Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Па реално њима не треба да буде до ниједне опције доле осим да се не пушкара. Нама и Албанцима би требало више да је стало до решавања проблема доле искључиво због људи који живе у тим крајевима тамо. Трећа страна треба да буде само посредник у томе, ако и то. Али пошто је оваква ситуација каква је можда ће им дојадити и узети ствар у своје руке и направити неке одређене притиске. То што је пре 10 година било како је било не значи да ће и у следећих 10 бити тако. Свако гледа своје интересе а ЕУ сигурно није интерес да се ратује на европском континенту. Нарочито сада пошто је битно да се по сваку цену избегну нова жаришта у Европи после Украјине. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Опа бато како сад ово објаснити преко русофилских медија? Како ово пренети а да не звучи онако како изгледа, муке танталове :classic_laugh:

 

Изгледа да Америма више стало до те ЗСО него Куртију и Вучићу заједно :default_coffee:

 

Ovo prvo bi se lako dalo formulisati, npr. ovako:

 

Quote

Zahvaljujući nadljudskim naporima Velikog Vođe i njegovoj genijalnosti u diplomatiji, mrski Kurti je dobio žuti karton

 

Ili ovako:

 

Quote

Mom narodu je poznato da ja nikad ne spavam, da radim 25 sati na dan i da dajem sebe 150% za očuvanje Srbije, mira i stabilnosti. Zahvaljujuži mojim nadljudskim naporima se desilo nemoguće, a oni izdajnici i strani plaćenici napadaju RTS i objektivne novinare kao što je DJV pošto rade za Kurtija.

 

Izvan ovoga, mislim da je ovaj šamar Kurtiju jasna poruka AV-u šta će se desiti ako nastavi da luduje. Kurti je dobio tešku šamarčinu time što su izjavili da neće pomagati za nova priznanja, a verujem da se to mnogima ne sviđa. Ume Uncle Sam da udari šamarčinu i savezniku, a AV bi mogao da dobije još veću ako nastavi da luduje.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Курти је рекао да постоје докази да међу гомилом демонстраната има ултранационалиста деснице, које Србија плаћа и наређује.

„Немамо посла са мирним демонстрантима, већ са криминалним бандама, екстремистима, ултранационалистима деснице, које Београд плаћа и наручује, а који се диве Путину. То је фашистичка милиција која је напала наше полицајце, КФОР, али и новинаре на терену. Није могуће да нема градоначелника у општинама. Власт на Косову се не осваја шок бомбама, злочинима, насиљем, већ се осваја изборима“, рекао је Курти.

 

Курти је рекао да "постоји на десетине снимака и фотографија које показују да је српска милиција на првој линији фронта оних који протестују".

„Неки долазе са севера, а неки из Србије. Косово је демократска република, Србија је проруска аутократија. Нема ту много демократије. Наредили су тамошњој жандармерији да дође и направи нереде на северу Косова“, рекао је Курти.

 

 

 

Курти је рекао да не може бити привилегија за мањину на Косову, само да "Србија тугује и жали се због губитка Косова 1999. године када је НАТО интервенисао".

„Косово је прича о успеху интервенције НАТО-а и то забрињава Београд и Кремљ“, рекао је Курти.

https://www.koha.net/sr/арбери/379725/курти-за-ЦНН-Нећу-предати-демократску-републику-фашистичкој-милицији/

 

 

Zaboravio je Wagner....inače sve ostalo je tu. 

Link to comment
Share on other sites

Може се рећи да је Курти овог пута ненамерно (из глупости чак) подметнуо образ за Вучића :classic_laugh:

 

Наравно да ово не значи да ће запад оставити Косово на ветрометини, али се може узети као неки сигнал да се врате за сто и раде на тој ЗСО, пошто како овај чова амбасадор рече "били су непослушни" :classic_biggrin: Не видим други разлог зашто би баш то изјавили око стопирања интеграција у међународне организације и стопирања лобирања за даља признања ако није да се седне и заврши коначно са тим? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dzoneee said:

Може се рећи да је Курти овог пута ненамерно (из глупости чак) подметнуо образ за Вучића :classic_laugh:

 

Наравно да ово не значи да ће запад оставити Косово на ветрометини, али се може узети као неки сигнал да се врате за сто и раде на тој ЗСО, пошто како овај чова амбасадор рече "били су непослушни" :classic_biggrin: Не видим други разлог зашто би баш то изјавили око стопирања интеграција у међународне организације и стопирања лобирања за даља признања ако није да се седне и заврши коначно са тим? 

Oni, sa skupim odelima, ne vole kad se baš dugo i nepotrebno piša uz vetar....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eo par infa, 

-Sutra novi protest, kfor ogradio sve i sada narod ne moze blizu opstine. 

-Americki ambasador jutros zvao gradonacelnike na sastanak, 2 iz kurtijeve stranke se nisu pojavila. 

-Amerika krece sa sankcijama kosovu, a Kurti tvrdoglavo odbija sve. 

-Dvojica zarobljenih pusteni sinoc, dvojica jos nisu, jedan po navodima jednog od pustenih trpi ogromne batine, u bas losem stanju je, info koji ide a kfor ga nije potvrdio (makar ja nisam video) da je dolazio i hirurg u opstinu. 

-Zahtev americke ambasade je da se rosa povuce sa severa i da gradonacelnici napuste (i ambasador naveo da je moglo kao u mitrovici da budu dve zgrade, o cemu sam ja pricao).

 

Bitno:

Ja sam dao pogresan info juce, u oklopnjaku nisu bili kforovi ljudi, vec 2 pripadnika Rose koja je u 7 ujutru da bi rasterala narod bacila suzavac, i onda kada je narod prisao blizu ta dvojica su ostala u oklopnjaku. I zato narod nije hteo da pusti da ih evakuisu, bio sam ubedjen da su to kforovci ali ne. 

 

Zanimljivost, snimak na koje madjari spustaju stit, bilo je na ivici okrsaja nasi i oni i klincu, i onda se madjarski komandir prodrao nesto na madjarskom, oni spustili stit i digli vizire, nasi se odaljili i ispratili ih aplauzom. 

I jos nesto, ja sam bio u liniji ispred tih madjara kada je doslo do sukoba (oni su prosli gore), pendreci su im bili spusteni, samo su stajali dok je tuca krenula na drugoj strani, niti su udarali nase nista, podigli su pendreke tek kada je neko bacio kantu ka njima, ali i tad bez agresije. Svaka im cast. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eo par infa, 
-Sutra novi protest, kfor ogradio sve i sada narod ne moze blizu opstine. 
-Americki ambasador jutros zvao gradonacelnike na sastanak, 2 iz kurtijeve stranke se nisu pojavila. 
-Amerika krece sa sankcijama kosovu, a Kurti tvrdoglavo odbija sve. 
-Dvojica zarobljenih pusteni sinoc, dvojica jos nisu, jedan po navodima jednog od pustenih trpi ogromne batine, u bas losem stanju je, info koji ide a kfor ga nije potvrdio (makar ja nisam video) da je dolazio i hirurg u opstinu. 
-Zahtev americke ambasade je da se rosa povuce sa severa i da gradonacelnici napuste (i ambasador naveo da je moglo kao u mitrovici da budu dve zgrade, o cemu sam ja pricao).
 
Bitno:
Ja sam dao pogresan info juce, u oklopnjaku nisu bili kforovi ljudi, vec 2 pripadnika Rose koja je u 7 ujutru da bi rasterala narod bacila suzavac, i onda kada je narod prisao blizu ta dvojica su ostala u oklopnjaku. I zato narod nije hteo da pusti da ih evakuisu, bio sam ubedjen da su to kforovci ali ne. 
 
Zanimljivost, snimak na koje madjari spustaju stit, bilo je na ivici okrsaja nasi i oni i klincu, i onda se madjarski komandir prodrao nesto na madjarskom, oni spustili stit i digli vizire, nasi se odaljili i ispratili ih aplauzom. 
I jos nesto, ja sam bio u liniji ispred tih madjara kada je doslo do sukoba (oni su prosli gore), pendreci su im bili spusteni, samo su stajali dok je tuca krenula na drugoj strani, niti su udarali nase nista, podigli su pendreke tek kada je neko bacio kantu ka njima, ali i tad bez agresije. Svaka im cast. 
Pošto kačket [emoji847][emoji39]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

On Friday, US secretary of state Antony Blinken issued an unusually strong rebuke to a US ally, saying the decision to use force to access municipal buildings in the north had been taken “against the advice” of the US and European partners and had “sharply and unnecessarily escalated tensions”.

 

Kurti expressed his displeasure at the statement, calling it “appeasement” of Vučić.

I think it’s not just unfair and wrong and hurtful but at the same time very naive,” said Kurti, speaking to the Guardian by telephone from Pristina. “Perhaps secretary Blinken will explain this further one day, but definitely it was not helpful.”

 

https://www.theguardian.com/world/2023/may/30/kosovo-fascist-mobs-guided-by-serbia-causing-violence-says-countrys-pm

 

 

Kosovo se saginjati neće.....?

 

6 minutes ago, Igor_ said:

Baba mi iz madjarske😂

Ma da nesi ti iz Vranje...tamo ima kodža Madjari... :classic_rolleyes:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Можда чекају да "закрпе" тог колико толико па да пусте, ако је стварно у неком лошем стању, а не би ме чудило да је то истина. Јбг и наша интервентна кад те дохвати зна да те испребија и унакази, а могу да претпоставим како је када те страна полиција заскочи.

 

Кажу овде код нас да ће протести бити док не пусте још ту двојицу и да ти градоначелници више не долазе.

 

Значи сутра исто можемо да очекујемо срање? Ајд надам се да се неће бар пуцати, мада... ништа није сигурно.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzoneee said:

Можда чекају да "закрпе" тог колико толико па да пусте, ако је стварно у неком лошем стању, а не би ме чудило да је то истина. Јбг и наша интервентна кад те дохвати зна да те испребија и унакази, а могу да претпоставим како је када те страна полиција заскочи.

 

Кажу овде код нас да ће протести бити док не пусте још ту двојицу и да ти градоначелници више не долазе.

 

Значи сутра исто можемо да очекујемо срање? Ајд надам се да се неће бар пуцати, мада... ништа није сигурно.

Problem je sto je mali, musliman (majka albanka) koji je promenio veru i presao u pravoslavlje. 

Ukoliko unutra ima pripadnika kosovske policije ili rose, jasno je zasto trpi sve to. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Problem je sto je mali, musliman (majka albanka) koji je promenio veru i presao u pravoslavlje. 

Ukoliko unutra ima pripadnika kosovske policije ili rose, jasno je zasto trpi sve to. 

To je priča o Dušanu Obrenoviću ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Constantin said:

Oni, sa skupim odelima, ne vole kad se baš dugo i nepotrebno piša uz vetar....

Pametno, a da su u tim odelima neki drugi, odavno bi poslali šta treba da razbucaju svu tu bandu, a svi su oni tu uzurpatori teritorije Evrope kojoj ne pripadaju, i da se završava priča sa tim degenima, pa da se i tu ukinu granice kao što je jedino normalno. Ko se buni, zna se.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uz to, ovde se stalno bavi samo trenutnim stanjem, kao da nista osim danas ne postoji, kao pravo srbe. Ma čekaj, ko je slao voz? Jel Kurti slao voz? Kurti pretpostavljam nije ni bio kad su slali voz. I zasto ta prica nije vec zavrsena jos pre jedno 15 godina? Sta su/ste ocekivali? Svima tu komplet, a narocito Srbima, jer su oni glavni remetilacki faktor, treba silom zavrsiti tu pricu. Jel hocete da zive svi Srbi/Albanci/Tunguzijanci u jednom...wgaf kako se zove, u jednom entitetu? E sad ce vam biti ukinute sve granice svuda i zivecete u jednom entitetu, pa dudlajte popovima i patrijotskkm telektualcima i njihovim bulaznjenjima po ceo dan, izigravajte da ste razliciti i jedite ladna... ali cete svi ziveti u istom entitetu bez granica koji se zove... wgaf, a samo li se pobunite i sad, i samo li pocnete da ponovo rovarite i lomite, sve ce vam biti spaljeno, jel vam jasno, sve, i to ce vam biti to. ...ti ološ više.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi prvi digo obe ruke za ukidanje granica, ali .... nemoj da zamenjuješ teze. Odlično se zna ko "zapišava" teritoriju...i to tudju. To je neka druga priča i batali Vučićev voz, drž se "leskovačkog". Ne radi se o teritoriji, već o ljudima.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kurti nazvao demonstrante fašističkom milicijom, a Blinkenovu izjavu nefer, pogrešnom, štetnom i naivnom.

 

Quote

 

PRESS STATEMENT

ANTONY J. BLINKEN, SECRETARY OF STATE

MAY 30, 2023

 

We call on all parties to take immediate actions to de-escalate tensions.  The United States condemns the unacceptable violence yesterday against NATO-led KFOR troops, law enforcement, and journalists.

 

The Government of Kosovo’s decision to force access to municipal buildings sharply and unnecessarily escalated tensions.  Prime Minister Kurti and his government should ensure that elected mayors carry out their transitional duties from alternate locations outside municipal buildings, and withdraw police forces from the vicinity.  President Vucic and the Government of Serbia should lower the security status of Serbian Armed Forces and urge Kosovo Serbs to halt challenges to KFOR and refrain from further violence.

 

Both Kosovo and Serbia should immediately recommit to engaging in the EU-facilitated Dialogue to normalize relations.

 

 

https://rs.usembassy.gov/condemning-violence-against-kfor-and-escalatory-actions-in-northern-kosovo/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde jeste problem,ne samo kod nas u Srbiji nego i šire u regionu što je postavljanje i pokušaj ispunjenja nekih geostrateških ciljeva kompezacija za nemogućnost uredjenja društva ...

Srbija u današnjim granicama ili neka imaginarna Srbija sa granicama na 5 kim od Zagreba i Tirane potencijalno dele istu sudbinu- urušiće se u sebe ... jer sa ovakvim načinom funkcionisanja države i mentalitetom naroda na duži rok to je neminovnost ...

Edited by mare80
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mare80 said:

Ovde jeste problem,ne samo kod nas u Srbiji nego i šire u regionu što je postavljanje i pokušaj ispunjenja nekih geostrateških ciljeva kompezacija za nemogućnost uredjenja društva ...

Srbija u današnjim granicama ili neka imaginarna Srbija sa granicama na 5 kim od Zagreba i Tirane potencijalno dele istu sudbinu- urušiće se u sebe ... jer sa ovakvim načinom funkcionisanja države i mentalitetom naroda na duži rok to je neminovnost ...

Tačno, a pošto slika govori više od reči:

PQkM8WU.jpg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ne radi se o teritoriji, već o ljudima.

Nikada, ali nikada Srpska politika prema Kosovu nije bila usmerena na ljudima, uvek I samo prema 'teritoriji'.

 

Blinken snajperski precizno, ocigledno njihove sluzbe rade 24/7, sto daje neku Nadu da I pored poslovicno odlucnih budaletina stvar moze da se stavi pod kontrolu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno, a da su u tim odelima neki drugi, odavno bi poslali šta treba da razbucaju svu tu bandu, a svi su oni tu uzurpatori teritorije Evrope kojoj ne pripadaju, i da se završava priča sa tim degenima, pa da se i tu ukinu granice kao što je jedino normalno. Ko se buni, zna se.

Jednom se probalo sa tom idejom bez granica na ovim prostorima i nije se dobro zavrsilo.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...