Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Sta su gihtelije emoji3.png mi sa severa vojvodine nista ne znamo sem paprikasa

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

Jebiga Slavisa, ti ocekujes da svi znamo sta su raclette, a onda zapitkujes za blajbike i gihtelije.

 

Prvo ti objasni pa cu ja.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislio da znate sta je raclette.
Raclette je vrsta sira koji se stavlja u male lopatice i zagreva, tj topi u specijalnim uredjajima. Kad se istopi prelije se preko kuvanog krompira i drugog povrca i jede se sa suvom sunkom, kobasicom,...

5bce739cfc7d94ccb4ecb5508af4f98e.jpg236522e3e75ed0115b6cdad7987a1e81.jpgd85fe2bba1ebe5bcae8b6906ec760257.jpg

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Ja mislio da znate sta je raclette.

 

I meni je cudno da niko ne zna sta su rajlovane blajbike i gihtelije.

 

Rajlovane blajbike su obicne blajbike koje se rajluju po tepsiji sa dosta putera ili masti, dok su gihtralije veoma slicna verzija, samo sa manje masnoce. Kao sto imas obicne tvrtoke i tvrtoke sa orasima. U tom fazonu.

 

Ne znam dokle cu moci ovako ali aj da vidimo. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Dok ne pogledam na interentu sta je sta emoji3.png

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 

 

Nema to na internetu, kao sto rekoh, prenosi se s koljena na koljeno i to striktno usmeno, da ne bi neprijatelju palo u ruke. Zato ne smijem ni pisati recept.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bacite neki fin recept za spremiti pastrm(k)u. Nista mambo-dzambo,nesto jednostavno. Da dam smernice u kojem pravcu razmisljam - recimo da je nepunim nekim nadevom na bazi belog luka i persuna..tako nesto. 
Da li je bolje spremiti je na gradele (sipci za rostilj),da li zapeci u rerni..uviti je u foliju da ne iscure sokovi ili ipak ne? Sta od priloga servirati..?

Ima mnogo recepata na netu,znam,ali uvek volim da cujem iskustva iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Bacite neki fin recept za spremiti pastrm(k)u. Nista mambo-dzambo,nesto jednostavno. Da dam smernice u kojem pravcu razmisljam - recimo da je nepunim nekim nadevom na bazi belog luka i persuna..tako nesto. 
Da li je bolje spremiti je na gradele (sipci za rostilj),da li zapeci u rerni..uviti je u foliju da ne iscure sokovi ili ipak ne? Sta od priloga servirati..?

Ima mnogo recepata na netu,znam,ali uvek volim da cujem iskustva iz prve ruke.

Nafiluj je marinadom beli luk, persun, maslinovo ulje, so po ukusu, posoli je spolja i peci na skari (gradele).

Prilog: kuvani krompir i blitva sa malo maslaca preko.

Olizaces tanjir:default_coffee:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zbog korona virusa ljudi panicno pokupovase pastu, sreca jos ne znaju da se tjestenina pravi od brasna i vode i da nije narocito tesko napraviti. Ja cu se veceras malo zezati sa ovim:

 

 

Ovo je obicno, all purpose bijelo brasno + semolina griz i voda samo miks, najobicnija tjestenina bez jaja.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Hmm kakvi ce to ravioli biti bez da stavis jaje u brasno? Bit ce mozda ukusni zbog nadeva ali zbog testa ne verujem bas

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Jebiga Slavisa, pa vecina paste koja se prodaje po super marketima je pasta bez jaja, pa narod kupuje i jede.

 

Napravio sam tijesto od 1/3 integralnog, 1/3 semolina i 1/3 all purpose. Vec sam pravio tagliatelle od toga i bile su izvrsbne; odlicna tekstura i fenomenalan ukus. Sos koji napravis za pastu je bitniji, a pasta iako vazan sastojak je samo nosilac tog sosa.

 

Dovoljno mi je ostalo da danas napravim ravioli od ricota sira i spinata u sosu od gljiva sa parmezanom. Ili cu mozda paradajz sos praviti, ne znam jos.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...