Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Secam se tog vremena o kojem Perkos govori.Prilican broj mojih vrsnjaka i poznanika iz kraja* je bilo mobilisano.

Na pitanje da li znaju kuda idu i sta ih ceka par njih je odgovorilo da idu da biju "Siptare".Kasnije po povratku sam od nekih saznao da je najbrutalnija bila milicija iz BiH.

Nije tad bilo Milisevica na vlasti, ali je veoma dobro naucio od tih koji su tada bili na vlasti kako se resava Kosovsko pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je na Kosovu bili tenzija i pre Slobe-Slobode. To niko ne spori.
Medjutim,nije mi poznato da je neka druga garnitura pokusala da ukine autonomiju Kosovu. Da je ukinula jedini dnevni list na albanskom jeziku. Da su masovno otpustali drzavne sluzbenike albanske narodnosti. Da su nastavu u skolama i na fakultetima organizovali samo na srpskom jeziku. To je sve ucinjeno pod Milosevicem.

Nisi ti jedini koji je ziveo na Kosovu. Moj pokojni otac je bio prosvetni radnik u Peci nekoliko godina. Pokojni brat od rodjenog strica je bio dugo godina zaposlen u SUP Pristina. Znam ja malo vise nego sto mislis.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drug Crni said:

Naravno da je na Kosovu bili tenzija i pre Slobe-Slobode. To niko ne spori.
Medjutim,nije mi poznato da je neka druga garnitura pokusala da ukine autonomiju Kosovu. Da je ukinula jedini dnevni list na albanskom jeziku. Da su masovno otpustali drzavne sluzbenike albanske narodnosti. Da su nastavu u skolama i na fakultetima organizovali samo na srpskom jeziku. To je sve ucinjeno pod Milosevicem.

Nisi ti jedini koji je ziveo na Kosovu. Moj pokojni otac je bio prosvetni radnik u Peci nekoliko godina. Pokojni brat od rodjenog strica je bio dugo godina zaposlen u SUP Pristina. Znam ja malo vise nego sto mislis.

Ja bih voleo da znaš baš sve a ne da iznosiš parcijalno neke podatke. Ustavne promene koje su vratile Kosovo pod BG komandu su ipak prvo odobrene na saveznom nivou, naravno bilo je tu i neke rasprave i blage podrške drugovima sa Kosova ali su ipak odlučili da Milošević dobije mogućnost da vrati odbegle pokrajine pod  BG komandu. I da se tu zaustavio ne bi se mnogo zatalasalo ali ludak je hteo da bude novi tito i da sve bude u njegovim rukama e tu su ga odmah Slovenci otkačili a kasnije kad su videli da to može da prođe krenuli su i ostali tim putem. Dakle da se razumemo, kosovski problem je postojao od 1945 ali se rešavao nekad silom i terorom nekad popuštanjem i ulaganjem u razvoj ali se problem samo gurao pod tepih Milošević je kao i svaki komunistički kadar bez mnogo mozga to krenuo da rešava  grubo a kad je video da mu to pomaže da očuva vlast nije više ni pomišljao da nešto promeni. Rezultat toga smo videli.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Kome nije valjao Vlasi dobio je Rugovu. Kome nije valjao Rugova, dobio je Tačija, a kome nije valjao tači dobio je Kurtija. 

Tako to ide kad se dižu ulozi.

Kosovo je problem evo 150 godina, ako ne i duže, od kad je srpska elita lagano otpilila albansku koja je nudila tada zajedničko oslobođenje od Turaka. (Prizrenska liga i sl). I kad osvojen Toplički okrug bješe tamo nekih Albanaca i bješe nekog etnik klinsinga što bi rekla Amanpur, pa pobjegoše isti kod braće na Kosovo i krenu osveta prema Srbima i zla krv.

Pa Srbi ne bijahu baš cvećke 1912, a ni između dva rata. 

Pa WWII i albanski revanš. Obećanje komunista unije sa Albanijom, pa ispala, pa nastavak nekih pobuna na razne načine.

I tako do danas.

Imam druga koji je iz CGčiji su preci kolonizovali na Kosovo 1912, a otišli odatle 1999. Na kraju imao sreće da se podigao u komšiluk sa jednim sada "kontroverznim biznismenom" pa mu je familiji sva imovina isplaćena po fer vrijednosti do zadnjeg centa.

Uglavnom, sto godina njegove familije na Kosovu sažeo je u 11 slova "Ne isplati se".

Padoše mi na um razne krajine po Hrvatskoj đe su Srbi bili većina, pa se pobunili na napravili razne SAO i išćerali Hrvate.

Pa se Hrvati naoružali i oćerali Srbe.

I na kraju EU oćerala Hrvate iz tih krajina i banovina bez ispaljenog metka, samo sa radnim dozvolama i papirima za boravak.

I na kraju će EU da očisti sve ove naše Džibutije od naše đece koja će joj trebat da "mijenjaju pelene njihvoim babama i đedovima" i koja će im to pristojno platit.

Tako će Kosovo napuštiti i Srbi i Albanci, a ođe na forum ćemo mi mudrovat o teritoriji ka o placu đe neko pomjera mednike i sudimo se rođacima oko 20 kvadrata livade đe nikad nismo bili.

 

Edited by qqruz
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Tresu se gace Solcu i Makronu. Lajcak uci "Veseli se srpski rode" napamet...

Ti litijaneri ce malo da se istresu i izduvaju, a onda sutradan ponovo pravac na motanje kablova kod mrskog Svabe za 400 evra. 

23 minutes ago, Maharaja said:

A za nas neuke, šta znači ovo "s nami bog"? 😵

''Sa nama je Bog'' na rujanderskom. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:

Pa naravno da nije lepo, ali kad se praviš lud, dobiješ takav odgovor.

Različiti rezultati demokratije. U Srbiji kao rezultat imaš skoro ceo parlament fašista, u Nemačkoj malu frakciju.

Srbija nije nikad ni bila demokratska država pa ne čudi da toga ima i u državama EU je baš čudno. Koliko god ih malo bilo u ovom trenutku. Što se tiče odgovora nije me iznenadio mada moje pitanje nije bilo tebi upućeno ali nema veze meni ne smeta različito mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Vadi Kurti i zadnjeg keca iz rukava, danas se u skupštini kosova pojavio Rifat Jašari brat Adema Jašarija i obratio se poslanicima u skupštini da se svi ujedine u večitoj borbi protiv Srbije. Sutra očekujem da AV omogući Simi Spasiću brat Žarka Spasića da pozove na zajedničku borbu protiv Kosova. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Perkos2 said:

Vadi Kurti i zadnjeg keca iz rukava, danas se u skupštini kosova pojavio Rifat Jašari brat Adema Jašarija i obratio se poslanicima u skupštini da se svi ujedine u večitoj borbi protiv Srbije. Sutra očekujem da AV omogući Simi Spasiću brat Žarka Spasića da pozove na zajedničku borbu protiv Kosova. 

Ma bre budala na m2...Ovi iz EU i USA valjda konačno kapiraju s kakvim bolesnicima imaju posla. Kao potpisao bi on ali Vučić nije hteo, a nije se nudio nikakav potpis. Dogovoriš se s njima,a onda dovodiš "narodne heroje" (teroriste btw) da na emociju ućariš nešto,a i sam znaš da nema ništa od toga. Kurti je twška budaletina, koja je glumila neki karakter od lika i nije hteo da napusti zatvor dok mu ne istekne kazna. Nije hteo pomilovanje od države Srbije. Na kraju su ga, kao Šešelja iz Skupštine, izbacili kao džak krompira iz zatvora.

Eto, kakva budala trebaš da budeš da te iz zatvora isteraju...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

Ma bre budala na m2...Ovi iz EU i USA valjda konačno kapiraju s kakvim bolesnicima imaju posla. Kao potpisao bi on ali Vučić nije hteo, a nije se nudio nikakav potpis. Dogovoriš se s njima,a onda dovodiš "narodne heroje" (teroriste btw) da na emociju ućariš nešto,a i sam znaš da nema ništa od toga. Kurti je twška budaletina, koja je glumila neki karakter od lika i nije hteo da napusti zatvor dok mu ne istekne kazna. Nije hteo pomilovanje od države Srbije. Na kraju su ga, kao Šešelja iz Skupštine, izbacili kao džak krompira iz zatvora.

Eto, kakva budala trebaš da budeš da te iz zatvora isteraju...

Naljutio je malo drenički lobi pa se brže bolje setio baca Rifata iz Nemačke da ih kao ujedini u borbi protiv mrskog neprijatelja, a što u skupštini imaš pripadnike tog naroda koga briga, kupio je još par dana poziciju nacionalnog junaka, nije da ga njegovi fanatici već ne upoređuju sa Skenderbegom( svaka sličnost sa AV je namerna) 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/uhapsen-srbin-pod-sumnjom-da-je-izvrsio-ratni-zlocin-1999/

 

lik je inače pirpadnik kosovsle policije nikad nije ni odlazio sa Kosova i prošao je sve provere lužbi kako kosovske tako i američke koja ih je obuičavala za rad u KPS

pritm ministar Svečlja sad naprasno zna da je ovaj činio ratne zločine, što ej onda ćutao o tome do juče 

Link to comment
Share on other sites

Uz to od danas je I vest da je policija pretukla dva mladica blizu Leposavica koje nije ni privela ni uhapsila (ne pominje se u izvestaju), a koji su pusteni na kucno lecenje.

Bas zabrinjava aparat nasilja, mnogo losa odluka o napustanju kosovskih institucija skupo moze da nas kosta.

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...