Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

10 minutes ago, John Terry said:

Krivac:

 

Zaboravio si Šolaka, al' nema veze. :wink2:

 

Doduše, ima indicija da bi za neke stvari trebalo pitati Blesana Qrčenka i malog mu od palube sa sve tetkom iz Kanade:

 

Quote

U svakom slučaju, ocenjuje Jutarnji, ovo je velik udarac za Aleksandra Vučića koji će morati dati odgovore na pitanja kontroliše li on situaciju na Kosovu ili ne, radi li mu o glavi neko u njegovoj neposrednoj blizini i je li ovo poruka Moskve da ima mehanizme kojima može upravljati situacijom u Srbiji.

...

Uz to, dodatni problem je da se ustanovilo kako je jedan od poginulih Bojan Mijailović, telohranitelj direktora srpske obaveštajne službe BIA Aleksandra Vulina, tokom njegove posete Kosovu 2013 godine. Vulin je inače otvoreno „ruski igrač“. Podsetimo da je on već dva puta bio u Moskvi od početka ruske agresije na Ukrajinu i tamo provodio vreme s Nikolajem Patruševim, koji koordiniše ruskim obaveštajnim službama.

 

Ako nekog zanima cela vest, nalazi se ovde, a moram priznati da bi najblji scenario bio da Qrčenko ponovo napusti BG u gaćama, što se navodno desilo još osamdesetih, kada se znalo kako se postupa sa KGB-om, a da tetkin mali ode iza rešetaka.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cavani said:

Ja sam mozda utopista, ali mislim da vecinska Srbija nije Vuciceva Srbija, vec ona sto je dostojanstveno protestvovala mesecima protiv nasilja npr. Kada se oduzmu ucenjeni glasaci sa drzavnih jasli, placeni glasaci, clanovi i ukradeni glasovi, Vucicu je dovoljan jako mali broj stvarnih glasaca da bi vladao i dok je ovakvo stanje nikada nece biti smenjen na izborima. 

Kada se na to nadoveze da je alternativa njemu i desnici narkic Sergej, spavaci Beli ili Jankovic, potkupljeni Sapic ili Djilas, nije ni cudo da su ljudi koji su zapusili nos i glasali bili namagarceni vise puta i postali apstinenti zbog nepostojece opozicije. Ne bih ih zbog toga puno ni krivio.

 Tacno je da je dodatno ojacala desnica kao sto kazes, delom zbog rata u Ukrajini, a dobrim delom i zbog toga sto je Srbija poslednjih 20 godina pristala na sve sto je trazeno od nje a posebno poslednjih 10 pod Vucicem koji je dao sve sto su trazili od njega na zaokruzivanju kosovske nezavisnosti, ali nije dobila ni tu bednu ZSO koja da je bilo stvarne volje bi se formirala za mesec dana, niti se priblizila EU za milimetar.

 

 

Ali rast desnice nema veze sa ZSO i apstinentima i bilo čime, evo ja ti garantujem da nema 20% ljudi u Srbiji koji znaju šta piše u Briselskom sporazumu, šta je ZSO, šta to znači i slično. 

 

Još jednom - 2008.g. je bilo direktno priznanje Kosova od strane većine zapadnih zemalja. Ne postoji ništa gore od toga, ni u suštinskom, ni u propagandnom smislu. A opet je DS (ZES) osvojila izbore 3 meseca nakon toga, a Koštunica (koji je podneo ostavku zbog priznanja) otišao u istoriju. Jedini razlog zašto je to bilo moguće tad, a nije moguće sad je propaganda, odnosno odsustvo naci zloupotrebe te 2008.g.

 

Ljudi menjaju mišljenje i postaju radikalniji i bez da primete. A nije teško postati radikalniji kad te bukvalno svakog dana bombarduju naci simboličkim glupostima...danima zastave, propagandnim filmovima, ustašama, šiptarima, svima koji nas mrze, dok smo mi najbolji, klik bejtovima raznim i sl. 10 godina se forsiraju strahovi i širi mržnja prema svemu ne-srpskom (i ne-ruskom) - pa naravno da će ljudi i mišljenja da se pomere. I u Britaniji, jednoj od dve najstarije politčike nacije na svetu, desničarska naci propaganda im je izboksovala jednu od glupljih odluka u istoriji -  Breksit, a kamoli neće u sludjenoj i bez političke tradicije Srbiji. Nisu se ni Nemci probudili jednig jutra 1933.g. i svi poželeli da pobiju komšije Jevreje, već je taj propagandni proces malo trajao.

 

Strah, pohlepa i ljudska glupost su tri stvari koje pokreću svet, kao što reče jednom jedan pametan čovek. A ovde imamo kombinaciju sve tri, pošto većinu naci propagandi prati želja da se "ode u banku", kako je to jednom rekao drugi pametan čovek.

 

Ne znam da li su ljudi svesni, predsednik Srbije  je pre SP, radio anketu koliko stanovnika Srbije navija za Fudbalsku reprezentaciju Hrvatske i hvalio se posle da je to samo 11%. I onda tražio od komentatora Arene da komentarišu utakmice onako kako su je komentarisali - jedna vrlo poražavajuća i sramna stvarnost, male i iskompleksirane nacije. Eto time se bave ljudi koji vode ovu Zemlju i na to je Srbija spala sa svojim kompleksima. 

 

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Треба ипак сачекати крај те истраге шта се догодило, пошто је она у току како сам разумео, па онда када изнесу свој суд о свему томе тада извлачити поруке. Све ово је за сада у магли што би се рекло. Ни њима није јасно шта смо тачно покушали. :classic_laugh:

 

Наравно ако остане све ово овако како је до сада то ће бити јасна порука и Албанцима са Косова такође, седајте за тај астал, договарајте се и скините нам се више с урца. 😄

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Zato ja i podrzavam mužu i guženje takvih. Te priče o jadnom sujevernom i zavedenom puku su mogle jednom da prođu, 1989 i 1990. Sad je očigledno da se radi o afinitetu prema zlu. E sad, da li je genetski u to ne bih ulazio, ali je sklonost zlu svakako jedna od glavnih karakteristika tih tu. Zato nemam nikakav ni eticki ni moralni problem kad neko to guzi i muze. Normalni mladi se i tako ne bave tim stvarima nego idu u skolu pa onda rade za mrske strane privatne kompanije gde imaju svakog meseca prihode kao 5, 6 i više ovih sisatelja drzavne sise, a ako te majmuncine izazovu ponovo neki ršum, ti normalni mladi ce samo preći negde u okruženje gde firma premesti prostorije. Ovi iz tih anketa slobodno neka dobiju spomenik i ulicu, wgaf.

😁

 

F7DQ1HwXAAAGukB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Premijer Albanije Edi Rama pozvao je u četvrtak KFOR, međunarodne mirovne snage pod vodstvom NATO saveza, da preuzmu kontrolu nad severom Kosova kako bi se sprečio svaki veći sukob, javlja Anadolija.

 

„Da bi na bilo koji način i bilo kojim sredstvima sprečio ovaj sukob, koji danas izgleda verovatniji nego ikada pre, KFOR mora da preuzme kontrolu nad severom Kosova. To je predlog koji sam ranije davao i na samitu NATO te sam sam opširno objasnio zašto. Svako oklevanje sada i odlaganje, uključujući i argumentaciju kako ‘nemamo dovoljno trupa’ može učiniti da intervencija Kfora sutra bude mnogo veća što se tiče trupa, ali i teža“ rekao je Rama.

 

Rama je istakao da su proces normalizacije odnosa Kosova i Srbije i izgradnje odnosa sa Srbijom strateški za njegovu zemlju i albanski narod.

Osvrćući se na ubistvo kosovskog policajca 24. septembra i tenzije na severu Kosova, Rama je rekao da je Srbija „umesto da istraži zločinački događaj, koji je izazvala srpska kriminalna grupa, a ne kosovska policija“ izabrala da oda počast ubijenim napadačima i proglasi dan žalosti.

 

U sukobima između policije Kosova i naoružane grupe u Banjskoj, u opštini Zvečan, u nedelju su poginuli policajac Afrim Bunjaku i najmanje trojica napadača srpske nacionalnosti.

 

https://n1info.rs/vesti/edi-rama-kfor-da-preuzme-kontrolu-nad-severom-kosova/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad će mali enver hodža da ga proglasi za izdajnika! Ovo je jedan razuman predlog koji bi smiro situaciju, omogućio nove lokalne izbore na severu i formiranje nove lokalne policije na severu. Posle toga bi se krenulo u neko formoramnje ZSO a Srbija bi se obabezala da ne smeta Kosovu nigde na međunarodnom planu. samo nisam optimista da mali enver kapira kakakvu ponudu ima na stolu i da je vreme da je iskoristi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Sad će mali enver hodža da ga proglasi za izdajnika! Ovo je jedan razuman predlog koji bi smiro situaciju, omogućio nove lokalne izbore na severu i formiranje nove lokalne policije na severu. Posle toga bi se krenulo u neko formoramnje ZSO a Srbija bi se obabezala da ne smeta Kosovu nigde na međunarodnom planu. samo nisam optimista da mali enver kapira kakakvu ponudu ima na stolu i da je vreme da je iskoristi.

Oni (Kurti, Osmani & co) su sada preokupirani zahtevima, gde god mogu i dobiju prostora, za kažnjavanje Srbije, Kurti tvrdi, da ako sada Srbija ne bude kažnjena, ponoviće opet isto.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je na konferenciji za medije da Kosovska policija nije dozvolila Euleksu da učestvuje u istrazi u selu Banjska na Kosovu i Metohiji nakon pucnjave koja se dogodila.

„Zašto niko ne govori o tome da je Kosovska policija bila ta koja je sama obezbeđivala mesto koje je istraživala, a pritom nije dozvolila Euleksu da učestvuje u svim istražnim radnjama i skupljanju dokaza na licu mesta? Zašto se Euleks nije oglaiso i rekao da mu je Kosovska policija zabranila da učestvuje u onome što je obaveza samog Euleksa? To je urađeno zbog toga što je Kosovska policija htela da sakrije određene dokaze i da sakrtije istinu. A ta istina glasi da su Srbi hladnokrvno, mučki i brutalno ubijeni“, istakao je Petković.

Prema njegovim rečima, država Srbija je došla do pouzdanih dokaza i svedoka koji kažu „šta se zapravo dešavalo 24. septembra“.

„Reč je o iskazima koji su potvrđeni na poligrafu, da je Bojan Mijailović, otac dvoje dece, hladnokrno i mučki bio ubijen nakon što je ranjen i nakon što se predao. On je mučki ubijen i ‘overen’ od strane Kosovske policije… Imamo informaciju da su porodice izvršile identifikaciju i da je Bojan unakažen. Imam fotografije ali nisu blurovane. Ubijen je iz neposredne blizine, njegova glava je unakažena“, rekao je Petković.“, dodao je Petković.

Napomenuo da je da postoje dokazi i svedoci koji su spremni da identifikuju sve Albance koji su učestvovali u ubijanju Srba u mestu Banjska.

„Zato je važan naš zahtev da nezavisna kosmisija eksperata sa srpskim patolozima pogledaju tela i izvrše obdukciju. Priština već četvrti dan krije tela ubijenih Srba. Posebno nam je važno da pogledamo tela Bojana (Mijailović) i Igora (Milenkovića), jer će biti jasno pokazano kako su bili ubijeni“, naveo je Petković.

On je dodao da su jedno sukobi, a drugo kada brutalno ubijete bespomoćnog čoveka.

„Kako dani prolaze, biće dokaza koji će razotkrivati laži Prištine, ali i saučesnika iz međunarodne zajednice koji Srbe nazivaju teroristima, a plaćene ubice organima reda. Mi smo juče od Euleksa zatržili dodatnu obdukciju, danas sam to tražio i od Lajčaka“,  kazao je Vučić.

Petković kaže i da je Kurti u ovoj brutalnoj akciji Prištini pokazao da mu je cilj da istera Srbe.

„On želi da protera srpski narod i to je pokazao u brutalnoj nasilnoj akciji. Jedno su sukobi, a drugo je kada ubijate čoveka koji krvari“, zaključio je on.

https://n1info.rs/vesti/petkovic-kosovska-policija-sakriva-istinu-da-su-srbi-mucki-ubijeni/

 

Quote

Predsednik Skupštine Kosova Glauk Konjufca izjavio je da su poslanici jednoglasno usvojili rezoluciju o osudi terorističkog napada u Banjskoj, prenosi Reporteri.net.

U sali je bilo 97 poslanika, svi su glasali za, a nijedan nije bio protiv.

U predstavljanju rezolucije, Konjufca je rekao da parlament najoštrije osuđuje napad na Kosovsku policiju, „teroristički napad koji je organizovala Republika Srbija na Kosovsku policiju“.

Od međunarodne zajednice se traži da utiče na Srbiju da se suoči sa svojom ulogom u organizaciji i podršci „koju je dala terorističkoj grupi za napad na severu Republike Kosovo“, prenosi portal.

https://n1info.rs/vesti/skupstina-kosova-usvojila-rezoluciju-o-banjskoj-teroristicki-napad-koji-je-organizovala-srbija/

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Уместо да моментално једно петоро њих из врха власти затрпају твитер са похвалама и подршком Еди Рами за предлог о преузимању севера од стране КФОР-а док се остале мере затражене од страног фактора не испуне овај Петковић се јавља и хоће да обрне ствар у своју ("нашу") корист тако што кука како су ти наши борци за слободу или терористи како ко жели у ствари жртве и како су, ако он каже једно 5 пута, мучки убијени. 

Друже имаш рационални предлог од најљуће стране да тако кажем за смиривање страсти и он излази са оваквим наступом. Ок је када имаш јаку потпору, али када немаш и када је више шансе да будеш окривљен него жртва онда ћути јебему матер и гледај да извучеш нешто што можеш а то је управо дао Еди Рама. 

 

Шта ли их уче на тој академији за младе напредњаке да ми је да знам? Сва је прилика да их једино уче да буду бахати, безобразни и иритантни. 

Edited by dzoneee
  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brynner said:

 

Ali rast desnice nema veze sa ZSO i apstinentima i bilo čime, evo ja ti garantujem da nema 20% ljudi u Srbiji koji znaju šta piše u Briselskom sporazumu, šta je ZSO, šta to znači i slično. 

 

Još jednom - 2008.g. je bilo direktno priznanje Kosova od strane većine zapadnih zemalja. Ne postoji ništa gore od toga, ni u suštinskom, ni u propagandnom smislu. A opet je DS (ZES) osvojila izbore 3 meseca nakon toga, a Koštunica (koji je podneo ostavku zbog priznanja) otišao u istoriju. Jedini razlog zašto je to bilo moguće tad, a nije moguće sad je propaganda, odnosno odsustvo naci zloupotrebe te 2008.g.

 

Ljudi menjaju mišljenje i postaju radikalniji i bez da primete. A nije teško postati radikalniji kad te bukvalno svakog dana bombarduju naci simboličkim glupostima...danima zastave, propagandnim filmovima, ustašama, šiptarima, svima koji nas mrze, dok smo mi najbolji, klik bejtovima raznim i sl. 10 godina se forsiraju strahovi i širi mržnja prema svemu ne-srpskom (i ne-ruskom) - pa naravno da će ljudi i mišljenja da se pomere. I u Britaniji, jednoj od dve najstarije politčike nacije na svetu, desničarska naci propaganda im je izboksovala jednu od glupljih odluka u istoriji -  Breksit, a kamoli neće u sludjenoj i bez političke tradicije Srbiji. Nisu se ni Nemci probudili jednig jutra 1933.g. i svi poželeli da pobiju komšije Jevreje, već je taj propagandni proces malo trajao.

 

Strah, pohlepa i ljudska glupost su tri stvari koje pokreću svet, kao što reče jednom jedan pametan čovek. A ovde imamo kombinaciju sve tri, pošto većinu naci propagandi prati želja da se "ode u banku", kako je to jednom rekao drugi pametan čovek.

 

Ne znam da li su ljudi svesni, predsednik Srbije  je pre SP, radio anketu koliko stanovnika Srbije navija za Fudbalsku reprezentaciju Hrvatske i hvalio se posle da je to samo 11%. I onda tražio od komentatora Arene da komentarišu utakmice onako kako su je komentarisali - jedna vrlo poražavajuća i sramna stvarnost, male i iskompleksirane nacije. Eto time se bave ljudi koji vode ovu Zemlju i na to je Srbija spala sa svojim kompleksima. 

 

Odlican post.

Ovo sam i ja primetio, klikbejtovi o Djokovicu kojeg svi mrze, pa je onda pocela da se obelezava Oluja i kod nas gde se posebno podgreje nacionalizam, o Kurtiju itd. Bas toksicno.

Ne znam koji je cilj drzave sa skretanjem u desno, jedino sto mi pada na pamet je da je lakse vladati zaludjenim masama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cavani said:

Ne znam koji je cilj drzave sa skretanjem u desno, jedino sto mi pada na pamet je da je lakse vladati zaludjenim masama.

 

Ako tome dodamo da prema rezultatima poslednjeg popisa 24,1% populacije ima osnovnu školu ili manje, onda se zaključak sam nameće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Desnica sve zasniva na strahu, od spoljnog neprijatelja, od unutrasnjeg neprijatelja, od migranata, od stranih placenika, od izdajnika i slicne budalastine.Propaganda radi punom parom, neprijatelja ne sme da fali.

Narafski,Srbi ih imaju na pretek

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Зар ми нисмо одувек били у десно? 

 

Неки привид другачије слике можда је био у тим годинама које помињете, 2008. Али ја мислим да је и Русија у то време имала много боље односе са западом. Шта више мислим да се у том неком периоду чак и Путин распитивао за НАТО и да ли може Русију да убаци тамо. Нисам сигуран колико је ово тачно, извињавам се ако је патка.

Елем, јасно је да ову државу контролише Русија. Медијски и пропагандно. Ђинђић је рокнут претпостављам јер је хтео и могао да скрене са тог пута. Та штета је санирана његовим атентатом и наставило се даље без таласања. А његов атентат је нама ставио до знања да се ми из њихових канџи нећемо лако извући. 

Наравно да су ствари кренуле на горе чим је на власт дошла ултра-проруска дружина и узела под контролу иоле сваки вредан сектор и кренула да шири своје пипке и где је потребно и где није за сваки случај. Русија је држава која себе не може да уреди, како мислите да може да изгледа њихов савезник? 

 

Што се тиче Русије и Косова. Наравно да Русију заболе и за Србе и Албанце на Косову. Али ме не би чудило да ускоро крену да пизде на нас јер нисмо до сада кренули са никаквим већим срањем доле, а њима би то у овом тренутку пало као будали шамар. Вероватно неће ништа јавно кењати јер јбг више од пола света их напустило, остаће им ускоро још само Иран и Северна Кореја, па знају у каквој су позицији да и нас могу изгубити од стране запада неким непромишљеним потезима. Али преко оног Харченка или како се већ зове господин верујем да наш Ацо трпи неки вид притиска и ћушки и да му то седење на две столице заиста није тако пријатно.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim desno orjentusanu stranku u Srbiji, ove sitne udbaške podmetačine su tu samo da igrokaz bude kompletniji i da imaju čime da plaše narod. Dok je bio žuv stari DSS oni su naginjali toj desnici ali su bili mnogo sterilni. U stvari kod nas više i nema ideološki obojenih stranaka, možda nešto sitno kod levičara onih extremnih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Žvala treba da uči, a ne samo da podriguje i kad izadje na KZŠ kao da je došao na saučešće. Albin samo bije, nema veze što lupa gluposti. Krunski dokaz mu je taj da je oružje proizvedeno u Srbiji...ok....red pušaka, red cajkana sa decom, "baci pet" pa malo fudbalica.....i šalje poruku da on ustvari voli Srbe, a šalio se ono za patnju i plaćanje...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...