Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Pa ja sam izmedju redova razumeo da je to bila poenta price o razgranicenju. Uz zastitu kukturne bastine juzno od Ibra.

 

Jebi ga, Albanci ne žele da žive u Srbiji i to je okej. Srbi sa severa Kosova ne žele da žive u nezavisnom Kosovu i to je takodje okej. Za bilo koje drugo resenje potreban je rat ili neki pogrom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Igor_ said:

 

Bitno sto nasi kriju i ne pricaju o tome, Srbina je pogodio pripadnik Rose (samo rosa je danas imala kalasnikovr). 

 

 

 

 


Hvala ti sto pises iz prve ruke sta se desava.
 

Samo, ovo se ne krije, Vucic je rekao to u obracanju direktno

Link to comment
Share on other sites

Лично ја са таквим решењем не бих имао ништа против да сам на албанској страни.

 

Ок ти си као игубио тај северни део Косова, али са друге стране добијаш могућност пуноправне интеграције у све организације могуће на свету. Могли би моментално у НАТО то је под један, друго у УН такође. Верујем да би у том случају и Русија и Кина и Шпанија и БиХ исто признале незавинсност када би ми то урадили.

 

Е сад јесте ударац на его, али и нама је такође. Мислим да је више бенефита него губитака?

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Cak nije ni bitno da li mi formalno priznajemo ili ne. Otvoren put svuda je sasvim dovoljan. Rusija je potpuno nebitna, njihova rec ne vredi nista. Samo vise ne bi mogli da nas drze za jaja i trguju sa Kosovom.

Da ne pricam sto bi takav neki epilog i malo iznijansiranija politika Amera srednjorocno otvorila put clanstvu citavog regiona u NATO, Srbija included.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ал ето ти га сад шта је још фора. Када би се тај преседан направио, онда имаш и Реп. Српску. Шта би онда са њима било? :classic_biggrin: Да се обавежемо да нас Реп. Српска не занима у том смислу и да не желимо да мењамо границе БиХ? Да ли би то функционисало? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ras kass said:

 

 

Nije. Makar ne da ja znam, vozac je jednog od funkcionera SL. 

20 minutes ago, nemanjaol said:


Hvala ti sto pises iz prve ruke sta se desava.
 

Samo, ovo se ne krije, Vucic je rekao to u obracanju direktno

Nisam ga slusao. Izvinjavam se ako je tako. 

Link to comment
Share on other sites

Moje vrlo laičko mišljenje je da je i taj voz prošao, pre više godina.

 

Ono što treba učiniti je da se obezbede što bolji uslovi, sigurnost i autonomija za Srbe koji su i dalje na Kosovu. Ako treba da se trguje, neka se trguje sa formalnim znacima suvereniteta Kosova. Bilo kakva pogodnost za srpsku manjinu u zamenu za članstvo Kosova u nekoj tamo organizaciji? Pakuj.

 

Edit:

@dzoneee

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Moje vrlo laičko mišljenje je da je i taj voz prošao, pre više godina.

 

Ono što treba učiniti je da se obezbede što bolji uslovi, sigurnost i autonomija za Srbe koji su i dalje na Kosovu. Ako treba da se trguje, neka se trguje sa formalnim znacima suvereniteta Kosova. Bilo kakva pogodnost za srpsku manjinu u zamenu za članstvo Kosova u nekoj tamo organizaciji? Pakuj.

Апсолутно. Ја сам то већ поменуо. Јел хоћеш дијалог? Мораш брате да тргујеш са нечим, са нечим опипљивијим и да се то јавно зна, да би ова два егоманијака могла да се похвале пошто је то очигледно битно.

 

Ми хоћемо да се на северу Косова Албанци (косовски) не питају ништа. У реду, ако је тако, дај онда да видимо шта ми имамо да понудимо за остатак Косова па онда да се преговара. 

 

Тако би радио неко ко се стварно брине за народ тамо. Ал онда мораш и ти да објасниш том народу зашто тамо више у РТС-овој прогнози времена не може да стоји Приштина (ок ово је банални пример наравно), као и то да је у реду да се возила са косовским таблицама неометано крећу свуда па и кроз Србију. Јел хоћеш нормализацију, мораш и ти радити на њој.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novinar RB1 sa lica mesta u 17:10 javio da je pre sukoba jedan od komandanata Kfora tražio od šefa Srpske liste Rakića da se građani pomere kako bi KFOR evakuisao vozila i izvršio smenu ljudstva, a da mu je Rakić na to rekao da ne želi i ne može da utiče na volju građana. Novinar je naglasio da je u pitanju parafraziranje.

 

https://rtsplaneta.rs/linear/15918?program_id=4841079

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, erwin said:

Delimicno tacno, kfor je trazio to od pregovarackog tima, Nebojsa Jovic otisao na razglas i preneo gradjanima to (rakic nije smeo), i pitao ih sta zele, gradjani rekli da nece, porucio im da sednu svi na zemlju i mirno cekaju, sisao i seo sa ljudima i cekao da Kfor krene da razbija sok bombama i suzavcima kao sto je i bilo. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

А КФОР је хтео да те албанце (косовске) спроведе тамо где они желе да иду?

 

 

Nene, hteli da izvuku dva coveka iz okopnjaka koji je ostao u masi (onaj koji je ostecen, imas slike), ostala su im dva vojnika unutra. I hteli su da sklone njih i svoja vozila. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednici opština Zubin Potok i Zvečan u utorak neće ići u svoje kancelarije u zgradama opština na čijem su čelu.

Predsednik Opštine Zubin Potok Izmir Zećiri oglasio se posle napete situacije u četiri opštine na severu Kosova. On je za Radio-televiziju Kosova rekao da zbog ovakve situacije nece ići u kancelarije opštine Zubin Potok, dodajući da će isto postupiti i predsednik opštine Zvečan Ilir Peci, prenosi N1.

Obojica gradonačelnika su iz [Tačijeve] Demokratske partije Kosova.

https://www.danas.rs/vesti/politika/predsednici-opstina-zubin-potok-i-zvecan-nece-ici-u-svoje-kancelarije/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dzoneee said:

Е па јбг брате онда. Мислим не знам шта да кажем, али делује да смо се зајебали.

Moje misljnje da je trebalo da puste ljude iz vozila da ldu, a vozila ne. Ovako ispada da si drzao taoce. 

Inace ne znam jeste li videli ali Vulovic (ex gradonacelnik Zubin potoka) je probao da zaustavi coveka koji se raspravljao sa kforom, i dobio je samar tom prilikom. 

Link to comment
Share on other sites

Баш то, зајеб жешћи. Но капирам да се мислило да ако дођу до возила да ће све дотерати и да их због тога можда нису пустили? Свеједно није баш паметна одлука.

 

Видим да ови косовски Албанци градоначелници мало попустили али то овако да се реши за стално силе нема. Опет ће бити провокација и притисака. Косовско питање некако мора да се реши једном за свагда и на нешто што не би иначе морају да пристану обе стране. То је једини мирни пут решења. Ако нема воље за то онда јбг.. пакао.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

 

 

 

Priznajem, ne znam bog zna sta o situaciji "dole." I ne znam nista o autoru ove fotke.

 

Samo sam dovoljno mator da pamtim slicne "vesti" i uzalud prolivene suze.

 

'91. sam vec ziveo u USA. Pocela su sranja u SFRJ. Razgovaram sa kumom u Zagrebu telefonom (interneta jos nije bilo). U pozadini cujem Radio 101 kako porucuje nekom porucniku da je identifikovan i da prestane da puca iz konkretnog stana, na javno izrecenoj adresi. Bilo je jos "informacija" o snajperistima JNA koji pucaju u ljude po gradu.

Majku im **bem lazovsku. Ni nakon 30 i kusur godina, niko ne moze da navede ni jedno jedino ime nekog Zagrepcana koji je nastradao od snajperiste.

Ali jos uvek imam cedulju koju je (kao posledicu ovih lazi) nasla moja (vec pokojna) tasta u postanskom sanducetu. Na njoj pise: "DJUBRAD SRPSKA, SELITE ODAVDE!" Morao sam da nju i tasta dovedem u USA i sacuvam im glavu, jer je tast bio oficir JNA (mada vec i tada u penziji!). Nisu se osecali bezbedno u Zagrebu. Koliko je taj osecaj bio realan, ne mogu da procenim. Dovoljno je da je postojao. Kao sto smo i culi od komsija da su ga trazili (ko? koji "oni?").

 

U isto vreme, malo juznije, u Beogradu je Risto Djogo "javljao" da "Turci" u Sarajevu bacaju srpsku decu lavovima u zooloskom vrtu. Kao i u Zagrebu, niko ne moze da imenuje ni jedno dete koje je tako stradalo. Ali se kod mnogih stvorio sentiment prema "balijama" koji traje i danas.

 

Zato sam skeptican i prema ovoj "vesti" koja samo ima svrhu da da potpaljuje. Nema adrese, nema imena ni snajperiste ni zrtve, nema nista. Fotka bi lako mogla da bude i iz Sudana ili nekog americkog filma.

 

Prestar sam i preumoran da opet placem i sekiram se. Izmestio sam dupe na bezbedno mesto. Kao relikt proslosti i relativna retkost (Jugosloven), ovde nemam nikakva manjinska/etnicka/nacionalna prava. Imam gradjanska prava i to mi je dovoljno. U kuci slobodno pricam srpskohrvatski i ni najmanje me nije smetalo kad mi je dete poslo u skolu na engleskom jeziku. Valjda je vazniji sadrzaj obrazovanja nego  jezik na kojem se predaje? Kao roditelj deteta koje je vec davno krenulo na nastavu na jeziku koji mi nije maternji (u mojem slucaju, engleski), ne razumem one koji nece da im deca slusaju srpski ili albanski.

Bez brige, i tako ce im u modernom svetu biti bitnije da znaju nemacki ili engleski.

 

Osim ako im zivotni cilj bude da se osvecuju za nepravde nanete precima od srednjeg veka do '90-ih.

 

Da se vratim na temu i dogadjaje, imam pitanje.

Kome je (i kako) zivot lepsi i bolji jer je sudelovao u sukobima nego bi bio da je sedeou kuci i prao ves?

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...