Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

2 minutes ago, Darth Steva said:

 

Slabo vrte ovi po Francuskoj 😄

 

 

E da jbt...kad sam video da paralelno sa USO ide i zakašnjeli TDF moja reakcija je bila takva da na internetu nisam uspeo odgovarajući gif da nađem....onda sam se setio da tenis ipak ide u večernjim satima :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Ovo je pravi sok. :classic_huh:

 

Sto se tice mastersa na travi nikad mi nije bilo jasno, zasto to nisu uveli, a recimo beton ih ima cak 6.

pa zato sto nije lako odrzavati terene (valjda su travnati tereni najskuplji/najgori za odrzavanje), niko nije hteo da se isprsi za pare (i Kvins je dugo odolevao i nije hteo da predje u 500 kategoriju jer nisu hteli da daju vise para, bez obzira na fantasticnu postavu svake godine), plus je sezona vrlo kratka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wwww said:

pa zato sto nije lako odrzavati terene (valjda su travnati tereni najskuplji/najgori za odrzavanje), niko nije hteo da se isprsi za pare (i Kvins je dugo odolevao i nije hteo da predje u 500 kategoriju jer nisu hteli da daju vise para, bez obzira na fantasticnu postavu svake godine), plus je sezona vrlo kratka.

Pa kako ih odrzavaju turniri ATP250? 

 

Ako nijedan turnir nema toliko sredstava da odvaja veci novac za nagradni fond, to je razumljivo. Samo steta je da se nista ne preduzme povodom toga. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Pa kako ih odrzavaju turniri ATP250? 

 

Ako nijedan turnir nema toliko sredstava da odvaja veci novac za nagradni fond, to je razumljivo. Samo steta je da se nista ne preduzme povodom toga. 

Cini mi se da je LTA (Britanci) ukinuo neke travnate turnire (planirao da ukine) od ove godine, a ako ko ima para to su oni. Nije im tesko odrzavati travu kad im stalno pada kisa :classic_biggrin: , plus imaju tradiciju.

Ko jos ima travnate turnire? Nemacka i USA (Stutgart od skoro, ako se ne varam Porshe je jedan od glavnih sponzora). I u Nemackoj je kisa ucestala pojava :classic_biggrin:

Turci su probali, ali to se nije bas odrzalo (mislim da je "trava" vise izgledala kao specena zemlja), Rafa je imao za zene (mislim da nema vise), a ne znam da li je sad nesto smislio za muskarce. I to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masters turnir na travi, u današnje vreme je utopija koju sanjaju navijači kada se od stvarnosti brane would, should, could argumentima. 

 Ekonomski razlozi , a onda i tehnički a usko povezani sa istim, kapaciteti glavnih stadiona, mora biti barem 2 za igru i još nekoliko za trening su osnovni ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Boxy said:

Nije Porshe, nego Mercedes sponzor ATP Stuttgart

porshe je onda za zenski turnir na sljaci

6 minutes ago, alcesta said:

I Hertogenboš valjda još ima turnir?

valjda. Holandija takodje poznata po kisi (a i bogata zemlja)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Keira said:

Masters turnir na travi, u današnje vreme je utopija koju sanjaju navijači kada se od stvarnosti brane would, should, could argumentima. 

 Ekonomski razlozi , a onda i tehnički a usko povezani sa istim, kapaciteti glavnih stadiona, mora biti barem 2 za igru i još nekoliko za trening su osnovni ...

 

 

 

Michael Jordan greatest memes, GIFs, including Last Dance reactions

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji nikakva ekonomska logika za masters na travi, jer ne postoji nikakva konkurencija medju turnirima, ko god hoce da se sprema za wimbledon mora da igra, makar nagradni fond bio 10k. Kad bude sezona trave 2 meseca i 10+ turnira u Evropi (dakle nikad) tad ce neko hteti, ovako nema nikakve logike

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žrebovi Mastersa su u rasponu  od 96 do 48 (Paris samo) gde je 56 najčešči slučaj a za 250/500 28 i 32 najčešće. Kako god se obrne, sasvim je logično da sezona trave obuhvata par 250 od kojih su dva unapređena u 500 kao pripremne i W kao glavni turnir. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo malo zanimljive statistike (valjda je tacna):

 

Defeating Filip Krajinovic at @InteBNLdItalia Novak #Djokovic collects his 921st winning match on @atptour

EiNVJj9WoAAGvx5?format=png&name=small

collects his 362nd winning match in ATP Masters 1000 tournaments

EiNVa-IWkAAahNQ?format=png&name=small

collects his 52nd winning match at @InteBNLdItalia

EiNWFUlWAAcXhrA?format=png&name=small

 

collects his 179th QF in  @ATPTour. Tied Andre Agassi

EiNW3X4XYAEcXCd?format=png&name=small

collects his 85th QF in ATP Masters 1000 tournaments

EiNaJFwXgAEqd4B?format=png&name=small

collects his 14th QF (in a row) at @InteBNLdItalia . Federer has collected 17 QFs in a row at Halle

EiNbRJpWkAEkFVq?format=png&name=small

 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...