Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Just now, Sector said:

06420314e4ec88023cd11317cd8f8f08.jpg

 

Da li neko ima objašnjenje, razumno, kako je tako dobro obučena grupa ljudi sa ovakvom artiljerijom, prošla baš toliko loše?

 

Verovatno nije bio plan da bude borba, vec kao u Crnom Gruji, borbuljak, ili uopste da ne bude borba, vec samo prevoz oruzja i opreme na neku lokaciju.

Onda se postavlja pitanje: Why the fuck su postavljali barikadu i da li je moguce da je Radojicic licno bio tamo u uniformi, u taj deo bas ne mogu da poverujem da neko toliko bogat sprovodi stvari na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Posle razresenja Kosova, zanimacija ide ka RS. Ima tu psihopata da zavrsava dosta toga, tako da jos desetak godina cemo se druziti sa njim sigurno.

Kad im resi Kosovo, imaju belosvetske demokrate dovoljno argumenata u fijoci da ga puste niz vodu, urusavanje idemokratskih nstitucija, korupcija, kriminal, dovoljan razlog. A nece moci da sedi na 2 stolice, i EU i Rusija. Ako je moj scenario bar delimicno tacan, ovo je pocetak njegovog kraja. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Kad im resi Kosovo, imaju belosvetske demokrate dovoljno argumenata u fijoci da ga puste niz vodu, urusavanje idemokratskih nstitucija, korupcija, kriminal, dovoljan razlog. A nece moci da sedi na 2 stolice, i EU i Rusija. Ako je moj scenario bar delimicno tacan, ovo je pocetak njegovog kraja. 

Iz njihovog ugla posmatranja stvari ne vidim nijedan razlog da ga sklone. Sta oni pozele to on uradi. A to da njih brine demokratija, korupcija i krimunal... U te price poodavno niko ne veruje.

A to sto on kao sedi na dve stolice... Taj njegov kao kontakt sa Rusima je usaglasen sa zapadnim zemljama da bi psihopata imao pokrice pred biračima. Eto, kao on je dobar sa Rusima, pa da "patriote" imaju na sta da balave.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Iz njihovog ugla posmatranja stvari ne vidim nijedan razlog da ga sklone. Sta oni pozele to on uradi. A to da njih brine demokratija, korupcija i krimunal... U te price poodavno niko ne veruje.

 

Skloniće ga jednom, kada ga dovoljno iskoriste, jer moraju da održavaju privid demokratiskih tekovina. A to da radi protiv interesa Srbije i za interes Zapada to je skroz tačno. Ne bi ostao toliko na vlasti da nije.

Ono što mene boli je što je naš narod toliko infantilan da nikad sam neće napraviti korak napred. Uvek moramo da imamo podršku sa strane, a to obično mnogo košta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Iz njihovog ugla posmatranja stvari ne vidim nijedan razlog da ga sklone. Sta oni pozele to on uradi. A to da njih brine demokratija, korupcija i krimunal... U te price poodavno niko ne veruje.

A to sto on kao sedi na dve stolice... Taj njegov kao kontakt sa Rusima je usaglasen sa zapadnim zemljama da bi psihopata imao pokrice pred biračima. Eto, kao on je dobar sa Rusima, pa da "patriote" imaju na sta da balave.

reko bih duboko usadjen stav ogromne vecine u Srbiji, a po meni potpuno pogresan.

Vucic radi ono sto mu Putin i njegovi drugari kazu, a sa zapadom odrzava veze tek toliko da ne 'pocrkamo' od gladi i za svaku navodnu 'uslugu' koju im 'odradi' im ispostavi racun. kosovski cvor on nikada nece resiti, jer bas ovakva situacija mu pogoduje da vlada dok god zeli i kako zeli. ko se danas seca parizera i slicnih stvari? ko razmislja o izborima i protestima? sve to ide u drugi plan dok se gusla o Kurtiju (koji eskalira), zapadu i rusiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Mogu da se pozovu na njima tako dragu frazu o urusavanju demokratije, na kriminal, korupciju...

to i rade, vrlo intezivno, bukvalno nema sastanka ili izvestaja koji ne govore o kriminalu i korupciji, stanju prava i slobodama, demokratiji. rusija, on the other hand, bas se i nije 'potresla' ni za pravo ni za demokratiju, a posebno ne ni za kriminal ni za korupciju, ni u rusiji, a jos manje u srbiji.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Postoji razlog zašto je Đinđić insistirao na terminu "istorijska šansa Srbije". Imali smo priliku da budemo u vozu normalnih zemalja. Izabrali smo blato. 

u tome je poenta, mi smo izabrali. zapad je imao neke druge planove, ali kad vec pominjes Djindjica, red je da se kaze istina i ko je sta izabrao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je rekao djura je sustina.

 

Ja bih dodao i da njega drze u saci i jedni i drugi, a odgovara im samo donekle, takodje i jednima i drugima. Rusima odgovara zato sto mogu da rovare preko njega ili mimo njega, Kinezima jer ce im prodati sve sto traze budzasto i bez ikakvog postovanja standarda koje moraju ako hoce da kopaju i prave nesto po Evropi.

 

Amerikancima i Evropljanima odgovara stabilokratija i sto mogu da prave dilove sa njim.

 

Prvima se ne svidja to sto je pizda (ili ipak ne toliko glup kao Dodik) da ide full retard mode, drugima se ne svidja sto je spor i sto vrda, ali i jedni i drugi vide da je najbolje sto mogu da izvuku.

 

Da Vucic ispostavlja racun zapadu ispostavio bi ga kao recimo Zaev, koji je za manje od 4 godine resio probleme u Makedoniji koji su vrlo slicni, ako ne i tezi onima koje on ima. On ce ovim tempom "resiti" nesto za 50 godina.

 

Znaci to su prazne price. Takodje je prazna prica da ga zapad hoce, pa je zato tu.

 

To nije tacno. Srbi ga hoce, zato je tu. Nije posao zapada da nama menja vlast, jednom su poslali znacajnu finansijsku i logisticku podrsku, i to posto je skoro 10 godina Zloba zario i palio Balkanom, pa su videli kako je ispalo.

 

Ako se desi tako nesto sledeci put, postoje dva puta - ili ce nas definitivno zgaziti, ili ce nas pustiti i ograditi bodljikavom zicom, treceg nema. Sto je i Vucicu jasno, pa glumi faktor stabilnosti.

 

Ono sto Vucicu najvise odgovara je status quo uz iscenirane sukobe tu i tamo kako bi se tenzija drzala, on ostajao gde jeste beskonacno a nista ne radio, jer ne moze da se prica o tehnickim stvarima i daljem predavanju suvereniteta Kosovu kad nam gori kuca je l' tako?

 

Ovo sad je samo otislo van kontrole i sasvim je moguce da mu je Radojicic udario cajper zato sto ga je po njegovom misljenju pustio niz vodu.

 

Tako to ide kad 10 godina obecavas svasta svima okolo, koji imaju drugacije interese - racun dodje na naplatu u jednom trenutku.

 

E to je Vucicev najveci problem.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Vec je on itekako zasrao. Izmedju ostalog onim protestima na entitetskoj liniji najdirektnije moguce prekrsio Dejton. 

Ja mislim da on ima kapacitet da napravi mnogo veće sranje, a koliko vidim, onako površno, i on se poziva na to da se krši Dejtonski sporazum. Nešto me za sad ne zanima , ali ne isključujem da će se to promeniti. Generalno, ne verujem nešto mnogo Dodiku...ne verujem ni u dobre namere druge strane. Nije ovde tema....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Jeste istina da smo mi izabrali. Uopšte ne sporim. Ali poenta je u sledećem: Ni jedan od naroda u našem okruženju nije ništa bolji od nas, svima je bila potrebna pomoć zapada da bi se izvukli i okrenuli na stazu boljitka. Mi smo taj boljitak odbili, sada ih više ne zanimamo, a ako nastavimo da se ritamo, samo nas biti neće. Mada je i to garantovano ovim odlivom ljudi.

Nije u redu da se ljutimo sto su drugi znali bolje da izaberu.

Inace se slazem da narodi I drzave u okruzenju prakticno isti kao I mi, ali, eto, oni su znali da izaberu. A vecina u Srbiji misli da smo bas mi, bas super izabrali, ali nas, eto, svi mrze. Sudbina kleta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, djura.net said:

to i rade, vrlo intezivno, bukvalno nema sastanka ili izvestaja koji ne govore o kriminalu i korupciji, stanju prava i slobodama, demokratiji. rusija, on the other hand, bas se i nije 'potresla' ni za pravo ni za demokratiju, a posebno ne ni za kriminal ni za korupciju, ni u rusiji, a jos manje u srbiji.

Ispasce AV neko ko ima muda da se suprotstavi najjacim zemljama zapada. On, koji se boji svoje senke. Oko cega se on ikada to suprotstavio zapadu? Pa oko tog Kosova o kojeme sere vazda, sve je uradio sta se trazilo od njega. 

Iz drugog ugla se neke stvari mnogo čistije vide:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Jedino mu je jos preostalo da pokusa proglasiti nezavisnost i da izvede policiju i paravojske na ulice. Ostale nacine da zakuhava i provocira je manje-vise iskoristio. Sve to da zastiti sebe i svoj kriminal. 
Pa pustite ga nek ide...rešite se bede. [emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

Nije u redu da se ljutimo sto su drugi znali bolje da izaberu.

Inace se slazem da narodi I drzave u okruzenju prakticno isti kao I mi, ali, eto, oni su znali da izaberu. A vecina u Srbiji misli da smo bas mi, bas super izabrali, ali nas, eto, svi mrze. Sudbina kleta.

 

Ne samo da se ne ljutimo...kada bismo se barem ljutili to bi bila naznaka da smo svesni. Mi smo potpuno nesvesni, ne razumemo da smo napravili ogromnu grešku. Mi smo ponosni na svoju glupost. Zovemo je slobodarskim duhom. A u stvari smo potpisali svojoj deci ili život u inostranstvu ili nestajanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna od prica je da su oni dobili sifru crveno koja je bila lazna, posto znaju gde treba da se sastanu u slucaju takve uzbune i sta da ponesu oni su dosli na zborno mesto, a tu je vec sve bilo spremno za odstrel. U sustini Albanci su znali da nasi imaju naoruzanje i da imaju te sifre i da ocekuju napad, pa im je trebalo da ih izvuku. Ide prica i da tog Albanca nisu ni stigli da ubiju nasi, vec je njima trebala zrtva da bi lakse prosla prica o teroristickom napadu. Ne znam je l ovo istina, ali definitivno mnogo toga ne stima. Da su hteli da napadnu policiju i ubiju 1 coveka nije im trebao ni toliki broj ljudi ni toliko naoruzanje. A da su krenuli u neki osvajacki pohod ni to ne pije vodu. Najlogicnije je da su navuceni na tanak led.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Ispasce AV neko ko ima muda da se suprotstavi najjacim zemljama zapada. On, koji se boji svoje senke. Oko cega se on ikada to suprotstavio zapadu? Pa oko tog Kosova o kojeme sere vazda, sve je uradio sta se trazilo od njega. 

Iz drugog ugla se neke stvari mnogo čistije vide:

 

Ne znam kakvo suprotstavljanje zelis? Da podigne vojsku I udari po zapadnim zemljama? Da zatvori granice za ljude sa zapada? Sta konkretno?

Nema ni jedne njegove skorije izjave a da nije pljuvao po zapadu I ismevao/kritikivao njihovu politiku. Cak je I u UN gurao prst u oko. Nema gde nije pljuvao po zapadnim zemljama a da je dobio priliku. Da ne pricam o njegovim najblizim saradnicima, kakva je to antizapadna histerija I to ne samo od Vulina. Odbio da uvede sankcije Rusiji, odbio da agresiju javno kritikuje. Sta vise da uradi da pokaze muda? Jedino da vojsku ukljuci u sukob sa NATO. Posalje tenkove u Crnu Goru, Republiku Srpsku I na Kosovo. Druga je stvar sto je svestan da ako Hrvati zatvore naftovod a Bugari gasovod, a zapadna Evropa obustavi finansijske prilive samo od fizickih lica, da cemo bankrotirati za dva meseca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...