Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

7 minutes ago, Div said:

Znači, Arsenijević svira Kutiju.

Čujem,upravo, da su pušteni neki, da li ona četvorica ili ova dvojica, nisam uplatio.

Ova dvojica, dobili novčane kazne, oni momci su dobili 48h pritvora. Tako je u najboljoj demokratiji, ne sme da se zviždi onom koji je u svoj parlament bacao suzavac i molotovljev koktel. Odmah sledi hapšenje, sad imaju i novu taktiku, šalju ekipe 3-5 članova da u civilu provociraju pogotovo ženski deo populacije, kad im neko odgovori ili uđe u raspravu sa njima odmah vade legitimacije i hapse. Treba paravi enver da bude ponosan na svog naslednika, usavršava te kominterna metode.

Link to comment
Share on other sites

nije imao Aca ovu ljubičastu pištaljku zato su ga priveli

mene zanima što ne objavljuju snimak hapšenje aonih dečaka, pokrili su svaki ćošak kamerama tako da sigurno ima sve snimljeno

umesto toga i dalje priča o bandama i kriminalu na sewveru a u Prištini besni ulični rat između zaraćenih porodica i puca se svakodnevno

 

Link to comment
Share on other sites

Dok mrcina pece palacinke i ponizava Srbiju, ljude na Kosovu love kao zečeve. Ajd sto se mrcina ne potresa, ali nigde ni onih silnih nvo drustvanca da se jave, da prozbore koju o tome sta se desava Srbima na Kosovu. Nigde  zena u crnom i ostalih hohstaplera da se jave. Mnogi ovde bi se vise potresli da su dole ugrozena prava kerova i mačaka nego Srba. Da se pojavi snimak kako albanski policajci tuku nekog kera, digla bi se veca buka nego kada hapse Srbe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Dok mrcina pece palacinke i ponizava Srbiju, ljude na Kosovu love kao zečeve. Ajd sto se mrcina ne potresa, ali nigde ni onih silnih nvo drustvanca da se jave, da prozbore koju o tome sta se desava Srbima na Kosovu. Nigde  zena u crnom i ostalih hohstaplera da se jave. Mnogi ovde bi se vise potresli da su dole ugrozena prava kerova i mačaka nego Srba. Da se pojavi snimak kako albanski policajci tuku nekog kera, digla bi se veca buka nego kada hapse Srbe.

čak se može reći da određeni delovi kosovskih medija pogotovo opoziciono nastrojenih više kritikuju ovaj fašizam ego što rade mediji iz BG što državni što ovi kao nezavisni

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Perkos2 said:

čak se može reći da određeni delovi kosovskih medija pogotovo opoziciono nastrojenih više kritikuju ovaj fašizam ego što rade mediji iz BG što državni što ovi kao nezavisni

 

Cak je utisak da pojedini u Beogradu osecaju i neko bolesno zadovoljstvo zbog ovog uzasa koji se desava Srbima na Kosovu jer su oni taj kamen oko vrata koji sprecava da  njima bude bolje. Sutra bi isto zadovoljstvo osetili kada bi se Republici Srpskoj nesto lose desilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Igor_ said:

Sudjenje deci u 14:00, kazu da su ozbiljne batine dobili i da su u vidno losem stanju. Nece me zacuditi ako KP iskoristi proverene metode, 10dana pritvora dok se rane ne zalece. 

to je ta policja koja je trenirana po najboljim zapadnim metodama, ali mržnju im niko ne može izbaciti iz glave, još je mali enver naprimao razni bašibozluk i podelio im legitimacije policije pa svaki polukriminalac i fanatik ima priliku da tuče vezanog Srbina

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Cak je utisak da pojedini u Beogradu osecaju i neko bolesno zadovoljstvo zbog ovog uzasa koji se desava Srbima na Kosovu jer su oni taj kamen oko vrata koji sprecava da  njima bude bolje. Sutra bi isto zadovoljstvo osetili kada bi se Republici Srpskoj nesto lose desilo.

 

Fokusiraš se na nebitne stvari.

Beogradski deo krivice ne snose oni koji ti izgledaju ravnodušni i zaokupljeni pre svega svojim egistencijalnim problemima u Srbiji, (pa i da nisu, sloboda mišljenja je osnovni postulat demokratije).

Svoj bes bi mogao da usmeriš na zvaničnu politiku Srbije 30 i kusur godina unazad, čije kompletne reprezente imaš u sadašnjem rukovodstvu Srbije.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/kosovo-online-najnovije-vesti-optuznica-protiv-45-lica-za-napad-u-banjskoj/

 

čudne su sudbine političara, boraca za pravdu i nacionalne interese kad je Kosovo u pitanju

i hašim i mali enver i ramuš prolazili su razne faze u svojoj "borbi" padali i ustajali i dolazili na vlast, ne bi bilo iznenađenje da čelnik neke kakve takve ZSO ili autonomije na severu na kraju bude i Radojičić ili barem neki tip iz njegovog okruženja.

"ko bi gori sad je doli i obratno" 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Fokusiraš se na nebitne stvari.

Beogradski deo krivice ne snose oni koji ti izgledaju ravnodušni i zaokupljeni pre svega svojim egistencijalnim problemima u Srbiji, (pa i da nisu, sloboda mišljenja je osnovni postulat demokratije).

Svoj bes bi mogao da usmeriš na zvaničnu politiku Srbije 30 i kusur godina unazad, čije kompletne reprezente imaš u sadašnjem rukovodstvu Srbije.

 

Promasio se ceo fudbal. To sto je govnar na vlasti sjebao Srbe sa Kosova valjda treba da aminuje ološ koji maltretira Srbe, treba da aminuje zlikovce koji su poplaili i porusili crkve i manastire i proterali i pobili tolike ljude. Treba samo prozivati govnara, a olos sa albanske strane je nebitan.

Zaokupljeni svojim problemima, imaju pravo na svoje misljenje... Cudno da to vazi samo za probleme Srba sa Kosova, dok  recimo problemi na drugim kriznim mestima u svetu izrazito zaokupljaju paznju. Vise saosecanja se ima za Ukrajince nego Srbe sa Kosova. Pre ce ti koji su zaokupljeni svojim problemima prosetati zbog parade ponosa nego zbog eventualne podrske Srbima sa Kosova. Jer to nije in, jer su Srbi sa Kosova kamen oko vrata.

Dakle, fakat je da je ova vlast sve uradila da sjebe Srbe na Kosovu. Naravno u sadejstvu sa zapadnim drzavama. Dici glas protiv tih drzava je kao dici glas protiv Vucica. Zato i Vucicevi mediji kao glavnu vest imaju palacinke. A Srbi sa Kosova? Oni su kamen oko vrata Vucicu, zapadu, onima koji imaju svoje egzistencijalne probleme i vise ce ih pogoditi ako neko maltretira psa na Kosovu nego preostale Srbe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, berti said:

Cak je utisak da pojedini u Beogradu osecaju i neko bolesno zadovoljstvo zbog ovog uzasa koji se desava Srbima na Kosovu jer su oni taj kamen oko vrata koji sprecava da  njima bude bolje. Sutra bi isto zadovoljstvo osetili kada bi se Republici Srpskoj nesto lose desilo.

 

Nije da sam iz Beograda, samo (trenutno) živim u tom gradu. Ali brate mili, dokle ovo učitavanje svega i svačega?

 

Srbi u Beogradu, a i van njega, imaju dovoljno sopstvenih problema da bi se bavili samo i isključivo nedavanjem Kosova (a i RS). To nikako ne znači da bilo ko od njih/nas oseća eksplicitno zadovoljstvo kad se nešto loše desi ljudima na Kosovu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Nije da sam iz Beograda, samo (trenutno) živim u tom gradu. Ali brate mili, dokle ovo učitavanje svega i svačega?

 

Srbi u Beogradu, a i van njega, imaju dovoljno sopstvenih problema da bi se bavili samo i isključivo nedavanjem Kosova (a i RS). To nikako ne znači da bilo ko od njih/nas oseća eksplicitno zadovoljstvo kad se nešto loše desi ljudima na Kosovu. 

Naravno, ne svi, ali kod pojedinih da. Isto kao stav po pitanju Republike Srpske. Sta mislis, koliko njih RS zove genocidnom i smatra je uzrokom problema u Bosni.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Nije da sam iz Beograda, samo (trenutno) živim u tom gradu. Ali brate mili, dokle ovo učitavanje svega i svačega?

 

Srbi u Beogradu, a i van njega, imaju dovoljno sopstvenih problema da bi se bavili samo i isključivo nedavanjem Kosova (a i RS). To nikako ne znači da bilo ko od njih/nas oseća eksplicitno zadovoljstvo kad se nešto loše desi ljudima na Kosovu. 

Kako je ovo sebično....a drugi bold ...odvratno. Odvratno, taman kao i ovi policajci koji su se iživljali nad ovom decom. Gde jedan od ove dece moli da policajci popuste, jer ne može da diše, ali oni nastavljaju i ako on leži na zemlji.

 

Ali dobro, ne zameram ti, i nemoj da se ljutiš...ti samo koristiš termin koji se odomaćio na ovom forumu, na kome ja nisam prepoznao ni jednog "nedavača Kosova"....

Napisa fancy da su Beogradjani zaokupljeni svojim egzistencijalnim problemima...a koliko treba da bude prosečna plata u Beogradu da bi bili opušteni ? Kako je u Beloj Palanci i Trgovištu ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

koliko njih RS zove genocidnom

 

Da, to je baš neumesno.

Ne možeš zvati republiku/državu/zemlju genocidnom samo zato što su njene oružane snage na čelu s generalom i Komandantom glavnog štaba počinile genocid.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, berti said:

Naravno, ne svi, ali kod pojedinih da. Isto kao stav po pitanju Republike Srpske. Sta mislis, koliko njih RS zove genocidnom i smatra je uzrokom problema u Bosni.

Ja mislim da su Srbi prevashodno krivi za stanje na Kosovu pa ne likujem kad policija prebije neke momke tamo. A čini mi se da je to generalno stav i na forumu. Ne znam što bi to izjednačio?

 

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Napisa fancy da su Beogradjani zaokupljeni svojim egzistencijalnim problemima...

 

Preskoči me s jeftinim učitavanjima, Beograd je pomenut kao predstavnik srpske (as in "pregovori BEograda i Prištine") vlasti a ne kao lokalna geografska odrednica.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Kako je ovo sebično....a drugi bold ...odvratno. Odvratno, taman kao i ovi policajci koji su se iživljali nad ovom decom. Gde jedan od ove dece moli da policajci popuste, jer ne može da diše, ali oni nastavljaju i ako on leži na zemlji.

 

Molim? Kome se ovako obraćaš?
 

Reći da ljudi osećaju zadovoljstvo kad gledaju policiju da bilo koga maltretira (policija je inače represivni aparat svake države i, mada među njima svakako ima pojedinaca koji časno obavljaju posao, sistemski treba biti protiv njih jer su u službi režima) samo zato što se ne bave Kosovom onoliko koliko se ti ili neko drugi bavi, to je ono što je ružno. Učitavate nekom emocije koje zavređuju odlazak kod psihijatra na ispitivanje.

 

3 minutes ago, Constantin said:

Ali dobro, ne zameram ti, i nemoj da se ljutiš...ti samo koristiš termin koji se odomaćio na ovom forumu, na kome ja nisam prepoznao ni jednog "nedavača Kosova"....

Napisa fancy da su Beogradjani zaokupljeni svojim egzistencijalnim problemima...a koliko treba da bude prosečna plata u Beogradu da bi bili opušteni ? Kako je u Beloj Palanci i Trgovištu ?

 

Posle prve rečenice mi napišeš e, nemoj da se ljutiš? 

 

Vidi, to što je fancy napisao je verovatno iz njegovog ugla (ako živi u Beogradu), a važi za bilo koga u Srbiji. Prozivanje imaginarne grupe ljudi koja navodno uživa u maltretiranju ljudi na Kosovu je borderline bezobrazno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

4 minutes ago, fancy said:

 

Preskoči me s jeftinim učitavanjima, Beograd je pomenut kao predstavnik srpske (as in "pregovori BEograda i Prištine") vlasti a ne kao lokalna geografska odrednica.

 

Nikakvo učitavanje...ali sam ja pogrešno razumeo napisano. Dugujem ti izvinjenje...ustavri nema šta da ti dugujem. Izvini za moje pogrešno tumačenje.

5 minutes ago, DameTime said:

Prozivanje imaginarne grupe ljudi koja navodno uživa u maltretiranju ljudi na Kosovu je borderline bezobrazno. 

Ma ko je rekao da neko uživa....nervira me termin nedavač Kosova....

I OK, naljuti se...zaslužio sam....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fancy said:

 

Da, to je baš neumesno.

Ne možeš zvati republiku/državu/zemlju genocidnom samo zato što su njene oružane snage na čelu s generalom i Komandantom glavnog štaba počinile genocid.

Dakle, ti smatras RS genocidnom drzavom?A smatras li Kosovo koje hapsi, ubija, proteruje Srbe i pali stotine crkava i manastira genocidnom ili je to mlada demokratija u povoju... Ili mozda Hrvatsku genocodnim jer je proterala ogroman broj Srba, a one nemocne  koji su u Krajini ostali pobila?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 godina je Kosovo glavna tema i 30 godina su svi drugi u odnosu na Severnu Mitrovicu, pripadajuca sela i Beograd i pripadajuca sela gradjani drugog reda. Ovo sada je samo isto sto se i drugima desava, samo se represija sprovodi iz Pristine, a ne iz Beograda. Da mi je zao svakog nevino napadnutog coveka zao mi je, da mi je drago sto se ta prica stavlja ad acta drago mi je. Jedna tema za ispiranje mozga manje.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Nicklord said:

Ja mislim da su Srbi prevashodno krivi za stanje na Kosovu pa ne likujem kad policija prebije neke momke tamo. A čini mi se da je to generalno stav i na forumu. Ne znam što bi to izjednačio?

 

Srbija je kriva za mnoge stvari na Kosovu, ali ne noze biti kriva jer se neke mrcine u uniformi izivljavaju na Srbima dole, hapse ih i love kao zeceve. Kriva je sto ih je ostali zlikovcima na milost i nemilost, ali pendrek i pusku potezu Albanci.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, berti said:

Dakle, ti smatras RS genocidnom drzavom?A smatras li Kosovo koje hapsi, ubija, proteruje Srbe i pali stotine crkava i manastira genocidnom ili je to mlada demokratija u povoju... Ili mozda Hrvatsku genocodnim jer je proterala ogroman broj Srba, a one nemocne  koji su u Krajini ostali pobila?

 

Od svih navedenih samo je Vojska Republika Srpske pocinila genocid, vise puta dokazan i presudjen. Za isti je osudjen skoro citav vojni i politicki vrh RS u periodu 92-95 tako da se zakljucak sam namece. To naravno ne generalizuje srpski narod kao genocidan niti umanjuje ili negira zlocine pocinjene nad Srbima. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...