Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

Sad sam nesto trazila da proverim listu tenisera po osvojenim titulama, pa sam naletela na 3 klasifikacije:

 

ATP tour titule:

spacer.png

 

Open Era titule:

spacer.png

 

i sve titule (singl i dubl/mix):

spacer.png

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Nisu u pitanju poeni nego pare - ja se svaki put iznenadim priznajem kad procitam da je Novak igrac koji je u istoriji osvojio najvise para od turnira (ukupno), i ove godine je number 1 sa 147 751 252$, drugi je Feki sa 129 946 683$ i treci Rafa sa 123 843 596 dolara

prvi put je na spisku top ten i Thiem - deseti je sa 28 532 061 dolara.

 

https://www.welovetennis.fr/atp/thiem-entre-dans-le-top-10-de-ce-classement-prestigieux

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da to ima neki znacaj, nema znacaj koliko je ko ukupno zaradio racunajuci i appearance fee i sponzore, ustvari i to je interesantno znati ali to cemo tesko saznati precizno, to nije javno, ove pare zaradjene od plasmana na turniru su zvanicne i zavise samo od tenisa, ne od marketinga

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milica said:

Ako nema znacaj sto se onda uporedjuju vrednosti ugovora koji raznim igracima daje neki sponzor? 

Recimo koliko Uniqlo daje Keiju, a koliko je davao Novaku ili sad Federeru.. Zar to nisu stvari koje se ticu njih i njihovih porodica? 

 

Iako je i to meni licno totalno nebitno, taj primer nema veze sa nagradnim fondom sa turnira od cega je i krenula prica, to je samo koliko je neki igrac marketinski isplatljiviji, tj. koji igrac je popularniji.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alcesta said:

Šta znam, meni je potpuno svejedno ko je zaradio milion gore ili dole. Da hoće deo sa mnom da podele, tangiralo bi me više :classic_cool:

Pa ne ide nikome u džep ni iz, ali ATP iz nekog razloga beleži i objavljuje brojke.

Ne vidim problem da se komentariše

Link to comment
Share on other sites

Sa teniske strane ipak vise vaznosti ima novac sa turnira jer tu su svi igraci iz istog perioda u istoj situaciji, fond i nagrade su iste bez obzira na sponzore.

Naravno da nije mnogo bitno, ali neki pokazatelj jeste. Bilo bi interesantno uporediti tabelu koliko je ko zaradio para od turnira u jednoj godini naprimer sa brojem osvojenih atp poena, pretpostavljam da bi rang lista trebala da bude vrlo slicna, bilo bi logicno. Ne znam da li je to nekad neko pravio

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Naravno da nije problem, eto moj komentar je bio da je to meni nebitno :classic_biggrin:

Nije ni meni nesto mnogo bitno ali mi je interesantno kao sto mi je interesantnan broj ATP poena. Jel tebi interesantno koliko ko ima ATP poena? Trebalo bi da je kriterijum isti - sto je turnir vazniji i ti ga bolje odradis - dobijes vise poena tj para.

Sto se para tice interesantno je da se pare posle sabiraju iz godine u godinu sto nemamo obicaj sa ATP poenima, mozda bi i to bilo interesantno a mozda neko i radi ali ja ne znam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ciao said:

Nije ni meni nesto mnogo bitno ali mi je interesantno kao sto mi je interesantnan broj ATP poena. Jel tebi interesantno koliko ko ima ATP poena? Trebalo bi da je kriterijum isti - sto je turnir vazniji i ti ga bolje odradis - dobijes vise poena tj para.

Sto se para tice interesantno je da se pare posle sabiraju iz godine u godinu sto nemamo obicaj sa ATP poenima, mozda bi i to bilo interesantno a mozda neko i radi ali ja ne znam

Pa upravo tako, meni je tu pravo merilo broj ATP poena i mislim da je to sasvim dovoljno, a i mnogo objektivnije nego nagradni fond koji se stalno menja. (Za WTA je doduše možda lakše gledati uspeh po nagradnom fondu nego po bodovanju koje ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep).

Ali naravno to je moje lično mišljenje, nikom ne branim da se time bavi u sitna crevca ako ga zanima :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...