru u život svom detetu na način koj sam opisao. Pojedine države su to eksplicitno stavile van zakona, Nisam vičan pravnoj terminologiji pa stavljam znak jednakosti između "dozvoljeno" i "nije zabranjeno". Mea Culpa , ali opet ne menja mnogo suštinu. 

 

7 minutes ago, uini said:

 

nije jedan film odlučio, bilo ih je puno ali ih ovo zbog hajpa trigeruje kao peterson woke-feminste i ..kinje hue hue

 

Teši me da zakoni tržišta svaki takav film, postave na svoje mesto. Šta misliš zašto Disney gubi po par milijardi dolara godišnje. 

 

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Ejlijeni su nam takoreci na travnjaku ispred gajbe, a mi vodimo rat oko 1 barbike. Keep up the good work, 'civilizacijo'

 

Mene Bigfoot i 411 fenomen mnogo više zanimaju. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ljudi imaju slobodu da se useru u život svom detetu, kao što svako ima izbor da se sebi usere u život drogom ili nekim drugim porokom. Imaš i roditelje koji to urade svojoj deci i bez hemijske kastracije. To ne znači da sve feministkinje to podržavaju niti da smo zbog toga zle vještice, a pogotovo ne daje izgovor za tipa kao što je JP koji propagira neka podjednako užasavajuća uverenja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...